Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Nazwisko

> 
Mysia

Go??







post pon, 09 cze 2003 - 10:01
Post #1

Mam takie pytanie i problem, czy po rozwodzie, gdzy matka wraca do swojego panieńskiego nazwiska, to dziecko też może zacząć nosić jej nazwisko, czy musi na to wyrazić zgodę ojciec.
Chciałabym, zeby dziecko nosiło takie samo nazwisko jak ja, a nie takie jak ojciec, czy to jest możliwe?
Potrzebuję też namiaru na dobrego adwokata w Warszawie, który pomoże mi przetrwać ten koszmar i wywalczyć almenty, bo wiem, że ojciec dziecka już teraz zaczyna załatwiać w pracy jakies przekręty by dostawać pieniadze pod stołem a żeby obniżyli mu pensję. Nie weim zupełnie ile to będzie kosztowało?
pozdrawiam
M.
Ika
pon, 09 cze 2003 - 10:25
Z nazwiskiem chyba będzie problem, nie wydaje mi się możliwe, by można zmienić dziecku nazwisko bez zgody ojca, gdy ten ma pełną władzę rodzicielską...
Prościej byłoby, gdybyś zostawiła sobie jednak nazwisko męża (jeśli chcesz miec takie samo, jak dziecko). Albo przywróciła swoje panieńskie jako pierwszy człon, wtedy możesz używać obu lub jednego tam, gdzie Ci to pasuje (np. w pracy panieńskiego a w szkole dziecka przedstawiasz się pomężowskim... icon_wink.gif )
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 09 cze 2003 - 10:25
Post #2

Z nazwiskiem chyba będzie problem, nie wydaje mi się możliwe, by można zmienić dziecku nazwisko bez zgody ojca, gdy ten ma pełną władzę rodzicielską...
Prościej byłoby, gdybyś zostawiła sobie jednak nazwisko męża (jeśli chcesz miec takie samo, jak dziecko). Albo przywróciła swoje panieńskie jako pierwszy człon, wtedy możesz używać obu lub jednego tam, gdzie Ci to pasuje (np. w pracy panieńskiego a w szkole dziecka przedstawiasz się pomężowskim... icon_wink.gif )

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
anonimowy

Go??







post pon, 09 cze 2003 - 11:02
Post #3

Widzisz, tak myślałam...
Tyle, że ja tego nazwiska nienawidzę szczerze i powrót do swojego panieńskiego ma dla znaczenie nazwijmy to - terapeutyczne, że ten koszmar się skończył, że jestem znowu sobą. I tego samego chciałabym dla dziecka - ale masz rację, to chyba raczej nie możliwe.
No nic - może ktoś się odezwie polecając adwokata. Nie wiem nawet jak takiego szukać - a tak ktoś pierwszy lepszy - może się okazać, że wyrzucę w błoto kilka tysięcy, bo obawiam się, że tyle to będzie kosztowało...
pozdrawiam
M.
Ika
pon, 09 cze 2003 - 11:10
Mysia,
może umieść post z pytaniem o adwokata na mazowieckim podforum. W końcu adwokata potrzebujesz w Warszawie, a tam zagląda więcej Warszawianek, niż tutaj... Adwokata może polecić nie tylko samodzielna mama icon_wink.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post pon, 09 cze 2003 - 11:10
Post #4

Mysia,
może umieść post z pytaniem o adwokata na mazowieckim podforum. W końcu adwokata potrzebujesz w Warszawie, a tam zagląda więcej Warszawianek, niż tutaj... Adwokata może polecić nie tylko samodzielna mama icon_wink.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
jutrzejsza rozwódka

Go??







post czw, 26 cze 2003 - 13:53
Post #5

nie przejmuj się na razie zmianą nazwiska... Rozumiem, że w tej chwili nienawidzisz go szczerze. Ale sprawy rozwodowe ciągną się dość długo (ja mam ogłoszenie wyroku jutro, po ponad pótora roku trwania sprawy) i emocje im bliżej końca, tym bardziej opadają. Na początku też byłam przeświadczona, że zmienię nazwisko, ale teraz już nie chcę tego robić... Poza tym na zmianę nazwiska będziesz miała jeszcze 3 miesiące od uprawomocnienia wyroku. Pozdrawiam i życzę dużo siły icon_smile.gif
snupek
piÄ…, 05 wrz 2003 - 17:37
Nie ma takiej mozliwosci.Tak to juz jest ze dziecko nosi nazwisko ojca, nie powinnas podchodzic do tego w ten sposob.Ojciec jest ojcem Twojego dziecka .Nie jest juz Twoim mezem wiec mozesz wrocic do panienskiego ale ojcem dziecka pozostajeNie mozesz w zaden sposob izolowac dziecka od ojca a to co robisz jest pierwszym ku temu krokiem..Ja tez powrocilam do panienskiego za to byla mojego obecnego partnera nie chce powrocic i tez mnie drazni ze jesli sie pobierzemy to musialabym nazywac sie tak jak ona.Ale na to nie mamy wplywu.Adwokata moge ci polecic ale na privie aimsnnopy@poczta.onet.pl
Alimenty alimentami.Kazdy chce sie bronic aby nie byly najwyzsze.Jednak musisz zdawac sobie sprawe ze istnieje takze alimentacja naturalna i o tym ze alimenty sa dla dziecka.Poza tym lozyc na dziecko powinni oboje rodzice nie tylko ten od ktorego sa alimenty..Nie martw sie , alimenty mozna podwyzszyc , mozna obnizyc i wtedy taka sprawa nie kosztuje.Jak chcesz cos wiecej wiedziec to pisz , jestem na biezaco.
snupek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 223
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:03
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 342

GG:


post piÄ…, 05 wrz 2003 - 17:37
Post #6

Nie ma takiej mozliwosci.Tak to juz jest ze dziecko nosi nazwisko ojca, nie powinnas podchodzic do tego w ten sposob.Ojciec jest ojcem Twojego dziecka .Nie jest juz Twoim mezem wiec mozesz wrocic do panienskiego ale ojcem dziecka pozostajeNie mozesz w zaden sposob izolowac dziecka od ojca a to co robisz jest pierwszym ku temu krokiem..Ja tez powrocilam do panienskiego za to byla mojego obecnego partnera nie chce powrocic i tez mnie drazni ze jesli sie pobierzemy to musialabym nazywac sie tak jak ona.Ale na to nie mamy wplywu.Adwokata moge ci polecic ale na privie aimsnnopy@poczta.onet.pl
Alimenty alimentami.Kazdy chce sie bronic aby nie byly najwyzsze.Jednak musisz zdawac sobie sprawe ze istnieje takze alimentacja naturalna i o tym ze alimenty sa dla dziecka.Poza tym lozyc na dziecko powinni oboje rodzice nie tylko ten od ktorego sa alimenty..Nie martw sie , alimenty mozna podwyzszyc , mozna obnizyc i wtedy taka sprawa nie kosztuje.Jak chcesz cos wiecej wiedziec to pisz , jestem na biezaco.

--------------------
Ania - mama Bartka (ur.09-1997) i Anielki "Kracka" (ur.05-2003)user posted imageuser posted image
> Nazwisko
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 15 maj 2024 - 23:36
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama