Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Jak karmić maluszka

> 
maDDie.19
czw, 08 sty 2015 - 08:41
Witam!
Jestem pierwszy raz mamą, mój maluszek ma dopiero 3 tygodnie a mój problem tkwi w tym, że ja nie wiem jak karmić
dzidzie która chce jeść co chwilę. Dokładnie opisując to kiedy zaczynam karmić Majkę z prawej piersi ona je 10 minut i
zasypia nie opróżniając tej piersi i nie chce więcej ale budzi się za 20 minut i znowu chce jeść, i tu jest mój problem bo
nie wiem czy za te 20 minut mam dawać tę samą prawą pierś czy już lewą. Dodam że pokarmu mam akurat nie przelewa
mi się pokarm w piersiach ale chciałabym używać laktatora tylko boje się że kiedy ona nie opróżni jednej piersi a ja odciągnę
z niej pokarm i za 20 minut dam drugą to potem nie zdąży mi się tamta napełnić . Mogą wydawać się dziwne moje obawy
ale proszÄ™ o pomoc.

z góry dziękuje i pozdrawiam icon_wink.gif



maDDie.19


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: czw, 08 sty 15 - 08:24
Nr użytkownika: 45,145




post czw, 08 sty 2015 - 08:41
Post #1

Witam!
Jestem pierwszy raz mamą, mój maluszek ma dopiero 3 tygodnie a mój problem tkwi w tym, że ja nie wiem jak karmić
dzidzie która chce jeść co chwilę. Dokładnie opisując to kiedy zaczynam karmić Majkę z prawej piersi ona je 10 minut i
zasypia nie opróżniając tej piersi i nie chce więcej ale budzi się za 20 minut i znowu chce jeść, i tu jest mój problem bo
nie wiem czy za te 20 minut mam dawać tę samą prawą pierś czy już lewą. Dodam że pokarmu mam akurat nie przelewa
mi się pokarm w piersiach ale chciałabym używać laktatora tylko boje się że kiedy ona nie opróżni jednej piersi a ja odciągnę
z niej pokarm i za 20 minut dam drugą to potem nie zdąży mi się tamta napełnić . Mogą wydawać się dziwne moje obawy
ale proszÄ™ o pomoc.

z góry dziękuje i pozdrawiam icon_wink.gif



LidkaM
pon, 12 sty 2015 - 06:37
Daj drugą pierś, laktatorem nic nie ściągaj. Laktacja sama dostosuje się do potrzeb dziecka. Używając laktatora dasz piersiom sygnał, że mleka trzeba więcej, więc będziesz miała nadmiar (zalane bluzki, nabrzmiałe piersi). Zachowania dziecka normalne, dla pewności sprawdziłabym u niej poziom żelaza, żeby wiedzieć, czy czasem od niedoboru nie jest taka senna, choc u takiego maluszka sądzę, że to raczej niemożliwe.
LidkaM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,788
Dołączył: śro, 06 gru 06 - 16:02
Skąd: Kołobrzeg
Nr użytkownika: 8,916

GG:


post pon, 12 sty 2015 - 06:37
Post #2

Daj drugą pierś, laktatorem nic nie ściągaj. Laktacja sama dostosuje się do potrzeb dziecka. Używając laktatora dasz piersiom sygnał, że mleka trzeba więcej, więc będziesz miała nadmiar (zalane bluzki, nabrzmiałe piersi). Zachowania dziecka normalne, dla pewności sprawdziłabym u niej poziom żelaza, żeby wiedzieć, czy czasem od niedoboru nie jest taka senna, choc u takiego maluszka sądzę, że to raczej niemożliwe.

--------------------
Urwis Michu:


I Magdalena:


SzanujÄ™ Twoje zdanie, ale nie zamieniÄ™ go ze swoim.
> Jak karmić maluszka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 28 kwi 2024 - 23:35
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama