Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia   

Cięzarne mamy...

> 
weronikaS(*)
pon, 24 mar 2003 - 16:34
POpatrz weronisia, co napisalas!!! Napisalas "jestem w niej zakochana". TO chyba niesamowite. Trzymaj sie i dawaj znac na forach jak sie czujesz, pisanie zawsze pomaga, jestem z toba telepatycznie. Pa pa.
weronikaS(*)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: nie, 09 mar 03 - 10:34
Skąd: Kraków, Nowy Targ
Nr użytkownika: 97




post pon, 24 mar 2003 - 16:34
Post #21

POpatrz weronisia, co napisalas!!! Napisalas "jestem w niej zakochana". TO chyba niesamowite. Trzymaj sie i dawaj znac na forach jak sie czujesz, pisanie zawsze pomaga, jestem z toba telepatycznie. Pa pa.

--------------------
pozdrawiam
weronika ze strusia
nieustannie marząca o maleństwie, niezależnie od wszystkiego
izka
pon, 24 mar 2003 - 22:40
Wiem co czujesz............... ja zakochałam sie pierwszego dnia gdy sie dowiedziałam a nawet wczesniej juz gdy pragnełam mojej kruszynki i szybko zaraziłam moja rodzinke icon_biggrin.gif icon_razz.gif icon_biggrin.gif icon_razz.gif icon_biggrin.gif icon_razz.gif icon_biggrin.gif
izka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 207
Dołączył: czw, 13 mar 03 - 16:52
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 103

GG:


post pon, 24 mar 2003 - 22:40
Post #22

Wiem co czujesz............... ja zakochałam sie pierwszego dnia gdy sie dowiedziałam a nawet wczesniej juz gdy pragnełam mojej kruszynki i szybko zaraziłam moja rodzinke icon_biggrin.gif icon_razz.gif icon_biggrin.gif icon_razz.gif icon_biggrin.gif icon_razz.gif icon_biggrin.gif

--------------------
pozdrawiam izka mama( 15.06.90 )Magdaleny i
(30.09.03) :) Tomaszka
user posted image
Alka
śro, 02 kwi 2003 - 09:09
Witam!
Moja fasolka ma już 4,5 m-ca i wczoraj poczułam pierwsze boksy icon_biggrin.gif Dołączy do nas ok 10 września. Jeszcze nie wiadomo czy Zuzka (2l 3m) będzie miała siostrzyczkę czy braciszka. Sama zainteresowana uparcie twierdzi, że chce braciszka i już icon_surprised.gif
Alka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 121
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 13:55
Nr użytkownika: 241




post śro, 02 kwi 2003 - 09:09
Post #23

Witam!
Moja fasolka ma już 4,5 m-ca i wczoraj poczułam pierwsze boksy icon_biggrin.gif Dołączy do nas ok 10 września. Jeszcze nie wiadomo czy Zuzka (2l 3m) będzie miała siostrzyczkę czy braciszka. Sama zainteresowana uparcie twierdzi, że chce braciszka i już icon_surprised.gif
zajaczek

Go??







post czw, 03 kwi 2003 - 11:08
Post #24

Witam was! Ja tez jestem w ciąży i na malutką czekamy w maju! icon_biggrin.gif Pozdrawiam!
asia W-punkt
czw, 03 kwi 2003 - 14:37
Ja tez, ja tez icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
I to poraz drugi bo juz jestem mama 19 miesiecznej Natalie.
ciesze sie Weronisia ze juz przywyklas do mysli bycia mama po raz trzeci, wiem co czulas ja tez jak sie dowiedzialam to wylam caly tydzien, tylko Arek biegal szczesliwy, ale tak bylo do pierwszego USG. A teraz nie zamienilabym tego stanu na zaden inny jestem szczesliwa i dobrze ze wlasnie teraz pojawi sie druga dzidzi, bo sama chyba bym tak szybko sie nie zdecydowala.
ja mam termin na 14. 07 i bedzie to chlopiec juz wiemy na 100% bo mialam 3D USG na UK w Köln. Prawdopodobnie bedzie mial na imie Marco ale to jeszcze moze ulec zmianie icon_smile.gif
Pozdrawiam
asia W-punkt


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 14:02
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 346




post czw, 03 kwi 2003 - 14:37
Post #25

Ja tez, ja tez icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif icon_mrgreen.gif
I to poraz drugi bo juz jestem mama 19 miesiecznej Natalie.
ciesze sie Weronisia ze juz przywyklas do mysli bycia mama po raz trzeci, wiem co czulas ja tez jak sie dowiedzialam to wylam caly tydzien, tylko Arek biegal szczesliwy, ale tak bylo do pierwszego USG. A teraz nie zamienilabym tego stanu na zaden inny jestem szczesliwa i dobrze ze wlasnie teraz pojawi sie druga dzidzi, bo sama chyba bym tak szybko sie nie zdecydowala.
ja mam termin na 14. 07 i bedzie to chlopiec juz wiemy na 100% bo mialam 3D USG na UK w Köln. Prawdopodobnie bedzie mial na imie Marco ale to jeszcze moze ulec zmianie icon_smile.gif
Pozdrawiam
Wbmot
czw, 03 kwi 2003 - 18:07
Asiu ujawnij mi siÄ™ icon_razz.gif Czy ja CiÄ™ skÄ…Å› znam?

Piszesz, że robiłaś USG w Köln... czy to znaczy, że tu mieszkasz?
Czy trzeba mieć skierowanie na to USG?Napisz coś więcej...
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post czw, 03 kwi 2003 - 18:07
Post #26

Asiu ujawnij mi siÄ™ icon_razz.gif Czy ja CiÄ™ skÄ…Å› znam?

Piszesz, że robiłaś USG w Köln... czy to znaczy, że tu mieszkasz?
Czy trzeba mieć skierowanie na to USG?Napisz coś więcej...
WiolaR
czw, 03 kwi 2003 - 18:50
Witajcie!
Ja też chcę się pochwalić. icon_biggrin.gif Jestem w trzecim miesiącu ciąży, termin mam na 27.10., ale jestem strasznie niecierpliwa i nie wiem, jak wytrzymam. To mój pierwszy dzidziuś i wariuję ze szczęścia.
Jestem z Gdańska. Może któraś z Was też tu mieszka? Odezwijcie się.
Pozdrawiam.
Wiola
WiolaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 23:03
Nr użytkownika: 315




post czw, 03 kwi 2003 - 18:50
Post #27

Witajcie!
Ja też chcę się pochwalić. icon_biggrin.gif Jestem w trzecim miesiącu ciąży, termin mam na 27.10., ale jestem strasznie niecierpliwa i nie wiem, jak wytrzymam. To mój pierwszy dzidziuś i wariuję ze szczęścia.
Jestem z Gdańska. Może któraś z Was też tu mieszka? Odezwijcie się.
Pozdrawiam.
Wiola
Wbmot
czw, 03 kwi 2003 - 19:50
Ja mieszkałam i być może znowu zamieszkam, bo strasznie tęsknię. Planowałam powrót jeszcze w tym roku, ale nie wiem czy to się uda - wszystko pomieszała ta trzecia ciąża icon_wink.gif
Wbmot


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 483
Dołączył: pią, 21 mar 03 - 15:39
Nr użytkownika: 117




post czw, 03 kwi 2003 - 19:50
Post #28

Ja mieszkałam i być może znowu zamieszkam, bo strasznie tęsknię. Planowałam powrót jeszcze w tym roku, ale nie wiem czy to się uda - wszystko pomieszała ta trzecia ciąża icon_wink.gif
asia W-punkt
czw, 03 kwi 2003 - 23:52
Hej Weronisia,
mozliwe ze znamy sie z widzenia z edziecka bo do tej pory tam buszowalam od ponad roku icon_biggrin.gif
Mieszkam w Daun (Vulkan Eifel) to jakies 100 km. do Köln, ale w krotce bedziemy zmieniac miejsce pobytu zalezy gdzie maz znajdzie prace.
Do UK w Köln dostalam skierowanie od mojego lekarza prowadzacego, gdyz moja pierwsza ciaza zaliczala sie do patologicznej i to wlasie dzienki lekarza z Köln moja corcia przyszla na swiat o czasie i zdrowa. Teraz na poczatku ciazy tez mialam problemy i dla pewnosci moj lekaz wysla mnie tam znowu na badania. Jakie bylo mile zaskoczenie dla nas ze nas tam wszyscy pamietali. Tak wogole to trafilam naprawde w dobre rece, pracuje tam swietny zespol ludzi pod dowodztwem prof. Bald ktory to osobiscie dbal o mnie icon_smile.gif
Glownie zajmuja sie patologicznymi ciazami, ale mysle ze przyjmuja tez jesli ciaza przebiega normalnie. Mysle ze jak masz prywatne ubezpieczenie to nie ma problemu ze zrobieniem takiego Usg.
10 kwietnia jedziemy znowu bo przy ostatnim badaniu lekarz wysluchal niewielka arytmie w biciu serduszka u naszego chlopaczka, ale zapewnial nas ze powinno minac samo jesli nie to trzeba bedzie przyjmowac lekarstwa, ale jestesmy dobrej mysli w koncu jestem w dobrych rekach, Natalie zawdziencza im swoje zycie.
Jakys chciala nr telefonu lub adres do uni sluze pomoca.
Pozdrawiam
asia W-punkt


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 14:02
SkÄ…d: Niemcy
Nr użytkownika: 346




post czw, 03 kwi 2003 - 23:52
Post #29

Hej Weronisia,
mozliwe ze znamy sie z widzenia z edziecka bo do tej pory tam buszowalam od ponad roku icon_biggrin.gif
Mieszkam w Daun (Vulkan Eifel) to jakies 100 km. do Köln, ale w krotce bedziemy zmieniac miejsce pobytu zalezy gdzie maz znajdzie prace.
Do UK w Köln dostalam skierowanie od mojego lekarza prowadzacego, gdyz moja pierwsza ciaza zaliczala sie do patologicznej i to wlasie dzienki lekarza z Köln moja corcia przyszla na swiat o czasie i zdrowa. Teraz na poczatku ciazy tez mialam problemy i dla pewnosci moj lekaz wysla mnie tam znowu na badania. Jakie bylo mile zaskoczenie dla nas ze nas tam wszyscy pamietali. Tak wogole to trafilam naprawde w dobre rece, pracuje tam swietny zespol ludzi pod dowodztwem prof. Bald ktory to osobiscie dbal o mnie icon_smile.gif
Glownie zajmuja sie patologicznymi ciazami, ale mysle ze przyjmuja tez jesli ciaza przebiega normalnie. Mysle ze jak masz prywatne ubezpieczenie to nie ma problemu ze zrobieniem takiego Usg.
10 kwietnia jedziemy znowu bo przy ostatnim badaniu lekarz wysluchal niewielka arytmie w biciu serduszka u naszego chlopaczka, ale zapewnial nas ze powinno minac samo jesli nie to trzeba bedzie przyjmowac lekarstwa, ale jestesmy dobrej mysli w koncu jestem w dobrych rekach, Natalie zawdziencza im swoje zycie.
Jakys chciala nr telefonu lub adres do uni sluze pomoca.
Pozdrawiam
Renik

Go??







post piÄ…, 04 kwi 2003 - 09:38
Post #30

Cześć Wiolu
Ja też mieszkam w Gdańsku i teraz jestem w 6 miesiącu ciąży z małym Igorkiem. icon_wink.gif Mam termin na 11 sierpnia z OM i USG i też nie mogę się już doczekać porodu choć trochę się go obawiam icon_cry.gif . Przed tobą cudowne chwile wyczekiwanie na pierwszego kopniaka i przygotowywanie pokoiku dla maleństwa .
Jak masz ochotÄ™ to odezwij siÄ™ do mnie na maila renik.w@gazeta.pl

pozdr Renik icon_biggrin.gif
Elżbieta

Go??







post sob, 05 kwi 2003 - 11:28
Post #31

Też mam termin na początki sierpnia.Zastanawiam się czy czujesz się już podobnie jak ja,czy też Cię tak bolą plecy po całym dniu?To mój pierwszy dzidziuś.Jstem taka zdezorientowana!Wszystko staje na głowie,ale jednocześnie jestem taka szczęśliwa.Mam 23 lata i mieszkam obecnie w Świeciu n/W.
Pozdrawiam
marzena 28

Go??







post wto, 08 kwi 2003 - 13:18
Post #32

CYTAT(Agnieszka)
..no właśnie czy są tu mamusie z brzuszkami??? Pochwalcie się icon_lol.gif

oczywiście ,że tak jestem w 23 tyg ciąży i wprost nie mogę sie doczekac aż na świat przyjdzie moje drugie dziecko
marzena 28

Go??







post wto, 08 kwi 2003 - 13:24
Post #33

CYTAT(Elżbieta)
Też mam termin na początki sierpnia.Zastanawiam się czy czujesz się już podobnie jak ja,czy też Cię tak bolą plecy po całym dniu?To mój pierwszy dzidziuś.Jstem taka zdezorientowana!Wszystko staje na głowie,ale jednocześnie jestem taka szczęśliwa.Mam 23 lata i mieszkam obecnie w Świeciu n/W.
Pozdrawiam

Ja mam termin na 4 sierpnia raz czuje sie fantastycznie a bywaja i takie dni kiedy jestem bardzo ociężała kuje mnie coś w brzuchu ,czy bardzo sie martwie ale czując ruchy dzidziusia odrazu wraca mi dobry humor.Napisz jakie zazywasz witaminy i czy bierzesz NO-SPE .bBo ja zazywam Materne i NO-SPE bo w swoim czasie bardzo bolał mnie brzuch przy wypróznianiu ,napisz czy nie masz z tym kłopotu i jak to wygląda u ciebie
marzena 28

Go??







post wto, 08 kwi 2003 - 13:29
Post #34

CYTAT(AgaS)
[color=darkred][/color] Jestem na poczÄ…tku 5 m-ca ciąży. Brzunio mam maÅ‚y, ale na tyle duży, że mieÅ›ci siÄ™ w nim moje "duże" maleÅ„stwo. Dopiero pod koniec marca dowiem siÄ™ o pÅ‚ci dzidzi, która przjdzie na Å›wiat w sierpniu.  
Pozdrawiamy wszystkie obecne i przyszÅ‚e mamy  :D [/i]

ja tez mam termin na sierpień i jeżeli chciałabyś porozmawiać i powymieniac sie doświadczeniami to napisz
jackaplacka
śro, 09 kwi 2003 - 19:08
a ja mam termin na 30 sierpnia icon_smile.gif a moj pierwszy jacus ma juz dwa latka
jackaplacka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 125
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 18:41
SkÄ…d: polska-dabrowa gornicza
Nr użytkownika: 529

GG:


post śro, 09 kwi 2003 - 19:08
Post #35

a ja mam termin na 30 sierpnia icon_smile.gif a moj pierwszy jacus ma juz dwa latka
Marzena28 lat

Go??







post śro, 09 kwi 2003 - 19:40
Post #36

CYTAT(jolka23)
czesc jestem tu poraz pierwszy i tez bede mama ( w sierpniu) pozdrawiam pa icon_lol.gif

Bardzo sie ciesze ,że jest ktoś kto równiez ma termin na sierpnia.Jak sie czujesz,ile juz przytyłas i jakie zażywasz witaminki?Wogóle co słychac u twojego bajbuska.Ja mam juz 6 letniego Patryczka,a teraz spodziewam sie córeczki.Zobaczymy czy to bedzie rzeczywiście dziewczynka o czym zapewniał lekarz.
Marzena 28

Go??







post śro, 09 kwi 2003 - 19:45
Post #37

CYTAT(Elżbietka)
ja jestem w 21 tygodniu i termin mam na początek sierpnia,brzuszek mam coraz większy i mój mały przyszły mistrz Polski w boksie(jak mówi jego tata) trenuje na mnie coraz bardziej intensywnie.Chciałabym żeby już był sierpień żeby przytulić moje cudowne maleństwo.
Pozdrawiam gorÄ…co

Witam CiÄ™ Elzbietko!!!
Jesteśmy juz dwie ja mam termin na 4 sierpnia ,czyli juz więcej niż połowa za nami,popatrz jak to szybko zleciało.DO sierpnia tez przeleci ,nawet tego nie zauwazymy a będziemy musiały sie szykowac do szpitala.Dobrze ,że ze mna rodzi mój mąż .Przy pierwszym dziecku tez był i wspominam to fantastycznie ,tobie tez życze szcześcia i zdrówka.Pa
Marzena z Jastrzębia
Elżbieta

Go??







post czw, 10 kwi 2003 - 10:07
Post #38

Witam wszystkich. To ja Elżbietka.
Nie wiem czemu ta maszyna nie chce mnie tu wciąż zalogować:(
Na ostatnim usg też lekarz mówił mi że to będzie 4 sierpnia ale miałam już różne terminy więc to tylko dla mnie taka umowna data.Kolejni usg mam 18.04 i juz sie nie moge doczekać.Strasznie sie martwię czy wszystko dobrze z moim dzieciątkiem.Nie chcemy z mężem znać płci,tzn on bardziej nie chce,a ja jestem taka ciekawa,ale mu obiecałam...I tak mam wrażenie że to jest chłopiec.
Witaminki borę o nazwie Feminatal a zamiast no-spy dostałam już na początku ciąży taki lek rozkurczowy Theopaverin to tabletki dla ciężarnych.Szczególnie w trzecim czwartym miesiącu miałam straszne skurcze teraz juz sporadycznie,łapie mnie gdy jadę samochodem(od wstrząsów) albo za szybko chodzę.
Z wypróznianiem nie mam na ogół kłopotów, większe miałam przed ciążą.
A ile przytyłam? O Boże!!! NIe chcę o tym pisać! Lekarz z tego powodu chciał mnie już wysłać dzo szpitala,ale wytłumaczyłam mu skąd sie to bierze.
Chcecie poznać moją historię?
Marzena 28

Go??







post czw, 10 kwi 2003 - 11:57
Post #39

Witam Cię Elżbietko!!!
Ja nosze dzidziusia juz po raz drugi,mam synka w wieku 6 lat.Gdy chodziłam w ciązy z Patrykiem tez nie chciałam znac płci ale teraz moje poglądy na ten temat sie zmieniły ,jestem bardzo ciekawa i na USG w 21 tyg.zapytałam sie pani doktor co to będzie .Poniewaz ma starszy sprzęt nie pogła stwierdzić na 100% ale przypuszczalnie powiedziała ,że to dziewczynka(dała mi 70%).poczekam do 30 tyg i wtedy pójde na USG,ponoc wtedy juz lekarka wie na 100%(zobaczymy)
Napisz mi Elu czy to twoja pierwsza ciąża i mam jeszcze jedno pytanie do Ciebie:W portalach internetowych pisze ,że tętno dziecka powinno być 140160 uderzen na minutę ,a moje w 16 tyg wynosilo 132,a w 20 tyg tylko 126u/m.Porównywałam ze swoja koleżanka tez cięzarną i miała takie samo,ciekawa jestem jak to wygląda u Ciebie.Myślę ,że bedziemy kontynuowac naszą rozmowę dalej.Pozdrawiam Cię i zycze zdrówka tobie i dzidziusiowi.
Elżbieta

Go??







post czw, 10 kwi 2003 - 12:29
Post #40

U mnie np w 16 tyg tętno dziecka wynosiło 156/min a w 21 tygodniu 136/min. Wiem tylko tyle że przeciętnie jest jeszcze raz takie jak u matki i z czasem spada.
Tak to moja pierwsza ciąża. I tak nie wiadomo jakim cudem to sie udało:)
a czemu?
Przez 8 lat chorowałam na bulimię i anoreksję (takie przemienne rzuty).Nie miałam okresu lub pojawiał się sporadycznie. Swojego obecnego męża poznałam w maju ub.r. a raczej w kwietniu na internecie,w maju pierwszy raz go zobaczyłam.Wiedziałam już na drugim spotkaniu żę to ON! W listopadzie byłam u ginekologa,bo kochaliśmy się bez zabezpieczenia i myśl o bezpodności zaczęła mnie przerażać tym bardziej że wiedziałam jakie są skutki mojej choroby i że to ona jest tego przyczyną.Lekarz zrobił badanie i diagnoza brzmiała: brak owulacji.Dostałam leki ale miałam je wziąć po miesiączce a to znów sie nie pojawiała.Wtedy poszłam do szpitala w związku z moją chorobą jedzeniową.Wyszłam ze szpitala 19 grudnie kolejnego dnia zrobiłam test,ale nie robiłam sobie nadzieji bo testy robiłam niemal co miesiąc i nic.Kiedy zobaczyłam 2 krechy zdębiałam i pobiegłam po drugi test i znów to samo.Powiedzałam Arturowi (obecnemu od 22 lutego mężowi).Poszliśmy do lekarza a to był już 7 tydzień:)
Rzeczywiście wtedy w listopadzie nie miałam juz owulacji bo po co byłam przecież w ciąży.
> CiÄ™zarne mamy...
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 29 kwi 2024 - 15:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama