Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia   

Debiut przedszkolaka i depresja mamy :(((

> 
anuÅ›
śro, 25 sie 2004 - 11:51
No tak. Od wczoraj Krzyś poszedł do przedszkola. Malutkiego, domowego, jest tam z siostrą. Sam bardzo chciał iść. Jest najmłodszy więc pod szczególną opieką. Wszystko wiem ale... strasznie za nim tęsknię.

Zosia idzie już do przedszkola 3 rok więc trochę się przyzwyczaiłam. Ale Krzyś ... Nie sypia już w dzień ale z przedszkola wrócił bardzo zmęczony nadmiarem wrażeń. Padł o 18. Poszedł do tego przedszkola bo chciał no i dlatego, ze w grudniu przybędzie nam jeszcze jedno maleństwo i stwierdziłam, że może mniej to przeżyje będąc juz przedszkolakiem. Ale cały czas mam wątpliwości. Niby cisza w domu, spokój ale ja tylko patrzę na zegarek - kiedy moge po nich iść. Obłędu dostaję icon_cry.gif usycham z tęsknoty icon_cry.gif Buuuuuuuuuu

Ja chce moje dzieci icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif buuuu
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post śro, 25 sie 2004 - 11:51
Post #1

No tak. Od wczoraj Krzyś poszedł do przedszkola. Malutkiego, domowego, jest tam z siostrą. Sam bardzo chciał iść. Jest najmłodszy więc pod szczególną opieką. Wszystko wiem ale... strasznie za nim tęsknię.

Zosia idzie już do przedszkola 3 rok więc trochę się przyzwyczaiłam. Ale Krzyś ... Nie sypia już w dzień ale z przedszkola wrócił bardzo zmęczony nadmiarem wrażeń. Padł o 18. Poszedł do tego przedszkola bo chciał no i dlatego, ze w grudniu przybędzie nam jeszcze jedno maleństwo i stwierdziłam, że może mniej to przeżyje będąc juz przedszkolakiem. Ale cały czas mam wątpliwości. Niby cisza w domu, spokój ale ja tylko patrzę na zegarek - kiedy moge po nich iść. Obłędu dostaję icon_cry.gif usycham z tęsknoty icon_cry.gif Buuuuuuuuuu

Ja chce moje dzieci icon_cry.gif icon_cry.gif icon_cry.gif buuuu
milly
śro, 25 sie 2004 - 13:16
Umieram, umieram od niedzieli kiedy to zdałam sobie sprawę z tego faktu. Oczywiście chodzi o debiut przedszkolny. Na wszelki wypadek mam przygotowany sedatif pc oraz półtora tygodniowy urlop icon_cool.gif
Postanowiłam odbierać Młodego przed leżakowaniem (pani z przedszkola zdradziła mi, że jak jedno dziecko zaczyna ryczeć to po chwili cała sala ryczy). So, chcąc przynajmniej przez parę dni oszczędzić dziecku udziału dziecięcia w zbiorowym ryku zabierać będę go po obiedzie.
Jestem totalnie nieprzygotowana. Ani kapci dziecko nie ma, ani worka na kapcie, ani bloku i kredek. Ja też nie jestem przygotowana. Psychicznie oczywiście. I nic mnie nie obchodzi to, że przecież i tak pracuję i mnie nie ma w domu i czas spędzamy popołudniami. Przeżywam i już. Nie ominę tego i pewnie w końcu na jakiejś odpowiedniej leżance wyrzucę z siebie cały stres. Na razie wyżywać się będę tutaj icon_cool.gif
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post śro, 25 sie 2004 - 13:16
Post #2

Umieram, umieram od niedzieli kiedy to zdałam sobie sprawę z tego faktu. Oczywiście chodzi o debiut przedszkolny. Na wszelki wypadek mam przygotowany sedatif pc oraz półtora tygodniowy urlop icon_cool.gif
Postanowiłam odbierać Młodego przed leżakowaniem (pani z przedszkola zdradziła mi, że jak jedno dziecko zaczyna ryczeć to po chwili cała sala ryczy). So, chcąc przynajmniej przez parę dni oszczędzić dziecku udziału dziecięcia w zbiorowym ryku zabierać będę go po obiedzie.
Jestem totalnie nieprzygotowana. Ani kapci dziecko nie ma, ani worka na kapcie, ani bloku i kredek. Ja też nie jestem przygotowana. Psychicznie oczywiście. I nic mnie nie obchodzi to, że przecież i tak pracuję i mnie nie ma w domu i czas spędzamy popołudniami. Przeżywam i już. Nie ominę tego i pewnie w końcu na jakiejś odpowiedniej leżance wyrzucę z siebie cały stres. Na razie wyżywać się będę tutaj icon_cool.gif
Ika
śro, 25 sie 2004 - 13:19
Milly, ryczą podobno rano jak się je zostawia - to może przyprowadzaj na obiad? icon_wink.gif

A w ogóle weźcie mnie kurna nie stresujcie przed urlopem!!!! icon_evil.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 25 sie 2004 - 13:19
Post #3

Milly, ryczą podobno rano jak się je zostawia - to może przyprowadzaj na obiad? icon_wink.gif

A w ogóle weźcie mnie kurna nie stresujcie przed urlopem!!!! icon_evil.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
milly
śro, 25 sie 2004 - 13:30
Ika, sedatif pc, polecam na stres.

Poza tym chyba żadna pora nie będzie odpowiednia. Szlag by.

Idę popić wody, bo rzuciłam palenie i nawet sobie dymka nie mogę uspokajająco dmuchnąć icon_evil.gif
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post śro, 25 sie 2004 - 13:30
Post #4

Ika, sedatif pc, polecam na stres.

Poza tym chyba żadna pora nie będzie odpowiednia. Szlag by.

Idę popić wody, bo rzuciłam palenie i nawet sobie dymka nie mogę uspokajająco dmuchnąć icon_evil.gif
Ika
śro, 25 sie 2004 - 13:41
CYTAT(milly)
Ika, sedatif pc, polecam na stres.

Bez recepty? A można po tym prowadzić brykę? icon_biggrin.gif

CYTAT(milly)
Idę popić wody, bo rzuciłam palenie i nawet sobie dymka nie mogę uspokajająco dmuchnąć icon_evil.gif

Oooo, bardzo słuszne posunięcie, trzymam kciuki icon_biggrin.gif
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post śro, 25 sie 2004 - 13:41
Post #5

CYTAT(milly)
Ika, sedatif pc, polecam na stres.

Bez recepty? A można po tym prowadzić brykę? icon_biggrin.gif

CYTAT(milly)
Idę popić wody, bo rzuciłam palenie i nawet sobie dymka nie mogę uspokajająco dmuchnąć icon_evil.gif

Oooo, bardzo słuszne posunięcie, trzymam kciuki icon_biggrin.gif

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
marghe.
śro, 25 sie 2004 - 14:03
A gucio, oszustko icon_biggrin.gif (w kwestii palenia..)
Dziewczyny, rozumiem i klepię po plecach. Ryczłąm jak bóbr stojąc pod bramą przedszkola.

Wy to chociaz macie "wymówkę" w postaci pracy. Ja jej nie miałam. Ja, wyrodna Kura Domowa wysłałam córcię prosto do paszczy wilka.

... a Czerwony Kapturek zjadł wilka . Schrupał i wypluł.

Bedzie dobrze.
SÅ‚owo mamy Gaby - cycocha. Mamy Gaby przedszkolaka.

i zauwazcie do jakiego przedszklola wysłałam Gabę .. Zyje, ma sie świetnie i dzielnie idzie do nowego.
m.[/i]
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 25 sie 2004 - 14:03
Post #6

A gucio, oszustko icon_biggrin.gif (w kwestii palenia..)
Dziewczyny, rozumiem i klepię po plecach. Ryczłąm jak bóbr stojąc pod bramą przedszkola.

Wy to chociaz macie "wymówkę" w postaci pracy. Ja jej nie miałam. Ja, wyrodna Kura Domowa wysłałam córcię prosto do paszczy wilka.

... a Czerwony Kapturek zjadł wilka . Schrupał i wypluł.

Bedzie dobrze.
SÅ‚owo mamy Gaby - cycocha. Mamy Gaby przedszkolaka.

i zauwazcie do jakiego przedszklola wysłałam Gabę .. Zyje, ma sie świetnie i dzielnie idzie do nowego.
m.[/i]
Edi Zet :)
śro, 25 sie 2004 - 14:08
Ja tam siÄ™ nie bojÄ™.... icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post śro, 25 sie 2004 - 14:08
Post #7

Ja tam siÄ™ nie bojÄ™.... icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif icon_rolleyes.gif

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
milly
śro, 25 sie 2004 - 14:21
sedatif pc jest lekiem homeopatycznym. Można prowadzić samochód, bez recepty oczywiście, koszt ok. 20 zeta.
I działa, przynajmniej na mnie uspokajająco i na dobry sen icon_biggrin.gif
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post śro, 25 sie 2004 - 14:21
Post #8

sedatif pc jest lekiem homeopatycznym. Można prowadzić samochód, bez recepty oczywiście, koszt ok. 20 zeta.
I działa, przynajmniej na mnie uspokajająco i na dobry sen icon_biggrin.gif
milly
śro, 25 sie 2004 - 14:24
oszustko?! No wiesz, gdybym dzisiaj rzuciła się na najbliższą paczkę która leży w barku to owszem, miałabyś prawo tak mnie nazwać. Ale nie nie nie moja droga, wróciłam na dobrą drogę - czyli do wody.
Przepraszaj i kajaj siÄ™ icon_lol.gif
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post śro, 25 sie 2004 - 14:24
Post #9

oszustko?! No wiesz, gdybym dzisiaj rzuciła się na najbliższą paczkę która leży w barku to owszem, miałabyś prawo tak mnie nazwać. Ale nie nie nie moja droga, wróciłam na dobrą drogę - czyli do wody.
Przepraszaj i kajaj siÄ™ icon_lol.gif
marghe.
śro, 25 sie 2004 - 14:29
Pitu pitu..
dzisiaj.
a wczoraj?

Nie bedem siem kajać ( i tu buźka z jęzorem wywalonym aż miło)

Z homeopatycznych jest jeszcze Nervoheel.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 25 sie 2004 - 14:29
Post #10

Pitu pitu..
dzisiaj.
a wczoraj?

Nie bedem siem kajać ( i tu buźka z jęzorem wywalonym aż miło)

Z homeopatycznych jest jeszcze Nervoheel.
Kari07
śro, 25 sie 2004 - 14:52
Na początku mały płakał w sali a ja pod salą....
Teraz 3 tydzień nie płacze i chodzi chętnie ( tfu tfu..odpukać!!) juz 3 tydzień.
I on leciał do sali wesoły a ja potem płakałam pod salą,ze on już nie płacze więc mnie nie potrzebuje...
Dom wariatów! icon_biggrin.gif
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post śro, 25 sie 2004 - 14:52
Post #11

Na początku mały płakał w sali a ja pod salą....
Teraz 3 tydzień nie płacze i chodzi chętnie ( tfu tfu..odpukać!!) juz 3 tydzień.
I on leciał do sali wesoły a ja potem płakałam pod salą,ze on już nie płacze więc mnie nie potrzebuje...
Dom wariatów! icon_biggrin.gif
milly
śro, 25 sie 2004 - 15:09
a wczoraj to marghe, stateczna mama odważnego przedszkolaka, śpiewała niemieckie piosenki ludowe na stole w knajpie i używała makaronu sojowego jako peruczki.
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post śro, 25 sie 2004 - 15:09
Post #12

a wczoraj to marghe, stateczna mama odważnego przedszkolaka, śpiewała niemieckie piosenki ludowe na stole w knajpie i używała makaronu sojowego jako peruczki.
marghe.
śro, 25 sie 2004 - 15:13
.. i to niby ja piłam.. icon_lol.gif
m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 25 sie 2004 - 15:13
Post #13

.. i to niby ja piłam.. icon_lol.gif
m.
jaq
śro, 25 sie 2004 - 16:43
Milly i reszta
spokojnie, bo tak to tylko wygląda z naszej strony. My też zapisaliśmy dzieciaki do obiadu i po trzech tygodniach moja mała córcia zaczęła być markotna przy odbieraniu. Rozpłakiwała się, marudziła, nie wiedzieliśmy o co chodzi. Wreszcie wyznała, że... chce zostawać w łóżeczku po obiedzie, a ja ją zabieram.
Jaka okropna mama!!
jaq


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8
Dołączył: wto, 24 sie 04 - 10:40
Nr użytkownika: 2,032




post śro, 25 sie 2004 - 16:43
Post #14

Milly i reszta
spokojnie, bo tak to tylko wygląda z naszej strony. My też zapisaliśmy dzieciaki do obiadu i po trzech tygodniach moja mała córcia zaczęła być markotna przy odbieraniu. Rozpłakiwała się, marudziła, nie wiedzieliśmy o co chodzi. Wreszcie wyznała, że... chce zostawać w łóżeczku po obiedzie, a ja ją zabieram.
Jaka okropna mama!!

--------------------
JAQ - mama dwojga samodzielnych
addera
śro, 25 sie 2004 - 21:03
CYTAT(milly)
a wczoraj to marghe, stateczna mama odważnego przedszkolaka, śpiewała niemieckie piosenki ludowe na stole w knajpie i używała makaronu sojowego jako peruczki.



icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif to "kury domowe" tak majÄ… ?

Ja chcę być taką kurą icon_mrgreen.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post śro, 25 sie 2004 - 21:03
Post #15

CYTAT(milly)
a wczoraj to marghe, stateczna mama odważnego przedszkolaka, śpiewała niemieckie piosenki ludowe na stole w knajpie i używała makaronu sojowego jako peruczki.



icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif to "kury domowe" tak majÄ… ?

Ja chcę być taką kurą icon_mrgreen.gif

--------------------



marghe.
śro, 25 sie 2004 - 21:55
tiaaa. Bawarskie i jodłowała.
Wszystko po soku pomidorowym i 1 coli.
m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post śro, 25 sie 2004 - 21:55
Post #16

tiaaa. Bawarskie i jodłowała.
Wszystko po soku pomidorowym i 1 coli.
m.
agulla
czw, 26 sie 2004 - 13:19
Oj toście mnie tym przedszkolem trochę wystrachały icon_eek.gif
Jestem zupełnie nie przygotowana na pójście od września zuzki do przedszkola a tu za parę dni wyjazd z domu. Tylko zuzka chodzi i powtarza jak ją zapytać że Ania czyli Babcia będzie ją do przedszkola odprowadzać. Niestety przedszkole nadal zamknięte więc nawet nie wiem tak do końca ile mnie to kosztować będzie.
Kurcze będzie bal jak sie zacznie przedszkolowanie zulki icon_rolleyes.gif
agulla


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 75
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 14:57
SkÄ…d: Sosnowiec
Nr użytkownika: 261

GG:


post czw, 26 sie 2004 - 13:19
Post #17

Oj toście mnie tym przedszkolem trochę wystrachały icon_eek.gif
Jestem zupełnie nie przygotowana na pójście od września zuzki do przedszkola a tu za parę dni wyjazd z domu. Tylko zuzka chodzi i powtarza jak ją zapytać że Ania czyli Babcia będzie ją do przedszkola odprowadzać. Niestety przedszkole nadal zamknięte więc nawet nie wiem tak do końca ile mnie to kosztować będzie.
Kurcze będzie bal jak sie zacznie przedszkolowanie zulki icon_rolleyes.gif

--------------------
agulla mama Zuzuni (19.02.2002) user posted image i Mateusza (16.03.2005) [url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
milly
czw, 26 sie 2004 - 13:28
bal z przytupem. Już nie wiem, czy rozmawiać z Młodym o tym przedszkolu, czy nie. Mam małe wyobrażenie szczerze mówiąc. I już szukam odpowiednich krzaków co by się w nich ukryć i obserwować.
Czy macie może lornetkę????
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post czw, 26 sie 2004 - 13:28
Post #18

bal z przytupem. Już nie wiem, czy rozmawiać z Młodym o tym przedszkolu, czy nie. Mam małe wyobrażenie szczerze mówiąc. I już szukam odpowiednich krzaków co by się w nich ukryć i obserwować.
Czy macie może lornetkę????
Edi Zet :)
czw, 26 sie 2004 - 14:08
CYTAT(milly)
Czy macie może lornetkę????


Nie, ale mam peryskop, spadochron i finkÄ™. Chcesz? icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post czw, 26 sie 2004 - 14:08
Post #19

CYTAT(milly)
Czy macie może lornetkę????


Nie, ale mam peryskop, spadochron i finkÄ™. Chcesz? icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
marghe.
czw, 26 sie 2004 - 14:27
Gadać. Opowiadać. Czytać ksiazeczki, ktorych bohaterowie dzielnie brykają do przedszkola. Itp.

m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 26 sie 2004 - 14:27
Post #20

Gadać. Opowiadać. Czytać ksiazeczki, ktorych bohaterowie dzielnie brykają do przedszkola. Itp.

m.
> Debiut przedszkolaka i depresja mamy :(((
Start new topic
Reply to this topic
5 Stron V   1 2 3 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 23 maj 2024 - 13:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama