Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
15 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 następna ostatnia   

Mamy z Irlandi.

> 
kasiakli
pon, 18 sie 2008 - 14:58
witam cieplutko!!

moze najpierw napisze kilka slow o sobie... icon_question.gif

od dwoch lat zamieszkuje zielona wyspe,niestety do pogody jeszcze nie przywyklam icon_rolleyes.gif
z Polski jestem z Dolnego Slaska.
widze, ze w wiekszosci sa tu mamy ze swoimi pociechami.ja dopiero oczekuje na nasze malensto, ale juz nie dlugo icon_lol.gif

pozdrawiam
kasiakli


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: śro, 06 sie 08 - 15:14
Skąd: co.Wexford
Nr użytkownika: 21,073




post pon, 18 sie 2008 - 14:58
Post #61

witam cieplutko!!

moze najpierw napisze kilka slow o sobie... icon_question.gif

od dwoch lat zamieszkuje zielona wyspe,niestety do pogody jeszcze nie przywyklam icon_rolleyes.gif
z Polski jestem z Dolnego Slaska.
widze, ze w wiekszosci sa tu mamy ze swoimi pociechami.ja dopiero oczekuje na nasze malensto, ale juz nie dlugo icon_lol.gif

pozdrawiam

--------------------

beata_77
sob, 23 sie 2008 - 11:45
kasia kli Witam serdecznie. Przybywa nas moze coś się ruszy w tym wąteczku 06.gif
Do Tralee zjechało wesołe miasteczko. Jest też cyrk i występy zespołów muzycznych na żywo, w samym centrum Tralee, na The squer. A to wszystko z okazji "Rose of Tralee"
Wczoraj było pieknie i ciepło, a dziś .... Może się wypogodzi...
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post sob, 23 sie 2008 - 11:45
Post #62

kasia kli Witam serdecznie. Przybywa nas moze coś się ruszy w tym wąteczku 06.gif
Do Tralee zjechało wesołe miasteczko. Jest też cyrk i występy zespołów muzycznych na żywo, w samym centrum Tralee, na The squer. A to wszystko z okazji "Rose of Tralee"
Wczoraj było pieknie i ciepło, a dziś .... Może się wypogodzi...

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
kasiakli
pon, 25 sie 2008 - 09:25
fajnie zes sie zaczyna tu pomalu dziac icon_biggrin.gif
szczerze powiedziawszy myslalam ze juz nikogo tu nie ma, tym bardziej milo mi cie poznac beanata
ja pomalusiu szykuje sie do porodu i nie moge sie doczekac, kiedy wezme w ramiona nasza kruszynke icon_smile.gif
pozdrawiam cieplo i zycze milego dnia
kasiakli


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: śro, 06 sie 08 - 15:14
Skąd: co.Wexford
Nr użytkownika: 21,073




post pon, 25 sie 2008 - 09:25
Post #63

fajnie zes sie zaczyna tu pomalu dziac icon_biggrin.gif
szczerze powiedziawszy myslalam ze juz nikogo tu nie ma, tym bardziej milo mi cie poznac beanata
ja pomalusiu szykuje sie do porodu i nie moge sie doczekac, kiedy wezme w ramiona nasza kruszynke icon_smile.gif
pozdrawiam cieplo i zycze milego dnia

--------------------

beata_77
pon, 01 wrz 2008 - 23:03
Jakoś nic się nie dzieje. Każdy gdzieś biega, i nie ma czasu na przesiadywanie na forum...

Kasiakli. a zamierzasz rodzić w Irlandii? Jak do tej pory słyszałam same pozytywne opinie jeżeli chodzi o opiekę po porodzie. Jeżeli chodzi o opiekę w trakcie ciąży, to już nic nie mówię, bo na własnej skórze przeszłam swoje.

Wesołe miasteczko też już pojechało, ale się wyszalałam... Nie byłotego dużo, ale na dwa się nie odważyłam, mianowicie katapulta w metalowej kuli i "młot". Może jakby byli dłużej to w końcu bym się zdecydowała hihi icon_smile.gif

Za tydzień jadę do Niemiec, poopalam się troszkę 03.gif
Pozdrawiam wszystkie dziewczęta i życze miłego wieczorku icon_smile.gif
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post pon, 01 wrz 2008 - 23:03
Post #64

Jakoś nic się nie dzieje. Każdy gdzieś biega, i nie ma czasu na przesiadywanie na forum...

Kasiakli. a zamierzasz rodzić w Irlandii? Jak do tej pory słyszałam same pozytywne opinie jeżeli chodzi o opiekę po porodzie. Jeżeli chodzi o opiekę w trakcie ciąży, to już nic nie mówię, bo na własnej skórze przeszłam swoje.

Wesołe miasteczko też już pojechało, ale się wyszalałam... Nie byłotego dużo, ale na dwa się nie odważyłam, mianowicie katapulta w metalowej kuli i "młot". Może jakby byli dłużej to w końcu bym się zdecydowała hihi icon_smile.gif

Za tydzień jadę do Niemiec, poopalam się troszkę 03.gif
Pozdrawiam wszystkie dziewczęta i życze miłego wieczorku icon_smile.gif

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
beata_77
śro, 03 wrz 2008 - 14:15
...żarło i zdechło....
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post śro, 03 wrz 2008 - 14:15
Post #65

...żarło i zdechło....

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
MałaGosia

Go??







post śro, 03 wrz 2008 - 16:32
Post #66

Dziewczyny mam pytanie czy ktoras z was korzystala w Irlandii z karty Ekuz. Ja jestem w Polsce na wychowawczym, wiec karte mam. Chcialabym sie wybrac z malym do stomatologa, bo ma pilnie zeba do zrobienia. Pytanie cyz moge do jakiegokolwiek, czy to musi byc jakis konkretny?
beata_77
sob, 06 wrz 2008 - 11:57
Ja nie mam zielonego pojecia.
My korzystamy z Medical Card i świadczenia są bezpłatne.
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post sob, 06 wrz 2008 - 11:57
Post #67

Ja nie mam zielonego pojecia.
My korzystamy z Medical Card i świadczenia są bezpłatne.

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
Iwona 24+5
pią, 12 wrz 2008 - 11:54
No właśnie jak jest różnica między Medical Card a GP ? i jak to jest w Polsce traktowane ?
pozdrawiam. Świeci słoneczko JUPI !!!!
Iwona 24+5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,028
Dołączył: pią, 24 mar 06 - 13:25
Skąd: Świdnica
Nr użytkownika: 5,345

GG:


post pią, 12 wrz 2008 - 11:54
Post #68

No właśnie jak jest różnica między Medical Card a GP ? i jak to jest w Polsce traktowane ?
pozdrawiam. Świeci słoneczko JUPI !!!!

--------------------
Iwona 24 mama Majeczki 25.10.2006



[*] Dla Mamusi - ?wiate?ko
martucha77
pią, 12 wrz 2008 - 12:08
Medical Card uprawnia do bezpłatnych leków i lekarzy w Irlandii Gp tylko do bezpłatnego lekarza pierwszego kontaktu. W Polsce obydwie nie działają trzeba mieć Kartę EHIC https://www.ehic.ie/
martucha77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 142
Dołączył: śro, 19 lis 03 - 10:07
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 1,198

GG:


post pią, 12 wrz 2008 - 12:08
Post #69

Medical Card uprawnia do bezpłatnych leków i lekarzy w Irlandii Gp tylko do bezpłatnego lekarza pierwszego kontaktu. W Polsce obydwie nie działają trzeba mieć Kartę EHIC https://www.ehic.ie/

--------------------



krissy
śro, 17 wrz 2008 - 21:06
Myślę,że na pytania typu "jak działa EKUZ" najlepszą odpowiedź znajdzie się u lekarza, do którego chcemy się wybrać. Wystarczy przedstawić sprawę i 5 minut, odpowiedź gotowa. Z własnego doświadczenia: mąż tuż przed podjęciem pracy w irl. jeszcze z kartą EKUZ- zapłacił i za lekarza i za leki. Dzieci nasze,tez z karta EKUZ- GP nie pobrał opłaty, za leki nie zapłaciłam... może stąd,iż plotka nosi,że dzieci do 6 r.ż są objęte darmową opieką...


Michał poszedł do szkoły. Martwi mnie,że często mówi,że jest źle,nie lubi i nie chce. Niby ma w klasie 2 Polaków... Czy dzieci mu nie dokuczają,że nie umie się jeszcze sprawnie porozumieć?? Dziś powiedział,że go głowa boli i zmęczony jest... poszedł się położyć o 18... To mnie martrwi
krissy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 371
Dołączył: pią, 17 cze 05 - 12:43
Skąd: Koszalin
Nr użytkownika: 3,283

GG:


post śro, 17 wrz 2008 - 21:06
Post #70

Myślę,że na pytania typu "jak działa EKUZ" najlepszą odpowiedź znajdzie się u lekarza, do którego chcemy się wybrać. Wystarczy przedstawić sprawę i 5 minut, odpowiedź gotowa. Z własnego doświadczenia: mąż tuż przed podjęciem pracy w irl. jeszcze z kartą EKUZ- zapłacił i za lekarza i za leki. Dzieci nasze,tez z karta EKUZ- GP nie pobrał opłaty, za leki nie zapłaciłam... może stąd,iż plotka nosi,że dzieci do 6 r.ż są objęte darmową opieką...


Michał poszedł do szkoły. Martwi mnie,że często mówi,że jest źle,nie lubi i nie chce. Niby ma w klasie 2 Polaków... Czy dzieci mu nie dokuczają,że nie umie się jeszcze sprawnie porozumieć?? Dziś powiedział,że go głowa boli i zmęczony jest... poszedł się położyć o 18... To mnie martrwi

--------------------
Marta i Micha? (10.05.2004) i Kuba (09.03.2006)
user posted image
user posted image
Iwona 24+5
pią, 19 wrz 2008 - 14:14
dostałam takie coś jak jechałam do Polski na wakacje, teraz za miesiac lecę do Polski i chcę iść do pediatry z Mają, czy z tą kartą mam iść i czy taka wizyta będzie bezpłatna ? nie znam sie na tym kompletnie...

Iwona 24+5


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,028
Dołączył: pią, 24 mar 06 - 13:25
Skąd: Świdnica
Nr użytkownika: 5,345

GG:


post pią, 19 wrz 2008 - 14:14
Post #71

dostałam takie coś jak jechałam do Polski na wakacje, teraz za miesiac lecę do Polski i chcę iść do pediatry z Mają, czy z tą kartą mam iść i czy taka wizyta będzie bezpłatna ? nie znam sie na tym kompletnie...



--------------------
Iwona 24 mama Majeczki 25.10.2006



[*] Dla Mamusi - ?wiate?ko
MałaGosia

Go??







post pią, 19 wrz 2008 - 17:17
Post #72

Krissy moj tez poszedl do szkoly. Na razie jest ogolnie zadowolony. Problemem dla naszych dzieci jest jezyk i to ze nei moge sie dogadac, moze byc tez tak ze mu dzieci dokuczaja, albo malo co sie z nim bawia, bo nie jest anglojezyczny. Ja widze ze Mateusz tez taki troche odepchneity przez dzieci jest. Ja go zapisalam dodatkowo na karate i pilke nozna, gdzie sa dzieci z jego klasy. I widze, ze to troche pomaga, bo zaczyna sie z nimi wiecej bawic. No niestety poczatki dla nich przez ten jezyk nie beda latwe.
beata_77
pon, 22 wrz 2008 - 11:08
Iwona ja była w Polsce i badania robiłam małej prywatnie. Nie mam pojęcia czy zrobią ją na taką kartę, choć raczej powinni. Zawsze można spróbować icon_smile.gif

I słońce zaświeciło nad Irlandią

balety.gif balety.gif balety.gif
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post pon, 22 wrz 2008 - 11:08
Post #73

Iwona ja była w Polsce i badania robiłam małej prywatnie. Nie mam pojęcia czy zrobią ją na taką kartę, choć raczej powinni. Zawsze można spróbować icon_smile.gif

I słońce zaświeciło nad Irlandią

balety.gif balety.gif balety.gif

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
krissy
pon, 22 wrz 2008 - 22:07
Piękna sprawa 06.gif cały weekend plażowaliśmy w Ballybunion. Ładne miejsce. Podobno ok.90km od Galway jest plaża z białym piaskiem. Być może sprawdzimy icon_mrgreen.gif pogoda ma dopisać i przez cały ten tydzień.

Ze szkoła już okey. Michał wcześniej chodził do przedszkola irlandzkiego. Dziś dostał prace domowe na cały tydzień... Uhhh i nauka 4 wersowej rymowanki. Nie chce się uczyć icon_twisted.gif
krissy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 371
Dołączył: pią, 17 cze 05 - 12:43
Skąd: Koszalin
Nr użytkownika: 3,283

GG:


post pon, 22 wrz 2008 - 22:07
Post #74

Piękna sprawa 06.gif cały weekend plażowaliśmy w Ballybunion. Ładne miejsce. Podobno ok.90km od Galway jest plaża z białym piaskiem. Być może sprawdzimy icon_mrgreen.gif pogoda ma dopisać i przez cały ten tydzień.

Ze szkoła już okey. Michał wcześniej chodził do przedszkola irlandzkiego. Dziś dostał prace domowe na cały tydzień... Uhhh i nauka 4 wersowej rymowanki. Nie chce się uczyć icon_twisted.gif


--------------------
Marta i Micha? (10.05.2004) i Kuba (09.03.2006)
user posted image
user posted image
beata_77
pią, 26 wrz 2008 - 14:01
Widac wszyscy na Słoneczku. Pięknie prawda. Kurka wodna, że my nie mamy samochodu, tak mi się chce na plażę. A mamy tak blisko 15 min samochodem.. 41.gif

Zabrali nam FIS 21.gif ....przez pomyłkę. I znów mam czekac pół roku?
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post pią, 26 wrz 2008 - 14:01
Post #75

Widac wszyscy na Słoneczku. Pięknie prawda. Kurka wodna, że my nie mamy samochodu, tak mi się chce na plażę. A mamy tak blisko 15 min samochodem.. 41.gif

Zabrali nam FIS 21.gif ....przez pomyłkę. I znów mam czekac pół roku?

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
mama_wolfa
nie, 28 wrz 2008 - 20:13
hej Kobiety:)

Pogoda tej jesieni dopisała icon_smile.gif Nie to co latem icon_smile.gif

Co do EHIC to może być tak że będziesz musiała zapłacić za wizytę i badania w PL a tutaj zwrócą za to pieniążki.

Mój młody w szkole czuje się jak rybka w wodzie i strasznie się z tego cieszę. Ale on generalnie już po 2-3 tygodniach w zeszłym roku miał grono "wielbicielek" które mu wszystko tłumaczyły migowo-rysunkowym icon_razz.gif Nie ma żadnych innych Polaków w szkole i młody skazany jest na własną znajomość języka co chyba mu bardzo pomaga - jak się nie ma wyjścia to się gada icon_razz.gif

A obecnie to moje dziecie żyje tym że będzie halloween party i już się doczekać nie możę bidne dziecie icon_smile.gif W tym tygodniu zaczniemy robić ozdoby i różne gadzety halloweenowe icon_smile.gif
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
Skąd: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post nie, 28 wrz 2008 - 20:13
Post #76

hej Kobiety:)

Pogoda tej jesieni dopisała icon_smile.gif Nie to co latem icon_smile.gif

Co do EHIC to może być tak że będziesz musiała zapłacić za wizytę i badania w PL a tutaj zwrócą za to pieniążki.

Mój młody w szkole czuje się jak rybka w wodzie i strasznie się z tego cieszę. Ale on generalnie już po 2-3 tygodniach w zeszłym roku miał grono "wielbicielek" które mu wszystko tłumaczyły migowo-rysunkowym icon_razz.gif Nie ma żadnych innych Polaków w szkole i młody skazany jest na własną znajomość języka co chyba mu bardzo pomaga - jak się nie ma wyjścia to się gada icon_razz.gif

A obecnie to moje dziecie żyje tym że będzie halloween party i już się doczekać nie możę bidne dziecie icon_smile.gif W tym tygodniu zaczniemy robić ozdoby i różne gadzety halloweenowe icon_smile.gif

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

mama_wolfa
pon, 29 wrz 2008 - 15:45
Młody przyniósł ze szkoły Math Aid - takie ćwiczenia domowe z "matmy" a z racji ich poziomu robimy "troszkę" więcej niż w poleceniu i dziecie ma masę stempelków excellent icon_smile.gif A jaki dumny icon_razz.gif Każdy stempelek musiałam dokładnie oglądać po kilka razy icon_smile.gif))
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
Skąd: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post pon, 29 wrz 2008 - 15:45
Post #77

Młody przyniósł ze szkoły Math Aid - takie ćwiczenia domowe z "matmy" a z racji ich poziomu robimy "troszkę" więcej niż w poleceniu i dziecie ma masę stempelków excellent icon_smile.gif A jaki dumny icon_razz.gif Każdy stempelek musiałam dokładnie oglądać po kilka razy icon_smile.gif))

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

beata_77
pon, 29 wrz 2008 - 17:31
mama_wolfa to super, że synek tak fajnie zaklimatyzował się w szkole.

Wiecie co halloween to jeszcze rozumiem, że sa w sprzedaży te wszystkie straszydła...( hihi mała po wejściu do sklepu na babejagę. "Oooo patrsz ptaszek") ale na mikołaje to chyba ciut za wcześnie. W Polsce narzekają, że czar i urok tych świąt zanika, bo za wcześnie te choinki i bąbki, a tu?...

Trzeba się przyzwyczaić, że choinki się do domu nie przynosi w Wigilię rano.... tylko we wrześniu 04.gif
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
Skąd: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post pon, 29 wrz 2008 - 17:31
Post #78

mama_wolfa to super, że synek tak fajnie zaklimatyzował się w szkole.

Wiecie co halloween to jeszcze rozumiem, że sa w sprzedaży te wszystkie straszydła...( hihi mała po wejściu do sklepu na babejagę. "Oooo patrsz ptaszek") ale na mikołaje to chyba ciut za wcześnie. W Polsce narzekają, że czar i urok tych świąt zanika, bo za wcześnie te choinki i bąbki, a tu?...

Trzeba się przyzwyczaić, że choinki się do domu nie przynosi w Wigilię rano.... tylko we wrześniu 04.gif

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
mama_wolfa
pon, 29 wrz 2008 - 21:04
benata, Wolf w zasadzie od samego początku chciał być w szkole. To on 5 dni po ukończeniu 4 lat zdecydował że zostaje w szkole i ... został icon_razz.gif Jego wola a ja się edukacyjnym zapędom nie będę przeciwstawiać. W szkole średniej na dniu otwartym też mu się podobało bo można wiele rzeczy robić (np w sali do biologii jest czaderski model człowieka bez skóry więc mogło sobie dziecię pooglądać "bebechy" a w sali do fizyki był piękny model układu słonecznego co też dziecięciu wybitnie do gustu przypadło.

Co do wystaw i zasobów sklepowych to ... od 4 lat przywyknąć do tego nie umiem i chyba się nie da icon_smile.gif Ale na halloween poza lampkami kupnymi mamy własne ozdoby które co roku wykonujemy i mamy już pokaźną kolekcję icon_smile.gif Z resztą na choinkę też staramy się sami robić ozdoby.
mama_wolfa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 391
Dołączył: pon, 30 sie 04 - 15:24
Skąd: Eire
Nr użytkownika: 2,051




post pon, 29 wrz 2008 - 21:04
Post #79

benata, Wolf w zasadzie od samego początku chciał być w szkole. To on 5 dni po ukończeniu 4 lat zdecydował że zostaje w szkole i ... został icon_razz.gif Jego wola a ja się edukacyjnym zapędom nie będę przeciwstawiać. W szkole średniej na dniu otwartym też mu się podobało bo można wiele rzeczy robić (np w sali do biologii jest czaderski model człowieka bez skóry więc mogło sobie dziecię pooglądać "bebechy" a w sali do fizyki był piękny model układu słonecznego co też dziecięciu wybitnie do gustu przypadło.

Co do wystaw i zasobów sklepowych to ... od 4 lat przywyknąć do tego nie umiem i chyba się nie da icon_smile.gif Ale na halloween poza lampkami kupnymi mamy własne ozdoby które co roku wykonujemy i mamy już pokaźną kolekcję icon_smile.gif Z resztą na choinkę też staramy się sami robić ozdoby.

--------------------
A po nocy przychodzi dzień a po burzy spokój
Linux VPS Hosting

krissy
wto, 30 wrz 2008 - 22:48
I dynia!!!!!!!! 06.gif koniecznie wydłubana i ze świeczką w środku 06.gif No i zbieranie cukierków, to jest to co tygryski lubia najbardziej.

hmmm też sie ostatnio zdziwiłam,jak zobaczyłam ozdoby choinkowe w sklepach z_choinka.gif hmm daje do myslenia, może nam się pokićkały miesiące??

Pada, leje, wieje 21.gif
krissy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 371
Dołączył: pią, 17 cze 05 - 12:43
Skąd: Koszalin
Nr użytkownika: 3,283

GG:


post wto, 30 wrz 2008 - 22:48
Post #80

I dynia!!!!!!!! 06.gif koniecznie wydłubana i ze świeczką w środku 06.gif No i zbieranie cukierków, to jest to co tygryski lubia najbardziej.

hmmm też sie ostatnio zdziwiłam,jak zobaczyłam ozdoby choinkowe w sklepach z_choinka.gif hmm daje do myslenia, może nam się pokićkały miesiące??

Pada, leje, wieje 21.gif

--------------------
Marta i Micha? (10.05.2004) i Kuba (09.03.2006)
user posted image
user posted image
> Mamy z Irlandi.
Start new topic
Reply to this topic
15 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 następna ostatnia 
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 10 cze 2024 - 15:20
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama