Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 nastÄ™pna  

O unieważeniu slubu!

> 
agak
czw, 12 sty 2006 - 09:54
Czyli alkoholizm jest podstawą do unieważnienia jako: niezdolność do posiadania rodziny?
Nie miałam pojęcia o tym że był chory z tym, że on nadal sobie nie zdaje sobie z tego sprawy.
Jakie dokumenty muszę ze sobą zabrać?
W Sądzie Okręgowym jest pismo ze szpitala z opisem jego leczeń i ze stwierdzeniem że nie rokuje wyleczenia. Jest możliwość skserowania tego lub jakiegoś odpisu?
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post czw, 12 sty 2006 - 09:54
Post #61

Czyli alkoholizm jest podstawą do unieważnienia jako: niezdolność do posiadania rodziny?
Nie miałam pojęcia o tym że był chory z tym, że on nadal sobie nie zdaje sobie z tego sprawy.
Jakie dokumenty muszę ze sobą zabrać?
W Sądzie Okręgowym jest pismo ze szpitala z opisem jego leczeń i ze stwierdzeniem że nie rokuje wyleczenia. Jest możliwość skserowania tego lub jakiegoś odpisu?

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Anuk
czw, 12 sty 2006 - 10:02
Dla sądu metropolitarnego ważne są zeznania świadków, najlepiej obcych. Nie wiem-jego/waszych znajomych ale z czasu zanim zawarliście związek małżeński. Dokumentacja, jeśli taka jest (z tego okresu) - również może stanowić dowód. Powinnaś pójść na poradę do prawnika specjalizującego się w takich sprawach. Z reguły przy sądach metropolitarnych są takie poradnie prawne. Wstępnie przedstawiasz problem i dowody jakimi dysponujesz i dowiesz się czy są szanse na to, abyś uzyskała stwierdzenie nieważności. Tutaj zasada jest inna niż w sądownictwie cywilnym: nie przyjmuje się spraw, które nie mają szans na pozytywne rozpatrzenie.
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post czw, 12 sty 2006 - 10:02
Post #62

Dla sądu metropolitarnego ważne są zeznania świadków, najlepiej obcych. Nie wiem-jego/waszych znajomych ale z czasu zanim zawarliście związek małżeński. Dokumentacja, jeśli taka jest (z tego okresu) - również może stanowić dowód. Powinnaś pójść na poradę do prawnika specjalizującego się w takich sprawach. Z reguły przy sądach metropolitarnych są takie poradnie prawne. Wstępnie przedstawiasz problem i dowody jakimi dysponujesz i dowiesz się czy są szanse na to, abyś uzyskała stwierdzenie nieważności. Tutaj zasada jest inna niż w sądownictwie cywilnym: nie przyjmuje się spraw, które nie mają szans na pozytywne rozpatrzenie.

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Doruśka
czw, 12 sty 2006 - 10:04
Koniecznie zaberz te dokumenty. najpierw jednak musisz podejsć do śadu metropol. odpowiedzinego swojemu miejscu zamieszkania. i tam porozmawiać z notariuszem prowadzącym takie rozmowy.
musisz mieć mertyki chrztu,ślubu.oraz swiadków,któzy znali was przed i po ślubie. no i skargę powodową muisz napisac .a i zaśw o dochodach.
wazne jest ze choroba byłą przed slubem i Ty o niej nie wiedziałaś.
zatem 1 krok,to wizyta w sądzie,potem złozenie skargi.potem dostaniesz inf czy zgodzą sie rozpatrzyć Twoja skargę a potem to juz przesłuchania.
jak coÅ› to pisz i pytaj .

a ja prosze o modlitwę,żeby Duch Św.pozwolił sędziom na jasne spojrzenie na zebrane dowody .oraz o świadków,zeby ich trema nie zjadła .
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 12 sty 2006 - 10:04
Post #63

Koniecznie zaberz te dokumenty. najpierw jednak musisz podejsć do śadu metropol. odpowiedzinego swojemu miejscu zamieszkania. i tam porozmawiać z notariuszem prowadzącym takie rozmowy.
musisz mieć mertyki chrztu,ślubu.oraz swiadków,któzy znali was przed i po ślubie. no i skargę powodową muisz napisac .a i zaśw o dochodach.
wazne jest ze choroba byłą przed slubem i Ty o niej nie wiedziałaś.
zatem 1 krok,to wizyta w sądzie,potem złozenie skargi.potem dostaniesz inf czy zgodzą sie rozpatrzyć Twoja skargę a potem to juz przesłuchania.
jak coÅ› to pisz i pytaj .

a ja prosze o modlitwę,żeby Duch Św.pozwolił sędziom na jasne spojrzenie na zebrane dowody .oraz o świadków,zeby ich trema nie zjadła .
Doruśka
czw, 12 sty 2006 - 10:07
Anuk ,tutaj sie nie zgodzę,ze świadkowie najlepiej obcy. nie ma zadnych zastrzeżeń co do swiadków,wrecz przeciwnei ,rodzina zna sprawde lepiej i dokłądniej.
i masz rację ze poradę,tak jak napisałam: udajcie si edo sądu tam was pokierują.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 12 sty 2006 - 10:07
Post #64

Anuk ,tutaj sie nie zgodzę,ze świadkowie najlepiej obcy. nie ma zadnych zastrzeżeń co do swiadków,wrecz przeciwnei ,rodzina zna sprawde lepiej i dokłądniej.
i masz rację ze poradę,tak jak napisałam: udajcie si edo sądu tam was pokierują.
agak
czw, 12 sty 2006 - 10:28
Czyli najpierw musze iść po informacje.

Strasznie nie mam ochoty tego robić i wolałabym mieć już to za sobą.
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post czw, 12 sty 2006 - 10:28
Post #65

Czyli najpierw musze iść po informacje.

Strasznie nie mam ochoty tego robić i wolałabym mieć już to za sobą.

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Anuk
czw, 12 sty 2006 - 10:46
Dorusia,

więc właśnie prawnik powiedział mojej znajomej, że lepiej aby byli to obcy, rodzina może być (świadomie lub nie) stronnicza. Ona miała 3 świadków: 2 obcych i 1 z rodziny.
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post czw, 12 sty 2006 - 10:46
Post #66

Dorusia,

więc właśnie prawnik powiedział mojej znajomej, że lepiej aby byli to obcy, rodzina może być (świadomie lub nie) stronnicza. Ona miała 3 świadków: 2 obcych i 1 z rodziny.

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Ika
czw, 12 sty 2006 - 14:40
Ja miałam troje świadków: rodziców i przyjaciółkę.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 12 sty 2006 - 14:40
Post #67

Ja miałam troje świadków: rodziców i przyjaciółkę.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
Doruśka
czw, 12 sty 2006 - 15:26
ja mam rodziców ,siostrę i dwie przyjaciółki.
Anuk widzisz ,prawnik,a skad ten prawnik? ciężko znaleźć dobrego kanonistę,a w sądzie naprawde są przemili i kompetentni księża. a prawnicy? czy wiesz,ze oni nie mają akredytacji koscielnej? zatem nawet jeśli nawet sie korzysta z usług kanonisty to lepeij si edo tego w kurii nie przyznawać.
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 12 sty 2006 - 15:26
Post #68

ja mam rodziców ,siostrę i dwie przyjaciółki.
Anuk widzisz ,prawnik,a skad ten prawnik? ciężko znaleźć dobrego kanonistę,a w sądzie naprawde są przemili i kompetentni księża. a prawnicy? czy wiesz,ze oni nie mają akredytacji koscielnej? zatem nawet jeśli nawet sie korzysta z usług kanonisty to lepeij si edo tego w kurii nie przyznawać.
Anuk
czw, 12 sty 2006 - 22:19
Dorusia, prawnik ale z poradni porad prawnych przy kurii. Porad udzielają też ławnicy z sądu metropolitarnego. Nie mówię o żadnym prawniku "zewnętrznym".
Anuk


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,479
Dołączył: pon, 31 mar 03 - 09:41
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 235




post czw, 12 sty 2006 - 22:19
Post #69

Dorusia, prawnik ale z poradni porad prawnych przy kurii. Porad udzielają też ławnicy z sądu metropolitarnego. Nie mówię o żadnym prawniku "zewnętrznym".

--------------------
Anuk

(Tylko głupoty nie da się wyleczyć...)[font="Comic Sans MS"][/font][size="1"][/size]
Doruśka
czw, 12 sty 2006 - 22:26
a no to ja przepraszam,nie zrozumiałam icon_wink.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 12 sty 2006 - 22:26
Post #70

a no to ja przepraszam,nie zrozumiałam icon_wink.gif
Simson
śro, 15 mar 2006 - 12:55
MOże nieco zboczę z tematu,ale to, że unieważnienie ślubu kościelnego jest sprawą trudną wiem na przykładzie mojego teścia. Po 30 latach małżeństwa z moją teściową dostał unieważnienie swojego pierwszego małżeństwa. I tak w 31 rocznicę ślubu cywilnego wezmą ślub kościelny icon_biggrin.gif
Simson


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,163
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 21:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,500

GG:


post śro, 15 mar 2006 - 12:55
Post #71

MOże nieco zboczę z tematu,ale to, że unieważnienie ślubu kościelnego jest sprawą trudną wiem na przykładzie mojego teścia. Po 30 latach małżeństwa z moją teściową dostał unieważnienie swojego pierwszego małżeństwa. I tak w 31 rocznicę ślubu cywilnego wezmą ślub kościelny icon_biggrin.gif

--------------------

Doruśka
nie, 11 lis 2007 - 11:50
Pierwsza instancja za mnÄ… icon_smile.gif
dziękuję za modlitwe i kciuki , proszę o dalsze.

ps.Pozytywnie jest icon_smile.gif)
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post nie, 11 lis 2007 - 11:50
Post #72

Pierwsza instancja za mnÄ… icon_smile.gif
dziękuję za modlitwe i kciuki , proszę o dalsze.

ps.Pozytywnie jest icon_smile.gif)
agak
nie, 11 lis 2007 - 11:53
Gratuluję. W miarę szybko Ci poszło.
Co dalej?


Ja nie złożyłam papierów. icon_redface.gif
agak


Grupa: Moderatorzy
Postów: 4,117
Dołączył: śro, 09 kwi 03 - 22:26
SkÄ…d: Kielce/Starachowice
Nr użytkownika: 533

GG:


post nie, 11 lis 2007 - 11:53
Post #73

Gratuluję. W miarę szybko Ci poszło.
Co dalej?


Ja nie złożyłam papierów. icon_redface.gif

--------------------
Chcesz co? szybko rozg?osi?? Powiedz to w tajemnicy kobiecie. O.W.

Doruśka
nie, 11 lis 2007 - 12:19
Ależ skąd!!!
właśnie bradzo długo icon_sad.gif bo trafiłam na ksiedza przewodniczącego , który ma milion innych funkcji i nie miał czasu icon_sad.gif((

teraz druga instancja.
i mam nadzieję, ze też pozytywna icon_smile.gif)
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post nie, 11 lis 2007 - 12:19
Post #74

Ależ skąd!!!
właśnie bradzo długo icon_sad.gif bo trafiłam na ksiedza przewodniczącego , który ma milion innych funkcji i nie miał czasu icon_sad.gif((

teraz druga instancja.
i mam nadzieję, ze też pozytywna icon_smile.gif)
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 11 lis 2007 - 19:54
Post #75

Dorusiu, bardzo siÄ™ cieszÄ™!
Simson
pon, 12 lis 2007 - 09:59
GartulujÄ™ 32.gif
Simson


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,163
Dołączył: czw, 06 sty 05 - 21:44
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,500

GG:


post pon, 12 lis 2007 - 09:59
Post #76

GartulujÄ™ 32.gif

--------------------

RAFAL KORNAT

Go??







post śro, 20 sie 2008 - 14:29
Post #77

Post usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum Maluchy.
RAFAL KORNAT

Go??







post śro, 20 sie 2008 - 14:30
Post #78



Sprawa o stwierdzenie nieważności małżeństwa ma na celu obiektywne stwierdzenie stanu rzeczy, dlatego prośbę tę może wnosić zarówno strona niewinna tej sytuacji jak i winna. Stroną powodową, a więc wnoszącą sprawę, może być również współmałżonek, który był osobą sprawczą nieważności tego małżeństwa. Wnioskowanie o stwierdzenie nieważności małżeństwa kościelnego, jest Państwa prawem w każdym przypadku procesowym. Czy są możliwości, stwierdzenia nieważności małżeństwa? Uzależnione jest od skomplikowania sytuacji przed i w trakcie trwania małżeństwa, w oparciu o przesłanki stwierdzające nieważność małżeństwa, gdzie wypełnienie ich znamion możliwie w najpełniejszym wymiarze, może doprowadzić do wydania pozytywnego wyroku

RAFAL KORNAT
RAFAL KORNAT

Go??







post śro, 20 sie 2008 - 14:31
Post #79



Poprawnie zredagowana skarga powodowa powinna spełniać wymagania określone w kan. 1504, tzn.

1. wyrażać wobec jakiego sędziego sprawa jest wnoszona, czego się żąda i od kogo
2. wskazywać, na jakim uprawnieniu opiera się powód i przynajmniej ogólne fakty i dowody na poparcie roszczeń
3. być podpisana przez powoda lub jego pełnomocnika, ze wskazaniem dnia, miejsca i roku jak również miejsca zamieszkania powoda lub jego pełnomocnika albo miejsca pobytu oznaczonego przez nich dla odbierania akt
4. wskazywać stałe lub tymczasowe zamieszkanie strony pozwanej


RAFAL KORNAT
RAFAL KORNAT

Go??







post śro, 20 sie 2008 - 15:09
Post #80

Post usunięty z powodu naruszenia regulaminu forum Maluchy.
> O unieważeniu slubu!
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V  « poprzednia 2 3 4 5 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 21 cze 2024 - 00:56
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama