Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
25 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

HOP w NOWY ROK - Kwietniówki 2004 :)

> 
Mama Madzia
pon, 02 sty 2006 - 20:00
dzięki icon_lol.gif Kacper podrywał ta dziewczynkę, ściskał ja i całował na maxa wink.gif
Mama Madzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,409
Dołączył: wto, 02 gru 03 - 12:16
Skąd: Swansea (Walia)/ woj.łódzkie
Nr użytkownika: 1,236

GG:


post pon, 02 sty 2006 - 20:00
Post #21

dzięki icon_lol.gif Kacper podrywał ta dziewczynkę, ściskał ja i całował na maxa wink.gif

--------------------
Kacperek ur.15.04.2004
Oli ur.10.08.2006r




Mama Madzia
pon, 02 sty 2006 - 20:01
Fotki z sylwka wstawię chyba jutro bo już dzis padnieta jestem wink.gif
Mama Madzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,409
Dołączył: wto, 02 gru 03 - 12:16
Skąd: Swansea (Walia)/ woj.łódzkie
Nr użytkownika: 1,236

GG:


post pon, 02 sty 2006 - 20:01
Post #22

Fotki z sylwka wstawię chyba jutro bo już dzis padnieta jestem wink.gif

--------------------
Kacperek ur.15.04.2004
Oli ur.10.08.2006r




madziarex
pon, 02 sty 2006 - 20:23
Madzia jakie kapitalne to zdjęcie Kacpra z Mikołajem i to z dziewczynką icon_lol.gif Słodziak niesamowity.
Mam cosik dla Ciebie icon_arrow.gif


wink.gif

Aneta i co z fotkami?
madziarex


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,323
Dołączył: śro, 25 lut 04 - 14:22
Nr użytkownika: 1,492




post pon, 02 sty 2006 - 20:23
Post #23

Madzia jakie kapitalne to zdjęcie Kacpra z Mikołajem i to z dziewczynką icon_lol.gif Słodziak niesamowity.
Mam cosik dla Ciebie icon_arrow.gif


wink.gif

Aneta i co z fotkami?

--------------------
Mama Madzia
pon, 02 sty 2006 - 20:38
Madziula dzieki serdeczne. Booooooooskaaaaaaaaaaaaaa jesteś icon_lol.gif icon_razz.gif icon_biggrin.gif
Mama Madzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,409
Dołączył: wto, 02 gru 03 - 12:16
Skąd: Swansea (Walia)/ woj.łódzkie
Nr użytkownika: 1,236

GG:


post pon, 02 sty 2006 - 20:38
Post #24

Madziula dzieki serdeczne. Booooooooskaaaaaaaaaaaaaa jesteś icon_lol.gif icon_razz.gif icon_biggrin.gif

--------------------
Kacperek ur.15.04.2004
Oli ur.10.08.2006r




madziarex
pon, 02 sty 2006 - 22:22
Wiecie co dziś usłyszałam ... naszemu koledze urodził się synuś i leży właśnie w CZMP ( największym łódzkim szpitalu ).Chłopczyk ma zarośnięty odbyt icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_cry.gif Jessssu co to za cholerstwa- dlaczego to musi spotykać takie szkrabiki icon_eek.gif icon_cry.gif
madziarex


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,323
Dołączył: śro, 25 lut 04 - 14:22
Nr użytkownika: 1,492




post pon, 02 sty 2006 - 22:22
Post #25

Wiecie co dziś usłyszałam ... naszemu koledze urodził się synuś i leży właśnie w CZMP ( największym łódzkim szpitalu ).Chłopczyk ma zarośnięty odbyt icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_cry.gif Jessssu co to za cholerstwa- dlaczego to musi spotykać takie szkrabiki icon_eek.gif icon_cry.gif

--------------------
Ptysiak
wto, 03 sty 2006 - 07:16
icon_eek.gif

icon_cry.gif icon_cry.gif
Ptysiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,151
Dołączył: nie, 22 gru 02 - 09:37
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 38

GG:


post wto, 03 sty 2006 - 07:16
Post #26

icon_eek.gif

icon_cry.gif icon_cry.gif

--------------------
Patrycja i Jaś (29.03.2004)


Patison
wto, 03 sty 2006 - 07:55
Dzien dobry mowie icon_smile.gif

MamoDoubleM icon_biggrin.gif szuperasne foty! hihi....a mnie sie nie kojarzy ta mina Kacpra z przestraszeniem (mowie o zdjeciu z dziewczynka)...wrecz przeciwnie icon_razz.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
i jaki namiot dostal icon_eek.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Madziara.....okropnie to smutne i przerazajace z lekka icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_eek.gif icon_sad.gif
Patison


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 lis 03 - 16:54
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,222

GG:


post wto, 03 sty 2006 - 07:55
Post #27

Dzien dobry mowie icon_smile.gif

MamoDoubleM icon_biggrin.gif szuperasne foty! hihi....a mnie sie nie kojarzy ta mina Kacpra z przestraszeniem (mowie o zdjeciu z dziewczynka)...wrecz przeciwnie icon_razz.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
i jaki namiot dostal icon_eek.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

Madziara.....okropnie to smutne i przerazajace z lekka icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_eek.gif icon_sad.gif

--------------------


Mama Madzia
wto, 03 sty 2006 - 10:17
Madziula takie wieści na mnie działają jak.... zwłaszcza teraz icon_sad.gif ostatnio stwierdziłam ze cały czas otaczają mnie cieżkie przypadki: prca z takimi dziećmi w szkole, zajecia rewalidacyjne z ta chorą dziewczynką o jesu jakie to wszystko przygnębiające icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif
Mama Madzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,409
Dołączył: wto, 02 gru 03 - 12:16
Skąd: Swansea (Walia)/ woj.łódzkie
Nr użytkownika: 1,236

GG:


post wto, 03 sty 2006 - 10:17
Post #28

Madziula takie wieści na mnie działają jak.... zwłaszcza teraz icon_sad.gif ostatnio stwierdziłam ze cały czas otaczają mnie cieżkie przypadki: prca z takimi dziećmi w szkole, zajecia rewalidacyjne z ta chorą dziewczynką o jesu jakie to wszystko przygnębiające icon_sad.gif icon_sad.gif icon_sad.gif

--------------------
Kacperek ur.15.04.2004
Oli ur.10.08.2006r




madziarex
wto, 03 sty 2006 - 11:00
Oj Madzia - nie po to to pisałam icon_sad.gif Głowa do góry - Ty już masz zdrowe dzieciątko- drugie też jest i będzie zdrowiutkie !!!

Pozdrawiamy z pochmurnej , okropnej Łodzi - Magda i "letni" Qbuś icon_biggrin.gif


madziarex


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,323
Dołączył: śro, 25 lut 04 - 14:22
Nr użytkownika: 1,492




post wto, 03 sty 2006 - 11:00
Post #29

Oj Madzia - nie po to to pisałam icon_sad.gif Głowa do góry - Ty już masz zdrowe dzieciątko- drugie też jest i będzie zdrowiutkie !!!

Pozdrawiamy z pochmurnej , okropnej Łodzi - Magda i "letni" Qbuś icon_biggrin.gif




--------------------
aneta z urwisami
wto, 03 sty 2006 - 12:21
Witam wszystkich z zaśnieżonych Katowic.

Madziarka dzieki za propozycje ale daję sobie czas do wieczorka, zmniejszać już potrafię, teraz walczę z żabą ciemna masa ze mnie ale się zawziełam.
okropna sprawa z tym synkiem znajomego, takie rzeczy nie powinny się zdarzać.

Madzia super zdjątka, uroczego masz synka a jaki dzielny przy spotkaniu z Mikołajem, Weronika mikołaja mogła oglądać z daleka ale jak trzerba było podejść po prezent to już koniec.

U nas brzybko wszystko się ciapie, nawet niechce mi się nigdzie wychodzić a czeka nas kurs po Matka do przedszkola brrrrrrrr.
mała padła więc mam chwilkę wytchnienia i będę dalej walczyć aby móc cosik wkleić.
Niewiem co robie nie tak jak trzeba ale będę próbować aż mi już głupio icon_redface.gif teoretycznie wiem co mam zrobić po zmniejszeniu gorzej z praktyką.

Pozdrawiam Aneta
aneta z urwisami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 734
Dołączył: pią, 09 wrz 05 - 23:26
Skąd: katowice
Nr użytkownika: 3,614

GG:


post wto, 03 sty 2006 - 12:21
Post #30

Witam wszystkich z zaśnieżonych Katowic.

Madziarka dzieki za propozycje ale daję sobie czas do wieczorka, zmniejszać już potrafię, teraz walczę z żabą ciemna masa ze mnie ale się zawziełam.
okropna sprawa z tym synkiem znajomego, takie rzeczy nie powinny się zdarzać.

Madzia super zdjątka, uroczego masz synka a jaki dzielny przy spotkaniu z Mikołajem, Weronika mikołaja mogła oglądać z daleka ale jak trzerba było podejść po prezent to już koniec.

U nas brzybko wszystko się ciapie, nawet niechce mi się nigdzie wychodzić a czeka nas kurs po Matka do przedszkola brrrrrrrr.
mała padła więc mam chwilkę wytchnienia i będę dalej walczyć aby móc cosik wkleić.
Niewiem co robie nie tak jak trzeba ale będę próbować aż mi już głupio icon_redface.gif teoretycznie wiem co mam zrobić po zmniejszeniu gorzej z praktyką.

Pozdrawiam Aneta

--------------------
Weronika 21.04.2004


Mateusz 16.01.1999
Mama Madzia
wto, 03 sty 2006 - 13:32
Anetko próbuj, próbuj na pewno Ci się uda i juz wkrótce fotki zobaczymy icon_lol.gif


a ja zgodnie z obietnicą pokazuje Wam fotki z Sylwestra icon_lol.gif

to my icon_biggrin.gif
.
.

tak się bawilismy:
.
.
.

i nie tylko ze swoimi partnerami icon_wink.gif
.
.

tak się ściskaliśmy icon_wink.gif
.
.

tak konsumowaliśmy:
.


przepraszam za jakosć fotek ale niestety taki kiepski aparacik mamy icon_sad.gif
Mama Madzia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,409
Dołączył: wto, 02 gru 03 - 12:16
Skąd: Swansea (Walia)/ woj.łódzkie
Nr użytkownika: 1,236

GG:


post wto, 03 sty 2006 - 13:32
Post #31

Anetko próbuj, próbuj na pewno Ci się uda i juz wkrótce fotki zobaczymy icon_lol.gif


a ja zgodnie z obietnicą pokazuje Wam fotki z Sylwestra icon_lol.gif

to my icon_biggrin.gif
.
.

tak się bawilismy:
.
.
.

i nie tylko ze swoimi partnerami icon_wink.gif
.
.

tak się ściskaliśmy icon_wink.gif
.
.

tak konsumowaliśmy:
.


przepraszam za jakosć fotek ale niestety taki kiepski aparacik mamy icon_sad.gif

--------------------
Kacperek ur.15.04.2004
Oli ur.10.08.2006r




madziarex
wto, 03 sty 2006 - 20:28
Madziulka jaki strój icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif Wyglądaliście pięknie- zwłasza Ty icon_biggrin.gif:D:D Super keracja i wdać , że super zabawa.

Zobacz - tak mi się Wasza jedna fotka spodobała i ...

wink.gif icon_arrow.gif




Zdjęciowa Aneto gdzieś Ty icon_question.gif icon_rolleyes.gif

Dawidek , Bonczek ? Nie trafiłyście tu jeszcze? icon_rolleyes.gif icon_sad.gif

Ptysia czemu tak mało pisiasz ? icon_confused.gif
madziarex


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,323
Dołączył: śro, 25 lut 04 - 14:22
Nr użytkownika: 1,492




post wto, 03 sty 2006 - 20:28
Post #32

Madziulka jaki strój icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif Wyglądaliście pięknie- zwłasza Ty icon_biggrin.gif:D:D Super keracja i wdać , że super zabawa.

Zobacz - tak mi się Wasza jedna fotka spodobała i ...

wink.gif icon_arrow.gif




Zdjęciowa Aneto gdzieś Ty icon_question.gif icon_rolleyes.gif

Dawidek , Bonczek ? Nie trafiłyście tu jeszcze? icon_rolleyes.gif icon_sad.gif

Ptysia czemu tak mało pisiasz ? icon_confused.gif


--------------------
madziarex
wto, 03 sty 2006 - 20:30
Moje słonko skończyło dziś 20 m-cy icon_eek.gif icon_eek.gif icon_razz.gif icon_eek.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_lol.gif Jeszcze 4 miechy i DWA LATA skończy icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_wink.gif
madziarex


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,323
Dołączył: śro, 25 lut 04 - 14:22
Nr użytkownika: 1,492




post wto, 03 sty 2006 - 20:30
Post #33

Moje słonko skończyło dziś 20 m-cy icon_eek.gif icon_eek.gif icon_razz.gif icon_eek.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_razz.gif icon_lol.gif Jeszcze 4 miechy i DWA LATA skończy icon_eek.gif icon_rolleyes.gif icon_wink.gif

--------------------
Ptysiak
wto, 03 sty 2006 - 21:40
super Madzia icon_smile.gif extra zabawa, a z ciebie laska ze hej icon_smile.gif

no Madziarka, czas zapitala, lada moment maluchy beda mialy dwa latka icon_smile.gif masakra

Aneta, czekamy na zdjecia icon_smile.gif mam nadzieje ze wkrotce ci sie uda

pisze malo bo w zasadzie nie ma mnie w domu, tak naprawde teraz usiadlam na tylku icon_smile.gif wlasnie wypicowalam lazienke icon_smile.gif mam jakiegos powera od wczoraj icon_smile.gif

a dzisiaj na silowni na biezni przeszlam 4 kilometry i stracilam 400 kalorii
Ptysiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,151
Dołączył: nie, 22 gru 02 - 09:37
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 38

GG:


post wto, 03 sty 2006 - 21:40
Post #34

super Madzia icon_smile.gif extra zabawa, a z ciebie laska ze hej icon_smile.gif

no Madziarka, czas zapitala, lada moment maluchy beda mialy dwa latka icon_smile.gif masakra

Aneta, czekamy na zdjecia icon_smile.gif mam nadzieje ze wkrotce ci sie uda

pisze malo bo w zasadzie nie ma mnie w domu, tak naprawde teraz usiadlam na tylku icon_smile.gif wlasnie wypicowalam lazienke icon_smile.gif mam jakiegos powera od wczoraj icon_smile.gif

a dzisiaj na silowni na biezni przeszlam 4 kilometry i stracilam 400 kalorii

--------------------
Patrycja i Jaś (29.03.2004)


madziarex
wto, 03 sty 2006 - 21:55
Ptysiek to wykorzystuj powera icon_biggrin.gif Ja tak robię , zawsze , kiedy mi się taki stan zdarza ( a ostatnio dośc rzadko icon_rolleyes.gif icon_redface.gif )

Starzeją nam się dzieci , starzeją... Teraz trochę nam się odmłodzi towarzystwo- czuję , że Ewcia powita nas synkiem , a MM córą icon_razz.gif Nie wiem czemu , ale takie mam wrażenie icon_rolleyes.gif icon_cool.gif hihihihi

Jak ja mam urlop , to tu nikt pisać nie chce icon_confused.gif Zmotywujta się babki !
madziarex


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,323
Dołączył: śro, 25 lut 04 - 14:22
Nr użytkownika: 1,492




post wto, 03 sty 2006 - 21:55
Post #35

Ptysiek to wykorzystuj powera icon_biggrin.gif Ja tak robię , zawsze , kiedy mi się taki stan zdarza ( a ostatnio dośc rzadko icon_rolleyes.gif icon_redface.gif )

Starzeją nam się dzieci , starzeją... Teraz trochę nam się odmłodzi towarzystwo- czuję , że Ewcia powita nas synkiem , a MM córą icon_razz.gif Nie wiem czemu , ale takie mam wrażenie icon_rolleyes.gif icon_cool.gif hihihihi

Jak ja mam urlop , to tu nikt pisać nie chce icon_confused.gif Zmotywujta się babki !


--------------------
madziarex
wto, 03 sty 2006 - 22:26
No nic- sama pisać nie będę icon_sad.gif
Dobranoc icon_confused.gif
madziarex


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,323
Dołączył: śro, 25 lut 04 - 14:22
Nr użytkownika: 1,492




post wto, 03 sty 2006 - 22:26
Post #36

No nic- sama pisać nie będę icon_sad.gif
Dobranoc icon_confused.gif


--------------------
Patison
śro, 04 sty 2006 - 06:46
zostalam obudzona juz o 5....mam taki humor ze zabije.............
bry....
odezwe sie jak przejdzie
pierwszy dzien nowego zlobka, zobaczymy
i pierwsza przeprawa komunikacja bez wozka
ochusteczkuje dzis
Patison


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 lis 03 - 16:54
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,222

GG:


post śro, 04 sty 2006 - 06:46
Post #37

zostalam obudzona juz o 5....mam taki humor ze zabije.............
bry....
odezwe sie jak przejdzie
pierwszy dzien nowego zlobka, zobaczymy
i pierwsza przeprawa komunikacja bez wozka
ochusteczkuje dzis

--------------------


Ptysiak
śro, 04 sty 2006 - 07:34
uuuuuuuuuuuuuu, jak Patison ma taki humor to lepiej sie jej nie pokazywac icon_twisted.gif
Ptysiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,151
Dołączył: nie, 22 gru 02 - 09:37
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 38

GG:


post śro, 04 sty 2006 - 07:34
Post #38

uuuuuuuuuuuuuu, jak Patison ma taki humor to lepiej sie jej nie pokazywac icon_twisted.gif

--------------------
Patrycja i Jaś (29.03.2004)


Patison
śro, 04 sty 2006 - 09:25
Nie bylo zle, co wink.gif spotkalysmy sie w zlobku i nie zabilam wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Wiktora cala droge na przystanek musialam niesc icon_evil.gif icon_rolleyes.gif . Gnojek sie oduczyl od chodzenia, o nie!!! juz ja go przyzwyczaje spowrotem!! nie bede wozkiem go wozic, o nie icon_exclaim.gif nienie.gif nienie.gif
troszki sie mu nie dziwie...ciemno, zimno, wieje, pada, chlapa na chodnikach...komu by sie isc chcialo icon_rolleyes.gif
Ale mimo wszystko musze go przyzwyczaic do uzywania nog icon_cool.gif

Ciekawe jak on tam teraz....w tamtym zlobku to wyrywal sie i lecial do dzieci a tu...placzu i zapierania sie nogami niebylo, zrobil papa, dal pani raczke i poszedl...ale jakos tak stal i patrzyl dookola icon_lol.gif pewnie tez przez to ze o 5 sie obudzil, bedzie marudny icon_rolleyes.gif hihi...ale sie wczuwam wink.gif

A teraz dla pobudzenia biore sie za porzadki icon_razz.gif
i jeszcze chcialam powiedziec naszej MamieDoubleM ze wygladala w tej kreacji nieziemsko-wystrzalowo icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif piekna suknia, piekna TY w niej i super zabawa!!!! icon_smile.gif
Patison


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 lis 03 - 16:54
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,222

GG:


post śro, 04 sty 2006 - 09:25
Post #39

Nie bylo zle, co wink.gif spotkalysmy sie w zlobku i nie zabilam wink.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Wiktora cala droge na przystanek musialam niesc icon_evil.gif icon_rolleyes.gif . Gnojek sie oduczyl od chodzenia, o nie!!! juz ja go przyzwyczaje spowrotem!! nie bede wozkiem go wozic, o nie icon_exclaim.gif nienie.gif nienie.gif
troszki sie mu nie dziwie...ciemno, zimno, wieje, pada, chlapa na chodnikach...komu by sie isc chcialo icon_rolleyes.gif
Ale mimo wszystko musze go przyzwyczaic do uzywania nog icon_cool.gif

Ciekawe jak on tam teraz....w tamtym zlobku to wyrywal sie i lecial do dzieci a tu...placzu i zapierania sie nogami niebylo, zrobil papa, dal pani raczke i poszedl...ale jakos tak stal i patrzyl dookola icon_lol.gif pewnie tez przez to ze o 5 sie obudzil, bedzie marudny icon_rolleyes.gif hihi...ale sie wczuwam wink.gif

A teraz dla pobudzenia biore sie za porzadki icon_razz.gif
i jeszcze chcialam powiedziec naszej MamieDoubleM ze wygladala w tej kreacji nieziemsko-wystrzalowo icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif piekna suknia, piekna TY w niej i super zabawa!!!! icon_smile.gif

--------------------


Ptysiak
śro, 04 sty 2006 - 09:31
soczek z owockow wypity, pranko sie robi, zaraz ide po toscika z bialym serkiem i do sprzatania icon_smile.gif
Ptysiak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,151
Dołączył: nie, 22 gru 02 - 09:37
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 38

GG:


post śro, 04 sty 2006 - 09:31
Post #40

soczek z owockow wypity, pranko sie robi, zaraz ide po toscika z bialym serkiem i do sprzatania icon_smile.gif

--------------------
Patrycja i Jaś (29.03.2004)


> HOP w NOWY ROK - Kwietniówki 2004 :)
Start new topic
Reply to this topic
25 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 23 wrz 2024 - 21:45
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama