Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

żłobek czy przedszkole

> 
kidimim
piÄ…, 30 gru 2005 - 12:26
Mój synek chodzi do żłobka. W wakacje skończy 2 latka. Do żłobka mamy bardzo daleko (jedyny w mieście). Mąż odwozi synka rano, a ja odbieram po południu, bo kończę wsześniej pracę i czasami wpadam mokra w ostatniej chwili po niego (ostatnio myśleliśmy nawet o drugim samochodzie). Dzisiaj pomyślałam o przedszkolu. Jest blisko i chodzi tam nasza córeczka. Tylko czy synek nie straci na tym? Prosiłabym o porady i opinie.
kidimim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 229
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 15:28
Nr użytkownika: 2,424




post piÄ…, 30 gru 2005 - 12:26
Post #1

Mój synek chodzi do żłobka. W wakacje skończy 2 latka. Do żłobka mamy bardzo daleko (jedyny w mieście). Mąż odwozi synka rano, a ja odbieram po południu, bo kończę wsześniej pracę i czasami wpadam mokra w ostatniej chwili po niego (ostatnio myśleliśmy nawet o drugim samochodzie). Dzisiaj pomyślałam o przedszkolu. Jest blisko i chodzi tam nasza córeczka. Tylko czy synek nie straci na tym? Prosiłabym o porady i opinie.

--------------------
user posted image

user posted image
Dorota-Fila
piÄ…, 30 gru 2005 - 12:48
To oczywiście zależy od Twojego synka, czy będzie na tyle samodzielny, żeby w przedszkolu sobie poradzić. Koleżanka oddała córkę do przedszkola, zanim skończyła 2 latka (miesiąc wcześniej), był tam jej brat, więc podobna sytuacja jak u Ciebie. Kasia świetnie sobie radziła, a brat był z nią, kiedy miała gorsze chwile. Moje dzieci chodzą razem do przedszkola i też często Panie pozwalają im podejśc do siebie. Syn opuścił żłobek, kiedy miał 3 lata... Najlepiej porozmawiać z Paniami przedszkolankami, czy miewają takie dzieci i jak wygląda ich rozkład dnia, czy np. mogą się przespać, bo to im jeszcze jest potrzebne. Jeśli wyraźnie poprawi to organizację dnia, warto spróbować. Może na wszelki wypadek umówić się w żłobku na ewentualny powrót, gdyby coś wyszło nie tak... icon_smile.gif
Dorota-Fila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: czw, 29 gru 05 - 23:58
SkÄ…d: Opole
Nr użytkownika: 4,406

GG:


post piÄ…, 30 gru 2005 - 12:48
Post #2

To oczywiście zależy od Twojego synka, czy będzie na tyle samodzielny, żeby w przedszkolu sobie poradzić. Koleżanka oddała córkę do przedszkola, zanim skończyła 2 latka (miesiąc wcześniej), był tam jej brat, więc podobna sytuacja jak u Ciebie. Kasia świetnie sobie radziła, a brat był z nią, kiedy miała gorsze chwile. Moje dzieci chodzą razem do przedszkola i też często Panie pozwalają im podejśc do siebie. Syn opuścił żłobek, kiedy miał 3 lata... Najlepiej porozmawiać z Paniami przedszkolankami, czy miewają takie dzieci i jak wygląda ich rozkład dnia, czy np. mogą się przespać, bo to im jeszcze jest potrzebne. Jeśli wyraźnie poprawi to organizację dnia, warto spróbować. Może na wszelki wypadek umówić się w żłobku na ewentualny powrót, gdyby coś wyszło nie tak... icon_smile.gif

--------------------
Miłość jest słońcem w świecie ciemności....
ewis_
piÄ…, 30 gru 2005 - 13:17
A czy przedszkole przyjmie dwulatka?

Moja córeczka poszła do klubiku dla dzieci 2-5 lat gdy miała <2lata (była jedynym dwulatkiem) i oczywiście była pieluchowa (jedyna). Nikomu to nie przeszkadzało. Dzieci świetnie się integrowały icon_smile.gif Potem poszła do normalnego przedszkola z rówieśnikami i już nie było tak rózowo.
Wszystko zależy od oferty przedszkola i od dojrzałości dziecka icon_smile.gif
ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post piÄ…, 30 gru 2005 - 13:17
Post #3

A czy przedszkole przyjmie dwulatka?

Moja córeczka poszła do klubiku dla dzieci 2-5 lat gdy miała <2lata (była jedynym dwulatkiem) i oczywiście była pieluchowa (jedyna). Nikomu to nie przeszkadzało. Dzieci świetnie się integrowały icon_smile.gif Potem poszła do normalnego przedszkola z rówieśnikami i już nie było tak rózowo.
Wszystko zależy od oferty przedszkola i od dojrzałości dziecka icon_smile.gif
kidimim
piÄ…, 30 gru 2005 - 19:08
Dzięki za odpowiedzi icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif .
W przedszkolu przyjmą, bo jak Martusia była w trzylatkach, to była jedna dwulatka. Zależy mi właśnie na przykładach, bo z mamą tej dwulatki nie mam kontaktu. Jak sobie radziło dziecko, czy dzień nie będzie zbyt "intensywny"?
kidimim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 229
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 15:28
Nr użytkownika: 2,424




post piÄ…, 30 gru 2005 - 19:08
Post #4

Dzięki za odpowiedzi icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif .
W przedszkolu przyjmą, bo jak Martusia była w trzylatkach, to była jedna dwulatka. Zależy mi właśnie na przykładach, bo z mamą tej dwulatki nie mam kontaktu. Jak sobie radziło dziecko, czy dzień nie będzie zbyt "intensywny"?

--------------------
user posted image

user posted image
Atena
piÄ…, 30 gru 2005 - 23:03
CYTAT(kidimim)
Tylko czy synek nie straci na tym?


Myślę,że nie straci a zyska!
Będzie przebywał w gronie starszych od siebie dzieci,będzie się uczył...
Ja bym do przedszkola posłała!

Atena.
Atena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,646
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 13:36
SkÄ…d: Kabaty :)
Nr użytkownika: 167

GG:


post piÄ…, 30 gru 2005 - 23:03
Post #5

CYTAT(kidimim)
Tylko czy synek nie straci na tym?


Myślę,że nie straci a zyska!
Będzie przebywał w gronie starszych od siebie dzieci,będzie się uczył...
Ja bym do przedszkola posłała!

Atena.

--------------------



dyziak
sob, 31 gru 2005 - 18:48
Ja troche z innego podworka - Nadia poszla do przedszkola prywatnego w Hiszpanii, jak miala dwa lata i dwa miesiace. Tutaj przekroj wiekowy dzieci jest ogromny - tzn tak od pol roku do pieciu lat. Nie ma podzialu na grupy, choc zajecia sa organizowane odpowiednio dla wieku, czesc tych zajec. Utrudnieniem jest fakt, ze sa dzieci z roznych krajow, a opiekunku mowia tyklko po hiszpansku. Tak wiec Mloda byla rzucona na gleboka wode. Ale na dobre jej to wyszlo icon_wink.gif
Roznica jest, ze nie ma obowiazkowego lezakowania. Nadia spi, kiedy chce, podobnie jak inne dzieci. Nie ma pidzamki, etc. Atmosfera jest super. Mysle, ze taka integracja to plus dl adzieciakow. No, oczywiscie zalezy od nastawienia personelu przedszkola icon_wink.gif
Zycze powodzenia
dyziak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 452
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 21:12
SkÄ…d: Warszawa, obecnie Hiszpania
Nr użytkownika: 128




post sob, 31 gru 2005 - 18:48
Post #6

Ja troche z innego podworka - Nadia poszla do przedszkola prywatnego w Hiszpanii, jak miala dwa lata i dwa miesiace. Tutaj przekroj wiekowy dzieci jest ogromny - tzn tak od pol roku do pieciu lat. Nie ma podzialu na grupy, choc zajecia sa organizowane odpowiednio dla wieku, czesc tych zajec. Utrudnieniem jest fakt, ze sa dzieci z roznych krajow, a opiekunku mowia tyklko po hiszpansku. Tak wiec Mloda byla rzucona na gleboka wode. Ale na dobre jej to wyszlo icon_wink.gif
Roznica jest, ze nie ma obowiazkowego lezakowania. Nadia spi, kiedy chce, podobnie jak inne dzieci. Nie ma pidzamki, etc. Atmosfera jest super. Mysle, ze taka integracja to plus dl adzieciakow. No, oczywiscie zalezy od nastawienia personelu przedszkola icon_wink.gif
Zycze powodzenia

--------------------
dyziak, mama Nadii, zwykle wesola:( user posted image
user posted image
Eta
śro, 04 sty 2006 - 08:03
ja wcześniej tez poruszałam poobny problem
https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=26089
może tamte wypowiedzi dziewczyn coś Ci pomogą
pozdr
Eta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,084
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 18:04
SkÄ…d: kujawy
Nr użytkownika: 227




post śro, 04 sty 2006 - 08:03
Post #7

ja wcześniej tez poruszałam poobny problem
https://www.maluchy.pl/forum/viewtopic.php?t=26089
może tamte wypowiedzi dziewczyn coś Ci pomogą
pozdr

--------------------



"Człowiek jest dosłownie rozdarty na dwoje: zdaje sobie sprawę z własnej wyjątkowości, majestatycznie góruje nad resztą przyrody, a jednak na koniec wraca tam, pod ziemię, gdzie ślepy, niemy, gnije i znika na wieki".
kidimim
śro, 04 sty 2006 - 19:39
Dzięki Eta icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Pozdrawiam icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
kidimim


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 229
Dołączył: czw, 16 gru 04 - 15:28
Nr użytkownika: 2,424




post śro, 04 sty 2006 - 19:39
Post #8

Dzięki Eta icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Pozdrawiam icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
user posted image

user posted image
> Å¼Å‚obek czy przedszkole
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 25 wrz 2024 - 23:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama