Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
52 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Czerwiec / Lipiec 2004

> 
mamami
czw, 01 lip 2004 - 15:57
Zakładam wątek dla już rozdwojonych lipcóweczek.
Proponuje byśmy tutaj rozwiewały wszelkie wątpliwości wczesnego macierzyństwa icon_smile.gif

Na razie wsród rozdwojonych lipcówek/czerwcówek są:

mamuśka.chłidzw- 14 czerwca Idalia 3070g, 56cm. naturalnie
Aneea- 17 czerwca MaciuÅ› 3050 g i 55 cm naturalnie
AgaJ- 22 czerwca Zosia 2800g i miala 52 cm cesarka
Kasiek11- 17 lub 18 czerwca Karolinka. waga 3750 , długość 55 cm, cesarka
Ez- 20 czerwca Maciuś ważył 3550 g i mierzył 60 cm cesarka
Mamami- 25 czerwca MaciuÅ› 3380g i mierzy 54 cm cesarka
Agusiao - 5 lipca KubuÅ› 4150g i 57 cm. cesarka
kasiakorpik - 5 lipca Maks 4720g i 61 cm. naturalnie
A*G*A- 8 lipca Amelia 3700g i 57 cm. naturalnie
Kocurek- 14 lipca Dominisia 4300g i 62 cm
Roberta - 14 lipiec Igor naturalnie
Agnieszka- 19 lipiec Jakub 3400 g 54 cm naturalnie
Monga - 22 lipiec KrzyÅ› 4150 g 56 cm naturalnie
Moonk- 23 lipiec Alicja 3230 g 51 cm naturalnie
gagatek- 23 lipca Karol 3250g, 58cm
Mariola- 26 lipiec Miłosz 3480 g 56 cm
Alatanta-26 lipca Konrad 19 lipiec 3800 g 55 cm naturalnie
AniaR- 26 lipiec Bartek 3380 g 54 cm cesarka
AguÅ›- 27 lipiec WojtuÅ› 3850 g 57 cm cesarka
karoleenka - 23 lipiec Natan 3400 g 55 cm naturalnie



Ja mam pierwsze pytanie. Czy dopajacie dzieciaczki karmione wylacznie piersia? A jeśli tak to czym i ile wypijają picia w ciągu dnia.
Maciek pije okropnie dużo. Dziś już wypił 100 ml herbatki rumiankowej (nie naraz tylko w sumie przez cały dzień).
Myślę że z piersi się najada bo mam dużo pokarmu ale o dopajaniu nic nie wiem bo Michał nie pił w ogóle no i nie wiem ani ile Maćkowi tego dawać ani czy to że dużo pije nie świadczy o tym że za mało ma pokarmu jednak. Musze iść z nim do ośrodka go zwazyć żebym choć wiedziała czy przybiera na wadze.[/b]
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post czw, 01 lip 2004 - 15:57
Post #1

Zakładam wątek dla już rozdwojonych lipcóweczek.
Proponuje byśmy tutaj rozwiewały wszelkie wątpliwości wczesnego macierzyństwa icon_smile.gif

Na razie wsród rozdwojonych lipcówek/czerwcówek są:

mamuśka.chłidzw- 14 czerwca Idalia 3070g, 56cm. naturalnie
Aneea- 17 czerwca MaciuÅ› 3050 g i 55 cm naturalnie
AgaJ- 22 czerwca Zosia 2800g i miala 52 cm cesarka
Kasiek11- 17 lub 18 czerwca Karolinka. waga 3750 , długość 55 cm, cesarka
Ez- 20 czerwca Maciuś ważył 3550 g i mierzył 60 cm cesarka
Mamami- 25 czerwca MaciuÅ› 3380g i mierzy 54 cm cesarka
Agusiao - 5 lipca KubuÅ› 4150g i 57 cm. cesarka
kasiakorpik - 5 lipca Maks 4720g i 61 cm. naturalnie
A*G*A- 8 lipca Amelia 3700g i 57 cm. naturalnie
Kocurek- 14 lipca Dominisia 4300g i 62 cm
Roberta - 14 lipiec Igor naturalnie
Agnieszka- 19 lipiec Jakub 3400 g 54 cm naturalnie
Monga - 22 lipiec KrzyÅ› 4150 g 56 cm naturalnie
Moonk- 23 lipiec Alicja 3230 g 51 cm naturalnie
gagatek- 23 lipca Karol 3250g, 58cm
Mariola- 26 lipiec Miłosz 3480 g 56 cm
Alatanta-26 lipca Konrad 19 lipiec 3800 g 55 cm naturalnie
AniaR- 26 lipiec Bartek 3380 g 54 cm cesarka
AguÅ›- 27 lipiec WojtuÅ› 3850 g 57 cm cesarka
karoleenka - 23 lipiec Natan 3400 g 55 cm naturalnie



Ja mam pierwsze pytanie. Czy dopajacie dzieciaczki karmione wylacznie piersia? A jeśli tak to czym i ile wypijają picia w ciągu dnia.
Maciek pije okropnie dużo. Dziś już wypił 100 ml herbatki rumiankowej (nie naraz tylko w sumie przez cały dzień).
Myślę że z piersi się najada bo mam dużo pokarmu ale o dopajaniu nic nie wiem bo Michał nie pił w ogóle no i nie wiem ani ile Maćkowi tego dawać ani czy to że dużo pije nie świadczy o tym że za mało ma pokarmu jednak. Musze iść z nim do ośrodka go zwazyć żebym choć wiedziała czy przybiera na wadze.[/b]
aneea
czw, 01 lip 2004 - 19:31
Meldujemy sie na nowym watku icon_biggrin.gif - dobry pomysl Mamami.
Co do dopajania juz sie wypowiedzialam, ale powtorze - polozna polecila mi dopajanie rumiankiem albo glukoza, co mnie nieco zdziwilo. Wydaje mi sie, ze piers w zupelnosci wystarczy icon_confused.gif. Jutro ide do lekarza rozwiac watpliwosci.
Maciek generalnie robi sie coraz fajniejszy, nadal jest bardzo spokojny i duzo spi, ale - w koncu - zaczal porzadniej jesc i robi sie coraz kraglejszy icon_biggrin.gif. Coraz dluzej czuwa i coraz wiecej smiesznych min i postekiwan.. ehh przekochane sa takie male bable icon_smile.gif.
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
SkÄ…d: ÅšLÄ„SK
Nr użytkownika: 600

GG:


post czw, 01 lip 2004 - 19:31
Post #2

Meldujemy sie na nowym watku icon_biggrin.gif - dobry pomysl Mamami.
Co do dopajania juz sie wypowiedzialam, ale powtorze - polozna polecila mi dopajanie rumiankiem albo glukoza, co mnie nieco zdziwilo. Wydaje mi sie, ze piers w zupelnosci wystarczy icon_confused.gif. Jutro ide do lekarza rozwiac watpliwosci.
Maciek generalnie robi sie coraz fajniejszy, nadal jest bardzo spokojny i duzo spi, ale - w koncu - zaczal porzadniej jesc i robi sie coraz kraglejszy icon_biggrin.gif. Coraz dluzej czuwa i coraz wiecej smiesznych min i postekiwan.. ehh przekochane sa takie male bable icon_smile.gif.
moonk *
piÄ…, 02 lip 2004 - 16:32
Mamami a dopajałaś Michała? ja Emi nie dopajałam nigdy, pomimo że urodziła się w maju a lato było wybitnie gorące - pamiętam ze szkoły rodzenia jak położna nam tłumaczyła że mleko w piersi po to jest na początku wodniste a po chwili gęstsze by dzidziuś mógł się właśnie najpierw napić a potem najeść... hm...
ja też niedługo dopisze tu swoją córeczkę... fajnie że znów będziemy razem.... icon_wink.gif)
moonk *


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 739
Dołączył: nie, 27 lip 03 - 19:05
Skąd: wrocław
Nr użytkownika: 934

GG:


post piÄ…, 02 lip 2004 - 16:32
Post #3

Mamami a dopajałaś Michała? ja Emi nie dopajałam nigdy, pomimo że urodziła się w maju a lato było wybitnie gorące - pamiętam ze szkoły rodzenia jak położna nam tłumaczyła że mleko w piersi po to jest na początku wodniste a po chwili gęstsze by dzidziuś mógł się właśnie najpierw napić a potem najeść... hm...
ja też niedługo dopisze tu swoją córeczkę... fajnie że znów będziemy razem.... icon_wink.gif)

--------------------
emi (23. 05. 2001) i lali (23. 07. 2004)
Ava_mama_Wi

Go??







post pon, 05 lip 2004 - 14:49
Post #4

gratulacje dla wszystkich "nowiutkich mamuś maluszków i życzę Wam wszystkim powodzenia!!!
aneea
pon, 05 lip 2004 - 17:14
Ava, dzieki icon_smile.gif

Chcialam Was dziewczyny pozegnac - jedziemy dzis w nocy na wakacje icon_biggrin.gif. Nie wiem kiedy wrocimy, moze byc, ze dopiero pod koniec sierpnia jak pogoda i "cala reszta" icon_wink.gif dopisze. Nie bede miec na wsi dostepu do netu, jeszcze nie wiem jak to przezyje icon_wink.gif...
Ciekawa jestem jak Maciek zareaguje na taka dosc ostra zmiane klimatu.. bylismy w kazdem badz razie u naszego pediatry zeby obejrzal Mlodego i dal "pozwolenstwo" na wyjazd. Stwierdzil, ze jak najbardziej mozemy jechac, Mlody ladnie je i przybiera, ogolnie wszystko jest w porzadku. Mam nadzieje, ze u Was rowniez? icon_smile.gif
aneea


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,087
Dołączył: pią, 18 kwi 03 - 11:53
SkÄ…d: ÅšLÄ„SK
Nr użytkownika: 600

GG:


post pon, 05 lip 2004 - 17:14
Post #5

Ava, dzieki icon_smile.gif

Chcialam Was dziewczyny pozegnac - jedziemy dzis w nocy na wakacje icon_biggrin.gif. Nie wiem kiedy wrocimy, moze byc, ze dopiero pod koniec sierpnia jak pogoda i "cala reszta" icon_wink.gif dopisze. Nie bede miec na wsi dostepu do netu, jeszcze nie wiem jak to przezyje icon_wink.gif...
Ciekawa jestem jak Maciek zareaguje na taka dosc ostra zmiane klimatu.. bylismy w kazdem badz razie u naszego pediatry zeby obejrzal Mlodego i dal "pozwolenstwo" na wyjazd. Stwierdzil, ze jak najbardziej mozemy jechac, Mlody ladnie je i przybiera, ogolnie wszystko jest w porzadku. Mam nadzieje, ze u Was rowniez? icon_smile.gif
ez_niezalogowana

Go??







post pon, 05 lip 2004 - 17:33
Post #6

A mój mały tylko je i śpi icon_eek.gif żadnego marudzenia. Kurcze czy to jest normalne. Jak to u Was wygląda? Pępek nam odpadł dopiero w 11 dniu
mamami
wto, 06 lip 2004 - 12:40
ez to moze sie zamienimy icon_smile.gif
Maciek spi ale tylko u mnie na rekach przy cycu. a to oznacza ze Michal przymiera glodem bo nawet nie mam jak mu zrobic sniadnia.
Dobija mnie to ze nie mam nikogo do pomocy. Wszystkie obowiazki domowe spadly na mojego meza ktory jeszcze w miedzyczasie musi chodzc do pracy.
Mam nadzieje ze jakos sie nam to z czasem pouklada bo od czasu do czasu mam objawy lekkiej zalamki
sorry ze bez polskich liter ale Maciek spi mi na rece i pisze jedna.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post wto, 06 lip 2004 - 12:40
Post #7

ez to moze sie zamienimy icon_smile.gif
Maciek spi ale tylko u mnie na rekach przy cycu. a to oznacza ze Michal przymiera glodem bo nawet nie mam jak mu zrobic sniadnia.
Dobija mnie to ze nie mam nikogo do pomocy. Wszystkie obowiazki domowe spadly na mojego meza ktory jeszcze w miedzyczasie musi chodzc do pracy.
Mam nadzieje ze jakos sie nam to z czasem pouklada bo od czasu do czasu mam objawy lekkiej zalamki
sorry ze bez polskich liter ale Maciek spi mi na rece i pisze jedna.
ez
śro, 07 lip 2004 - 16:09
mamami ja też nie mam nikogo do pomocy więc witaj w klubie. Co do małego waży już 4 kg icon_eek.gif więc chyba mu nie brakuje. A jak dieta bo ja właściwie jem normalnie oprócz nabiału
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post śro, 07 lip 2004 - 16:09
Post #8

mamami ja też nie mam nikogo do pomocy więc witaj w klubie. Co do małego waży już 4 kg icon_eek.gif więc chyba mu nie brakuje. A jak dieta bo ja właściwie jem normalnie oprócz nabiału

--------------------
mama Asi (2001-09-21) i Ma?ka (2004-06-20)
Maciu? ro?nie
user posted image
Asia dorasta
user posted image
AguÅ›
śro, 07 lip 2004 - 21:25
Dziewczyny Kochane!
tęsknimy za Wami w wątku "w oczekiwaniu" icon_biggrin.gif Za duża ta rozbieżność w terminach porodu. Na wszelki wypadek (co byście czasu nie miały na czytanie co tam piszemy) powiem, że nikt oficjalnie się nie rozdwoił. Chyba AgusiaO bo nie ma jej już kilka dni a oznajmiała nam o odejściu czopa, no ale wiadomości od niej nie ma.
Czekamy, czekamy i czekamy. Czas do porodu się bardzo dłuży.

Dobrze, ze Wasi synkowie zdrowo rosną, no a kiepsko, że same musicie radzić sobie ze wszystkim. Jak fizycznie dochodzicie do siebie po porodzie?

Jeszcze raz powiem, ze tęsknimy i do zobaczenia na pewno w przeciągu miesiąca w tym wątku.

Buźka
AguÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 872
Dołączył: pon, 05 sty 04 - 13:27
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,305

GG:


post śro, 07 lip 2004 - 21:25
Post #9

Dziewczyny Kochane!
tęsknimy za Wami w wątku "w oczekiwaniu" icon_biggrin.gif Za duża ta rozbieżność w terminach porodu. Na wszelki wypadek (co byście czasu nie miały na czytanie co tam piszemy) powiem, że nikt oficjalnie się nie rozdwoił. Chyba AgusiaO bo nie ma jej już kilka dni a oznajmiała nam o odejściu czopa, no ale wiadomości od niej nie ma.
Czekamy, czekamy i czekamy. Czas do porodu się bardzo dłuży.

Dobrze, ze Wasi synkowie zdrowo rosną, no a kiepsko, że same musicie radzić sobie ze wszystkim. Jak fizycznie dochodzicie do siebie po porodzie?

Jeszcze raz powiem, ze tęsknimy i do zobaczenia na pewno w przeciągu miesiąca w tym wątku.

Buźka

--------------------


mamami
piÄ…, 09 lip 2004 - 12:04
Aguś już niedługo na pewno do nas dołączysz icon_smile.gif

Ez ja bardzo chętnie zważyłabym Maćka ale perspektywa wyprawy do ośrodka i rozbieranie go tam mnie stopują.
a też jem wszysko łącznie z nabiałem bo mały nie ma żadnych objawów alergii.
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post piÄ…, 09 lip 2004 - 12:04
Post #10

Aguś już niedługo na pewno do nas dołączysz icon_smile.gif

Ez ja bardzo chętnie zważyłabym Maćka ale perspektywa wyprawy do ośrodka i rozbieranie go tam mnie stopują.
a też jem wszysko łącznie z nabiałem bo mały nie ma żadnych objawów alergii.
Agusiao
piÄ…, 09 lip 2004 - 21:34
Witam w nowym wątku - wkońcu i ja mogę się wpisać icon_lol.gif
Powiedzcie mi dziewczyny jak długo "dochodzi się do siebie" po cesarce
Jestem 5 dzień po cięciu i mam ciągle wrazenie, że brzuszek mi się huśta w lewo i w prawo i z każdym dniem niżej icon_confused.gif Lekarz stwierdzil że wszystko ładnie się goi, a mi czasami nadal ciężko wstać z łóżka icon_sad.gif
Jak Wy siÄ™ czujecie icon_question.gif icon_question.gif
A i jeszcze mam jeden problem chyba bardziej dokuczliwy niż poprzedni icon_confused.gif Nogi mam tak spuchnięte, że wyglądaja jak balony icon_evil.gif Nawet w ciąży takich nie miałam..... icon_eek.gif
Agusiao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,765
Dołączył: wto, 13 kwi 04 - 12:00
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,656

GG:


post piÄ…, 09 lip 2004 - 21:34
Post #11

Witam w nowym wątku - wkońcu i ja mogę się wpisać icon_lol.gif
Powiedzcie mi dziewczyny jak długo "dochodzi się do siebie" po cesarce
Jestem 5 dzień po cięciu i mam ciągle wrazenie, że brzuszek mi się huśta w lewo i w prawo i z każdym dniem niżej icon_confused.gif Lekarz stwierdzil że wszystko ładnie się goi, a mi czasami nadal ciężko wstać z łóżka icon_sad.gif
Jak Wy siÄ™ czujecie icon_question.gif icon_question.gif
A i jeszcze mam jeden problem chyba bardziej dokuczliwy niż poprzedni icon_confused.gif Nogi mam tak spuchnięte, że wyglądaja jak balony icon_evil.gif Nawet w ciąży takich nie miałam..... icon_eek.gif

--------------------
Pozdrawiamy Aga i Kubu?
ez
piÄ…, 09 lip 2004 - 21:45
ja jestem 2 tygodnie po cesarce i czuję się świetnie. Co do puchnięcia to zapytaj lekarza może masz złe wyniki
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post piÄ…, 09 lip 2004 - 21:45
Post #12

ja jestem 2 tygodnie po cesarce i czuję się świetnie. Co do puchnięcia to zapytaj lekarza może masz złe wyniki

--------------------
mama Asi (2001-09-21) i Ma?ka (2004-06-20)
Maciu? ro?nie
user posted image
Asia dorasta
user posted image
ez
nie, 11 lip 2004 - 13:08
proszÄ™ o listÄ™ mam icon_smile.gif naszych z imieniem dziecka i wiekiem
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post nie, 11 lip 2004 - 13:08
Post #13

proszÄ™ o listÄ™ mam icon_smile.gif naszych z imieniem dziecka i wiekiem

--------------------
mama Asi (2001-09-21) i Ma?ka (2004-06-20)
Maciu? ro?nie
user posted image
Asia dorasta
user posted image
Aga.J
nie, 11 lip 2004 - 14:01
Witajcie dziewczynki i maleństwa icon_lol.gif W końcu i ja do was dołączam. Jakoś jeszcze nie moge sie pozbierać po powrocie do domu, na wszystko brakuje mi czasu....Podziwiam Ez i Mamami że dają sobie radę same icon_eek.gif
Zosia śpi i cyca na zmianę, od wczoraj mam problem bo ma napady okropnego płaczu i biedactwo preży sie niemiłosiernie, to chyba kolka icon_cry.gif Jem wszystko bardzo ostrożnie ale te wszystkie leki które brała jeszcze kilka dni temu też chyba mają swój wpływ.... Biedactwo.
Agusiao ja jestem 3 tygodnie po cesarce i czuję sie fenomenalnie ale pocieszę Cię , że w kilka dni dni po porodzie też byłam spuchnieta jak banieczka.Przeszło mi tak w tydzień po porodzie.Odczekaj troche a w razie czego leć do lekarza.[/b]
Aga.J


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 122
Dołączył: wto, 03 lut 04 - 19:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,410

GG:


post nie, 11 lip 2004 - 14:01
Post #14

Witajcie dziewczynki i maleństwa icon_lol.gif W końcu i ja do was dołączam. Jakoś jeszcze nie moge sie pozbierać po powrocie do domu, na wszystko brakuje mi czasu....Podziwiam Ez i Mamami że dają sobie radę same icon_eek.gif
Zosia śpi i cyca na zmianę, od wczoraj mam problem bo ma napady okropnego płaczu i biedactwo preży sie niemiłosiernie, to chyba kolka icon_cry.gif Jem wszystko bardzo ostrożnie ale te wszystkie leki które brała jeszcze kilka dni temu też chyba mają swój wpływ.... Biedactwo.
Agusiao ja jestem 3 tygodnie po cesarce i czuję sie fenomenalnie ale pocieszę Cię , że w kilka dni dni po porodzie też byłam spuchnieta jak banieczka.Przeszło mi tak w tydzień po porodzie.Odczekaj troche a w razie czego leć do lekarza.[/b]

--------------------
Agnieszka i Zosia 22-06-2004
mamami
pon, 12 lip 2004 - 14:55
agusiao ja po pierwszej cesarce bardzo dlugo dochodzilam do siebie teraz po 2 tygodniach nawet nie bardzo pamietam ze mnie pokroili, co niestety ma swoje zle skotki, bo jak za duzo sie nabiegam to szybko mi sie przypomina.

W czoraj zaliczylismy pierwsza dluzsza wycieczke. bylismy w gorach (ok 50 km) u cioci. Macius bardzo ladnie zaczowywal sie w samochodzie a w ogole to jest grzeczniutki choc wiekszosc dnia przesypia u mnie na rekach. Na szczescie wprawa w poslugiwaniu sie tylko jedna zostala mi jeszcze po Michale wink.gif niestey objawia sie to brakiem polskich liter w moich postach bo to juz trudno robic jedna reka.

Pepek dalej sie nam syfi, chyba musimy go w koncu pokazac lekarzowi.

Powiedzcie mi jak dlugie spacerki uskuteczniacie? Ja ciagle mam problem z doborem odpowiedniego ubrania dla Macka. Caly czas mam wrazenie ze jest ubrany albo za cieplo albo za lekko icon_rolleyes.gif
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post pon, 12 lip 2004 - 14:55
Post #15

agusiao ja po pierwszej cesarce bardzo dlugo dochodzilam do siebie teraz po 2 tygodniach nawet nie bardzo pamietam ze mnie pokroili, co niestety ma swoje zle skotki, bo jak za duzo sie nabiegam to szybko mi sie przypomina.

W czoraj zaliczylismy pierwsza dluzsza wycieczke. bylismy w gorach (ok 50 km) u cioci. Macius bardzo ladnie zaczowywal sie w samochodzie a w ogole to jest grzeczniutki choc wiekszosc dnia przesypia u mnie na rekach. Na szczescie wprawa w poslugiwaniu sie tylko jedna zostala mi jeszcze po Michale wink.gif niestey objawia sie to brakiem polskich liter w moich postach bo to juz trudno robic jedna reka.

Pepek dalej sie nam syfi, chyba musimy go w koncu pokazac lekarzowi.

Powiedzcie mi jak dlugie spacerki uskuteczniacie? Ja ciagle mam problem z doborem odpowiedniego ubrania dla Macka. Caly czas mam wrazenie ze jest ubrany albo za cieplo albo za lekko icon_rolleyes.gif
Agusiao
pon, 12 lip 2004 - 17:14
DZiś byliśmy u doktorka z Kubusiem i okazało się że Kuba ciągle spada na wadze icon_sad.gif . Dostaliśmy po uszach, że za żadko karmimy dziecko... A co ja poradzę że nie mam sumienia budzić go jak sobie smacznie śpi icon_rolleyes.gif Myślałam że jak będzie głodny to sam się obudzi, a tu się okazuje ze mam go regularnie karmić co 2 godz icon_confused.gif
A Wy jak często karmicie swoje maleństwa icon_question.gif icon_question.gif
Druga uwaga to pępek... Podobno źle go osuszam - tylko powierzchownie; a ja tak się staram żeby go dokładnie przemywać icon_confused.gif
Wszystko nie tak icon_sad.gif

Jedyne co dziś dobrego usłyszałam od lekarzy to to, ze moje nacięcie się ładnie goi. Dziś też zdjęto mi szwy icon_wink.gif
Zauważyłam też że moja opuchlizna zaczyna się zmniejszać, a i poruszać jest mi się łatwiej icon_biggrin.gif

Jutro lecimy na pierwszy spacerek... I podobnie jak Ty mamami mam problem z doborem ubrania dla syna. Cały czas boję sie że to za ciepło albo ze za lekko go ubrałam icon_confused.gif Jeśłi chodzi o długość spacerków to lekarz nam powiedział, że na sam początek 30 min wystarczy. Moja koleżanka natomiast z dwutygodniowym szkrabem wybiera się na 2 godz wyprawy...
Agusiao


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,765
Dołączył: wto, 13 kwi 04 - 12:00
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 1,656

GG:


post pon, 12 lip 2004 - 17:14
Post #16

DZiś byliśmy u doktorka z Kubusiem i okazało się że Kuba ciągle spada na wadze icon_sad.gif . Dostaliśmy po uszach, że za żadko karmimy dziecko... A co ja poradzę że nie mam sumienia budzić go jak sobie smacznie śpi icon_rolleyes.gif Myślałam że jak będzie głodny to sam się obudzi, a tu się okazuje ze mam go regularnie karmić co 2 godz icon_confused.gif
A Wy jak często karmicie swoje maleństwa icon_question.gif icon_question.gif
Druga uwaga to pępek... Podobno źle go osuszam - tylko powierzchownie; a ja tak się staram żeby go dokładnie przemywać icon_confused.gif
Wszystko nie tak icon_sad.gif

Jedyne co dziś dobrego usłyszałam od lekarzy to to, ze moje nacięcie się ładnie goi. Dziś też zdjęto mi szwy icon_wink.gif
Zauważyłam też że moja opuchlizna zaczyna się zmniejszać, a i poruszać jest mi się łatwiej icon_biggrin.gif

Jutro lecimy na pierwszy spacerek... I podobnie jak Ty mamami mam problem z doborem ubrania dla syna. Cały czas boję sie że to za ciepło albo ze za lekko go ubrałam icon_confused.gif Jeśłi chodzi o długość spacerków to lekarz nam powiedział, że na sam początek 30 min wystarczy. Moja koleżanka natomiast z dwutygodniowym szkrabem wybiera się na 2 godz wyprawy...

--------------------
Pozdrawiamy Aga i Kubu?
mamami
pon, 12 lip 2004 - 17:42
Agusia ja też z Macikem chodzę na długie spacery i na wszelki wypadek nie pytam nikogo czy dobrze robie bo jeszcze mi powie że nie i co icon_wink.gif .
Pępuszek rzeczywiście trzeba dokładnie myć. Musisz chwycić ten kikut, podciągnąć go do góry i dokładnie obmyć to miejsce gdzie jest on przyrośnięty. Najlepiej robić to patyczkami bo gazik nie sięgnie tak głęboko. My myjemy już 95% spirkiem ale i tak cały czas robi sie nowy strupek. Na razie jest to suchutkie więc się nie przejmuję a na dniach i tak muszę odwiedzić jakiegoś lekarza to najwyżej i o to zapytam.

Zmykam robić pierogi choć nie sądzę żebym się wyrobiła zanim sie Maciuś obudzi icon_wink.gif .
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post pon, 12 lip 2004 - 17:42
Post #17

Agusia ja też z Macikem chodzę na długie spacery i na wszelki wypadek nie pytam nikogo czy dobrze robie bo jeszcze mi powie że nie i co icon_wink.gif .
Pępuszek rzeczywiście trzeba dokładnie myć. Musisz chwycić ten kikut, podciągnąć go do góry i dokładnie obmyć to miejsce gdzie jest on przyrośnięty. Najlepiej robić to patyczkami bo gazik nie sięgnie tak głęboko. My myjemy już 95% spirkiem ale i tak cały czas robi sie nowy strupek. Na razie jest to suchutkie więc się nie przejmuję a na dniach i tak muszę odwiedzić jakiegoś lekarza to najwyżej i o to zapytam.

Zmykam robić pierogi choć nie sądzę żebym się wyrobiła zanim sie Maciuś obudzi icon_wink.gif .
mamami
pon, 12 lip 2004 - 17:59
[quote=ez]proszÄ™ o listÄ™ mam icon_smile.gif naszych z imieniem dziecka i wiekiem

Czy o taka liste ci chodzilo jak ta ktora zrobilam w pierwszym poscie? wink.gif
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post pon, 12 lip 2004 - 17:59
Post #18

[quote=ez]proszÄ™ o listÄ™ mam icon_smile.gif naszych z imieniem dziecka i wiekiem

Czy o taka liste ci chodzilo jak ta ktora zrobilam w pierwszym poscie? wink.gif
mamami
czw, 15 lip 2004 - 18:11
Ruch tu na razie kiepski ale mam nadzieję że już niedługo nie będę gadać sama do siebie.
Pragnę się pochwalić że Macius wazy juz 4 kg icon_biggrin.gif
mamami


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,702
Dołączył: pon, 21 lip 03 - 11:34
Nr użytkownika: 912




post czw, 15 lip 2004 - 18:11
Post #19

Ruch tu na razie kiepski ale mam nadzieję że już niedługo nie będę gadać sama do siebie.
Pragnę się pochwalić że Macius wazy juz 4 kg icon_biggrin.gif
MałaGosia

Go??







post piÄ…, 16 lip 2004 - 12:32
Post #20

Matuszka 04-06-04.
Ja chodze z moim synkiem na dlugie spacery a jak jest okazja, np u tesciow albo u mich dziadkow, to dziecko pratycznie po kazdym karmieniu jest wystawiane na dwor.
> Czerwiec / Lipiec 2004
Start new topic
Reply to this topic
52 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 02 cze 2024 - 21:09
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama