Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

Karmić piersią czy nie?

, proszę przez chwilkę nie przenosić
> , proszę przez chwilkę nie przenosić
kasiaaaaa
wto, 21 cze 2011 - 12:57
Od wczoraj walczę z 39 stopniową gorączką. Lekarz nie wie, co mi jest. Przepisał antybiotyk, ale jest nie do kupienia, więc dopiero teraz mąż wraca z Krakowa, gdzie kupił zamiennik. Lekarz pediatra twierdzi, że mogę nadal karmić piersią, ale ja się waham.
Co mam robić? Młody od nocy jest na sztucznym mleku, bo jem końskie dawki przeciwgorączkowych, które pomagają na 2-3 godziny, a potem znów 39 stopni.
Mam jeszcze jedno pytanie? Jak jest z tą gorączką? W szpitalu, w którym miałam cc położna powiedziała mi, że przy 39 stopniach się karmić nie powinno, a neonatolog twierdzi, że można.
Błagam pomóżcie. 32.gif
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post wto, 21 cze 2011 - 12:57
Post #1

Od wczoraj walczę z 39 stopniową gorączką. Lekarz nie wie, co mi jest. Przepisał antybiotyk, ale jest nie do kupienia, więc dopiero teraz mąż wraca z Krakowa, gdzie kupił zamiennik. Lekarz pediatra twierdzi, że mogę nadal karmić piersią, ale ja się waham.
Co mam robić? Młody od nocy jest na sztucznym mleku, bo jem końskie dawki przeciwgorączkowych, które pomagają na 2-3 godziny, a potem znów 39 stopni.
Mam jeszcze jedno pytanie? Jak jest z tą gorączką? W szpitalu, w którym miałam cc położna powiedziała mi, że przy 39 stopniach się karmić nie powinno, a neonatolog twierdzi, że można.
Błagam pomóżcie. 32.gif

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
MamaJulki
wto, 21 cze 2011 - 13:11
a jak Twoje piersi ? może masz zapalenie piersi ?
nie wiem czy od razu bym zdecydowała się na branie antybiotyku skoro nawet nie wiadomo na co..
ja bym karmiła
MamaJulki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,217
Dołączył: nie, 08 kwi 07 - 22:13
Nr użytkownika: 12,767




post wto, 21 cze 2011 - 13:11
Post #2

a jak Twoje piersi ? może masz zapalenie piersi ?
nie wiem czy od razu bym zdecydowała się na branie antybiotyku skoro nawet nie wiadomo na co..
ja bym karmiła
Eliszka
wto, 21 cze 2011 - 13:15
U ginekologa byłaś? Na pewno wykluczono ginekologiczne przyczyny?
Eliszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,973
Dołączył: wto, 20 lut 07 - 20:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 11,277

GG:


post wto, 21 cze 2011 - 13:15
Post #3

U ginekologa byłaś? Na pewno wykluczono ginekologiczne przyczyny?

--------------------

Eliszka,
Jan Kornel



i Hanna Faustyna

kasiaaaaa
wto, 21 cze 2011 - 13:18
CYTAT(Eliszka @ Tue, 21 Jun 2011 - 14:15) *
U ginekologa byłaś? Na pewno wykluczono ginekologiczne przyczyny?

Tak. Byłam u ginekologa i to on zapisał mi antybiotyk. Ginekologicznie jest ok. Z jednej strony wczuł na końcu szycia jakieś zgrubienie, ale stwierdził, że to nie jest ani ropień ani nic takiego, tylko prawdopodobnie tak jest zszyte. Piersi mi badał, też są ok.
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post wto, 21 cze 2011 - 13:18
Post #4

CYTAT(Eliszka @ Tue, 21 Jun 2011 - 14:15) *
U ginekologa byłaś? Na pewno wykluczono ginekologiczne przyczyny?

Tak. Byłam u ginekologa i to on zapisał mi antybiotyk. Ginekologicznie jest ok. Z jednej strony wczuł na końcu szycia jakieś zgrubienie, ale stwierdził, że to nie jest ani ropień ani nic takiego, tylko prawdopodobnie tak jest zszyte. Piersi mi badał, też są ok.

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
Joka
wto, 21 cze 2011 - 13:18
kasiaaaaa - ja karmiłam na Twoim miejscu, po pierwszej i drugiej cc gorączkowałam, po drugiej było to bardziej u*****liwe, zmagałam się z gorączką około tygodnia, ratowałam się jedynie apapem, jak już miałam iść do lekarza po antybiotyk gorączka się skończyła
Joka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: pią, 03 lut 06 - 11:50
Skąd: Bytom
Nr użytkownika: 4,810




post wto, 21 cze 2011 - 13:18
Post #5

kasiaaaaa - ja karmiłam na Twoim miejscu, po pierwszej i drugiej cc gorączkowałam, po drugiej było to bardziej u*****liwe, zmagałam się z gorączką około tygodnia, ratowałam się jedynie apapem, jak już miałam iść do lekarza po antybiotyk gorączka się skończyła

--------------------



Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości.
kasiaaaaa
wto, 21 cze 2011 - 13:21
Joka ja wczoraj w dzień brałam paracetamol i pomagał, więc jak gorączka spadała, to przystawiałam małego do piersi. No i wczoraj nie była taka wysoka. Dopiero poźnym wieczorem wyskoczyła mi do 39,3 stopni i wtedy paracetamol przestał działać. Wzięłam więc nurofen no i młodego musiałam odstawić.

EDIT: A jeśli nurofen zjadłam o 2.00 w nocy, to jestem już "czysta"? W sensie, że już go wydaliłam z organizmu? 12 godzin wystarczy?

Ten post edytował kasiaaaaa wto, 21 cze 2011 - 13:22
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post wto, 21 cze 2011 - 13:21
Post #6

Joka ja wczoraj w dzień brałam paracetamol i pomagał, więc jak gorączka spadała, to przystawiałam małego do piersi. No i wczoraj nie była taka wysoka. Dopiero poźnym wieczorem wyskoczyła mi do 39,3 stopni i wtedy paracetamol przestał działać. Wzięłam więc nurofen no i młodego musiałam odstawić.

EDIT: A jeśli nurofen zjadłam o 2.00 w nocy, to jestem już "czysta"? W sensie, że już go wydaliłam z organizmu? 12 godzin wystarczy?

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
captain.jmw
wto, 21 cze 2011 - 13:39
Proszę, nie zrozum mnie źle bo jestem wielką fascynatką karmienia piersią ale ja bym nie karmiła.
Jeśli bardzo zależałoby mi na karmieniu piersią to utrzymałabym laktację ale podczas zażywania tylu prochów ja bym przystawianie odpuściła. I powróciła do niego kiedy by mi przeszło. Rozumiem, że po butli dziecko może się rozleniwić i nie chcieć piersi, ja tylko piszę co ja bym zrobiła.
Widzisz, Wojtusia też baaardzooo chciałam piersią karmić, okazało się, że dla niego butla będzie lepsza...
Życzę podjęcia dobrej decyzji.
captain.jmw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,284
Dołączył: nie, 14 lut 10 - 23:44
Skąd: UK
Nr użytkownika: 31,674

GG:


post wto, 21 cze 2011 - 13:39
Post #7

Proszę, nie zrozum mnie źle bo jestem wielką fascynatką karmienia piersią ale ja bym nie karmiła.
Jeśli bardzo zależałoby mi na karmieniu piersią to utrzymałabym laktację ale podczas zażywania tylu prochów ja bym przystawianie odpuściła. I powróciła do niego kiedy by mi przeszło. Rozumiem, że po butli dziecko może się rozleniwić i nie chcieć piersi, ja tylko piszę co ja bym zrobiła.
Widzisz, Wojtusia też baaardzooo chciałam piersią karmić, okazało się, że dla niego butla będzie lepsza...
Życzę podjęcia dobrej decyzji.

--------------------
Hope i fot.

-----------------------------------------------------------------------------------
"Poznasz głupiego po czynach jego" F.Gump
Joka
wto, 21 cze 2011 - 14:15
sprawdziłam, zalecenia WHO mówią, że można karmić przy temperaturze do 38,5
postaraj się jak najszybciej zażyć ten antybiotyk
ja się miesciłam z tą moja gorączką i apap działał
szkoda by było na samym początku zaburzać laktację, może wypowie się ktos bardziej kompetentny i powie, czy trzeba wstrzymać się do czasu zbicia temperatury z karmieniem
Joka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,703
Dołączył: pią, 03 lut 06 - 11:50
Skąd: Bytom
Nr użytkownika: 4,810




post wto, 21 cze 2011 - 14:15
Post #8

sprawdziłam, zalecenia WHO mówią, że można karmić przy temperaturze do 38,5
postaraj się jak najszybciej zażyć ten antybiotyk
ja się miesciłam z tą moja gorączką i apap działał
szkoda by było na samym początku zaburzać laktację, może wypowie się ktos bardziej kompetentny i powie, czy trzeba wstrzymać się do czasu zbicia temperatury z karmieniem

--------------------



Nie ludzie nami rządzą, lecz własne słabości.
amo
wto, 21 cze 2011 - 14:17
Ja karmiłam. Zawsze tylko uprzedzałam lekarzy, że karmiąca jestem i dawali jakieś łagodniejsze antybiotyki.
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post wto, 21 cze 2011 - 14:17
Post #9

Ja karmiłam. Zawsze tylko uprzedzałam lekarzy, że karmiąca jestem i dawali jakieś łagodniejsze antybiotyki.

--------------------



Okruszek (+2010)
gosiagosia
wto, 21 cze 2011 - 14:27
CYTAT
Jeśli bardzo zależałoby mi na karmieniu piersią to utrzymałabym laktację ale podczas zażywania tylu prochów ja bym przystawianie odpuściła.


zgadzam sie
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post wto, 21 cze 2011 - 14:27
Post #10

CYTAT
Jeśli bardzo zależałoby mi na karmieniu piersią to utrzymałabym laktację ale podczas zażywania tylu prochów ja bym przystawianie odpuściła.


zgadzam sie

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
sammy
wto, 21 cze 2011 - 15:35
Łykając nurofrn możesz karmić piersią. Przynajmniej tak stoi w ulotce.

Jak chcesz zbic temperaturę naturalnie wejdź do wanny z ciepłą ale nie gorącą wodą i siedź w niej aż woda wystygnie. Gorączka powinna spaść.

pozdrawiam
s.

sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post wto, 21 cze 2011 - 15:35
Post #11

Łykając nurofrn możesz karmić piersią. Przynajmniej tak stoi w ulotce.

Jak chcesz zbic temperaturę naturalnie wejdź do wanny z ciepłą ale nie gorącą wodą i siedź w niej aż woda wystygnie. Gorączka powinna spaść.

pozdrawiam
s.



--------------------
Marta M
wto, 21 cze 2011 - 16:03
CYTAT(sammy @ Tue, 21 Jun 2011 - 16:35) *
Łykając nurofrn możesz karmić piersią. Przynajmniej tak stoi w ulotce.

Jak chcesz zbic temperaturę naturalnie wejdź do wanny z ciepłą ale nie gorącą wodą i siedź w niej aż woda wystygnie. Gorączka powinna spaść.

pozdrawiam
s.

to jakaś dziwna ta ulotka,bo ja wyczytałam,że nie powinno się karmić piersią przy ibuprofenie w jakiejkolwiek postaci
Marta M


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,921
Dołączył: wto, 11 sie 09 - 12:55
Skąd: .
Nr użytkownika: 28,604




post wto, 21 cze 2011 - 16:03
Post #12

CYTAT(sammy @ Tue, 21 Jun 2011 - 16:35) *
Łykając nurofrn możesz karmić piersią. Przynajmniej tak stoi w ulotce.

Jak chcesz zbic temperaturę naturalnie wejdź do wanny z ciepłą ale nie gorącą wodą i siedź w niej aż woda wystygnie. Gorączka powinna spaść.

pozdrawiam
s.

to jakaś dziwna ta ulotka,bo ja wyczytałam,że nie powinno się karmić piersią przy ibuprofenie w jakiejkolwiek postaci
kasiaaaaa
wto, 21 cze 2011 - 16:18
Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za wszystko opinie.

Mam dwa lekarstwa. Antybiotyk i coś jeszcze.

Na ulotce antybiotyku jest napisane:
"Niewielka ilość amoksycyliny przenika do mleka matki. Ryzyko dla dziecka jest niewielkie, może jednak wystąpić uczulenie i zakażenie grzybicze błon śluzowych u dziecka"

Na tym drugim lekarstwie:
" Stwierdzono występowanie leku X w mleku matki, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią"

Przedyskutowaliśmy to z mężem i doszliśmy do wniosku, że jednak zawieszam karmienie piersią. Jakoś tak intuicja mi podpowiada, że mniejszym złem jest sztuczne mleko niż mleko z lekami. Mam trochę wyrzutów sumienia, bo chciałam bardzo karmić (po cesarce przez dwie doby ostro walczyłam, żeby pojawił się pokarm), ale jednak się boję.

Bliskie mi to, co napisała agawhite.

sammy dziękuję za radę.

Trochę mnie martwi to, że ta gorączka nie chce mi spaść. Po południu już doszło mi do 39,8 kresek i powiem Wam, że zaczęło szumieć w uszach i trzęsło mną jak galaretą. Zjadłam teraz paracetamol i spadło... do 39,0 stopni.

kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post wto, 21 cze 2011 - 16:18
Post #13

Dziewczyny, dziękuję Wam bardzo za wszystko opinie.

Mam dwa lekarstwa. Antybiotyk i coś jeszcze.

Na ulotce antybiotyku jest napisane:
"Niewielka ilość amoksycyliny przenika do mleka matki. Ryzyko dla dziecka jest niewielkie, może jednak wystąpić uczulenie i zakażenie grzybicze błon śluzowych u dziecka"

Na tym drugim lekarstwie:
" Stwierdzono występowanie leku X w mleku matki, dlatego nie zaleca się stosowania leku w okresie karmienia piersią"

Przedyskutowaliśmy to z mężem i doszliśmy do wniosku, że jednak zawieszam karmienie piersią. Jakoś tak intuicja mi podpowiada, że mniejszym złem jest sztuczne mleko niż mleko z lekami. Mam trochę wyrzutów sumienia, bo chciałam bardzo karmić (po cesarce przez dwie doby ostro walczyłam, żeby pojawił się pokarm), ale jednak się boję.

Bliskie mi to, co napisała agawhite.

sammy dziękuję za radę.

Trochę mnie martwi to, że ta gorączka nie chce mi spaść. Po południu już doszło mi do 39,8 kresek i powiem Wam, że zaczęło szumieć w uszach i trzęsło mną jak galaretą. Zjadłam teraz paracetamol i spadło... do 39,0 stopni.



--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
sammy
wto, 21 cze 2011 - 16:29
CYTAT(Marta M @ Tue, 21 Jun 2011 - 16:03) *
to jakaś dziwna ta ulotka,bo ja wyczytałam,że nie powinno się karmić piersią przy ibuprofenie w jakiejkolwiek postaci


https://www.nurofen.pl/pain-relief/pain-kil...de-effects.html

pozdrawiam
s.
sammy


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,801
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 22:45
Nr użytkownika: 129




post wto, 21 cze 2011 - 16:29
Post #14

CYTAT(Marta M @ Tue, 21 Jun 2011 - 16:03) *
to jakaś dziwna ta ulotka,bo ja wyczytałam,że nie powinno się karmić piersią przy ibuprofenie w jakiejkolwiek postaci


https://www.nurofen.pl/pain-relief/pain-kil...de-effects.html

pozdrawiam
s.

--------------------
gozar
wto, 21 cze 2011 - 16:47
kasiaaaa - chyba lepiej będzie jak pojawisz się na pogotowiu. Wykluczyli bakteryjne zakażenie organizmu?
gozar


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,154
Dołączył: sob, 22 lis 08 - 17:37
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 23,761

GG:


post wto, 21 cze 2011 - 16:47
Post #15

kasiaaaa - chyba lepiej będzie jak pojawisz się na pogotowiu. Wykluczyli bakteryjne zakażenie organizmu?

--------------------
gosiagosia
wto, 21 cze 2011 - 17:06
jakby nie bylo, to organizm z czyms walczy i manifestuje to goraczka, wiec samo lykanie paracetamolu chyba nie da za duzo ;/ a ten antybiotyk to na co ?
gosiagosia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,244
Dołączył: nie, 18 sty 09 - 21:40
Nr użytkownika: 24,823




post wto, 21 cze 2011 - 17:06
Post #16

jakby nie bylo, to organizm z czyms walczy i manifestuje to goraczka, wiec samo lykanie paracetamolu chyba nie da za duzo ;/ a ten antybiotyk to na co ?

--------------------
Sz. marzec 2009
F. luty 2011
B.A. Aniołek 6tc [*]



...nie ma stópki zbyt małej, by nie mogła zostawić śladu...
Abotak
wto, 21 cze 2011 - 17:16
Kasiaaaa i Ty z ta goraczka w domu jeszcze???
To moze byc jakas infekcja poporodowa przeciez.
Powinni dokladnie przebadac i poszukac przyczyny.

A propos karmienia- mi temp skoczyla po ostatnim porodzie. Wrocilam do szpitala i tam wszystko bylo pod kontrola. Zadnego zakazu karmienia choc temp wysoka. Wrecz polozne i lekarz twierdzili ze karmienie pomaga plus szkoda zeby mi sie jeszcze zap piersi przyplatalo na dokladke. Antybiotyk z tych niej bezpiecznych dla dziecka bo mam uczulenie na penicyline i pochodne, ale tez poniewaz nie znano przyczyny infekcji i czy np to nie jakas bakteria stanowiaca zagrozenie dla noworodka, to fakt obecnosci antybiotyku w mleku byl uznawany za pozytyw i dodatkowe zabezpieczenie. Samo karmienie tez. No i ja nie mialabym sily meczyc sie z odciaganiem.
Malucha przystawialam bez wiekszego problemu ale ogolnie nie bylam do zycia. Maz byl z nami calodobowo, zajmowal sie reszta czyli przewijaniem dziecka itd, wzywal polozne gdy bylo trzeba.

Natomiast na zbijanie goraczki dostawalam tylko parcetamol plus kroplowke nawadniajaca, chlodne oklady, kapiele, zrzucanie kocy, wiatrak i duzooooo wody z lodem do picia ( odwodnienie tez powoduje skok temp)

Nie doczytalam watku do konca boprzypadkiem mi wpadlo i szybko pisze, nie wiem czy pisalas dalej o powodach tej goraczki ale to nie pzrelewki, zwlaszcza tak krotko po porodzie i powinnas
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 21 cze 2011 - 17:16
Post #17

Kasiaaaa i Ty z ta goraczka w domu jeszcze???
To moze byc jakas infekcja poporodowa przeciez.
Powinni dokladnie przebadac i poszukac przyczyny.

A propos karmienia- mi temp skoczyla po ostatnim porodzie. Wrocilam do szpitala i tam wszystko bylo pod kontrola. Zadnego zakazu karmienia choc temp wysoka. Wrecz polozne i lekarz twierdzili ze karmienie pomaga plus szkoda zeby mi sie jeszcze zap piersi przyplatalo na dokladke. Antybiotyk z tych niej bezpiecznych dla dziecka bo mam uczulenie na penicyline i pochodne, ale tez poniewaz nie znano przyczyny infekcji i czy np to nie jakas bakteria stanowiaca zagrozenie dla noworodka, to fakt obecnosci antybiotyku w mleku byl uznawany za pozytyw i dodatkowe zabezpieczenie. Samo karmienie tez. No i ja nie mialabym sily meczyc sie z odciaganiem.
Malucha przystawialam bez wiekszego problemu ale ogolnie nie bylam do zycia. Maz byl z nami calodobowo, zajmowal sie reszta czyli przewijaniem dziecka itd, wzywal polozne gdy bylo trzeba.

Natomiast na zbijanie goraczki dostawalam tylko parcetamol plus kroplowke nawadniajaca, chlodne oklady, kapiele, zrzucanie kocy, wiatrak i duzooooo wody z lodem do picia ( odwodnienie tez powoduje skok temp)

Nie doczytalam watku do konca boprzypadkiem mi wpadlo i szybko pisze, nie wiem czy pisalas dalej o powodach tej goraczki ale to nie pzrelewki, zwlaszcza tak krotko po porodzie i powinnas
kasiaaaaa
wto, 21 cze 2011 - 18:00
gosiagosia ginekolog powiedział, że nie wie, od czego mam gorączkę i że daje taki "ogólny" antybiotyk na wszelki wypadek. Dostałam też drugi lek działający przeciwgrzybiczo.
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post wto, 21 cze 2011 - 18:00
Post #18

gosiagosia ginekolog powiedział, że nie wie, od czego mam gorączkę i że daje taki "ogólny" antybiotyk na wszelki wypadek. Dostałam też drugi lek działający przeciwgrzybiczo.

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
Abotak
wto, 21 cze 2011 - 18:22
Kasiu, goraczka bez ewidentnej przyczyny wystepujaca w okresie pologu, zwlaszcza tak krotko po porodzie, zalicza Cie do grupy wysokiego ryzyka i to nie przelewki. Nie wiem dlaczego ginekolog nie skierowal Cie do szpitala, albo chociaz ambulatoryjnie na szczegolowe badania, ale dziwi mnie to bardzo ( acz moze czegos nie doczytalam ). Nie zamierzam Cie nakrecac, ale nie lekcewaz tego prosze.
Swiadomosc n/t perperal sepsis jest jeszcze b niska, rowniez wsrod lekarzy, niestety.
Kazdy skok temp w okresie pologu jest powodem do niepokoju i nie powinno sie tego zostawiac bez znalezienia przyczyny.

Troche do poczytania jesli chcesz acz zdecydowanie jak najszybciej do szpitala.

https://www.jessicastrust.org.uk/childbed-fever/

Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post wto, 21 cze 2011 - 18:22
Post #19

Kasiu, goraczka bez ewidentnej przyczyny wystepujaca w okresie pologu, zwlaszcza tak krotko po porodzie, zalicza Cie do grupy wysokiego ryzyka i to nie przelewki. Nie wiem dlaczego ginekolog nie skierowal Cie do szpitala, albo chociaz ambulatoryjnie na szczegolowe badania, ale dziwi mnie to bardzo ( acz moze czegos nie doczytalam ). Nie zamierzam Cie nakrecac, ale nie lekcewaz tego prosze.
Swiadomosc n/t perperal sepsis jest jeszcze b niska, rowniez wsrod lekarzy, niestety.
Kazdy skok temp w okresie pologu jest powodem do niepokoju i nie powinno sie tego zostawiac bez znalezienia przyczyny.

Troche do poczytania jesli chcesz acz zdecydowanie jak najszybciej do szpitala.

https://www.jessicastrust.org.uk/childbed-fever/

kasiaaaaa
wto, 21 cze 2011 - 18:36
Bogusiu niestety kiepska jestem jeśli chodzi o taki fachowy angielski. Tak sobie wymyśliłam, że jutro zbadam sobie jeszcze mocz i nie wiem, co więcej. Zrobić poziom CRP?
kasiaaaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,798
Dołączył: wto, 02 gru 08 - 19:17
Skąd: małopolskie
Nr użytkownika: 23,950




post wto, 21 cze 2011 - 18:36
Post #20

Bogusiu niestety kiepska jestem jeśli chodzi o taki fachowy angielski. Tak sobie wymyśliłam, że jutro zbadam sobie jeszcze mocz i nie wiem, co więcej. Zrobić poziom CRP?

--------------------
Oliwia 2009
Mateusz 2011
> Karmić piersią czy nie?, proszę przez chwilkę nie przenosić
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 09:56
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama