Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna  

ekologiczne pranie ?

, orzechy, ekokule
> , orzechy, ekokule
Abotak
śro, 27 lut 2008 - 15:39
E, to zadne zawracanie. I tak bede zamawiala (dla siostry i mamy).
Dam znac blizej maja ( czy S. przyjezdza)
i jesli bedziesz chciala to nie ma problemu. icon_smile.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 27 lut 2008 - 15:39
Post #81

E, to zadne zawracanie. I tak bede zamawiala (dla siostry i mamy).
Dam znac blizej maja ( czy S. przyjezdza)
i jesli bedziesz chciala to nie ma problemu. icon_smile.gif
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 28 lut 2008 - 08:09
Post #82

CYTAT(Bogusia123456 @ śro, 27 lut 2008 - 15:39) *
E, to zadne zawracanie. I tak bede zamawiala (dla siostry i mamy).
Dam znac blizej maja ( czy S. przyjezdza)
i jesli bedziesz chciala to nie ma problemu. icon_smile.gif


przytul.gif

Dziękuję Bogusiu!!!
Monika ww
czw, 28 lut 2008 - 08:18
Bogusiu, czy ten olejek wlewa sie do tego zbiornika na płyn do plukania? I ile kropli?

Bo właśnie chciałam wypróbować icon_smile.gif
Monika ww


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,026
Dołączył: pią, 30 maj 03 - 17:32
Nr użytkownika: 786




post czw, 28 lut 2008 - 08:18
Post #83

Bogusiu, czy ten olejek wlewa sie do tego zbiornika na płyn do plukania? I ile kropli?

Bo właśnie chciałam wypróbować icon_smile.gif
justin
czw, 28 lut 2008 - 12:58
Bogusiu, orientujesz się czy kule te można nabyć w niemczech, oryginalne.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post czw, 28 lut 2008 - 12:58
Post #84

Bogusiu, orientujesz się czy kule te można nabyć w niemczech, oryginalne.

--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
Abotak
czw, 28 lut 2008 - 13:45
Justin niestety nie mam pojecia.
Jesli chodzi o taki zakup w sklepie to i w UK ich jeszcze nie widzialam w sprzedazy.
Choc tak szczerze mowiac nie szukalam.
Tylko w internecie.
Moge zadzwonic do nich i zapytac. I tak chce zadzwonic bo widze w brytyjskich sklepach internetowych rozne ceny na nie i interesuje mnie czy to sa ich legalni dystrybutorzy.

Moniko, olejki dodaje do szuflady na plyn do plukania icon_smile.gif
[użytkownik x], nie ma o czym mowic. icon_smile.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 28 lut 2008 - 13:45
Post #85

Justin niestety nie mam pojecia.
Jesli chodzi o taki zakup w sklepie to i w UK ich jeszcze nie widzialam w sprzedazy.
Choc tak szczerze mowiac nie szukalam.
Tylko w internecie.
Moge zadzwonic do nich i zapytac. I tak chce zadzwonic bo widze w brytyjskich sklepach internetowych rozne ceny na nie i interesuje mnie czy to sa ich legalni dystrybutorzy.

Moniko, olejki dodaje do szuflady na plyn do plukania icon_smile.gif
[użytkownik x], nie ma o czym mowic. icon_smile.gif
pirania
sob, 15 mar 2008 - 16:14
dziewczyny dajcie mi instrukcje do orzechow pioracych...... ladnie prosze
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
SkÄ…d: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post sob, 15 mar 2008 - 16:14
Post #86

dziewczyny dajcie mi instrukcje do orzechow pioracych...... ladnie prosze

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

Abotak
sob, 15 mar 2008 - 23:53
Gosiu, znaczy chcesz w pralce uzyc tak?
To do woreczka plociennego wkladasz zaleznie od ilosci prania/pojemnosci bebna tak od 4 do 6. Zawiazujesz i wkladasz razem z praniem. I juz. Nie wyjmujesz na plukanie.
Pierzesz w temp. 30-60st
Zwykle mozesz te same uzyc do kolejnego prania. Po 2 wyrzucasz (nadaja sie do kompostownika albo innego zbiornika na odpadki organiczne jesli segregujesz.)
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post sob, 15 mar 2008 - 23:53
Post #87

Gosiu, znaczy chcesz w pralce uzyc tak?
To do woreczka plociennego wkladasz zaleznie od ilosci prania/pojemnosci bebna tak od 4 do 6. Zawiazujesz i wkladasz razem z praniem. I juz. Nie wyjmujesz na plukanie.
Pierzesz w temp. 30-60st
Zwykle mozesz te same uzyc do kolejnego prania. Po 2 wyrzucasz (nadaja sie do kompostownika albo innego zbiornika na odpadki organiczne jesli segregujesz.)
justin
śro, 19 mar 2008 - 09:16
pranie super.
Jestem bardzo zadowolona, jest mięciutkie i pachnące, bo dodałam z 7 kropelek olejku lawendowego.

Jeszcze wypróbuję w zmywarce.
justin


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,013
Dołączył: śro, 26 sty 05 - 10:30
SkÄ…d: a stÄ…d
Nr użytkownika: 2,585

GG:


post śro, 19 mar 2008 - 09:16
Post #88

pranie super.
Jestem bardzo zadowolona, jest mięciutkie i pachnące, bo dodałam z 7 kropelek olejku lawendowego.

Jeszcze wypróbuję w zmywarce.


--------------------
Natka

?uki


justyna, mama Natalki (10 maj 2004) Anio?ka (#21 czerwiec 2005) i ?ukaszka (18 sierpie? 2006)
___________________________________
Jak chcecie w ?yciu d?ugo by? zdrowi
Trzeba da? uj?cie z zadka wiatrowi
S.Dali
ulcik
śro, 19 mar 2008 - 09:49
CYTAT(Bogusia123456 @ Sat, 15 Mar 2008 - 23:53) *
Gosiu, znaczy chcesz w pralce uzyc tak?
To do woreczka plociennego wkladasz zaleznie od ilosci prania/pojemnosci bebna tak od 4 do 6. Zawiazujesz i wkladasz razem z praniem. I juz. Nie wyjmujesz na plukanie.
Pierzesz w temp. 30-60st
Zwykle mozesz te same uzyc do kolejnego prania. Po 2 wyrzucasz (nadaja sie do kompostownika albo innego zbiornika na odpadki organiczne jesli segregujesz.)
a ja jeszcze nim wyrzucę te orzechy do kompostu zagotowuje je w wodzie i tego wywaru używam do mycia różnych powierzchni icon_smile.gif
u

Ten post edytował u. śro, 19 mar 2008 - 09:50
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post śro, 19 mar 2008 - 09:49
Post #89

CYTAT(Bogusia123456 @ Sat, 15 Mar 2008 - 23:53) *
Gosiu, znaczy chcesz w pralce uzyc tak?
To do woreczka plociennego wkladasz zaleznie od ilosci prania/pojemnosci bebna tak od 4 do 6. Zawiazujesz i wkladasz razem z praniem. I juz. Nie wyjmujesz na plukanie.
Pierzesz w temp. 30-60st
Zwykle mozesz te same uzyc do kolejnego prania. Po 2 wyrzucasz (nadaja sie do kompostownika albo innego zbiornika na odpadki organiczne jesli segregujesz.)
a ja jeszcze nim wyrzucę te orzechy do kompostu zagotowuje je w wodzie i tego wywaru używam do mycia różnych powierzchni icon_smile.gif
u

--------------------
ulcik
śro, 19 mar 2008 - 09:49
poszło razy dwa ..


Ten post edytował u. śro, 19 mar 2008 - 09:51
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post śro, 19 mar 2008 - 09:49
Post #90

poszło razy dwa ..


--------------------
Duszek
śro, 26 mar 2008 - 22:39
W zwiazku z zamieszczonymi w tym watku wypowiedziami na temat Systemu Piorącego Ekokule, firma Apple Garden Studio będąca właścicielem marki Ekoboom przyslala sprostowanie, ktore zamieszczamy ponizej:

W związku z rozpowszechnianiem na forum nieprawdziwych i godzących w nasze dobre imię informacji, Apple Garden Studio będące właścicielem marki Ekoboom pragnie sprostować niejasności dotyczące naszej firmy oraz Systemu Piorącego Ekokule Super Sensitive, mogące przyczynić sie do celowego lub nieświadomego rozpowszechniania twierdzeń niezgodnych z prawdą.
Zarówno oryginalny produkt Ekokule jak i Ekoboom podlegają ochronie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej jako zastrzeżone znaki towarowe, a ich oryginalność nie może być kwestionowana ani na terenie Polski, ani poza jej granicami. Posiadamy pełne prawo rozprowadzania, używania nazw, promowania itp. działań handlowych do wszystkich sprzedawanych przez nas produktów, w tym Ekokul, pomocnic prania i źródeł światła, nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami oraz na aukcjach internetowych. System Piorący Ekokule Super Sensitive jest oryginalnym, jedynym w Polsce i prawnie chronionym systemem piorącym całkowicie zastępującym tradycyjne proszki i płyny do prania. Naszym priorytetem zawsze było i jest przyczynienie się do zmniejszania produkowanych przez każdego z nas na co dzień zanieczyszczeń, a nasze produkty powstają z myślą o ochronie środowiska naturalnego. W świetle powyższego informujemy, ze publiczne twierdzenia niezgodne z prawdą, godzące w nasze dobre imię oraz mogące prowadzić do wymiernej szkody finansowej podlegają odpowiedzialności prawnej. Dotyczy to również twierdzeń rozpowszechnianych za pośrednictwem internetu.

Katarzyna Piechura
Ekoboom
Duszek


Grupa: Administratorzy
Postów: 629
Dołączył: pon, 02 gru 02 - 19:26
Nr użytkownika: 3

Mój blog:



post śro, 26 mar 2008 - 22:39
Post #91

W zwiazku z zamieszczonymi w tym watku wypowiedziami na temat Systemu Piorącego Ekokule, firma Apple Garden Studio będąca właścicielem marki Ekoboom przyslala sprostowanie, ktore zamieszczamy ponizej:

W związku z rozpowszechnianiem na forum nieprawdziwych i godzących w nasze dobre imię informacji, Apple Garden Studio będące właścicielem marki Ekoboom pragnie sprostować niejasności dotyczące naszej firmy oraz Systemu Piorącego Ekokule Super Sensitive, mogące przyczynić sie do celowego lub nieświadomego rozpowszechniania twierdzeń niezgodnych z prawdą.
Zarówno oryginalny produkt Ekokule jak i Ekoboom podlegają ochronie Urzędu Patentowego Rzeczypospolitej Polskiej jako zastrzeżone znaki towarowe, a ich oryginalność nie może być kwestionowana ani na terenie Polski, ani poza jej granicami. Posiadamy pełne prawo rozprowadzania, używania nazw, promowania itp. działań handlowych do wszystkich sprzedawanych przez nas produktów, w tym Ekokul, pomocnic prania i źródeł światła, nie tylko na terenie Polski, ale również poza jej granicami oraz na aukcjach internetowych. System Piorący Ekokule Super Sensitive jest oryginalnym, jedynym w Polsce i prawnie chronionym systemem piorącym całkowicie zastępującym tradycyjne proszki i płyny do prania. Naszym priorytetem zawsze było i jest przyczynienie się do zmniejszania produkowanych przez każdego z nas na co dzień zanieczyszczeń, a nasze produkty powstają z myślą o ochronie środowiska naturalnego. W świetle powyższego informujemy, ze publiczne twierdzenia niezgodne z prawdą, godzące w nasze dobre imię oraz mogące prowadzić do wymiernej szkody finansowej podlegają odpowiedzialności prawnej. Dotyczy to również twierdzeń rozpowszechnianych za pośrednictwem internetu.

Katarzyna Piechura
Ekoboom


--------------------
Duszek
tato Kamyczka - 11.04.2000



i Dawidka 10.09.2005

Abotak
śro, 26 mar 2008 - 23:08
Niby powinnam pozostawic bez komentarza icon_rolleyes.gif , ale...
Na innym forum gdzie osmielilam sie wypowiedziec na ten temat
tez pojawilo sie takie `sprostowanie` z grozbami dot. odpowiedzialnosci prawnej.
Przy czym Ecozone (producent Ecoballs, ktorych nazwa firmowa pojawia sie w opisie Ekokul na stronie Ekoboom) zdecydowanie zaprzecza ze ma cokolwiek wspolnego z produktem o nazwie Ekokule.
Skoro Ekokule to produkt wybitnie polski (jak rozumiem) skad w ich opisie dokladne tlumaczenie ze strony Ecozone, wlacznie z nazwa firmowa Ecoballs i powolywaniem sie na `The Independent`?
Nie pytam juz nawet dlaczego strona Ekoboom tak bardzo przypomina strone Ecozone.

https://www.ecozone.co.uk/
https://www.ecoboom.pl/

A w opisie Ekokul Ekoboom nawiazuje do brytyjskich Ecoballs:
https://www.ecoboom.pl/go/_info/?id=256&...05c7e3fdfdf4322
https://www.ecozone.co.uk/product_info.php?...6dde7e8dbe7236c

Dodam tylko ze producent (Ecozone) widzial strone Ekoboom i absolutnie zaprzecza ze ma z Ekokulami cokolwiek wspolnego.
Zreszta nie ma powodu by ktokolwiek mi wierzyl na slowo.
Co Ecozone sadzina temat ich autentycznosci, o to kazdy moze sam ich zapytac:
Ecozone (UK) Ltd
Unit 1, Tannery Close, Beckenham, Kent, United Kingdom, BR3 4BY.
Tel: 0845 230 4200
https://www.ecozone.co.uk/our_service.php

Bardzo, oj bardzo bym chciala zobaczyc ten patent. icon_neutral.gif

Ten post edytował Bogusia123456 śro, 26 mar 2008 - 23:17
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post śro, 26 mar 2008 - 23:08
Post #92

Niby powinnam pozostawic bez komentarza icon_rolleyes.gif , ale...
Na innym forum gdzie osmielilam sie wypowiedziec na ten temat
tez pojawilo sie takie `sprostowanie` z grozbami dot. odpowiedzialnosci prawnej.
Przy czym Ecozone (producent Ecoballs, ktorych nazwa firmowa pojawia sie w opisie Ekokul na stronie Ekoboom) zdecydowanie zaprzecza ze ma cokolwiek wspolnego z produktem o nazwie Ekokule.
Skoro Ekokule to produkt wybitnie polski (jak rozumiem) skad w ich opisie dokladne tlumaczenie ze strony Ecozone, wlacznie z nazwa firmowa Ecoballs i powolywaniem sie na `The Independent`?
Nie pytam juz nawet dlaczego strona Ekoboom tak bardzo przypomina strone Ecozone.

https://www.ecozone.co.uk/
https://www.ecoboom.pl/

A w opisie Ekokul Ekoboom nawiazuje do brytyjskich Ecoballs:
https://www.ecoboom.pl/go/_info/?id=256&...05c7e3fdfdf4322
https://www.ecozone.co.uk/product_info.php?...6dde7e8dbe7236c

Dodam tylko ze producent (Ecozone) widzial strone Ekoboom i absolutnie zaprzecza ze ma z Ekokulami cokolwiek wspolnego.
Zreszta nie ma powodu by ktokolwiek mi wierzyl na slowo.
Co Ecozone sadzina temat ich autentycznosci, o to kazdy moze sam ich zapytac:
Ecozone (UK) Ltd
Unit 1, Tannery Close, Beckenham, Kent, United Kingdom, BR3 4BY.
Tel: 0845 230 4200
https://www.ecozone.co.uk/our_service.php

Bardzo, oj bardzo bym chciala zobaczyc ten patent. icon_neutral.gif
Użytkownik usunięty

Go??







post czw, 27 mar 2008 - 12:27
Post #93

CYTAT(Bogusia123456 @ Wed, 26 Mar 2008 - 23:08) *
Bardzo, oj bardzo bym chciala zobaczyc ten patent. icon_neutral.gif


Ja też!
Cała ta firma wydaje mi się mocno podejrzana. Patent... to dlaczego nie ma o nim ani słowa na ich stronie???
Dorotka25
czw, 27 mar 2008 - 14:30
zerknęłam do urzędu patentowego - i firma Ekoboom (od 2006r.) i wyrób zwany Ekokule mają patenty... hmmm
Dorotka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,411
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 08:25
Nr użytkownika: 134




post czw, 27 mar 2008 - 14:30
Post #94

zerknęłam do urzędu patentowego - i firma Ekoboom (od 2006r.) i wyrób zwany Ekokule mają patenty... hmmm
Abotak
czw, 27 mar 2008 - 17:21
No i wyjdzie na to ze Ecoballs sa podrobka ekokul. wink.gif
Nie, ja rozumiem ze moga byc podobne produkty,
ostatnio chcialam sobie sprawic sciereczki z mikrowlokna i wybor jest przeogromny
bo najwyrazniej producenci poszli tym torem i kazdy technologie czy jak to sie zwie obstukal
i robi co wymyslil.
Ale te produkty inaczej sie nazywaja, inaczej wygladaja, maja inne opakowania.
Widzialam tez jakies kule piorace zwane Magic Ball czy cos w tym stylu- zupelnie inna nazwa, inaczej to wyglada, inaczej funkcjonuje (choc zasada podobna- no sluzy do prania)- jest 1 duza kula i ja sie wklada do pralki. No wszystko inne, zadnych analogii.
Co mnie uderzylo w przypadku Ekokul to to ze np opakowanie jest identyczne z wygladu jak opakowanie angielskiej wersji czyli Ecoballs (tyle ze napisy polskie i nazwa w polskim tlumaczeniu).
Ba, sprzedawcy w Polsce powoluja sie na Ecoballs i ich osiagniecia reklamujac, jak by nie bylo, Ekokule. Po co tam nawiazanie do Ecoballs w takim razie?
Jednoczesnie producent Ecoballs i glowny dystrybutor czyli Ecozone zaprzecza ze ich produkt ma jakakolwiek polska wersje zwana Ekokule. icon_rolleyes.gif
Co wiecej, na swojej stronie ostrzega przed podrobkami.
Dodatkowo po moim pytaniu skad roznice w uzytkowaniu i trwalosci miedzy polska i angielska wersja czlek do Ecoballs rzuca okiem na rzeczona strone i rzeczone Ekokule i zaprzecza ze ma z Ekokulami cokolwiek wspolnego.
No naprawde podejrzewac bym zaczela ze Ekokule to oryginal opatentowany w Polsce,
podczas gdy Ecoballs to jakas podrobka....gdyby nie ten maly szczegol... ze (powtarzam) Ekoboom powoluje sie na Ecoballs w opisie swoich Ekokul.
Po co sie powoluje na jakis angielski produkt skoro tenze produkt zostal opatentowany w Polsce?
Moze ja czegos nie kumaju w temacie patentowym wiec licze na to ze mi ktos wyklaruje te niuanse.
Jak to w ogole wyglada? Czy zeby opatentowac jakis produkt w swoim kraju potrzebne jest (nie wiem nawet jakiego okreslenia uzyc)... dochodzenie(???) czy taki produkt juz istnieje gdzies w innym kraju na swiecie? Czy jedynie liczy sie czy istnieje w danym kraju?
Czy po opatentowaniu w swoim kraju, potrzebne jest jeszcze patentowanie w kraju do ktorego produkt jest importowany?
No naprawde gdyby nie to nawiazanie do Ecoballs na Ekoboomie i zachwalanie jakie to Ecoballs w Wielkiej Brytanii osiagniecia maja to juz juz bym uwierzyla ze jednak jajko bylo pierwsze niz kura (albo odwrotnie icon_wink.gif )
Bo bez tego nawiazania do Ecoballs i ich osiagniec (nota bene w 2005roku jak wynika z opisu wiec na rok przed rzekomym opatentowaniem Ekokul w PL) moznaby przetrawic fakt ze ktos zrobil produkt podobny, nazwal go sobie po polsku Ekokule i sprzedaje...jakkolwiek by nie bylo to mylace to przetrawic mozna. Nawet pal licho to podobienstwo opakowan i wygladu strony...ale to nawiazanie do Ecoballs w opisie...no moze ja jakas przewrazliwiona jestem ale na moj gust zdradza intencje bez reszty icon_confused.gif

Dokladnie ten fragment:
W Wielkiej Brytanii Ecoballs&reg; firmy Ecozone Ltd zostały uznane w 2005 roku za jeden z 10 najlepszych produktów gospodarstwa domowego przyjaznych dla środowiska (w rankingu dziennika The Independent).

Ten post edytował Bogusia123456 czw, 27 mar 2008 - 17:33
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 27 mar 2008 - 17:21
Post #95

No i wyjdzie na to ze Ecoballs sa podrobka ekokul. wink.gif
Nie, ja rozumiem ze moga byc podobne produkty,
ostatnio chcialam sobie sprawic sciereczki z mikrowlokna i wybor jest przeogromny
bo najwyrazniej producenci poszli tym torem i kazdy technologie czy jak to sie zwie obstukal
i robi co wymyslil.
Ale te produkty inaczej sie nazywaja, inaczej wygladaja, maja inne opakowania.
Widzialam tez jakies kule piorace zwane Magic Ball czy cos w tym stylu- zupelnie inna nazwa, inaczej to wyglada, inaczej funkcjonuje (choc zasada podobna- no sluzy do prania)- jest 1 duza kula i ja sie wklada do pralki. No wszystko inne, zadnych analogii.
Co mnie uderzylo w przypadku Ekokul to to ze np opakowanie jest identyczne z wygladu jak opakowanie angielskiej wersji czyli Ecoballs (tyle ze napisy polskie i nazwa w polskim tlumaczeniu).
Ba, sprzedawcy w Polsce powoluja sie na Ecoballs i ich osiagniecia reklamujac, jak by nie bylo, Ekokule. Po co tam nawiazanie do Ecoballs w takim razie?
Jednoczesnie producent Ecoballs i glowny dystrybutor czyli Ecozone zaprzecza ze ich produkt ma jakakolwiek polska wersje zwana Ekokule. icon_rolleyes.gif
Co wiecej, na swojej stronie ostrzega przed podrobkami.
Dodatkowo po moim pytaniu skad roznice w uzytkowaniu i trwalosci miedzy polska i angielska wersja czlek do Ecoballs rzuca okiem na rzeczona strone i rzeczone Ekokule i zaprzecza ze ma z Ekokulami cokolwiek wspolnego.
No naprawde podejrzewac bym zaczela ze Ekokule to oryginal opatentowany w Polsce,
podczas gdy Ecoballs to jakas podrobka....gdyby nie ten maly szczegol... ze (powtarzam) Ekoboom powoluje sie na Ecoballs w opisie swoich Ekokul.
Po co sie powoluje na jakis angielski produkt skoro tenze produkt zostal opatentowany w Polsce?
Moze ja czegos nie kumaju w temacie patentowym wiec licze na to ze mi ktos wyklaruje te niuanse.
Jak to w ogole wyglada? Czy zeby opatentowac jakis produkt w swoim kraju potrzebne jest (nie wiem nawet jakiego okreslenia uzyc)... dochodzenie(???) czy taki produkt juz istnieje gdzies w innym kraju na swiecie? Czy jedynie liczy sie czy istnieje w danym kraju?
Czy po opatentowaniu w swoim kraju, potrzebne jest jeszcze patentowanie w kraju do ktorego produkt jest importowany?
No naprawde gdyby nie to nawiazanie do Ecoballs na Ekoboomie i zachwalanie jakie to Ecoballs w Wielkiej Brytanii osiagniecia maja to juz juz bym uwierzyla ze jednak jajko bylo pierwsze niz kura (albo odwrotnie icon_wink.gif )
Bo bez tego nawiazania do Ecoballs i ich osiagniec (nota bene w 2005roku jak wynika z opisu wiec na rok przed rzekomym opatentowaniem Ekokul w PL) moznaby przetrawic fakt ze ktos zrobil produkt podobny, nazwal go sobie po polsku Ekokule i sprzedaje...jakkolwiek by nie bylo to mylace to przetrawic mozna. Nawet pal licho to podobienstwo opakowan i wygladu strony...ale to nawiazanie do Ecoballs w opisie...no moze ja jakas przewrazliwiona jestem ale na moj gust zdradza intencje bez reszty icon_confused.gif

Dokladnie ten fragment:
W Wielkiej Brytanii Ecoballs&reg; firmy Ecozone Ltd zostały uznane w 2005 roku za jeden z 10 najlepszych produktów gospodarstwa domowego przyjaznych dla środowiska (w rankingu dziennika The Independent).
Mika
czw, 27 mar 2008 - 17:29
Bogusia,bo w/g prawa polskie to to SÄ„ inne produkty
nazwa jest inna (co z tego,że zerżnięta)
wszystko inne też może być zerżnięte -wystarczy,że zmieni się kilka słów,gramatura czy cokolwiek innego co odróżni ekokule od ekoboom
mogą kozakować,bo opatentowali
ale jak to się ma do uczciwości to same ocenić po załaczonych linkach możemy...
kolejny raz sprawdza się powiedzenie,że Polak potrafi ... icon_neutral.gif
jadą na opinii ekoboom,bo są łudząco podobni a ich produkty zapewne trzepane w Chinach warte są góra 10-20zł
ale na naiwnych biznes się najlepiej kręci -mają swoje 5 minut

CYTAT
W Wielkiej Brytanii EcoballsÂŽ firmy Ecozone Ltd zostały uznane w 2005 roku za jeden z 10 najlepszych produktów gospodarstwa domowego przyjaznych dla środowiska (w rankingu dziennika The Independent). W Polsce nasz produkt już docenili: Newsweek Polska (nr 38/2007), Przyjaciółka (nr 37/2007), Samo Zdrowie (nr 9/119), Burda (nr 9/2007), Claudia (nr 12/2007), Avanti (nr 1/2008) - dziękujemy


ciekawe na jakiej podstawie w takim razie powołują się na Ecoballs/Ecozone
może angielska firma pozwie ich za wykorzystywanie ich znaków towarowych wprowadzajacych klientów w błąd

Ten post edytował Mika czw, 27 mar 2008 - 17:34
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 27 mar 2008 - 17:29
Post #96

Bogusia,bo w/g prawa polskie to to SÄ„ inne produkty
nazwa jest inna (co z tego,że zerżnięta)
wszystko inne też może być zerżnięte -wystarczy,że zmieni się kilka słów,gramatura czy cokolwiek innego co odróżni ekokule od ekoboom
mogą kozakować,bo opatentowali
ale jak to się ma do uczciwości to same ocenić po załaczonych linkach możemy...
kolejny raz sprawdza się powiedzenie,że Polak potrafi ... icon_neutral.gif
jadą na opinii ekoboom,bo są łudząco podobni a ich produkty zapewne trzepane w Chinach warte są góra 10-20zł
ale na naiwnych biznes się najlepiej kręci -mają swoje 5 minut

CYTAT
W Wielkiej Brytanii EcoballsÂŽ firmy Ecozone Ltd zostały uznane w 2005 roku za jeden z 10 najlepszych produktów gospodarstwa domowego przyjaznych dla środowiska (w rankingu dziennika The Independent). W Polsce nasz produkt już docenili: Newsweek Polska (nr 38/2007), Przyjaciółka (nr 37/2007), Samo Zdrowie (nr 9/119), Burda (nr 9/2007), Claudia (nr 12/2007), Avanti (nr 1/2008) - dziękujemy


ciekawe na jakiej podstawie w takim razie powołują się na Ecoballs/Ecozone
może angielska firma pozwie ich za wykorzystywanie ich znaków towarowych wprowadzajacych klientów w błąd

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Abotak
czw, 27 mar 2008 - 17:38
CYTAT(Mika @ Thu, 27 Mar 2008 - 16:29) *
Bogusia,bo w/g prawa polskie to to SÄ„ inne produkty
nazwa jest inna (co z tego,że zerżnięta)
wszystko inne też może być zerżnięte -wystarczy,że zmieni się kilka słów,gramatura czy cokolwiek innego co odróżni ekokule od ekoboom
mogą kozakować,bo opatentowali
ale jak to się ma do uczciwości to same ocenić po załaczonych linkach możemy...
kolejny raz sprawdza się powiedzenie,że Polak potrafi ... icon_neutral.gif
jadą na opinii ekoboom,bo są łudząco podobni a ich produkty zapewne trzepane w Chinach warte są góra 10-20zł
ale na naiwnych biznes się najlepiej kręci -mają swoje 5 minut

ciekawe na jakiej podstawie w takim razie powołują się na Ecoballs/Ecozone
może angielska firma pozwie ich za wykorzystywanie ich znaków towarowych wprowadzajacych klientów w błąd


Mika, no chyba zaczyna docierac do mnie ta cala filozofia icon_rolleyes.gif rynku. 37.gif
Dokladnie ten zacytowany przez Ciebie fragment mialam na mysli.
I ludzace podobienstwo. Czyli rozumiem ze o to chodzilo. 10.gif Luka prawna znaczy sie. icon_rolleyes.gif
Abotak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,963
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 11:18
Nr użytkownika: 162




post czw, 27 mar 2008 - 17:38
Post #97

CYTAT(Mika @ Thu, 27 Mar 2008 - 16:29) *
Bogusia,bo w/g prawa polskie to to SÄ„ inne produkty
nazwa jest inna (co z tego,że zerżnięta)
wszystko inne też może być zerżnięte -wystarczy,że zmieni się kilka słów,gramatura czy cokolwiek innego co odróżni ekokule od ekoboom
mogą kozakować,bo opatentowali
ale jak to się ma do uczciwości to same ocenić po załaczonych linkach możemy...
kolejny raz sprawdza się powiedzenie,że Polak potrafi ... icon_neutral.gif
jadą na opinii ekoboom,bo są łudząco podobni a ich produkty zapewne trzepane w Chinach warte są góra 10-20zł
ale na naiwnych biznes się najlepiej kręci -mają swoje 5 minut

ciekawe na jakiej podstawie w takim razie powołują się na Ecoballs/Ecozone
może angielska firma pozwie ich za wykorzystywanie ich znaków towarowych wprowadzajacych klientów w błąd


Mika, no chyba zaczyna docierac do mnie ta cala filozofia icon_rolleyes.gif rynku. 37.gif
Dokladnie ten zacytowany przez Ciebie fragment mialam na mysli.
I ludzace podobienstwo. Czyli rozumiem ze o to chodzilo. 10.gif Luka prawna znaczy sie. icon_rolleyes.gif
Mika
czw, 27 mar 2008 - 17:40
nie pominę milczeniem faktu,że "Kule wspomagające suszenie tkanin w suszarkach" to zwykłe piłeczki dostępne na bazarkach po 3-5zł szt.
mam takich w domu z 5 wink.gif
to samo z rzepowymi -kosztujÄ… grosze w zabawkowym
nic tylko kupić w hurtowniach,przepakować,zmienić nazwę i biznes się kręci ....
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 27 mar 2008 - 17:40
Post #98

nie pominę milczeniem faktu,że "Kule wspomagające suszenie tkanin w suszarkach" to zwykłe piłeczki dostępne na bazarkach po 3-5zł szt.
mam takich w domu z 5 wink.gif
to samo z rzepowymi -kosztujÄ… grosze w zabawkowym
nic tylko kupić w hurtowniach,przepakować,zmienić nazwę i biznes się kręci ....

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Ciocia Magda
czw, 27 mar 2008 - 17:47
a czy nie jest tak, że można mieć patenty krajowe i międzynarodowe?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 27 mar 2008 - 17:47
Post #99

a czy nie jest tak, że można mieć patenty krajowe i międzynarodowe?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Dorotka25
czw, 27 mar 2008 - 18:40
CYTAT(ms.mez @ Thu, 27 Mar 2008 - 17:47) *
a czy nie jest tak, że można mieć patenty krajowe i międzynarodowe?

dokładnie tak, można mieć.
Ekoboom i ekokule mają patent krajowy - nie sprawdzałam w międzynarodowych, ale tego chyba nie mają.
Spotkałam się już z podobną sytuacją a dotyczącą pomp ciśnieniowych - pewna firma z Czech (lub Węgier - teraz nie sprawdzę) posiada patent na swoje pompy - a w naszym kraju jest produkt identyczny, opatentowany naszym krajowym patentem. I tu nie ma np mowy o podrabianiu czy kradzieży technologii, znaku - to wynalazca pompy chcąc promować swój wynalazek zainteresował swoim wyrobem polską firmę i dał jej dokumenty do opatentowania technologii w Polsce - aby tylko jedna firma miała "monopol" na dostarczanie tej konkretnej technologii. Każda inna będzie już kradła, jeśil spróbuje zrobić pompy w identycznej technologii lub zastosuje konkretną nazwę - znak itp. Pomaga to kontrolować udział w rynku producentowi tych konkretnych pomp.

Tu jednak mamy dziwnÄ… sytuacjÄ™....
Dorotka25


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,411
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 08:25
Nr użytkownika: 134




post czw, 27 mar 2008 - 18:40
Post #100

CYTAT(ms.mez @ Thu, 27 Mar 2008 - 17:47) *
a czy nie jest tak, że można mieć patenty krajowe i międzynarodowe?

dokładnie tak, można mieć.
Ekoboom i ekokule mają patent krajowy - nie sprawdzałam w międzynarodowych, ale tego chyba nie mają.
Spotkałam się już z podobną sytuacją a dotyczącą pomp ciśnieniowych - pewna firma z Czech (lub Węgier - teraz nie sprawdzę) posiada patent na swoje pompy - a w naszym kraju jest produkt identyczny, opatentowany naszym krajowym patentem. I tu nie ma np mowy o podrabianiu czy kradzieży technologii, znaku - to wynalazca pompy chcąc promować swój wynalazek zainteresował swoim wyrobem polską firmę i dał jej dokumenty do opatentowania technologii w Polsce - aby tylko jedna firma miała "monopol" na dostarczanie tej konkretnej technologii. Każda inna będzie już kradła, jeśil spróbuje zrobić pompy w identycznej technologii lub zastosuje konkretną nazwę - znak itp. Pomaga to kontrolować udział w rynku producentowi tych konkretnych pomp.

Tu jednak mamy dziwnÄ… sytuacjÄ™....
> ekologiczne pranie ?, orzechy, ekokule
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 26 wrz 2024 - 02:14
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama