Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Alergiczne zapalenie oskrzeli - jak uniknąć antybiotyku?

> 
Karanissa
czw, 14 sie 2008 - 13:44
No niestety, musialam zajrzec na to forum icon_sad.gif Po testach z krwi mojemu niespelna pieciolatkowi zdiagnozowano w kwietniu alergie na kurz, roztocza oraz plesnie. Poszlam do alergologa po zimowym rajdzie antybiotykowym: trzy razy zapalenie oskrzeli.

Alergolog zapisal wziewy (Serevent oraz Flixotide) oraz Claritine. I bylo calkiem dobrze, az do lipca, kiedy to maly zaczal kaslac, najpierw sucho, potem mokro, a potem wprost gruzliczo (caly czas bez temperatury). Pediatra stwierdzila zmiany w oskrzelach i zawyrokowala, ze to alergiczne zapalenie oskrzeli, bo ona sladu wirusa tu nie widzi. Starala sie nie przepisywac antybiotyku, ale po trzech dniach na wziewach + eurespalu nie bylo poprawy, a wrecz gorzej, doszla temperatura 38,5, przepisala Zinnat. Po dwoch dawkach - dziecko jak nowe.

Do naszego alergologa zdolalam sie zapisac dopiero po tygodniu podawania antybiotyku, wiec nie potrafil mi odpowiedziec na pytanie, czy bylo to alergiczne zapalenie, czy jednak o podlozu wirusowym/bakteryjnym. Zapisal synkowi Singulair.

No i teraz synek jest na wziewach (dawce zmniejszonej) oraz bierze Singulair. Pozytywem tego wszystkiego jest fakt, ze od paru miesiecy NOS JEST SUCHUTKI, nie ma sladu gluta i kataru (zarowno wodnistego jak i tego gestego, he he). Niemniej jednak meczy mnie pytanie - czy taki zestaw sprawdza sie przy kaszlu i chroni przed zmianami w oskrzelach? Teoretycznie - powinien, a w praktyce? U nas niby tez bylo dobrze od zimy, a tu (pomimo tych wziewow) jednak ostatnio antybiotyk trzeba bylo podac... Czy ten Singulair jest skuteczny? Czytalam, ze ma on tez dzialanie przeciwzapalne.

Piszcie, prosze, mamy alergikow wziewnych, jak to jest u Was? Bo juz kazde zakaslanie wywoluje u mnie zimne poty. A w przyszlym tygodniu na wakacje...
Karanissa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21
Dołączył: śro, 12 lip 06 - 13:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,587




post czw, 14 sie 2008 - 13:44
Post #1

No niestety, musialam zajrzec na to forum icon_sad.gif Po testach z krwi mojemu niespelna pieciolatkowi zdiagnozowano w kwietniu alergie na kurz, roztocza oraz plesnie. Poszlam do alergologa po zimowym rajdzie antybiotykowym: trzy razy zapalenie oskrzeli.

Alergolog zapisal wziewy (Serevent oraz Flixotide) oraz Claritine. I bylo calkiem dobrze, az do lipca, kiedy to maly zaczal kaslac, najpierw sucho, potem mokro, a potem wprost gruzliczo (caly czas bez temperatury). Pediatra stwierdzila zmiany w oskrzelach i zawyrokowala, ze to alergiczne zapalenie oskrzeli, bo ona sladu wirusa tu nie widzi. Starala sie nie przepisywac antybiotyku, ale po trzech dniach na wziewach + eurespalu nie bylo poprawy, a wrecz gorzej, doszla temperatura 38,5, przepisala Zinnat. Po dwoch dawkach - dziecko jak nowe.

Do naszego alergologa zdolalam sie zapisac dopiero po tygodniu podawania antybiotyku, wiec nie potrafil mi odpowiedziec na pytanie, czy bylo to alergiczne zapalenie, czy jednak o podlozu wirusowym/bakteryjnym. Zapisal synkowi Singulair.

No i teraz synek jest na wziewach (dawce zmniejszonej) oraz bierze Singulair. Pozytywem tego wszystkiego jest fakt, ze od paru miesiecy NOS JEST SUCHUTKI, nie ma sladu gluta i kataru (zarowno wodnistego jak i tego gestego, he he). Niemniej jednak meczy mnie pytanie - czy taki zestaw sprawdza sie przy kaszlu i chroni przed zmianami w oskrzelach? Teoretycznie - powinien, a w praktyce? U nas niby tez bylo dobrze od zimy, a tu (pomimo tych wziewow) jednak ostatnio antybiotyk trzeba bylo podac... Czy ten Singulair jest skuteczny? Czytalam, ze ma on tez dzialanie przeciwzapalne.

Piszcie, prosze, mamy alergikow wziewnych, jak to jest u Was? Bo juz kazde zakaslanie wywoluje u mnie zimne poty. A w przyszlym tygodniu na wakacje...

--------------------

**********
Pozdrawiam
Karanissa

Posty w temacie
Karanissa   Alergiczne zapalenie oskrzeli - jak uniknąć antybiotyku?   czw, 14 sie 2008 - 13:44
MagdaCe   U nas zawsze stosowaliÅ›my Pulmicort z Atroventem ...   czw, 14 sie 2008 - 13:57
skanna   Z dziećmi akurat nie mam doÅ›wiadczeÅ„ aż takich...   czw, 14 sie 2008 - 14:03
Karanissa   Pocieszylas mnie :-) Singulair synek bierze dopier...   czw, 14 sie 2008 - 14:08
Cleo   Misia 2 razy,a Hanka raz uniknela antybiotyku przy...   czw, 14 sie 2008 - 15:42
justapl   my inhalujemy Pulmicortem + beredual przy zaostrzo...   czw, 14 sie 2008 - 21:43
zoadka   My tez jesteÅ›my na Pulmicorcie, a jak pojawi sie ...   czw, 18 wrz 2008 - 14:37
Karanissa   A podpowiedzcie mi jeszcze, prosze - czy przy infe...   wto, 14 paź 2008 - 08:57
Styka   Moja maÅ‚a ma podejrzenie astmy oskrzelowej na tle...   wto, 14 paź 2008 - 10:25
margareta75   witam u nas jest alergia tzw oddecowa pleÅ›nie, gr...   czw, 30 paź 2008 - 11:57
Silije   Karanissa moja Julia w wieku 5 lat byÅ‚a na identy...   czw, 30 paź 2008 - 16:06
cosÅ‚onkowidziaÅ‚o   Moje dziecko miaÅ‚o te same problemy zazwyczaj ko...   Å›ro, 10 gru 2008 - 23:03
Karanissa   Sluchajcie, dzieki za wszystkie odpowiedzi. Do dni...   czw, 11 gru 2008 - 13:18
malicja   U nas nie alergiczne, ale ostre byÅ‚o parÄ™ tygodn...   piÄ…, 15 lip 2016 - 13:27
paulasobczak   Wszystko co potrzebne do domowej terapii ma nasz N...   czw, 27 gru 2018 - 10:39
> Alergiczne zapalenie oskrzeli - jak uniknąć antybiotyku?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 23:06
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama