Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Pieluszkowe zapalenie skóry

> 
Amela

Go??







post nie, 05 sty 2003 - 14:20
Post #1

Bardzo proszę o radę bo nie wiem już co zrobić. Moja córeczka ( 11 miesięcy) ma od okoł 3 miesięcy ciągle powtarzające się zaczerwienienie w miejscu pachwin i pupy.Jest to prawdopodobnie pieluszkowe zapalenie skóry. Używam pieluszek jednorazowych typu Bella od około 2 miesiąca życia córeczki i wcześniej nie było tego typu problemów więc to chyba nie rodzaj alergii na ten typ pieluch. Ostatnio próbowałam nawet tetrowych ,ale nic to nie dało. Lekarz polecił najpierw thermentiol potem robioną na receptę tz.papkę riwanolową , linomag , maść Bactroban, aerozol do pśikania zaczynający się na D (zapomniałam Nazwy) ale to wszystko nic nie daje,jedynie na jakiś czas łagodzi objawy.Nie wiem już co robić i mój lekarz chyba też już nie. Może ktoś z was miał podobny problem. Proszę o jakikolwiek rady i pozdrawiam.
anonimowy

Go??







post pon, 06 sty 2003 - 23:55
Post #2

Spróbuj maści Triderm. Poza tym może jednak warto amienic pieluchy, może producent nieznacznie zmienił ich skład?
pozdrawiam
Lidek
lidek
wto, 07 sty 2003 - 22:18
Zapomniałam napisać, że dobrze jest przynajmniej po każdej kupce i rano po nocy umyć pupę wodą z mydłem. Poza tym zaczerwieniona skóra może być ojawem alergi pokarmowej dziecka. Moje dziecko ma alergie na białko mleka krowiego i jak tylko je dostanie pupa zaraz robi się czerwona bo alergen znajduje się w kupce i wtedy pomaga tylko triderm
pozdrawiam
Lidek
lidek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 22
Dołączył: pon, 06 sty 03 - 23:46
Nr użytkownika: 55




post wto, 07 sty 2003 - 22:18
Post #3

Zapomniałam napisać, że dobrze jest przynajmniej po każdej kupce i rano po nocy umyć pupę wodą z mydłem. Poza tym zaczerwieniona skóra może być ojawem alergi pokarmowej dziecka. Moje dziecko ma alergie na białko mleka krowiego i jak tylko je dostanie pupa zaraz robi się czerwona bo alergen znajduje się w kupce i wtedy pomaga tylko triderm
pozdrawiam
Lidek
Amela

Go??







post czw, 09 sty 2003 - 14:04
Post #4

Bardzo dziękuję za radę. Właśnie byłam u dermatologa i polecił mi tę samą maść , dziś zaczęłam ją stosować i czekamy na efekty. Pozdrawiam
> Pieluszkowe zapalenie skóry
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 24 wrz 2024 - 22:07
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama