Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

co robia Wasze dzieci w swietlicy szkolnej

> 
lena77
śro, 24 paź 2012 - 00:18
wedlug relacji mojego syna maja siedziec cicho, najlepiej nie wychodzic z lawki i gapic sie na bajke. pani nie pozwala sie bawic na macie. ostatnio , jakies 3 tygodnie temu dostalam liste , co mam kupic do swietlicy (bloki rysunkowe, klej, papier kolorowy itp) a syn mowi, ze z tego nie wolno im korzystac i cyt."pani sama wycina" albo czyta ksiazke. na pytanie czy na glos dzieciom czyta, czy cicho opdowiada, ze sobie samej czyta a oni bajke musza ogladac. narzeka, ze straszna nuda i nie chce chodzic., niestety jestesmy skazani na swietlice. dodam jeszcze , ze w godzinach popoludniowych jest inna pani, ktora jest fajna i pozwala sie bawic. jestem zdumiona jego dzisiejsza relacja (bo dzis to z siebie wyplul, wczesniej wspominal tylko, ze jednej pani nie lubi), nie tak to sobie wyobrazalam. zanim zaczne drazyc, a chce porozmawiac z innymi mamami, jak ustale z kim najczesciej syn w swietlicy bywa, chcialabym poznac, jak u Was wygladaja zajecia w swietlicy.
lena77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,885
Dołączył: nie, 19 cze 05 - 10:33
SkÄ…d: wielkopoland
Nr użytkownika: 3,289




post śro, 24 paź 2012 - 00:18
Post #1

wedlug relacji mojego syna maja siedziec cicho, najlepiej nie wychodzic z lawki i gapic sie na bajke. pani nie pozwala sie bawic na macie. ostatnio , jakies 3 tygodnie temu dostalam liste , co mam kupic do swietlicy (bloki rysunkowe, klej, papier kolorowy itp) a syn mowi, ze z tego nie wolno im korzystac i cyt."pani sama wycina" albo czyta ksiazke. na pytanie czy na glos dzieciom czyta, czy cicho opdowiada, ze sobie samej czyta a oni bajke musza ogladac. narzeka, ze straszna nuda i nie chce chodzic., niestety jestesmy skazani na swietlice. dodam jeszcze , ze w godzinach popoludniowych jest inna pani, ktora jest fajna i pozwala sie bawic. jestem zdumiona jego dzisiejsza relacja (bo dzis to z siebie wyplul, wczesniej wspominal tylko, ze jednej pani nie lubi), nie tak to sobie wyobrazalam. zanim zaczne drazyc, a chce porozmawiac z innymi mamami, jak ustale z kim najczesciej syn w swietlicy bywa, chcialabym poznac, jak u Was wygladaja zajecia w swietlicy.

--------------------
"Cśśśśś.., siedzimy w tej ścianie.
Jesteśmy Marsjanie"
Miron Białoszewski
Silije
śro, 24 paź 2012 - 11:33
Ja też pracuję w świetlicy.
Oglądamy bajki baaaardzo rzadko, to jest taka ostatnia deska ratunku, jak jest zła pogoda, a dzieci jest dużo, są zmęczone i rozdrażnione.
Prace plastyczne robimy bardzo często, ale tu z zastrzeżeniem, że nie wszystkie dzieci chcą je wykonywać i nie zmuszamy. W końcu po kilku godzinach lekcji związanych z siedzeniem w ławce i wykonywaniem czynności manualnych niektórzy mają już dość, zwłaszcza najmłodsi chłopcy.
Wychodzimy sporo na dwór - dzieci mają prawo do ruchu i powietrza.
Uczymy siÄ™ piosenek, akompaniujÄ™ im na gitarze.
Czytam dobrane do wieku książki na głos, ale jak jest już mniejsza grupa dzieci; czytanie na głos pięćdziesięciu osóbkom to brak szacunku dla swego głosu icon_wink.gif
Mamy kilka komputerów, na których dzieci mogą pograć w wyznaczonych godzinach.
Gramy w gry planszowe, dla starszych dzieci ja przynoszę z domu ciekawe planszówki, wiecie Osadnicy z Catanu, Carcasonne itp. (prowadzę też kółko nowoczesnych gier planszowych).
W sumie w świetlicy najbardziej jest dzieciakom potrzebny ten czas kiedy robią co chcą, bez narzucania im form - biorą klocki, gadają, rysują własne pomysły, turlają się po dywanie, proszą o pomoc w odrabianiu zadań domowych.
Robimy konkursy, jak jest jakaś okazja to pogadanki np. był u nas pszczelarz, straż gminna. Mamy karaoke z mikrofonem, stół do piłkarzyków.

Mamy jakiś w miarę powtarzalny rytm dnia i jeśli rodzice przychodzą po dziecko zawsze o tej samej porze, to może im się wydawać, że robimy stale to samo. Np. jeśli przychodzą przed 14 to pomyślą że stale siedzimy na dworze, ale jeśli przychodzą po 16 to mogą pomyśleć, że w ogóle nie prowadzimy zajęć zorganizowanych 08.gif Dzieciaki nie mają już sił na zajęcia zorganizowane po 16, jeśli napracowały się (np. nad chryzantemami z bibuły) wcześniej.

Ten post edytował Silije śro, 24 paź 2012 - 11:41
Silije


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,056
Dołączył: pią, 23 sty 04 - 17:33
SkÄ…d: Okolica Poznania
Nr użytkownika: 1,362

GG:


post śro, 24 paź 2012 - 11:33
Post #2

Ja też pracuję w świetlicy.
Oglądamy bajki baaaardzo rzadko, to jest taka ostatnia deska ratunku, jak jest zła pogoda, a dzieci jest dużo, są zmęczone i rozdrażnione.
Prace plastyczne robimy bardzo często, ale tu z zastrzeżeniem, że nie wszystkie dzieci chcą je wykonywać i nie zmuszamy. W końcu po kilku godzinach lekcji związanych z siedzeniem w ławce i wykonywaniem czynności manualnych niektórzy mają już dość, zwłaszcza najmłodsi chłopcy.
Wychodzimy sporo na dwór - dzieci mają prawo do ruchu i powietrza.
Uczymy siÄ™ piosenek, akompaniujÄ™ im na gitarze.
Czytam dobrane do wieku książki na głos, ale jak jest już mniejsza grupa dzieci; czytanie na głos pięćdziesięciu osóbkom to brak szacunku dla swego głosu icon_wink.gif
Mamy kilka komputerów, na których dzieci mogą pograć w wyznaczonych godzinach.
Gramy w gry planszowe, dla starszych dzieci ja przynoszę z domu ciekawe planszówki, wiecie Osadnicy z Catanu, Carcasonne itp. (prowadzę też kółko nowoczesnych gier planszowych).
W sumie w świetlicy najbardziej jest dzieciakom potrzebny ten czas kiedy robią co chcą, bez narzucania im form - biorą klocki, gadają, rysują własne pomysły, turlają się po dywanie, proszą o pomoc w odrabianiu zadań domowych.
Robimy konkursy, jak jest jakaś okazja to pogadanki np. był u nas pszczelarz, straż gminna. Mamy karaoke z mikrofonem, stół do piłkarzyków.

Mamy jakiś w miarę powtarzalny rytm dnia i jeśli rodzice przychodzą po dziecko zawsze o tej samej porze, to może im się wydawać, że robimy stale to samo. Np. jeśli przychodzą przed 14 to pomyślą że stale siedzimy na dworze, ale jeśli przychodzą po 16 to mogą pomyśleć, że w ogóle nie prowadzimy zajęć zorganizowanych 08.gif Dzieciaki nie mają już sił na zajęcia zorganizowane po 16, jeśli napracowały się (np. nad chryzantemami z bibuły) wcześniej.

--------------------
"Wierzę, że na mojej drodze zawsze skręcę we właściwą stronę. Bo wierzę że Bóg wytyczy drogę tam, gdzie jej nie ma". N.V. Peale

Posty w temacie
lena77   co robia Wasze dzieci w swietlicy szkolnej   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:18
Litka   zajrzaÅ‚am z ciekawoÅ›ci, bo sama pracujÄ™ też w ...   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:31
lena77   Litka, prawde mowiac liczylam na to, ze odezwie si...   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:45
Litka   nie jestem Å›wietliczankÄ… - tyÅ‚ek mi nie Å›wieci...   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:54
April.   Napisz Lidka, dowiemy siÄ™ jak mogÄ… wyglÄ…dać za...   Å›ro, 24 paź 2012 - 00:57
lena77   ech...no fajnie. sama z takiej swietlicy wyjsc bym...   Å›ro, 24 paź 2012 - 01:01
~anula~   Moje dziecko ma tÄ… niewÄ…tpliwÄ… przyjemność ch...   Å›ro, 24 paź 2012 - 01:05
Litka   CoÅ› mi siÄ™ ciÄ…gle przypomina - dzieci u nas ucz...   Å›ro, 24 paź 2012 - 01:05
lena77   no ja tak sobie wlasnie wyobrazalam zajecia na sw...   Å›ro, 24 paź 2012 - 01:15
an.toÅ›ka   M "chodzi" na Å›wietlicÄ™ trzeci rok. W ...   Å›ro, 24 paź 2012 - 11:21
Silije   Ja też pracujÄ™ w Å›wietlicy. OglÄ…damy bajki baa...   Å›ro, 24 paź 2012 - 11:33
an.toÅ›ka   Silije u M też nie ma przymusu uczestnictwa w org...   Å›ro, 24 paź 2012 - 11:39
Danale   Silje to tak jak ja. Gramy przede wszystkim w szac...   Å›ro, 24 paź 2012 - 23:03
ulla   Weronika w Å›wietlicy odrabia zadanie domowe (nie ...   sob, 27 paź 2012 - 22:02
Paula.   U Kingi nie ma zbyt wielu zorganizowanych odgórni...   sob, 27 paź 2012 - 23:53
mama_do_kwadratu   Telewizora ani komputera na Å›wietlicy nie ma. bos...   nie, 28 paź 2012 - 01:08
Edziia   Telewizora ani komputera na Å›wietlicy nie ma. U ...   nie, 28 paź 2012 - 10:37
Silije   U nas tez nie ma- bardzo siÄ™ z tego cieszÄ™ :-) ...   nie, 28 paź 2012 - 12:54
Edziia   Åšwietnie tylko u nas do Å›wietlicy zapisanych jes...   pon, 29 paź 2012 - 00:00
grzaÅ‚ka   Edziia, co to za szkoÅ‚a? Brzmi super. Rozumiem, Å...   nie, 28 paź 2012 - 15:22
Libi   U nas w szkole w tym roku na Å›wietlicÄ™ zapisany...   piÄ…, 02 lis 2012 - 13:46
lena77   no to u nas jest to typowa przechowalnia.   piÄ…, 02 lis 2012 - 17:12
Libi   U nas zerówki majÄ… osobnÄ… Å›wietlicÄ™ i tam nie...   piÄ…, 02 lis 2012 - 22:47
> co robia Wasze dzieci w swietlicy szkolnej
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 10:02
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama