Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Montessori

> 
Jaco
nie, 22 sie 2004 - 02:18
Do państwowego przedszkola mój Kubuś na 99% się nie dostanie. Brak miejsc. Muszę więc brać pod uwagę albo z dojazdem albo prywatne.

A z prywatnych mam pod nosem przedszkole Montessori. A za rok także szkołe podstawową Montessori.

Tylko że ja kurczę nie bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Teorię sobie przeczytałam. Ale chciałabym usłyszeć coś o praktyce, jakies wasze opinie, sugestie itp.

KtoÅ› coÅ› wie?
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post nie, 22 sie 2004 - 02:18
Post #1

Do państwowego przedszkola mój Kubuś na 99% się nie dostanie. Brak miejsc. Muszę więc brać pod uwagę albo z dojazdem albo prywatne.

A z prywatnych mam pod nosem przedszkole Montessori. A za rok także szkołe podstawową Montessori.

Tylko że ja kurczę nie bardzo rozumiem o co w tym wszystkim chodzi. Teorię sobie przeczytałam. Ale chciałabym usłyszeć coś o praktyce, jakies wasze opinie, sugestie itp.

KtoÅ› coÅ› wie?

--------------------
Jacobina - mama Kuby






Kotelka
piÄ…, 13 maj 2022 - 08:57
Najlepiej jeśli sama poczytasz sobie o założeniach i sama zdecydujesz czy wysłac dziecko do takiego przedszkola albo szkoły czy nie. Jest ich wiele, mnie osobiście przekonuję i planuję córkę posłać do przedszkola. Ale wiadomo, ze rodzice są różni, nie każdemu się to podoba a w końcu rodzic wie co jest najlepsze dla jego dziecka.
Dodam, ze ostatnio dziełą Marii Montessori po raz pierwszy zostały wydane w Polsce przez PWN;
https://ksiegarnia.pwn.pl/psychologia-pwn

Na stronie można je zamówić.

Osobiście uważam, ze bardzo wspiera to kreatywność dziecka.
Kotelka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 414
Dołączył: czw, 04 kwi 19 - 08:32
Nr użytkownika: 52,920




post piÄ…, 13 maj 2022 - 08:57
Post #2

Najlepiej jeśli sama poczytasz sobie o założeniach i sama zdecydujesz czy wysłac dziecko do takiego przedszkola albo szkoły czy nie. Jest ich wiele, mnie osobiście przekonuję i planuję córkę posłać do przedszkola. Ale wiadomo, ze rodzice są różni, nie każdemu się to podoba a w końcu rodzic wie co jest najlepsze dla jego dziecka.
Dodam, ze ostatnio dziełą Marii Montessori po raz pierwszy zostały wydane w Polsce przez PWN;
https://ksiegarnia.pwn.pl/psychologia-pwn

Na stronie można je zamówić.

Osobiście uważam, ze bardzo wspiera to kreatywność dziecka.

Posty w temacie
Jaco   Montessori   nie, 22 sie 2004 - 02:18
AdusiaR   Jaco o przedszkolach Montessori wiem tylko tyle il...   nie, 22 sie 2004 - 16:16
Jaco   Adusia, DziÄ™kujÄ™ :-) Niestety nie o to mi cho...   nie, 22 sie 2004 - 21:30
malinowa i Malina   Adusia, DziÄ™kujÄ™ :-)   Niestety nie o to m...   nie, 22 sie 2004 - 23:24
kasiask   Celem przewodnim metody Montesorrich jest idywidua...   nie, 22 sie 2004 - 23:55
Jaco   Kasiusk BÅ‚agam o wiÄ™cej :lol: Jak wyglÄ…da k...   pon, 23 sie 2004 - 11:54
kasiask   Ojej!!! Na to wszystko, to ja nie umiem Ci odpowie...   pon, 23 sie 2004 - 12:43
Kotelka   Najlepiej jeÅ›li sama poczytasz sobie o zaÅ‚ożeni...   piÄ…, 13 maj 2022 - 08:57
> Montessori
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 08:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama