Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Kołyska czy łóżeczko?

> 
tutti

Go??







post pon, 24 lut 2003 - 10:23
Post #1

Zastanawiamy się nad zakupem czegoś dla przyszłego malucha.
No i podobaja nam się kołyski, jako że fajnie się bujać nawet nam.
Więc dzieciaczkowi pewnie jeszcze fajniej.
Tylko że znajomi ostrzegają nas, że maluch się przyzwyczaji i nie będzie chciał spać bez bujania. Więc trzeba go będzie codziennie przez 1 lub 2 godz. bujać, i jak tylko się prestanie to się obudzi.
Więc jeśli masz doświadczenie w tym temacie (może miałeś kołyskę), daj znać czy rzeczywiście taki problem występuje.
wadera

Go??







post pią, 28 lut 2003 - 10:01
Post #2

Bardzo sobie ten sprzęt chwaliłam. Mogłam pobujać maluszka, a on to bardzo, bardzo lubił. Raczej nie przyzwyczaił się - ale, niestety, kołyska służy dzidziusiowi bardzo krótko. O ile pamiętam(mały ma obecnie 3 lata) używałam jej do ok 4 czy 5 miesiąca życie, potem była już mała, a poza tym maluch nauczył się sam ją bujać będąc w środku icon_confused.gif i trochę się bałam. Polecam też leżeczki do sadzania dziecka, też do jakiegoś pół roku, ale moje dziecko wprost go uwielbiało, mogłam go przypiąc, dać gryzaczka i zrobić obiad. W starszym wieku też nauczył się sam bujać machając nóżkami - bardzo go to bawiło.
Jednym słowem polecam wszelkie bujanie icon_smile.gif - super frajda dla malucha!
mariolka23

Go??







post pią, 07 mar 2003 - 13:57
Post #3

ja swojej 5 miesiecznej coreczce kupilam lozeczko a do tego bieguny i wcale nie musze jej caly czas kolysac nawet sie tego nie domaga moge ci polecic lozeczko naprawde jest super pozdrowienia z CHELMA [/u][/i][/b]
Libi
śro, 16 kwi 2003 - 07:33
Witam:)
Ja mojego Szymonka bujałam przed snem w wózku. Odzwyczaiłam go szybciutko i bez płaczu. Jak miał półtora roku to po prostu położyłam go na łóżku i sam zasnął. Myślę, że dziecko nie przyzwyczai się tak bardzo do bujania (ja bujałam do 1,5 roku), żeby go później nie można było nauczyć samemu zasypiać. Teraz jakbym musiała kupić łóżeczko, to napewno kupiłabym łóżeczko na biegunach., gdyż troszeczkę żałowałam, że nie kupiłam takiego Szymonkowi (do głowy mi to nie w padło). No i oczywiście wybujane dzieci są podobno mądre (tak mówi moja mama) i mam nadzieję, że to się sprawdzi na tym moim ananasie, hahaha:)).

Pozdrawiam:))))

Libi
Libi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,056
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 21:31
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 198

GG:


post śro, 16 kwi 2003 - 07:33
Post #4

Witam:)
Ja mojego Szymonka bujałam przed snem w wózku. Odzwyczaiłam go szybciutko i bez płaczu. Jak miał półtora roku to po prostu położyłam go na łóżku i sam zasnął. Myślę, że dziecko nie przyzwyczai się tak bardzo do bujania (ja bujałam do 1,5 roku), żeby go później nie można było nauczyć samemu zasypiać. Teraz jakbym musiała kupić łóżeczko, to napewno kupiłabym łóżeczko na biegunach., gdyż troszeczkę żałowałam, że nie kupiłam takiego Szymonkowi (do głowy mi to nie w padło). No i oczywiście wybujane dzieci są podobno mądre (tak mówi moja mama) i mam nadzieję, że to się sprawdzi na tym moim ananasie, hahaha:)).

Pozdrawiam:))))

Libi


--------------------
Libi mama Szymonka (10.11.00r)

i Zuzi (14.12.2005r.)
Ewa
śro, 16 kwi 2003 - 15:11
Ja slyszalam , ze w czasie bujania wydziela sie w glowce jakis "hormon szczescia" czy cos takiego. Dlatego dzieci tak to lubia.
A wlasciwie dlaczego odmawiac maluszkowi tej odrobiny przyjemnosci?
Ja jak na razie bujam (od 3 miesiecy), zobaczymy co dalej...
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
Ewa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 176
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 10:16
Skąd: Pruszków
Nr użytkownika: 329

GG:


post śro, 16 kwi 2003 - 15:11
Post #5

Ja slyszalam , ze w czasie bujania wydziela sie w glowce jakis "hormon szczescia" czy cos takiego. Dlatego dzieci tak to lubia.
A wlasciwie dlaczego odmawiac maluszkowi tej odrobiny przyjemnosci?
Ja jak na razie bujam (od 3 miesiecy), zobaczymy co dalej...
icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

--------------------
Ewa, mama Jasia (16.01.2003)
user posted image
Alka
czw, 17 kwi 2003 - 08:34
Myśmy mieli łóżeczko na biegunach i bujaliśmy naszą córcię około 2 lata. Czasami prosiła żeby ją bujać. Niedawno przedłożyła łóżeczko z którego może sama wychodzić nad to bujane, które ograniczało jej samodzielność icon_smile.gif Nie zauważyłam, żeby się przyzwyczaiła. Niekiedy zasypaiała po 5 minutach, niekiedy po godzinie, ale nie zdarzyło się by po zaśnięciu obudziła się dlatego, że przestaliśmy bujać.
Alka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 121
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 13:55
Nr użytkownika: 241




post czw, 17 kwi 2003 - 08:34
Post #6

Myśmy mieli łóżeczko na biegunach i bujaliśmy naszą córcię około 2 lata. Czasami prosiła żeby ją bujać. Niedawno przedłożyła łóżeczko z którego może sama wychodzić nad to bujane, które ograniczało jej samodzielność icon_smile.gif Nie zauważyłam, żeby się przyzwyczaiła. Niekiedy zasypaiała po 5 minutach, niekiedy po godzinie, ale nie zdarzyło się by po zaśnięciu obudziła się dlatego, że przestaliśmy bujać.
Hania24
wto, 20 maj 2014 - 16:26
Zawsze podobały mi się kołyski, ale jak sama kompletowałam wyprawkę dla malucha to ostatecznie zdecydowaliśmy się na łóżeczko. Jest jednak o wiele bardziej praktyczne od kołyski.
Hania24


Grupa: Zbanowani
Postów: 16
Dołączył: śro, 16 kwi 14 - 18:18
Nr użytkownika: 43,895




post wto, 20 maj 2014 - 16:26
Post #7

Zawsze podobały mi się kołyski, ale jak sama kompletowałam wyprawkę dla malucha to ostatecznie zdecydowaliśmy się na łóżeczko. Jest jednak o wiele bardziej praktyczne od kołyski.
KajaStella
sob, 24 maj 2014 - 14:37
ja jestem za łóżeczkiem icon_wink.gif sama miałam te stooo lat temu icon_wink.gif i uważam to za najlepsze rozwiązanie
KajaStella


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9
Dołączył: sob, 24 maj 14 - 14:34
Nr użytkownika: 44,098




post sob, 24 maj 2014 - 14:37
Post #8

ja jestem za łóżeczkiem icon_wink.gif sama miałam te stooo lat temu icon_wink.gif i uważam to za najlepsze rozwiązanie
Malutsia
sob, 31 maj 2014 - 10:38
U nas łóżeczko. Żadnych kołysek i bujaków. Znajomej maluch tak się przyzwyczaił, że mając dwa lata bez bujania nie zasnie...napewno jest w tym sporo winy rodziców i dziadków, ale jakoś profilaktycznie nie:) Przyjdzie czas na huśtawki itp. icon_smile.gif
Malutsia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: nie, 03 mar 13 - 12:08
Nr użytkownika: 41,782

GG:


post sob, 31 maj 2014 - 10:38
Post #9

U nas łóżeczko. Żadnych kołysek i bujaków. Znajomej maluch tak się przyzwyczaił, że mając dwa lata bez bujania nie zasnie...napewno jest w tym sporo winy rodziców i dziadków, ale jakoś profilaktycznie nie:) Przyjdzie czas na huśtawki itp. icon_smile.gif
Kamila84
wto, 21 paź 2014 - 06:37
CYTAT(Malutsia @ Sat, 31 May 2014 - 11:38) *
U nas łóżeczko. Żadnych kołysek i bujaków. Znajomej maluch tak się przyzwyczaił, że mając dwa lata bez bujania nie zasnie...napewno jest w tym sporo winy rodziców i dziadków, ale jakoś profilaktycznie nie:) Przyjdzie czas na huśtawki itp. icon_smile.gif



U mni e tak samo tylko łóżeczko. Słyszałam, że niektóre mamy chwalą kołyski, ale póżniej bez bujania się nie obędzie. Także pokój dziecka urządziliśmy raczej minimalistycznie tylko łóżeczko, fotel i komoda na ubranka. Im mnie tym lepiej chociaż zastananawiamy się nad taką lampką stojącą idealna do czytania bajek:)


edit. Moderator
Kamila84


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6
Dołączył: pią, 17 paź 14 - 09:27
Nr użytkownika: 44,675




post wto, 21 paź 2014 - 06:37
Post #10

CYTAT(Malutsia @ Sat, 31 May 2014 - 11:38) *
U nas łóżeczko. Żadnych kołysek i bujaków. Znajomej maluch tak się przyzwyczaił, że mając dwa lata bez bujania nie zasnie...napewno jest w tym sporo winy rodziców i dziadków, ale jakoś profilaktycznie nie:) Przyjdzie czas na huśtawki itp. icon_smile.gif



U mni e tak samo tylko łóżeczko. Słyszałam, że niektóre mamy chwalą kołyski, ale póżniej bez bujania się nie obędzie. Także pokój dziecka urządziliśmy raczej minimalistycznie tylko łóżeczko, fotel i komoda na ubranka. Im mnie tym lepiej chociaż zastananawiamy się nad taką lampką stojącą idealna do czytania bajek:)


edit. Moderator
Alwinaa
sob, 25 paź 2014 - 10:42
Nie wiem mnie osobiście kołyski sie nie podobają zawsze można pobujać w wózku albo nosidełku. Ja osobiście szukałam czegoś baradziej w stylu [edit. Moderacja]
Alwinaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: pią, 24 paź 14 - 14:29
Nr użytkownika: 44,720




post sob, 25 paź 2014 - 10:42
Post #11

Nie wiem mnie osobiście kołyski sie nie podobają zawsze można pobujać w wózku albo nosidełku. Ja osobiście szukałam czegoś baradziej w stylu [edit. Moderacja]
takajaka
czw, 30 paź 2014 - 20:15
Ja jestem za łóżeczkiem, dziecko przyzwyczajone ciągle do kołyski może mieć póxniej problemy ze snem
takajaka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 28
Dołączył: czw, 30 paź 14 - 19:31
Nr użytkownika: 44,758




post czw, 30 paź 2014 - 20:15
Post #12

Ja jestem za łóżeczkiem, dziecko przyzwyczajone ciągle do kołyski może mieć póxniej problemy ze snem
Teyla
pią, 18 mar 2016 - 14:13
Łóżeczko to zdecydowanie lepszy pomysł. Moja córka jak była malutka lubiła bardzo spać też w swoim wózeczku (gondoli). Często z nią wychodziłam na spacerki, ona była bujana a ja miałam dawkę ruchu. Jeszcze miałam fotel bujany do karmienia i to był strzał w dziesiątkę, bo mała mi fajnie na nim zasypiała.
Teyla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 17
Dołączył: pią, 18 mar 16 - 13:41
Nr użytkownika: 47,283




post pią, 18 mar 2016 - 14:13
Post #13

Łóżeczko to zdecydowanie lepszy pomysł. Moja córka jak była malutka lubiła bardzo spać też w swoim wózeczku (gondoli). Często z nią wychodziłam na spacerki, ona była bujana a ja miałam dawkę ruchu. Jeszcze miałam fotel bujany do karmienia i to był strzał w dziesiątkę, bo mała mi fajnie na nim zasypiała.
Domi31
czw, 07 kwi 2016 - 11:00
Ja dostałam kołyskę po babci, którą odrestaurowałam i moje dziecko na prawdę uwielbia być w niej usypiane icon_smile.gif
Domi31


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7
Dołączył: czw, 07 kwi 16 - 10:42
Nr użytkownika: 47,377




post czw, 07 kwi 2016 - 11:00
Post #14

Ja dostałam kołyskę po babci, którą odrestaurowałam i moje dziecko na prawdę uwielbia być w niej usypiane icon_smile.gif
Weronika26666
śro, 08 cze 2016 - 12:29
Ja długo szukałam odpowiednich mebli do pokoiku mojej córeczki Luizy.

Znalazłam taki artykuł i on pomógł.
https://intopassion.pl/lozeczka-dla-dzieci/
Moze wam sie też przyda.

Pozdrawiam
Wercia
Weronika26666


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18
Dołączył: wto, 26 kwi 16 - 14:14
Skąd: Katowice
Nr użytkownika: 47,468




post śro, 08 cze 2016 - 12:29
Post #15

Ja długo szukałam odpowiednich mebli do pokoiku mojej córeczki Luizy.

Znalazłam taki artykuł i on pomógł.
https://intopassion.pl/lozeczka-dla-dzieci/
Moze wam sie też przyda.

Pozdrawiam
Wercia
WiolkaK
czw, 09 cze 2016 - 09:28
U siebie mam łóżeczko, ale jak podrzucam mamie to kupiliśmy dodatkowo kołyskę, która stoi u nich w sypialni i wszyscy byli nią zachwyceni.
WiolkaK


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 73
Dołączył: śro, 03 lut 16 - 08:34
Nr użytkownika: 47,105




post czw, 09 cze 2016 - 09:28
Post #16

U siebie mam łóżeczko, ale jak podrzucam mamie to kupiliśmy dodatkowo kołyskę, która stoi u nich w sypialni i wszyscy byli nią zachwyceni.
leszczynskie
pon, 28 sty 2019 - 14:00
Nie mam raczej zdania w tym temacie. Nie będę w stanie pomóc.
leszczynskie


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: pon, 28 sty 19 - 13:39
Nr użytkownika: 52,620




post pon, 28 sty 2019 - 14:00
Post #17

Nie mam raczej zdania w tym temacie. Nie będę w stanie pomóc.

--------------------
Człowiek jest mieszaniną pychy i nikczemności, wielkości i nędzy; pragnie cnoty, a służy grzechowi; pragnie trwałego szczęścia, a goni za chwilowymi rozkoszami; pan ziemi i nędzny robak.
Grzeqorz
czw, 07 lut 2019 - 18:38
Moim zdaniem to jest temat dla specjalisty. Wielu trudności w ten sposób można uniknąć.
Grzeqorz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5
Dołączył: śro, 06 lut 19 - 17:12
Nr użytkownika: 52,662




post czw, 07 lut 2019 - 18:38
Post #18

Moim zdaniem to jest temat dla specjalisty. Wielu trudności w ten sposób można uniknąć.

--------------------
Im lepiej mogła sobie wyobrazić ludzi, tym mniej lubiła prawdziwych ludzi.
Brigit
śro, 01 gru 2021 - 10:15
Dla mnie najlepszą opcją jest dostawka do łóżka, moje dziecko nie potrzebowało bujania.
Brigit


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 241
Dołączył: pon, 25 wrz 17 - 15:26
Nr użytkownika: 50,527




post śro, 01 gru 2021 - 10:15
Post #19

Dla mnie najlepszą opcją jest dostawka do łóżka, moje dziecko nie potrzebowało bujania.
> Kołyska czy łóżeczko?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 04:38
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama