Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

Prezent komunijny -jaki?

> 
Tuni
pon, 28 lut 2005 - 10:12
Wątek na ten temat był, to pewne ale nijak znaleźć go nie mogę.
Czekam więc na pomysły na prezent dla dziewczynki.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pon, 28 lut 2005 - 10:12
Post #1

Wątek na ten temat był, to pewne ale nijak znaleźć go nie mogę.
Czekam więc na pomysły na prezent dla dziewczynki.
śmieszek
pon, 28 lut 2005 - 10:33
och, fajny apartat fotograficzny każdemu dziecki na pewno sie spodoba icon_biggrin.gif
śmieszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,558
Dołączył: pią, 19 lis 04 - 12:02
Nr użytkownika: 2,331




post pon, 28 lut 2005 - 10:33
Post #2

och, fajny apartat fotograficzny każdemu dziecki na pewno sie spodoba icon_biggrin.gif
nikamaja
pon, 28 lut 2005 - 10:41
W zeszłym roku miałam ten sam problem. Nie wiedziałam co kupić chrześnicy. W końcu zdecydowałam się na mały telewizorek (dziecko ma swój pokój). Ale teraz nie wiem czy to był dobry pomysł, bo mała prawie całe dnie przebywa poza domem. Poza tym jej rodzice musieli zablokować kilka programów z wiadomych względów. No i rano zamiast szykować się do szkoły mała ogląda telewizję icon_confused.gif

Moim zdaniem najlepiej było dać kasę. Z tego co zauważyłam większość chrzestnych tak robi.
nikamaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 595
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 22:12
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,312

GG:


post pon, 28 lut 2005 - 10:41
Post #3

W zeszłym roku miałam ten sam problem. Nie wiedziałam co kupić chrześnicy. W końcu zdecydowałam się na mały telewizorek (dziecko ma swój pokój). Ale teraz nie wiem czy to był dobry pomysł, bo mała prawie całe dnie przebywa poza domem. Poza tym jej rodzice musieli zablokować kilka programów z wiadomych względów. No i rano zamiast szykować się do szkoły mała ogląda telewizję icon_confused.gif

Moim zdaniem najlepiej było dać kasę. Z tego co zauważyłam większość chrzestnych tak robi.

--------------------

Anita mama Mai (ur. 21.01.2004)
______________________________________
MAMA tylko cztery litery, a tak wiele znaczy...
Berek

Go??







post pon, 28 lut 2005 - 10:41
Post #4

Tuni, a prezent ma być komunijny czy komercyjny?

Komunijne:
- piękna Biblia (może być jakas nietypowa, ja dostałam starodrukową, ale na przykład było kiedyś Pismo Święte ilustrowane zdjęciami z Ziemi Świętej, rewelka)
- medalik, krzyżyk, różaniec, inna "bizuteria" religijna, też możliwie oryginalna, np. z jakiegoś szczególnego sanktuarium

komercyjne:
- aparat fotograficzny
- książki wszelkie, filmy ew. programy komputerowe upragnione
- jakiś bardziej "dorosły" ciuszek
- zegarek, portfelik, torebka, też podkreślające pewną dorosłośc okazji

Tak czy owak, skonsultowałabym z rodziną, żeby się nie powielić i nie strzelić gafy.
Tuni
pon, 28 lut 2005 - 10:46
Aparat odpada, bo mała już ma.
Za kasÄ… zamiast prezentu jakoÅ› nie przepadam.
To nie jest nasz chrześnica, więc coś bardziej "kościelnego" chyba raczej odpada.
Myślałam o jakimś sprzęcie typu odtwarzacz mp3 taki kieszonkowy + jakiś dorbiazg na pamiątkę, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pon, 28 lut 2005 - 10:46
Post #5

Aparat odpada, bo mała już ma.
Za kasÄ… zamiast prezentu jakoÅ› nie przepadam.
To nie jest nasz chrześnica, więc coś bardziej "kościelnego" chyba raczej odpada.
Myślałam o jakimś sprzęcie typu odtwarzacz mp3 taki kieszonkowy + jakiś dorbiazg na pamiątkę, ale nie wiem czy to dobry pomysł.
nikamaja
pon, 28 lut 2005 - 10:49
Tunisiek myślę, że ten odtwarzacz mp3 byłby dobry pomysł icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
nikamaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 595
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 22:12
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,312

GG:


post pon, 28 lut 2005 - 10:49
Post #6

Tunisiek myślę, że ten odtwarzacz mp3 byłby dobry pomysł icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

--------------------

Anita mama Mai (ur. 21.01.2004)
______________________________________
MAMA tylko cztery litery, a tak wiele znaczy...
śmieszek
pon, 28 lut 2005 - 10:49
odtwarzacz przenośny mp3 lub CD to dobry pomysł, ale upewnijcie się czy rodzice nie będą mieli nic przeciwko - głównie chodzi o słuch, a takie dzieci to mogłyby wogóle nie zdejmować słuchawek icon_wink.gif
śmieszek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,558
Dołączył: pią, 19 lis 04 - 12:02
Nr użytkownika: 2,331




post pon, 28 lut 2005 - 10:49
Post #7

odtwarzacz przenośny mp3 lub CD to dobry pomysł, ale upewnijcie się czy rodzice nie będą mieli nic przeciwko - głównie chodzi o słuch, a takie dzieci to mogłyby wogóle nie zdejmować słuchawek icon_wink.gif
kasiarybka

Go??







post pon, 28 lut 2005 - 11:07
Post #8

Tuni MSZ icon_wink.gif prezent "kościelny" jak najbardziej na miejscu, bo z moich obserwacji i doświadczeń, wynika, że rodzice chrzestni, kupują prezenty raczej nie kościelne: telewizory, aparaty, sprzęty grające, komórki....itd., ewentualnie dają pieniądze, więc prezent kościelny, będzie dla dziecka miłą odmianą icon_wink.gif
Naprawdę tak myślę.
Biblia dla młodzieży np. przepiękna, ilustrowana, w ślicznych okładkach, na błyszczącym papierze.
Obraz Anioła Stróża, otoczonego dziećmi icon_smile.gif Przesliczny.
Szkaplerzyk.

Wybór jest ogromny, a prezent oryginalny, bo w tej chwili dzieciaki dostają prezenty typowo komercyjne, jak to napisała Berek.
mama_do_kwadratu
pon, 28 lut 2005 - 11:17
Może jakąś ciekawą książkę?
Bajki ks. Malińskiego
Za rękę z Papieżem
Ja jak najbardziej jestem za prezentem "kościelnym"- Biblia, ręcznie malowany obrazek, ikona.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pon, 28 lut 2005 - 11:17
Post #9

Może jakąś ciekawą książkę?
Bajki ks. Malińskiego
Za rękę z Papieżem
Ja jak najbardziej jestem za prezentem "kościelnym"- Biblia, ręcznie malowany obrazek, ikona.

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Berek

Go??







post pon, 28 lut 2005 - 11:20
Post #10

Tzn. ja w ogóle mam hopla, bo nijak pojąć nie mogę, dlaczego z okazji takiej jak Pierwsza Komunia daje się rowery czy telewizory icon_confused.gif Co ma piernik do wiatraka? Ale skoro zwyczaj się utarł, to trudno. W każdym razie z prezentami "komercyjnymi" warto uważać, bo lubią się powielać, a poza tym mozna trafić w coś, czego rodzice sobie nie życzą.

A gdybym ja osobiście miała wybierać prezent "niekościelny", to jak zwykle wybrałabym coś ukulturalniającego - książkę, słownik elektroniczny, tego typu cudeńka jakieś. Jest tego do licha i trochę do wyboru, a przynajmniej nie odstaje od okazji tak bardzo jak komplet do makijażu icon_wink.gif
Tuni
pon, 28 lut 2005 - 11:23
Zapomniałam napisać, że mała po polsku to niebardzo mówi, bo "zagramniczna" icon_wink.gif jest więc książki odpadają.
Oj mało precyzyjna dziś jestem icon_confused.gif icon_wink.gif
Tuni


Grupa: Moderatorzy
Postów: 6,764
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:27
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 248




post pon, 28 lut 2005 - 11:23
Post #11

Zapomniałam napisać, że mała po polsku to niebardzo mówi, bo "zagramniczna" icon_wink.gif jest więc książki odpadają.
Oj mało precyzyjna dziś jestem icon_confused.gif icon_wink.gif
kasiarybka

Go??







post pon, 28 lut 2005 - 11:40
Post #12

Tuni w Empiku, w moim mieście, widziałam ostatnio anglojęzyczną książkę o tematyce religijnej.
Była to chyba jakaś biblijna przypowieść, o Mojżeszu bodajże....przepiękna, żałuję, że nie znam angielskiego, bo napewno bym zakupiła.
Poszukaj Tuni....warto, naprawdÄ™.
Jutta
pon, 28 lut 2005 - 11:57
No to ja tez mam problem z chlopcem z rodziny. Jaki prezent ? wszelkiego typu ksiazki odpadaja, bo serwuje mu je przy kazdej okazji a efektu zadnego (rodzina nie ma zadnych ksiazek i uwaza to za strate pieniedzy).
Medaliki, rozance juz babcie kupia, rodzice chca dac mu komputer a my ? nic mi do glowy nie przychodzi ...
Myslalam o hulajnodze, ale babcia poza obreb posesji samemu wyjsc nie pozwala i dziecku biegac nie wolno, bo sie zgrzeje icon_eek.gif
Gry komputerowe ? encyklopedie multimedialne ? boszzzzz ...
Jutta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 13:22
Nr użytkownika: 859




post pon, 28 lut 2005 - 11:57
Post #13

No to ja tez mam problem z chlopcem z rodziny. Jaki prezent ? wszelkiego typu ksiazki odpadaja, bo serwuje mu je przy kazdej okazji a efektu zadnego (rodzina nie ma zadnych ksiazek i uwaza to za strate pieniedzy).
Medaliki, rozance juz babcie kupia, rodzice chca dac mu komputer a my ? nic mi do glowy nie przychodzi ...
Myslalam o hulajnodze, ale babcia poza obreb posesji samemu wyjsc nie pozwala i dziecku biegac nie wolno, bo sie zgrzeje icon_eek.gif
Gry komputerowe ? encyklopedie multimedialne ? boszzzzz ...

--------------------
Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczynaja prawa drugiego człowieka ...
Babcia Mateuszka 16.08.2003 i Julii 17.03.2006
sdw
pon, 28 lut 2005 - 12:00
A ja tylko taką refleksję mam, pamietajcie, ze to jeszcze dzieci icon_wink.gif I te prezenty dla nich sa kupowane. Nie rodziców i dlatego, ze"ludzie powiedzą" icon_confused.gif Kiedy dwa lata temu zastanawiałm sie nad prezentem dla chłopca, i pomysłów miałam wiele i propozycji na forum tez duzo padło. Wybrałam grę komputerową, Hugo bodajże. Po pierwsze dlatego, ze Kuba to komputerowy maniak, po drugie dlatego, że wiedzoiałam, ze na pewno sprawie mu większą radosc gra za 60 zeta niz aparatem za 400 icon_confused.gif czy inszym ustrojstwem. Warto poznać zainteresowania dziecka. Prezent typowo zwiazany z okazją, moim zdaniem, jest naprawde pożądany. Bo to pamiątka na cae życie. I czy to Bobila, czy medalik, czy obrazek na ścianę, bedą z dzieckim przez całe zycie. Aparat sie przeterminuje albo szlag go trafi, podobnie z inną elektroniką Z roweru wyrośnie, itd, itp.

Gdybym teraz miała kupować prezent, dajmy na to mopjej córce icon_wink.gif bo ja znam najlepiej to i za przyklad daje icon_wink.gif , kupiłabym właśnie Biblię (taką tylko jej) lub jakiś medalik (bo to uwielbia a i z okazją się łączy) najpewniej jescze wygrawerowałabym a dodatkowo, ku wiekszej uciesz, bo jakem rzekła to dziecko tylko i dziueciecej radosci mu trzeba, dokupiłabym jakis hiper wielki Barbiowy zestaw icon_wink.gif icon_lol.gif I pamiątkę by miała i wielka radosc TEGO dnia, i zabawę świetna na kilka kolejnych miesiecy czy nawet lat icon_wink.gif A i wydałabym mniej niż na jakieś aparaty czy insze modne ustrojstwo icon_wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 28 lut 2005 - 12:00
Post #14

A ja tylko taką refleksję mam, pamietajcie, ze to jeszcze dzieci icon_wink.gif I te prezenty dla nich sa kupowane. Nie rodziców i dlatego, ze"ludzie powiedzą" icon_confused.gif Kiedy dwa lata temu zastanawiałm sie nad prezentem dla chłopca, i pomysłów miałam wiele i propozycji na forum tez duzo padło. Wybrałam grę komputerową, Hugo bodajże. Po pierwsze dlatego, ze Kuba to komputerowy maniak, po drugie dlatego, że wiedzoiałam, ze na pewno sprawie mu większą radosc gra za 60 zeta niz aparatem za 400 icon_confused.gif czy inszym ustrojstwem. Warto poznać zainteresowania dziecka. Prezent typowo zwiazany z okazją, moim zdaniem, jest naprawde pożądany. Bo to pamiątka na cae życie. I czy to Bobila, czy medalik, czy obrazek na ścianę, bedą z dzieckim przez całe zycie. Aparat sie przeterminuje albo szlag go trafi, podobnie z inną elektroniką Z roweru wyrośnie, itd, itp.

Gdybym teraz miała kupować prezent, dajmy na to mopjej córce icon_wink.gif bo ja znam najlepiej to i za przyklad daje icon_wink.gif , kupiłabym właśnie Biblię (taką tylko jej) lub jakiś medalik (bo to uwielbia a i z okazją się łączy) najpewniej jescze wygrawerowałabym a dodatkowo, ku wiekszej uciesz, bo jakem rzekła to dziecko tylko i dziueciecej radosci mu trzeba, dokupiłabym jakis hiper wielki Barbiowy zestaw icon_wink.gif icon_lol.gif I pamiątkę by miała i wielka radosc TEGO dnia, i zabawę świetna na kilka kolejnych miesiecy czy nawet lat icon_wink.gif A i wydałabym mniej niż na jakieś aparaty czy insze modne ustrojstwo icon_wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
ulla
pon, 28 lut 2005 - 12:02
Ja kupowałam mojej zagranicznej chrześnicy prezent komercyjny. Dostała malusieńkie złote kolczyki z prawdziwymi perełkami. Pewnie za jakiś czas, może bez okazji dokupimy jej wisiorek do kompletu.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
SkÄ…d: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pon, 28 lut 2005 - 12:02
Post #15

Ja kupowałam mojej zagranicznej chrześnicy prezent komercyjny. Dostała malusieńkie złote kolczyki z prawdziwymi perełkami. Pewnie za jakiś czas, może bez okazji dokupimy jej wisiorek do kompletu.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
cymru
pon, 28 lut 2005 - 12:05
CYTAT(Tunisiek)
ZapomniaÅ‚am napisać, że maÅ‚a po polsku to niebardzo mówi, bo "zagramniczna" icon_wink.gif  jest wiÄ™c książki odpadajÄ….
Oj maÅ‚o precyzyjna dziÅ› jestem icon_confused.gif  :wink:



Tunisiek - a moze dlatego ze zagrabaniczna jest to wlasnie coos gdzie nosnikiem jest jezyk polski? Mowie z doswiadczenia bo wiem ze jak cos ladne i po polsku to dziecie sie zainteresuje i naumie sie czegos?

To znaczy zakladajac ze przynajmniej jedno z rodzicow jest polskie (albo dziadkowie) i ze chca zeby dziecko mialo kontakt z polskim. (Mowie o tym bo slyszalam o przypadku kiedy polscy rodzice wrecz unikali jezyka i kultury coby dziecko sie lepiej integrowalo - no bo jak juz sie ma to obywatelstwo...)

powodzenia

hwyl

Cym
cymru


Grupa: Zbanowani
Postów: 268
Dołączył: pią, 09 maj 03 - 15:34
SkÄ…d: Walia
Nr użytkownika: 694




post pon, 28 lut 2005 - 12:05
Post #16

CYTAT(Tunisiek)
ZapomniaÅ‚am napisać, że maÅ‚a po polsku to niebardzo mówi, bo "zagramniczna" icon_wink.gif  jest wiÄ™c książki odpadajÄ….
Oj maÅ‚o precyzyjna dziÅ› jestem icon_confused.gif  :wink:



Tunisiek - a moze dlatego ze zagrabaniczna jest to wlasnie coos gdzie nosnikiem jest jezyk polski? Mowie z doswiadczenia bo wiem ze jak cos ladne i po polsku to dziecie sie zainteresuje i naumie sie czegos?

To znaczy zakladajac ze przynajmniej jedno z rodzicow jest polskie (albo dziadkowie) i ze chca zeby dziecko mialo kontakt z polskim. (Mowie o tym bo slyszalam o przypadku kiedy polscy rodzice wrecz unikali jezyka i kultury coby dziecko sie lepiej integrowalo - no bo jak juz sie ma to obywatelstwo...)

powodzenia

hwyl

Cym

--------------------
ej juz sie nie wyprzongnies nim nogi wyciongnies
Jutta
pon, 28 lut 2005 - 12:06
Wiola, ja tez tak bym chciala, ale dziecko zero zainteresowan icon_eek.gif nic co by go wyróżniało w tłumie icon_twisted.gif Uczy sie niemieckiego więc pod choinke dostał wielgachny słownik, encyklopedie też mu kupiliśmy różne i teraz juz sama nie wiem icon_cry.gif
Medaliki będą dawane w trakcie komunii, rozance tez ... nie wiem, poprostu nie wiem ...
Jutta


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,970
Dołączył: wto, 24 cze 03 - 13:22
Nr użytkownika: 859




post pon, 28 lut 2005 - 12:06
Post #17

Wiola, ja tez tak bym chciala, ale dziecko zero zainteresowan icon_eek.gif nic co by go wyróżniało w tłumie icon_twisted.gif Uczy sie niemieckiego więc pod choinke dostał wielgachny słownik, encyklopedie też mu kupiliśmy różne i teraz juz sama nie wiem icon_cry.gif
Medaliki będą dawane w trakcie komunii, rozance tez ... nie wiem, poprostu nie wiem ...

--------------------
Moja wolność kończy się tam, gdzie zaczynaja prawa drugiego człowieka ...
Babcia Mateuszka 16.08.2003 i Julii 17.03.2006
sdw
pon, 28 lut 2005 - 12:15
E no, Jutta, musi coÅ› lubic icon_wink.gif

Własnie sobie przypomniałam, ze w tym roku idziemy na komunię 9ale tylko na uroczystośc do kos.cioła) do syna mojego brata ciotecznego. Maciek najparwdopodobniej dostanie zestaw narzędzi w skrzynce. Narzędzia jak najbardziej prawdziwe. I co? Zły prezent? Jak chłopak lubi majsterkować i radia rozkrecać to niech ma swoje a nie ojciec go bedzie ganiał icon_lol.gif , ze mu zabiera. Prezent stricte komunijny też dostanie. Ze wzgęlu na potencjalne koszty narzędzi będzie srebrny medalik. Wygrawerowany icon_wink.gif z tyłu. jakaś data czy coś? icon_wink.gif

A, jak powiewdziałam bratu o jakim prezencie myślimy to najpierw go zatkało a potem pomysłowi przyklasnął icon_wink.gif icon_lol.gif Tylko ie wiem co ludzie powiedzą jak z taką skrzynią pod kościół podejdziemy icon_wink.gif icon_lol.gif A jeszcze jak dowiedzą sie co w śroku, he he icon_lol.gif Ale to to mi akurat wisi i powiewa icon_wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
SkÄ…d: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pon, 28 lut 2005 - 12:15
Post #18

E no, Jutta, musi coÅ› lubic icon_wink.gif

Własnie sobie przypomniałam, ze w tym roku idziemy na komunię 9ale tylko na uroczystośc do kos.cioła) do syna mojego brata ciotecznego. Maciek najparwdopodobniej dostanie zestaw narzędzi w skrzynce. Narzędzia jak najbardziej prawdziwe. I co? Zły prezent? Jak chłopak lubi majsterkować i radia rozkrecać to niech ma swoje a nie ojciec go bedzie ganiał icon_lol.gif , ze mu zabiera. Prezent stricte komunijny też dostanie. Ze wzgęlu na potencjalne koszty narzędzi będzie srebrny medalik. Wygrawerowany icon_wink.gif z tyłu. jakaś data czy coś? icon_wink.gif

A, jak powiewdziałam bratu o jakim prezencie myślimy to najpierw go zatkało a potem pomysłowi przyklasnął icon_wink.gif icon_lol.gif Tylko ie wiem co ludzie powiedzą jak z taką skrzynią pod kościół podejdziemy icon_wink.gif icon_lol.gif A jeszcze jak dowiedzą sie co w śroku, he he icon_lol.gif Ale to to mi akurat wisi i powiewa icon_wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
nikamaja
pon, 28 lut 2005 - 13:31
Oprócz małego tv moja chrześnica dostała jeszcze srebrny łańcuszek z medalikiem (poświęcony), obrazkową biblię i zegarek.
Tak napisałam coby nie było, że ja tylko za komercjyjnymi prezentami. Jeżeli o mnie chodzi to wogóle bym takich wielkich i drogich prezentów nie robiła, bo komunia powinna się dziecku z czymś innym kojarzyć. Z drugiej jednak strony dziecku przykro jest gdy słyszy, że koledzy dostali to czy tamto... a ono tylko np. biblię czy inną księgę religijną. Swoją drogą nie wszystkich stać na takie drogie prezenty i niektóre dzieci czują się gorsze. Uważam, że nie powinno tak być no ale cóż chyba tego nie zmienimy icon_confused.gif icon_sad.gif Wiem, że to wszystko zależy od tego jak dziecko przygotujemy do tego sakramentu itd. Ja jednak pamiętam swoją komunię i flustrację gdy inne dzieciaki dostawały rowery, a ja...? No właśnie.
nikamaja


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 595
Dołączył: nie, 14 lis 04 - 22:12
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,312

GG:


post pon, 28 lut 2005 - 13:31
Post #19

Oprócz małego tv moja chrześnica dostała jeszcze srebrny łańcuszek z medalikiem (poświęcony), obrazkową biblię i zegarek.
Tak napisałam coby nie było, że ja tylko za komercjyjnymi prezentami. Jeżeli o mnie chodzi to wogóle bym takich wielkich i drogich prezentów nie robiła, bo komunia powinna się dziecku z czymś innym kojarzyć. Z drugiej jednak strony dziecku przykro jest gdy słyszy, że koledzy dostali to czy tamto... a ono tylko np. biblię czy inną księgę religijną. Swoją drogą nie wszystkich stać na takie drogie prezenty i niektóre dzieci czują się gorsze. Uważam, że nie powinno tak być no ale cóż chyba tego nie zmienimy icon_confused.gif icon_sad.gif Wiem, że to wszystko zależy od tego jak dziecko przygotujemy do tego sakramentu itd. Ja jednak pamiętam swoją komunię i flustrację gdy inne dzieciaki dostawały rowery, a ja...? No właśnie.

--------------------

Anita mama Mai (ur. 21.01.2004)
______________________________________
MAMA tylko cztery litery, a tak wiele znaczy...
Tusiol
pon, 28 lut 2005 - 13:50
No to ja mam podobny problm. Chłopiec w sumie z Niemiec, ale absolutnie nie tylko niemieckojęzyczczny. Tylko, że zasypany juz książkami o rozmaitej tematyce. Interseuje się bardzo zwięrzętami i w tym kierunku książek ma tonę (większość po polsku). Komputera nie ma jeszcze. Ma dostać z bratem w tym roku. Gra nie byłaby złym rozwiązaniem, no ale komputera póki co brak. Religijne rzeczy dostanie od chrzestnych. Chcielibyśmy jednak dać coś takiego, co przetrwa zmieniającą się modę, jego dorastanie itp. Absolutnie odpadają pieniądze. Piszcie, a ja może (i nie tylko pewnie ja) coś wyszperam z Waszych pomysłów. Już nie raz z nich korzystałam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif .
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post pon, 28 lut 2005 - 13:50
Post #20

No to ja mam podobny problm. Chłopiec w sumie z Niemiec, ale absolutnie nie tylko niemieckojęzyczczny. Tylko, że zasypany juz książkami o rozmaitej tematyce. Interseuje się bardzo zwięrzętami i w tym kierunku książek ma tonę (większość po polsku). Komputera nie ma jeszcze. Ma dostać z bratem w tym roku. Gra nie byłaby złym rozwiązaniem, no ale komputera póki co brak. Religijne rzeczy dostanie od chrzestnych. Chcielibyśmy jednak dać coś takiego, co przetrwa zmieniającą się modę, jego dorastanie itp. Absolutnie odpadają pieniądze. Piszcie, a ja może (i nie tylko pewnie ja) coś wyszperam z Waszych pomysłów. Już nie raz z nich korzystałam icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif .

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
> Prezent komunijny -jaki?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 09:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama