Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
37 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 następna ostatnia   

Cztery Pory Roku 2009

, Poradniczo-informacyjny wątek rówieśniczy
> , Poradniczo-informacyjny wątek rówieśniczy
ewita 77
czw, 03 gru 2009 - 15:40
CYTAT(Cassie @ Thu, 03 Dec 2009 - 13:12) *
Macie jakieś rady albo wypróbowane sposoby?

Ja obcinam Miśkowi na leżąco.Daję mu jakąś zabawkę do jednej rączki a drugą raz dwa obcinam.Równo nie jest ale jest.

a co do tego usg przez ciemiączko.... to co może takie badanie wykazać ? pisząc tak dokładniej.

Ten post edytował ewita 77 czw, 03 gru 2009 - 15:46
ewita 77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,623
Dołączył: pon, 12 cze 06 - 22:21
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 6,244

GG:


post czw, 03 gru 2009 - 15:40
Post #61

CYTAT(Cassie @ Thu, 03 Dec 2009 - 13:12) *
Macie jakieś rady albo wypróbowane sposoby?

Ja obcinam Miśkowi na leżąco.Daję mu jakąś zabawkę do jednej rączki a drugą raz dwa obcinam.Równo nie jest ale jest.

a co do tego usg przez ciemiączko.... to co może takie badanie wykazać ? pisząc tak dokładniej.

--------------------
D -(2002) A -(2003) M -(2009)

------------------------------------------------------------------------------------------------
"Mamo, dobrze ,że jesteś bo wszystko dla dzieci robisz"- D.
malaga
czw, 03 gru 2009 - 16:17
Jeśli chodzi o badanie wzroku to moje dzieci były badane od 2 tygodnia życia ze względu na wady oczu które mogłyby odziedziczyć. Nam okulista mówiła, że nawet takim małym dzieciom można korygowac wzrok. Oprócz badania dna oka, dzeci miały robione usg oczu aby sprawdzić czy gałki rozwijają się prawidłowo.
malaga


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 321
Dołączył: pią, 11 maj 07 - 22:51
Skąd: Ostrów Wlkp
Nr użytkownika: 14,011




post czw, 03 gru 2009 - 16:17
Post #62

Jeśli chodzi o badanie wzroku to moje dzieci były badane od 2 tygodnia życia ze względu na wady oczu które mogłyby odziedziczyć. Nam okulista mówiła, że nawet takim małym dzieciom można korygowac wzrok. Oprócz badania dna oka, dzeci miały robione usg oczu aby sprawdzić czy gałki rozwijają się prawidłowo.

--------------------

Williams
czw, 03 gru 2009 - 16:26
Ja obcinam paznokcie, Tymek siedzi u mnie na kolanach tyłem do mnie, jak się za bardzo rzuca to włączam mini mini i bez problemu obcinanie icon_smile.gif
Williams


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 440
Dołączył: śro, 03 gru 08 - 20:44
Skąd: Wejherowo
Nr użytkownika: 23,973




post czw, 03 gru 2009 - 16:26
Post #63

Ja obcinam paznokcie, Tymek siedzi u mnie na kolanach tyłem do mnie, jak się za bardzo rzuca to włączam mini mini i bez problemu obcinanie icon_smile.gif

--------------------



oltynka
czw, 03 gru 2009 - 16:41
W kwestii obcinania paznokci ja robię podobnie jak Justyna. Sadzam Adasia na moich kolanach, tyłem do mnie i śpiewam, opowiadam mu coś z przejęciem 06.gif , a że on jak większość dzieci bardzo reaguje na modulowanie głosu więc siedzi w miarę spokojnie. I jeszcze jedno ja obcinam takim małym, dzieciowym obcinaczem, nożyczkami nie potrafię. Staram się obcinać szybko, tak aby się nie znudził i zazwyczaj podczas jednej takiej "sesji" obcinamy wszystkie możliwe paznokcie.
Czyli trochę mnie utwierdziłyście w karmieniu wyłącznie piersią. Jeśli wprowadzenie innych pokarmów może nie spowodować, że będzie dłużej w nocy to na razie nie ma sensu.
oltynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 339
Dołączył: sob, 23 kwi 05 - 17:30
Skąd: opolskie
Nr użytkownika: 3,034

GG:


post czw, 03 gru 2009 - 16:41
Post #64

W kwestii obcinania paznokci ja robię podobnie jak Justyna. Sadzam Adasia na moich kolanach, tyłem do mnie i śpiewam, opowiadam mu coś z przejęciem 06.gif , a że on jak większość dzieci bardzo reaguje na modulowanie głosu więc siedzi w miarę spokojnie. I jeszcze jedno ja obcinam takim małym, dzieciowym obcinaczem, nożyczkami nie potrafię. Staram się obcinać szybko, tak aby się nie znudził i zazwyczaj podczas jednej takiej "sesji" obcinamy wszystkie możliwe paznokcie.
Czyli trochę mnie utwierdziłyście w karmieniu wyłącznie piersią. Jeśli wprowadzenie innych pokarmów może nie spowodować, że będzie dłużej w nocy to na razie nie ma sensu.

--------------------



Cassie
czw, 03 gru 2009 - 16:49
Dziewczyny na mojego brzdąca takie metody obcinania nie skutkują icon_wink.gif on jest bardzo ruchliwy a jak zaczynam śpiewać to pupą podskakuje icon_smile.gif

oltynka ja już wiele razy myślałam żeby przejść na butlę ale zawsze był kolejny dzień i kolejna bliskość z dzieckiem... Próbowałam go karmić przed snem, dawałam owoce, w ciągu dnia obiadki, raz wychładzałam sypialnię, raz zagrzewałam, często zmieniałam pościel, zapalałam lub dla odmiany gasiłam lampkę i dalej to samo. W nocy już teraz nie chce jeść. Jak się przytuli to zaśnie. U mnie w łóżku już też spać nie chce (miał tygodniowy kaprys który minął) w łóżeczku mu wygodniej icon_wink.gif. Myślę że trezba to przeczekać, jeśli zęby są przyczyną nocnych częstych pobudek to kryzys minie. Wkońcu te zęby wyjdą icon_wink.gif Pociesza mnie myśl że starszam w wieku 11 miesięcy miał już pełne uzębienie młodszy ma prawie 8 miesięcy i 4 ząbek się przebija. Jest szansa że te 3 miesiące przeżyję icon_wink.gif
Cassie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,719
Dołączył: śro, 23 lip 08 - 17:29
Skąd: ---
Nr użytkownika: 20,848




post czw, 03 gru 2009 - 16:49
Post #65

Dziewczyny na mojego brzdąca takie metody obcinania nie skutkują icon_wink.gif on jest bardzo ruchliwy a jak zaczynam śpiewać to pupą podskakuje icon_smile.gif

oltynka ja już wiele razy myślałam żeby przejść na butlę ale zawsze był kolejny dzień i kolejna bliskość z dzieckiem... Próbowałam go karmić przed snem, dawałam owoce, w ciągu dnia obiadki, raz wychładzałam sypialnię, raz zagrzewałam, często zmieniałam pościel, zapalałam lub dla odmiany gasiłam lampkę i dalej to samo. W nocy już teraz nie chce jeść. Jak się przytuli to zaśnie. U mnie w łóżku już też spać nie chce (miał tygodniowy kaprys który minął) w łóżeczku mu wygodniej icon_wink.gif. Myślę że trezba to przeczekać, jeśli zęby są przyczyną nocnych częstych pobudek to kryzys minie. Wkońcu te zęby wyjdą icon_wink.gif Pociesza mnie myśl że starszam w wieku 11 miesięcy miał już pełne uzębienie młodszy ma prawie 8 miesięcy i 4 ząbek się przebija. Jest szansa że te 3 miesiące przeżyję icon_wink.gif


--------------------



Lipopa
czw, 03 gru 2009 - 22:12
skorzystam z istnienia owego wątku i zadamy pytanie także odnośnie paznokci
pomimo iż obcinam coreczce paznokcie u rączek nawet i dwa razy w tygodniu to i tak ma je wiecznie połamane lub zadarte - dzisiaj jeden miała zadarty aż do połowy długości paznokcia
czym to jest spowodowane? czy jest to norma u takich maluchów czy oznaka niedoborów, jeśli tak to jakich
Lipopa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,561
Dołączył: czw, 31 lip 08 - 22:01
Nr użytkownika: 20,974




post czw, 03 gru 2009 - 22:12
Post #66

skorzystam z istnienia owego wątku i zadamy pytanie także odnośnie paznokci
pomimo iż obcinam coreczce paznokcie u rączek nawet i dwa razy w tygodniu to i tak ma je wiecznie połamane lub zadarte - dzisiaj jeden miała zadarty aż do połowy długości paznokcia
czym to jest spowodowane? czy jest to norma u takich maluchów czy oznaka niedoborów, jeśli tak to jakich
~*SaaRaa*~
czw, 03 gru 2009 - 22:16
Lipopa u mnie podobna sytuacja z paznokietkami. Wiec i ja podlaczam sie pod pytanie.
~*SaaRaa*~


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,113
Dołączył: pon, 20 lis 06 - 14:28
Nr użytkownika: 8,583




post czw, 03 gru 2009 - 22:16
Post #67

Lipopa u mnie podobna sytuacja z paznokietkami. Wiec i ja podlaczam sie pod pytanie.

--------------------

Klaudia :*
asia_b
czw, 03 gru 2009 - 23:02
I ja się przyłączę.
Muszę przyznać, że do dziś byłam przekonana, że profilaktyczna wizyta u okulisty w 3 m.ż. niemowlęcia, obok wizyty u ortopedy, jest standardem icon_confused.gif
Natomiast standardem nie jest usg głowy u maluchów urodzonych przez cc. Krzyś się załapał, bo przez pierwsze miesiące wydawał mi się sztywny. Nasza pani doktor rodzinna potwierdziwszy moje sugestie badaniem, skierowała nas do neurologa, a ten, choć do niczego nie mógł się przyczepić, zalecił usg głowy " z powodu wywiadu obciążonego w kierunku wzmożonego napięcia mięśniowego" icon_wink.gif
asia_b


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,779
Dołączył: sob, 10 mar 07 - 22:38
Skąd: SZCZECIN
Nr użytkownika: 11,837




post czw, 03 gru 2009 - 23:02
Post #68

I ja się przyłączę.
Muszę przyznać, że do dziś byłam przekonana, że profilaktyczna wizyta u okulisty w 3 m.ż. niemowlęcia, obok wizyty u ortopedy, jest standardem icon_confused.gif
Natomiast standardem nie jest usg głowy u maluchów urodzonych przez cc. Krzyś się załapał, bo przez pierwsze miesiące wydawał mi się sztywny. Nasza pani doktor rodzinna potwierdziwszy moje sugestie badaniem, skierowała nas do neurologa, a ten, choć do niczego nie mógł się przyczepić, zalecił usg głowy " z powodu wywiadu obciążonego w kierunku wzmożonego napięcia mięśniowego" icon_wink.gif

--------------------
cytryna
pią, 04 gru 2009 - 09:47
Mam pytanie odnośnie mierzenia temperatury. Ile powinien wskazywać termometr na czole, ile pod pachą, ile w ustach, ewentualnie w odbycie?
cytryna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 686
Dołączył: sob, 16 sie 08 - 22:34
Nr użytkownika: 21,242




post pią, 04 gru 2009 - 09:47
Post #69

Mam pytanie odnośnie mierzenia temperatury. Ile powinien wskazywać termometr na czole, ile pod pachą, ile w ustach, ewentualnie w odbycie?

--------------------


oltynka
pią, 04 gru 2009 - 10:28
Cytryna zajrzyj TUTAJ .
oltynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 339
Dołączył: sob, 23 kwi 05 - 17:30
Skąd: opolskie
Nr użytkownika: 3,034

GG:


post pią, 04 gru 2009 - 10:28
Post #70

Cytryna zajrzyj TUTAJ .

--------------------



Lorien
pią, 04 gru 2009 - 10:31
CYTAT(oltynka @ Fri, 04 Dec 2009 - 12:28) *
Cytryna zajrzyj TUTAJ .


Pozwolę sobie dodać na pierwszą stronę.
Lorien


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,346
Dołączył: pią, 21 sty 05 - 19:55
Nr użytkownika: 2,567




post pią, 04 gru 2009 - 10:31
Post #71

CYTAT(oltynka @ Fri, 04 Dec 2009 - 12:28) *
Cytryna zajrzyj TUTAJ .


Pozwolę sobie dodać na pierwszą stronę.
cytryna
pią, 04 gru 2009 - 10:36
O dzięki icon_smile.gif
cytryna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 686
Dołączył: sob, 16 sie 08 - 22:34
Nr użytkownika: 21,242




post pią, 04 gru 2009 - 10:36
Post #72

O dzięki icon_smile.gif

--------------------


Supernowa
pią, 04 gru 2009 - 10:42
Co do paznokci to robię tak jak dziewczyny: sadzam na kolanach, tyłem do siebie i wołam rodzeństwo. Dzieciaki skaczą, robią miny, straszą icon_wink.gif a Alanek siedzi jak zaklęty. Hehe... Bo czasem trzeba raczej zadziwić niż zabawić.

Co do nocnych pobudek, to dzisiaj budziłam sie co godzina, ale rzeczywiście nie dałam wczoraj kaszki, tylko deserek, więc widzę związek z dziennym jedzeniem. Jednak o całkowitej eliminacji nocnego karmienia piersią nie ma co marzyć. Dzieci przestawały mi się budzić, jak tylko przestałam karmić piersią.
Supernowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,839
Dołączył: pon, 13 paź 08 - 21:31
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 22,552




post pią, 04 gru 2009 - 10:42
Post #73

Co do paznokci to robię tak jak dziewczyny: sadzam na kolanach, tyłem do siebie i wołam rodzeństwo. Dzieciaki skaczą, robią miny, straszą icon_wink.gif a Alanek siedzi jak zaklęty. Hehe... Bo czasem trzeba raczej zadziwić niż zabawić.

Co do nocnych pobudek, to dzisiaj budziłam sie co godzina, ale rzeczywiście nie dałam wczoraj kaszki, tylko deserek, więc widzę związek z dziennym jedzeniem. Jednak o całkowitej eliminacji nocnego karmienia piersią nie ma co marzyć. Dzieci przestawały mi się budzić, jak tylko przestałam karmić piersią.

--------------------


oltynka
pią, 04 gru 2009 - 10:52
Supernowa racja w obcinaniu paznokci bardzo pomocne jest starsze rodzeństwo lub ewentualnie pies (najlepiej duży egzemplarz) goniący swój ogon 06.gif .

Czy powinnam się martwić, że Adaś nie przewraca się jeszcze z brzucha na plecy i odwrotnie? Zrobił to tylko kilka razy i raczej przez przypadek lub przy mojej małej pomocy. Za to ślicznie i często przewraca się na oba boki.
oltynka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 339
Dołączył: sob, 23 kwi 05 - 17:30
Skąd: opolskie
Nr użytkownika: 3,034

GG:


post pią, 04 gru 2009 - 10:52
Post #74

Supernowa racja w obcinaniu paznokci bardzo pomocne jest starsze rodzeństwo lub ewentualnie pies (najlepiej duży egzemplarz) goniący swój ogon 06.gif .

Czy powinnam się martwić, że Adaś nie przewraca się jeszcze z brzucha na plecy i odwrotnie? Zrobił to tylko kilka razy i raczej przez przypadek lub przy mojej małej pomocy. Za to ślicznie i często przewraca się na oba boki.

--------------------



jsj
pią, 04 gru 2009 - 10:59
CYTAT(oltynka @ Fri, 04 Dec 2009 - 10:52) *
Czy powinnam się martwić, że Adaś nie przewraca się jeszcze z brzucha na plecy i odwrotnie? Zrobił to tylko kilka razy i raczej przez przypadek lub przy mojej małej pomocy. Za to ślicznie i często przewraca się na oba boki.


NIE! 06.gif
jsj


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,445
Dołączył: pon, 01 gru 08 - 11:16
Skąd: lubelskie
Nr użytkownika: 23,920

GG:


post pią, 04 gru 2009 - 10:59
Post #75

CYTAT(oltynka @ Fri, 04 Dec 2009 - 10:52) *
Czy powinnam się martwić, że Adaś nie przewraca się jeszcze z brzucha na plecy i odwrotnie? Zrobił to tylko kilka razy i raczej przez przypadek lub przy mojej małej pomocy. Za to ślicznie i często przewraca się na oba boki.


NIE! 06.gif

--------------------


www.przytulmniemamo.pl :)
www.kidomania.pl
karo_lina
pią, 04 gru 2009 - 11:05
O proszę jaki fajny wątek ,to ja też tu się melduję.

a co do USG przezciemiączkowego,to ja rodziłam naturalnie i miałam zalecane takie usg w pierwszym miesiącu życia,szkoda tylko,że nikt mnie w szpitalu o tym nie poinformował,gdybym sama nie wczytała się w książeczkę,to pewnie długo bym nie wiedziała.
karo_lina


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 692
Dołączył: pią, 03 paź 08 - 09:32
Nr użytkownika: 22,168




post pią, 04 gru 2009 - 11:05
Post #76

O proszę jaki fajny wątek ,to ja też tu się melduję.

a co do USG przezciemiączkowego,to ja rodziłam naturalnie i miałam zalecane takie usg w pierwszym miesiącu życia,szkoda tylko,że nikt mnie w szpitalu o tym nie poinformował,gdybym sama nie wczytała się w książeczkę,to pewnie długo bym nie wiedziała.

--------------------
karo_lina
pią, 04 gru 2009 - 11:08
o, właśnie czy może któraś z Was wie jakie są rodzaje testów alergicznych, skórne,z krwii i podobno jeszcze jakieś,jakie?
karo_lina


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 692
Dołączył: pią, 03 paź 08 - 09:32
Nr użytkownika: 22,168




post pią, 04 gru 2009 - 11:08
Post #77

o, właśnie czy może któraś z Was wie jakie są rodzaje testów alergicznych, skórne,z krwii i podobno jeszcze jakieś,jakie?

--------------------
ewita 77
pią, 04 gru 2009 - 11:09
CYTAT(oltynka @ Fri, 04 Dec 2009 - 10:52) *
Supernowa racja w obcinaniu paznokci bardzo pomocne jest starsze rodzeństwo lub ewentualnie pies (najlepiej duży egzemplarz) goniący swój ogon 06.gif .


dobre, b.dobre.

CYTAT(oltynka @ Fri, 04 Dec 2009 - 10:52) *
Czy powinnam się martwić, że Adaś nie przewraca się jeszcze z brzucha na plecy i odwrotnie?

Mój Michał dopiero od nie dawna zaczął to robić.
Musiałam go troszkę wspomóc i teraz to przekręca się dosłownie wszędzie.
ewita 77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,623
Dołączył: pon, 12 cze 06 - 22:21
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 6,244

GG:


post pią, 04 gru 2009 - 11:09
Post #78

CYTAT(oltynka @ Fri, 04 Dec 2009 - 10:52) *
Supernowa racja w obcinaniu paznokci bardzo pomocne jest starsze rodzeństwo lub ewentualnie pies (najlepiej duży egzemplarz) goniący swój ogon 06.gif .


dobre, b.dobre.

CYTAT(oltynka @ Fri, 04 Dec 2009 - 10:52) *
Czy powinnam się martwić, że Adaś nie przewraca się jeszcze z brzucha na plecy i odwrotnie?

Mój Michał dopiero od nie dawna zaczął to robić.
Musiałam go troszkę wspomóc i teraz to przekręca się dosłownie wszędzie.

--------------------
D -(2002) A -(2003) M -(2009)

------------------------------------------------------------------------------------------------
"Mamo, dobrze ,że jesteś bo wszystko dla dzieci robisz"- D.
cytryna
pią, 04 gru 2009 - 11:10
Do obcinania paznokci polecam kota 06.gif z resztą, nie tylko do tego. Przy niemowlaku kot jest nie do przecenienia 29.gif
cytryna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 686
Dołączył: sob, 16 sie 08 - 22:34
Nr użytkownika: 21,242




post pią, 04 gru 2009 - 11:10
Post #79

Do obcinania paznokci polecam kota 06.gif z resztą, nie tylko do tego. Przy niemowlaku kot jest nie do przecenienia 29.gif

--------------------


Lorien
pią, 04 gru 2009 - 11:14
CYTAT(cytryna @ Fri, 04 Dec 2009 - 13:10) *
Do obcinania paznokci polecam kota 06.gif z resztą, nie tylko do tego. Przy niemowlaku kot jest nie do przecenienia 29.gif


A jak są dwa... Bezcenny widok 06.gif
Lorien


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,346
Dołączył: pią, 21 sty 05 - 19:55
Nr użytkownika: 2,567




post pią, 04 gru 2009 - 11:14
Post #80

CYTAT(cytryna @ Fri, 04 Dec 2009 - 13:10) *
Do obcinania paznokci polecam kota 06.gif z resztą, nie tylko do tego. Przy niemowlaku kot jest nie do przecenienia 29.gif


A jak są dwa... Bezcenny widok 06.gif
> Cztery Pory Roku 2009, Poradniczo-informacyjny wątek rówieśniczy
Start new topic
Reply to this topic
37 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 6 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 27 maj 2024 - 22:26
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama