Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3  

Ciągłe zapalenie zatok

, jak się tego pozbyć,bo mam już dość ...
> , jak siÄ™ tego pozbyć,bo mam już dość ...
Zuzka80
czw, 13 gru 2012 - 07:57
A czemu punkcja "be"? Chyba nic nie zadziała lepiej niż podanie antybiotyku bezpośrednio do zatoki. Miałam zrobione dwie w (o ile dobrze pamiętam) 2005r w odstępie dwóch tygodni. Ropy zeszło tyle, że nie mogłam pojąć jakim cudem to się tam zmieściło. Chorowałam na zatoki od dzieciństwa i też zaliczyłam różne opcje leczenia. Punkcję odradzali mi wszyscy ale ból głowy był już nie do zniesienia więc zaryzykowałam. I nie żałuję. Właśnie mam zapalenie zatok ale pierwszy raz od punkcji. Jeśli w niedługim czasie odezwą się znowu to rozważam ponowną punkcję. Może warto spróbować? Pozdrawiam.

edit:znak zapytania

Ten post edytował Zuzka80 czw, 13 gru 2012 - 07:57
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post czw, 13 gru 2012 - 07:57
Post #41

A czemu punkcja "be"? Chyba nic nie zadziała lepiej niż podanie antybiotyku bezpośrednio do zatoki. Miałam zrobione dwie w (o ile dobrze pamiętam) 2005r w odstępie dwóch tygodni. Ropy zeszło tyle, że nie mogłam pojąć jakim cudem to się tam zmieściło. Chorowałam na zatoki od dzieciństwa i też zaliczyłam różne opcje leczenia. Punkcję odradzali mi wszyscy ale ból głowy był już nie do zniesienia więc zaryzykowałam. I nie żałuję. Właśnie mam zapalenie zatok ale pierwszy raz od punkcji. Jeśli w niedługim czasie odezwą się znowu to rozważam ponowną punkcję. Może warto spróbować? Pozdrawiam.

edit:znak zapytania

--------------------
Zuzia

Paulinka
Martucha_
czw, 13 gru 2012 - 09:38
Anka, to są takie płaty borowiny, kupiłam w sklepie zielarskim.
https://www.borowina.pl/p154,borowina-do-za...m-na-30-cm.html
Trzeba sobie kawałek z tego dużego płata obciąć, bo to wielkie jest.
Martucha_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,051
Dołączył: śro, 09 lis 05 - 15:32
Nr użytkownika: 4,012

GG:


post czw, 13 gru 2012 - 09:38
Post #42

Anka, to są takie płaty borowiny, kupiłam w sklepie zielarskim.
https://www.borowina.pl/p154,borowina-do-za...m-na-30-cm.html
Trzeba sobie kawałek z tego dużego płata obciąć, bo to wielkie jest.
Inkusia
czw, 13 gru 2012 - 09:38
Dabriza a która lampa z Bioptronu będzie dobra na naświetlanie zatok? Jest jakiś określony typ? Moi rodzice coś mają z Bioptronu ale nie wiem czy to by się nadało? Też borykam się od jakiegoś czasu z zatokami icon_sad.gif
Inkusia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,272
Dołączył: wto, 16 wrz 08 - 09:38
Nr użytkownika: 21,772




post czw, 13 gru 2012 - 09:38
Post #43

Dabriza a która lampa z Bioptronu będzie dobra na naświetlanie zatok? Jest jakiś określony typ? Moi rodzice coś mają z Bioptronu ale nie wiem czy to by się nadało? Też borykam się od jakiegoś czasu z zatokami icon_sad.gif

--------------------

AnkaSkakanka
czw, 13 gru 2012 - 13:29
CYTAT(Zuzka80 @ Thu, 13 Dec 2012 - 07:57) *
A czemu punkcja "be"? Chyba nic nie zadziała lepiej niż podanie antybiotyku bezpośrednio do zatoki. Miałam zrobione dwie w (o ile dobrze pamiętam) 2005r w odstępie dwóch tygodni. Ropy zeszło tyle, że nie mogłam pojąć jakim cudem to się tam zmieściło. Chorowałam na zatoki od dzieciństwa i też zaliczyłam różne opcje leczenia. Punkcję odradzali mi wszyscy ale ból głowy był już nie do zniesienia więc zaryzykowałam. I nie żałuję. Właśnie mam zapalenie zatok ale pierwszy raz od punkcji. Jeśli w niedługim czasie odezwą się znowu to rozważam ponowną punkcję. Może warto spróbować? Pozdrawiam.

edit:znak zapytania



Mój Tata swego czasu miał kilka, owszem ropa zeszła, ale bolało go już od lekkiego powiewu wiatru nawet latem, za każdym razem coraz gorzej, a że po endoskopii miałam tak przez rok, to czuję, że mam tę samą skłonność co on. Po prostu każde przebijanie się w te okolice będzie mogło się tak skończyć, a ja już nie mogę sobie ryzykować i udupić się z przeproszeniem na rok, bo ani czasu na to nie mam, żeby jeszcze gorzej zdychać, ani siły i za dużo roboty na co dzień 32.gif
Po prostu boję się ryzykować... Ja wiem ile schodzi ropy, bo po endoskopii też schodziła mi non stop ciurkiem przed dwie doby, aż nabawiłam się zapalenia krtani, bo nie nadążałam smarkać i przełykać tego paskudztwa 37.gif
Zwyczajnie się boje powtórki z rozrywki. Ale kto wie, jak nie przestanie mnie boleć na przemian z ćmieniem, to pewnie zrobię cokolwiek byle pomogło 32.gif

Martucha - dzięki, rozważę icon_wink.gif
AnkaSkakanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 263
Dołączył: pon, 08 paź 12 - 11:08
Nr użytkownika: 41,002




post czw, 13 gru 2012 - 13:29
Post #44

CYTAT(Zuzka80 @ Thu, 13 Dec 2012 - 07:57) *
A czemu punkcja "be"? Chyba nic nie zadziała lepiej niż podanie antybiotyku bezpośrednio do zatoki. Miałam zrobione dwie w (o ile dobrze pamiętam) 2005r w odstępie dwóch tygodni. Ropy zeszło tyle, że nie mogłam pojąć jakim cudem to się tam zmieściło. Chorowałam na zatoki od dzieciństwa i też zaliczyłam różne opcje leczenia. Punkcję odradzali mi wszyscy ale ból głowy był już nie do zniesienia więc zaryzykowałam. I nie żałuję. Właśnie mam zapalenie zatok ale pierwszy raz od punkcji. Jeśli w niedługim czasie odezwą się znowu to rozważam ponowną punkcję. Może warto spróbować? Pozdrawiam.

edit:znak zapytania



Mój Tata swego czasu miał kilka, owszem ropa zeszła, ale bolało go już od lekkiego powiewu wiatru nawet latem, za każdym razem coraz gorzej, a że po endoskopii miałam tak przez rok, to czuję, że mam tę samą skłonność co on. Po prostu każde przebijanie się w te okolice będzie mogło się tak skończyć, a ja już nie mogę sobie ryzykować i udupić się z przeproszeniem na rok, bo ani czasu na to nie mam, żeby jeszcze gorzej zdychać, ani siły i za dużo roboty na co dzień 32.gif
Po prostu boję się ryzykować... Ja wiem ile schodzi ropy, bo po endoskopii też schodziła mi non stop ciurkiem przed dwie doby, aż nabawiłam się zapalenia krtani, bo nie nadążałam smarkać i przełykać tego paskudztwa 37.gif
Zwyczajnie się boje powtórki z rozrywki. Ale kto wie, jak nie przestanie mnie boleć na przemian z ćmieniem, to pewnie zrobię cokolwiek byle pomogło 32.gif

Martucha - dzięki, rozważę icon_wink.gif

--------------------
Wika (14) Antek (12) Zuza (9) Franek (7) MichaÅ› (*)
Niespodzianki razy dwa - kobitki! Michalinka i Maja :-) marzec 2012
Zuzka80
czw, 13 gru 2012 - 21:02
To faktycznie ciężka sprawa. U mnie było całkiem odwrotnie. Poczułam olbrzymią ulgę.

Bioptrony pomagały ale na krótko.

Teraz łykam antybiotyk ale jeszcze nie czuję poprawy. Boli mnie na zmianę: głowa, ucho, zęby.

Tak myślę czego to ja jeszcze próbowałam i przychodzi mi na myśl sól bocheńska (takie kryształy). Można jako inhalacje lub podgrzać na patelni i przykładać do zatok. Jednak słyszałam, że na pewnym etapie zatok lepiej nie nagrzewać bo jest jeszcze gorzej. Nie wiem jak to stwierdzić czy jeszcze można czy już nie icon_rolleyes.gif I euphorbium, może bezpieczne dla ciąży ale czy na tyle silne by pomóc... A może seanse w grocie solnej?
Zuzka80


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,349
Dołączył: wto, 04 kwi 06 - 19:56
SkÄ…d: Gliwice
Nr użytkownika: 5,484




post czw, 13 gru 2012 - 21:02
Post #45

To faktycznie ciężka sprawa. U mnie było całkiem odwrotnie. Poczułam olbrzymią ulgę.

Bioptrony pomagały ale na krótko.

Teraz łykam antybiotyk ale jeszcze nie czuję poprawy. Boli mnie na zmianę: głowa, ucho, zęby.

Tak myślę czego to ja jeszcze próbowałam i przychodzi mi na myśl sól bocheńska (takie kryształy). Można jako inhalacje lub podgrzać na patelni i przykładać do zatok. Jednak słyszałam, że na pewnym etapie zatok lepiej nie nagrzewać bo jest jeszcze gorzej. Nie wiem jak to stwierdzić czy jeszcze można czy już nie icon_rolleyes.gif I euphorbium, może bezpieczne dla ciąży ale czy na tyle silne by pomóc... A może seanse w grocie solnej?

--------------------
Zuzia

Paulinka
rowan_berry
piÄ…, 28 cze 2019 - 12:15
Kiedyś czytałam, że jeśli nie zadbamy o higienę nosa, to wszystkie drobnoustroje będą przez niego przechodziły własnie do gardła, uszu i zatok. Także jak macie problem z przesuszoną śluzówką, to najlepiej stosować wodę morską do nawilżania i oczyszczania
rowan_berry


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 432
Dołączył: śro, 09 sty 08 - 17:01
Skąd: obywatelka świata
Nr użytkownika: 17,535




post piÄ…, 28 cze 2019 - 12:15
Post #46

Kiedyś czytałam, że jeśli nie zadbamy o higienę nosa, to wszystkie drobnoustroje będą przez niego przechodziły własnie do gardła, uszu i zatok. Także jak macie problem z przesuszoną śluzówką, to najlepiej stosować wodę morską do nawilżania i oczyszczania

--------------------


beata667
śro, 10 cze 2020 - 11:21
Mi na przewlekłe zapalenie zatok lekarz przepisał kiedyś taki mocny antybiotyk, który wszystko rozwiązał. Nie pamiętam nazwy ale był tylko w trzech tabletkach na trzy dni to może warto o to zapytać
beata667


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 16
Dołączył: pon, 10 wrz 18 - 15:23
Nr użytkownika: 52,029




post śro, 10 cze 2020 - 11:21
Post #47

Mi na przewlekłe zapalenie zatok lekarz przepisał kiedyś taki mocny antybiotyk, który wszystko rozwiązał. Nie pamiętam nazwy ale był tylko w trzech tabletkach na trzy dni to może warto o to zapytać
> CiÄ…gÅ‚e zapalenie zatok, jak siÄ™ tego pozbyć,bo mam już dość ...
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V  poprzednia 1 2 3
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 20 maj 2024 - 01:41
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama