Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
11 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia   

akcesoria kuchenne

, aktualizacja 12.02. - jaki blender ?
> , aktualizacja 12.02. - jaki blender ?
Joanna 81
wto, 03 gru 2013 - 22:16
Jakich rozmiarów jest Twoja stolnica silikonowa kropunia? Ammm, a Twoja jaka duża?

bb zalinkujesz swoją wagę? blagam.gif

młodziutka tych noży nie myje się w zmywarce, prawda? gdzie kupowałaś? pokażesz mi tą swoją miarkę???
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
Skąd: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post wto, 03 gru 2013 - 22:16
Post #21

Jakich rozmiarów jest Twoja stolnica silikonowa kropunia? Ammm, a Twoja jaka duża?

bb zalinkujesz swoją wagę? blagam.gif

młodziutka tych noży nie myje się w zmywarce, prawda? gdzie kupowałaś? pokażesz mi tą swoją miarkę???

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
Paula.
wto, 03 gru 2013 - 23:05
Ja wagę mam i współużytkuję z mężem (przywłaszczył sobie do ważenia przesyłek), chyba w końcu kupię mu drugą, bo mnie wkurza bieganie do pracowni po moją własną wagę icon_smile.gif.

Tortownicę mam silikonową z lidla, sprawdza się bardzo dobrze.

Co do noży ceramicznych to osobiście nie mam, ale używałam u siostry (przy okazji wyszczerbiłam jej jeden) i wiem, że sobie nie kupię, bo stanowczo zbyt delikatne są. Ja mam super stalowe noże z Duki (duka ma też sklep on-line).

Sklep on-line ma też home&you. Mam klika rzeczy kupionych tam, ale raczej są to rzeczy dekoracyjne niż akcesoria kuchenne.

Edit:
stalowych noży też nie należy myć w zmywarce, ponieważ się tępią.

Ten post edytował Paula. wto, 03 gru 2013 - 23:06
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post wto, 03 gru 2013 - 23:05
Post #22

Ja wagę mam i współużytkuję z mężem (przywłaszczył sobie do ważenia przesyłek), chyba w końcu kupię mu drugą, bo mnie wkurza bieganie do pracowni po moją własną wagę icon_smile.gif.

Tortownicę mam silikonową z lidla, sprawdza się bardzo dobrze.

Co do noży ceramicznych to osobiście nie mam, ale używałam u siostry (przy okazji wyszczerbiłam jej jeden) i wiem, że sobie nie kupię, bo stanowczo zbyt delikatne są. Ja mam super stalowe noże z Duki (duka ma też sklep on-line).

Sklep on-line ma też home&you. Mam klika rzeczy kupionych tam, ale raczej są to rzeczy dekoracyjne niż akcesoria kuchenne.

Edit:
stalowych noży też nie należy myć w zmywarce, ponieważ się tępią.

--------------------
Paula
Litka
śro, 04 gru 2013 - 08:05
jak netowych sklepów szukasz, to może zajrzyj na redonion.pl i czerwonamaszyna.pl
Litka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,408
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:37
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 194

GG:


post śro, 04 gru 2013 - 08:05
Post #23

jak netowych sklepów szukasz, to może zajrzyj na redonion.pl i czerwonamaszyna.pl
bb
śro, 04 gru 2013 - 08:27
CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 03 Dec 2013 - 23:16) *
bb zalinkujesz swoją wagę? blagam.gif


To juz bardzo historyczny model chyba, sprobuje sfotografowac moja osobista, co? Moze jest na niej jakis numerek albo nastepca u producenta.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post śro, 04 gru 2013 - 08:27
Post #24

CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 03 Dec 2013 - 23:16) *
bb zalinkujesz swoją wagę? blagam.gif


To juz bardzo historyczny model chyba, sprobuje sfotografowac moja osobista, co? Moze jest na niej jakis numerek albo nastepca u producenta.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Joanna 81
śro, 04 gru 2013 - 10:49
CYTAT(bb @ Wed, 04 Dec 2013 - 08:27) *
To juz bardzo historyczny model chyba, sprobuje sfotografowac moja osobista, co? Moze jest na niej jakis numerek albo nastepca u producenta.


poproszę icon_wink.gif

Litka dzięki. Za chwilę zajrzę.

Paula właśnie na stronie home&you byłam wczoraj, a trafiłam przypadkiem, bo tak naprawdę szukałam strony home.pl, o której pisała jedna z dziewczyn (czy to to samo??).
Pisałaś o tortownicy silikonowej. Ja pytałam o stolnicę - czy ją miałaś na myśli czy faktycznie tortownicę? 02.gif
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
Skąd: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post śro, 04 gru 2013 - 10:49
Post #25

CYTAT(bb @ Wed, 04 Dec 2013 - 08:27) *
To juz bardzo historyczny model chyba, sprobuje sfotografowac moja osobista, co? Moze jest na niej jakis numerek albo nastepca u producenta.


poproszę icon_wink.gif

Litka dzięki. Za chwilę zajrzę.

Paula właśnie na stronie home&you byłam wczoraj, a trafiłam przypadkiem, bo tak naprawdę szukałam strony home.pl, o której pisała jedna z dziewczyn (czy to to samo??).
Pisałaś o tortownicy silikonowej. Ja pytałam o stolnicę - czy ją miałaś na myśli czy faktycznie tortownicę? 02.gif

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
Pilawianka
śro, 04 gru 2013 - 11:48
Noże ceramiczne są delikatne? To chyba mi się jakiś pancerny model trafił.
Kupiłam przez przypadek w Biedronce rok temu ale już nigdy więcej takich tam nie widziałam.
Nie mam pojęcia czy można je myć w zmywarce...bo nie mam zmywarki.

Moja miarka to coś takiego jak tu. Taka najzwyklejsza za grosze.
Waga w kuchni się przydaje ale mi się nigdy nie chce z szafki jej wyciągać. Z tym, że ja na studiach nauczyłam się odważać wszystko precyzyjnie i bliscy się ze mnie śmieją, że mam wagę w oku więc mi taka wystarcza icon_wink.gif

Tortownicy nie mam i wyrabiam wszystko na blacie ale takie silikonowe już kilka razy mnie kusiły.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post śro, 04 gru 2013 - 11:48
Post #26

Noże ceramiczne są delikatne? To chyba mi się jakiś pancerny model trafił.
Kupiłam przez przypadek w Biedronce rok temu ale już nigdy więcej takich tam nie widziałam.
Nie mam pojęcia czy można je myć w zmywarce...bo nie mam zmywarki.

Moja miarka to coś takiego jak tu. Taka najzwyklejsza za grosze.
Waga w kuchni się przydaje ale mi się nigdy nie chce z szafki jej wyciągać. Z tym, że ja na studiach nauczyłam się odważać wszystko precyzyjnie i bliscy się ze mnie śmieją, że mam wagę w oku więc mi taka wystarcza icon_wink.gif

Tortownicy nie mam i wyrabiam wszystko na blacie ale takie silikonowe już kilka razy mnie kusiły.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

Krzyś 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im łatwiej, bo są razem,
i jest im trudniej, bo są razem."
Joanna 81
śro, 04 gru 2013 - 13:32
młodziutka taką miarkę to ja mam, ale nie korzystam z niej 43.gif Podobnie jak z łyżeczek różnej wielkości z miarkami.

Co przydaje Wam się szczególnie w kuchni, z czego bardzo często korzystacie?
Poratujecie mnie w kwestii wyboru sokowirówki?
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
Skąd: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post śro, 04 gru 2013 - 13:32
Post #27

młodziutka taką miarkę to ja mam, ale nie korzystam z niej 43.gif Podobnie jak z łyżeczek różnej wielkości z miarkami.

Co przydaje Wam się szczególnie w kuchni, z czego bardzo często korzystacie?
Poratujecie mnie w kwestii wyboru sokowirówki?

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
bb
śro, 04 gru 2013 - 14:04
Ja zdecydowanie bez wagi nic bym nie upiekla bo pieke glownie slodkosci i nie przemawiaja do mnie miarki typu szklanka, filizanka czy inne. Jestem w tej kwestii niereformowalna i chyba w poprzednim wcieleniu musialam byc farmaceuta 06.gif 06.gif 06.gif
Nie obeszlabym sie tez bez arsenalu puszek (na ciastka, kawe, herbate) i sloikow (przyprawy, makarony).


Ten post edytował bb śro, 04 gru 2013 - 14:05
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post śro, 04 gru 2013 - 14:04
Post #28

Ja zdecydowanie bez wagi nic bym nie upiekla bo pieke glownie slodkosci i nie przemawiaja do mnie miarki typu szklanka, filizanka czy inne. Jestem w tej kwestii niereformowalna i chyba w poprzednim wcieleniu musialam byc farmaceuta 06.gif 06.gif 06.gif
Nie obeszlabym sie tez bez arsenalu puszek (na ciastka, kawe, herbate) i sloikow (przyprawy, makarony).


--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
kropunia
śro, 04 gru 2013 - 14:36
CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 03 Dec 2013 - 22:16) *
Jakich rozmiarów jest Twoja stolnica silikonowa kropunia?


ok. 62 x 42 cm
kropunia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 573
Dołączył: pią, 27 maj 05 - 19:41
Skąd: Lębork
Nr użytkownika: 3,193

GG:


post śro, 04 gru 2013 - 14:36
Post #29

CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 03 Dec 2013 - 22:16) *
Jakich rozmiarów jest Twoja stolnica silikonowa kropunia?


ok. 62 x 42 cm

--------------------




Agnieszka mama Ksawerego i Hani
Nieważne jest, co masz w kieszeni; ważne jest co masz w sercu.
Joanna 81
śro, 04 gru 2013 - 14:53
CYTAT(bb @ Wed, 04 Dec 2013 - 14:04) *
Nie obeszlabym sie tez bez arsenalu puszek (na ciastka, kawe, herbate) i sloikow (przyprawy, makarony).


gdzie kupowałaś? pochwalisz się jakie masz?

kropunia dzięki icon_wink.gif
Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
Skąd: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post śro, 04 gru 2013 - 14:53
Post #30

CYTAT(bb @ Wed, 04 Dec 2013 - 14:04) *
Nie obeszlabym sie tez bez arsenalu puszek (na ciastka, kawe, herbate) i sloikow (przyprawy, makarony).


gdzie kupowałaś? pochwalisz się jakie masz?

kropunia dzięki icon_wink.gif

--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
bb
śro, 04 gru 2013 - 15:57
Sloiki glownie w IKEA, puszki gdzie popadnie.. mam slabosc do niebieskich/granatowych bo taki motyw przewodni mojej kuchni. Jak widze to kupuje 29.gif
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post śro, 04 gru 2013 - 15:57
Post #31

Sloiki glownie w IKEA, puszki gdzie popadnie.. mam slabosc do niebieskich/granatowych bo taki motyw przewodni mojej kuchni. Jak widze to kupuje 29.gif

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Agnieszka AZJ
śro, 04 gru 2013 - 16:27
CYTAT(bb @ Wed, 04 Dec 2013 - 15:57) *
Sloiki glownie w IKEA, puszki gdzie popadnie.. mam slabosc do niebieskich/granatowych bo taki motyw przewodni mojej kuchni. Jak widze to kupuje 29.gif



To zupełnie tak jak ja, tylko kolor inny i nie na ciasteczka, ale na wszystko icon_smile.gif
Wczoraj przypadkiem byłam w Blue City i skróciłam sobie drogę przez "Marksa i Spencera", a tam stała taka śliiiiiiczna puszka z ciasteczkami - cztery pory roku. I w dodatku przeceniona 37.gif
Normalnie rzuciła sie na mnie 06.gif

Historię puszki z Bornholmu juz kiedyś na forum opisywałam, zdaje sie icon_wink.gif
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post śro, 04 gru 2013 - 16:27
Post #32

CYTAT(bb @ Wed, 04 Dec 2013 - 15:57) *
Sloiki glownie w IKEA, puszki gdzie popadnie.. mam slabosc do niebieskich/granatowych bo taki motyw przewodni mojej kuchni. Jak widze to kupuje 29.gif



To zupełnie tak jak ja, tylko kolor inny i nie na ciasteczka, ale na wszystko icon_smile.gif
Wczoraj przypadkiem byłam w Blue City i skróciłam sobie drogę przez "Marksa i Spencera", a tam stała taka śliiiiiiczna puszka z ciasteczkami - cztery pory roku. I w dodatku przeceniona 37.gif
Normalnie rzuciła sie na mnie 06.gif

Historię puszki z Bornholmu juz kiedyś na forum opisywałam, zdaje sie icon_wink.gif

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
marghe.
śro, 04 gru 2013 - 18:10
CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 03 Dec 2013 - 19:17) *
Teraz powiedzcie mi czy macie wagi kuchenne, czy często z nich korzystacie i jaką poleciłybyście. Potrzebuję niewielką i dokładną icon_wink.gif I jeszcze jedno pytanie - stolnica tradycyjna drewniana czy silikonowa? icon_rolleyes.gif

mam taką https://m1.agitomedia.pl/image/700x700/d513...g.1748451.2.jpg
używam bardzo często.

Stolnicę mam sylikonową ale wałkuję itp bezpośrednio na blacie icon_smile.gif

ten sklep wygląda fajnie https://www.galerialimonka.pl/kuchnia,1

Ten post edytował marghe. śro, 04 gru 2013 - 18:21
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 04 gru 2013 - 18:10
Post #33

CYTAT(Joanna 81 @ Tue, 03 Dec 2013 - 19:17) *
Teraz powiedzcie mi czy macie wagi kuchenne, czy często z nich korzystacie i jaką poleciłybyście. Potrzebuję niewielką i dokładną icon_wink.gif I jeszcze jedno pytanie - stolnica tradycyjna drewniana czy silikonowa? icon_rolleyes.gif

mam taką https://m1.agitomedia.pl/image/700x700/d513...g.1748451.2.jpg
używam bardzo często.

Stolnicę mam sylikonową ale wałkuję itp bezpośrednio na blacie icon_smile.gif

ten sklep wygląda fajnie https://www.galerialimonka.pl/kuchnia,1
marghe.
śro, 04 gru 2013 - 18:20
CYTAT(Joanna 81 @ Wed, 04 Dec 2013 - 15:32) *
Co przydaje Wam się szczególnie w kuchni, z czego bardzo często korzystacie?

dobre noże i nożyki icon_smile.gif dobre garnki i duuuża patelnia
dużo desek do krojenia - używam plastikowych i często wymieniam
osączarka do sałaty - jemy ja kilogramami icon_wink.gif
robot kuchenny
wyciskarka do czosnku
wycinankarka do cytrusów
szpatułka do wydobywania różnych różności z misek itp https://silikony.com.pl/photos/silikonowa-l...-3477571394.jpg
różne łyżki do mieszania w garach, drewniane i silikonowe
takie ustrojstwo (nigdy nie wiem jak toto sie nazywa - mikser? robot? malakser? ) https://p.alejka.pl/i2/p_new/35/44/mikser-m...6550mca_0_b.jpg - najczęściej używam miski i ostrza do rozdrabniania
dobre tarki
nożyczki !
cdn icon_biggrin.gif


sokowirówkę mam Zelmera. https://www.pinkdot.pl/wp-content/sokowirow...-wzor-20072.jpg Jest b. ok, ale używam od wielkiego dzwonu

Ten post edytował marghe. śro, 04 gru 2013 - 18:20
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 04 gru 2013 - 18:20
Post #34

CYTAT(Joanna 81 @ Wed, 04 Dec 2013 - 15:32) *
Co przydaje Wam się szczególnie w kuchni, z czego bardzo często korzystacie?

dobre noże i nożyki icon_smile.gif dobre garnki i duuuża patelnia
dużo desek do krojenia - używam plastikowych i często wymieniam
osączarka do sałaty - jemy ja kilogramami icon_wink.gif
robot kuchenny
wyciskarka do czosnku
wycinankarka do cytrusów
szpatułka do wydobywania różnych różności z misek itp https://silikony.com.pl/photos/silikonowa-l...-3477571394.jpg
różne łyżki do mieszania w garach, drewniane i silikonowe
takie ustrojstwo (nigdy nie wiem jak toto sie nazywa - mikser? robot? malakser? ) https://p.alejka.pl/i2/p_new/35/44/mikser-m...6550mca_0_b.jpg - najczęściej używam miski i ostrza do rozdrabniania
dobre tarki
nożyczki !
cdn icon_biggrin.gif


sokowirówkę mam Zelmera. https://www.pinkdot.pl/wp-content/sokowirow...-wzor-20072.jpg Jest b. ok, ale używam od wielkiego dzwonu
Paula.
śro, 04 gru 2013 - 23:33
CYTAT(Joanna 81 @ Wed, 04 Dec 2013 - 10:49) *
poproszę icon_wink.gif

Litka dzięki. Za chwilę zajrzę.

Paula właśnie na stronie home&you byłam wczoraj, a trafiłam przypadkiem, bo tak naprawdę szukałam strony home.pl, o której pisała jedna z dziewczyn (czy to to samo??).
Pisałaś o tortownicy silikonowej. Ja pytałam o stolnicę - czy ją miałaś na myśli czy faktycznie tortownicę? 02.gif

Oczywiście chodziło mi o stolnicę icon_smile.gif. O tortownicy też kiedyś myślałam, ale jeszcze nie nabyłam icon_smile.gif.

Dla mnie jednym z niezbędnych elementów w kuchni jest zestaw obieraków do warzyw. Bez tego nie wyobrażam sobie obierania marchewki, pietruszki, cukinii itd.
Bardzo często używam stożkowej mini tarki, uwielbiam ją.
Świetny jest garnuszek do gotowania w kąpieli wodnej.
Plastikowe kule do przechowywania obranej cytryny, cebuli, czosnku.

Uwielbiam wyciskarkę do czosnku z ikei. Różne miałam, ale ta jest bezwzględnie najlepsza.


Przy okazji - Marghe jaką masz odsączarkę do sałaty? Bo my też jemy duże ilości zielska i nawet mam takie ustrojstwo w domu, ale albo felerne, albo ja nie umiem tego używać. Spróbowałam parę razy, a i tak sałatę otrzepuję i odciskam papierowymi ręcznikami.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post śro, 04 gru 2013 - 23:33
Post #35

CYTAT(Joanna 81 @ Wed, 04 Dec 2013 - 10:49) *
poproszę icon_wink.gif

Litka dzięki. Za chwilę zajrzę.

Paula właśnie na stronie home&you byłam wczoraj, a trafiłam przypadkiem, bo tak naprawdę szukałam strony home.pl, o której pisała jedna z dziewczyn (czy to to samo??).
Pisałaś o tortownicy silikonowej. Ja pytałam o stolnicę - czy ją miałaś na myśli czy faktycznie tortownicę? 02.gif

Oczywiście chodziło mi o stolnicę icon_smile.gif. O tortownicy też kiedyś myślałam, ale jeszcze nie nabyłam icon_smile.gif.

Dla mnie jednym z niezbędnych elementów w kuchni jest zestaw obieraków do warzyw. Bez tego nie wyobrażam sobie obierania marchewki, pietruszki, cukinii itd.
Bardzo często używam stożkowej mini tarki, uwielbiam ją.
Świetny jest garnuszek do gotowania w kąpieli wodnej.
Plastikowe kule do przechowywania obranej cytryny, cebuli, czosnku.

Uwielbiam wyciskarkę do czosnku z ikei. Różne miałam, ale ta jest bezwzględnie najlepsza.


Przy okazji - Marghe jaką masz odsączarkę do sałaty? Bo my też jemy duże ilości zielska i nawet mam takie ustrojstwo w domu, ale albo felerne, albo ja nie umiem tego używać. Spróbowałam parę razy, a i tak sałatę otrzepuję i odciskam papierowymi ręcznikami.

--------------------
Paula
bb
czw, 05 gru 2013 - 07:09
CYTAT(marghe. @ Wed, 04 Dec 2013 - 19:20) *
nożyczki !


oooo...nozyczek w kuchni nauczylam sie uzywac w Grecji. I nie wiem jak moglam sie obejsc wczesniej choc na poczatku widok greckiej tesciowej ciachajacej niemal wszystko nozycami byl dla mnie...jedna z pierwszych wyraznych roznic kulturowych 29.gif

A wirowke do salat mam przywieziona z kraju przodkow, z REALa. Super wynalazek.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post czw, 05 gru 2013 - 07:09
Post #36

CYTAT(marghe. @ Wed, 04 Dec 2013 - 19:20) *
nożyczki !


oooo...nozyczek w kuchni nauczylam sie uzywac w Grecji. I nie wiem jak moglam sie obejsc wczesniej choc na poczatku widok greckiej tesciowej ciachajacej niemal wszystko nozycami byl dla mnie...jedna z pierwszych wyraznych roznic kulturowych 29.gif

A wirowke do salat mam przywieziona z kraju przodkow, z REALa. Super wynalazek.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
bb
czw, 05 gru 2013 - 07:11
CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 04 Dec 2013 - 17:27) *
Normalnie rzuciła sie na mnie 06.gif


Witaj w klubie. Na mnie tez co rusz sie rzucaja jakies puszki (czesto kupuje z nieciekawa zawartoscia ale dla samej puszki 37.gif ), papilotki, foremki.
bb


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,371
Dołączył: śro, 07 sty 04 - 12:54
Skąd: greckie gory
Nr użytkownika: 1,313

GG:


post czw, 05 gru 2013 - 07:11
Post #37

CYTAT(Agnieszka AZJ @ Wed, 04 Dec 2013 - 17:27) *
Normalnie rzuciła sie na mnie 06.gif


Witaj w klubie. Na mnie tez co rusz sie rzucaja jakies puszki (czesto kupuje z nieciekawa zawartoscia ale dla samej puszki 37.gif ), papilotki, foremki.

--------------------
Sofia (2002) & Christina (2005) - moje greckie Slowianki
Joanna 81
czw, 05 gru 2013 - 10:11
marghe podoba mi się Twoja sokowirówka i ta waga, dzięki.
Czy pisząc nożyczki masz na myśli jakieś typowe do ziół / mięsa? są w ogóle jakieś różne rodzaje czy jedne do wszelkich produktów spożywczych? icon_rolleyes.gif
U nas sałatę jem tylko ja i starsza córka, także póki co odpuszczam wirówkę do sałaty. Ale na pewno zaopatrzę się w pojemniki - mam kilka na ciastka, herbatę, kawę, kakao, ale ich nigdy nie za dużo icon_wink.gif
Jakie wymiary ma Twoja stolnica? nie używasz jej z racji tego, że szybciej wyrobić ciasto na blacie czy się nie sprawdziła?

Paula zalinkujesz te intrygująco brzmiące kule do przechowywania cytryny czy czosnku? 02.gif



Joanna 81


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,436
Dołączył: pią, 17 lis 06 - 20:28
Skąd: z pokoju :)
Nr użytkownika: 8,538

GG:


post czw, 05 gru 2013 - 10:11
Post #38

marghe podoba mi się Twoja sokowirówka i ta waga, dzięki.
Czy pisząc nożyczki masz na myśli jakieś typowe do ziół / mięsa? są w ogóle jakieś różne rodzaje czy jedne do wszelkich produktów spożywczych? icon_rolleyes.gif
U nas sałatę jem tylko ja i starsza córka, także póki co odpuszczam wirówkę do sałaty. Ale na pewno zaopatrzę się w pojemniki - mam kilka na ciastka, herbatę, kawę, kakao, ale ich nigdy nie za dużo icon_wink.gif
Jakie wymiary ma Twoja stolnica? nie używasz jej z racji tego, że szybciej wyrobić ciasto na blacie czy się nie sprawdziła?

Paula zalinkujesz te intrygująco brzmiące kule do przechowywania cytryny czy czosnku? 02.gif





--------------------






"W chwili, gdy najmniej się tego spodziewamy, życie stawia przed nami wyzwania,
by sprawdzić naszą odwagę i gotowość na zmiany."
P.Coelho
Pilawianka
czw, 05 gru 2013 - 12:28
Przypomniało mi się najważniejsze.
Młynek do pieprzu i soli. Mam taki podwójny jak kręcę w prawo to leci sól (morską mielę) a jak w lewo to pieprz.
Pilawianka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,937
Dołączył: pią, 14 lis 08 - 17:47
Nr użytkownika: 23,594




post czw, 05 gru 2013 - 12:28
Post #39

Przypomniało mi się najważniejsze.
Młynek do pieprzu i soli. Mam taki podwójny jak kręcę w prawo to leci sól (morską mielę) a jak w lewo to pieprz.

--------------------
Pilawianka - dawniej młodziutka

Krzyś 17.12.2015

"Gdy dwoje ludzi żyje razem,
to jest im łatwiej, bo są razem,
i jest im trudniej, bo są razem."
Ammm
czw, 05 gru 2013 - 13:04
CYTAT(młodziutka @ Thu, 05 Dec 2013 - 14:28) *
Przypomniało mi się najważniejsze.
Młynek do pieprzu i soli. Mam taki podwójny jak kręcę w prawo to leci sól (morską mielę) a jak w lewo to pieprz.


Na bank by mi się, nomen omen, popieprzyło 29.gif

Moja stolnica jest spora, nie wiem, jakie ma rozmiary, a teraz jej nie znajdę, bo na czas remontu gdzieś upchnęłam.

Ammm


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,561
Dołączył: pon, 19 mar 07 - 12:15
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 12,110

GG:


post czw, 05 gru 2013 - 13:04
Post #40

CYTAT(młodziutka @ Thu, 05 Dec 2013 - 14:28) *
Przypomniało mi się najważniejsze.
Młynek do pieprzu i soli. Mam taki podwójny jak kręcę w prawo to leci sól (morską mielę) a jak w lewo to pieprz.


Na bank by mi się, nomen omen, popieprzyło 29.gif

Moja stolnica jest spora, nie wiem, jakie ma rozmiary, a teraz jej nie znajdę, bo na czas remontu gdzieś upchnęłam.



--------------------

> akcesoria kuchenne, aktualizacja 12.02. - jaki blender ?
Start new topic
Reply to this topic
11 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 21:17
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama