Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2  

Bardzo Sucha skóra u dziecka

> 
ulla
nie, 20 lis 2011 - 23:34
Ja bym poszła do lekarza.
Doświadczony powinien rozpoznać, co za licho.
A no i na początku też nic u nas nie działało...pomogły dopiero sterydy. Po pięciu dniach nie było śladu po zmianach, których się przez ponad miesiąc nie mogłam pozbyć. Potem już wystarczały nam tylko emolienty, ale przy bardzo restrykcyjnej diecie.

U nas problem wystąpił wiosną, z sezonem grzewczym wiele wspólnego nie miał. Na szczęście tylko na początku wyglądało to poważnie. Teraz czasami powątpiewam w ten AZS....ale w razie potrzeby smaruję, ograniczam niektóre produkty w diecie i unikamy kakao.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post nie, 20 lis 2011 - 23:34
Post #21

Ja bym poszła do lekarza.
Doświadczony powinien rozpoznać, co za licho.
A no i na początku też nic u nas nie działało...pomogły dopiero sterydy. Po pięciu dniach nie było śladu po zmianach, których się przez ponad miesiąc nie mogłam pozbyć. Potem już wystarczały nam tylko emolienty, ale przy bardzo restrykcyjnej diecie.

U nas problem wystąpił wiosną, z sezonem grzewczym wiele wspólnego nie miał. Na szczęście tylko na początku wyglądało to poważnie. Teraz czasami powątpiewam w ten AZS....ale w razie potrzeby smaruję, ograniczam niektóre produkty w diecie i unikamy kakao.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Agga
pon, 21 lis 2011 - 00:15
To do alergologa, czy dermatologa z tym isc ?
Agga


Grupa: Zbanowani
Postów: 7,378
Dołączył: śro, 08 lis 06 - 11:22
Nr użytkownika: 8,375

GG:


post pon, 21 lis 2011 - 00:15
Post #22

To do alergologa, czy dermatologa z tym isc ?

--------------------
The world is wonderful when you have the right person at your side.
i Muffinka
w drodze ;)
ulla
pon, 21 lis 2011 - 00:37
Ja byłam u lekarze pierwszego kontaktu, ale obeznanego alergologicznie.....więc chyba alergolog.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pon, 21 lis 2011 - 00:37
Post #23

Ja byłam u lekarze pierwszego kontaktu, ale obeznanego alergologicznie.....więc chyba alergolog.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
h_ania
śro, 23 lis 2011 - 20:15
Emolium - emulsja do ciała. Rewelacyjna.
h_ania


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 489
Dołączył: czw, 22 cze 06 - 15:30
Nr użytkownika: 6,372




post śro, 23 lis 2011 - 20:15
Post #24

Emolium - emulsja do ciała. Rewelacyjna.

--------------------


Artola
czw, 24 lis 2011 - 14:07
PodepnÄ™ siÄ™ pod temat.
M. miał bardzo suchą skórę od urodzenia. Po kilku mies. przeszło. Teraz odzywa się co jakiś czas. Alergicznie. Ostatnio wywaliło mu w niedzielę chyba, pod kolankami i brzuszek. Typowe atopowe alergiczne liszaje 32.gif Czerwone i paskudne, na początku punktowe, jakby ktoś go przypalał papierosem 32.gif Teraz na brzuszku mu się zlało to bardziej. Daję mu zyrtec, ale niewiele lepiej 32.gif Wczoraj posmarowałam już maścią ze sterydem, w ciągu dnia natłuszczam, mam nadzieję, że szybko pomoże 41.gif
Artola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,476
Dołączył: pon, 10 sie 09 - 15:25
Nr użytkownika: 28,585




post czw, 24 lis 2011 - 14:07
Post #25

PodepnÄ™ siÄ™ pod temat.
M. miał bardzo suchą skórę od urodzenia. Po kilku mies. przeszło. Teraz odzywa się co jakiś czas. Alergicznie. Ostatnio wywaliło mu w niedzielę chyba, pod kolankami i brzuszek. Typowe atopowe alergiczne liszaje 32.gif Czerwone i paskudne, na początku punktowe, jakby ktoś go przypalał papierosem 32.gif Teraz na brzuszku mu się zlało to bardziej. Daję mu zyrtec, ale niewiele lepiej 32.gif Wczoraj posmarowałam już maścią ze sterydem, w ciągu dnia natłuszczam, mam nadzieję, że szybko pomoże 41.gif

--------------------
"Każda droga jest łatwiejsza, gdy widzisz to, co dobre jest"
https://szafazksiazkami.blogspot.com/
https://dzieciczytaja.blogspot.com/
rampka
wto, 18 gru 2018 - 17:05
Najlepiej całkowicie zmienić pielęgnację. My też mieliśmy problem z przesuszoną skórą, dodatkowo mój synek jest uczuleniowcem. Teraz używamy kosmetyków z eeny meeny -to polska marka, całkowicie naturalna. Szczerze mogę wam je polecić, bo w naszym przypadku zdziałały cuda. Teraz planuję dokupić kolejne opakowanie żelu do mycia https://eenymeeny.eu/produkt/zel-do-mycia-niskopieniacy/ , który świetnie oczyszcza ale nie przesusza skóry.
rampka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11
Dołączył: śro, 05 gru 18 - 11:05
Nr użytkownika: 52,396




post wto, 18 gru 2018 - 17:05
Post #26

Najlepiej całkowicie zmienić pielęgnację. My też mieliśmy problem z przesuszoną skórą, dodatkowo mój synek jest uczuleniowcem. Teraz używamy kosmetyków z eeny meeny -to polska marka, całkowicie naturalna. Szczerze mogę wam je polecić, bo w naszym przypadku zdziałały cuda. Teraz planuję dokupić kolejne opakowanie żelu do mycia https://eenymeeny.eu/produkt/zel-do-mycia-niskopieniacy/ , który świetnie oczyszcza ale nie przesusza skóry.
> Bardzo Sucha skóra u dziecka
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V  poprzednia 1 2
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 26 kwi 2024 - 06:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama