Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Telefony, telefony...

> 
kasiask
czw, 30 wrz 2004 - 09:24
Zostałam ostatnio wprowadzona w osłupienie. Rzecz się miała w przedszkolu, w grupie Julka, czyli 5-6 latków. Byłam świadkiem takiej oto scenki.
Osoby:Piotruś (lat 6), Marcin (lat 5), Tatuś Piotrusia (lat ?)

Miejsce: sala grupy IV

Czas akcji: tuż po gimnastyce korekcyjnej, dzieci przebierają się po zajęciach.

Piotruś miota się po sali z komórką (prawdziwą!!) przy uchu i krzyczy wściekle do niej mniej więcej tak:
Piotruś: Tak tato...uderzył mnie...tak Marcin!! Znowu mnie uderzył!! Porozmawiaj z nim!
I buch daje komórkę osłupiałemu Marcinowi. Ten w milczeniu wysłuchuje co ma mu do powiedzenia Tatuś Piotrusia. Ja ostoję obok i słyszę tylko "bla, bla, bla". Marcin nic nie mówi, tylko kiwa głową, po czym oddaje komórkę Piotrusiowi, który kontynuuje rozmowę ze swoim Tatą.
Piotruś: No! Powiedziałeś mu?! A co mu powiedziałeś??

Obok mnie stoi Pani Ania i Pani Beatka. Patrzymy na siebie z zaskoczeniem i nie wiemy jak zareagować.
No bo jak własciwie należałoby zareagować na 6-ciolatka z komórką, który w ten sposób załatwia konflikty z kolegami?
Czy ten świat nie zwiariował?
A może to ja jestem wariatka???
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post czw, 30 wrz 2004 - 09:24
Post #1

Zostałam ostatnio wprowadzona w osłupienie. Rzecz się miała w przedszkolu, w grupie Julka, czyli 5-6 latków. Byłam świadkiem takiej oto scenki.
Osoby:Piotruś (lat 6), Marcin (lat 5), Tatuś Piotrusia (lat ?)

Miejsce: sala grupy IV

Czas akcji: tuż po gimnastyce korekcyjnej, dzieci przebierają się po zajęciach.

Piotruś miota się po sali z komórką (prawdziwą!!) przy uchu i krzyczy wściekle do niej mniej więcej tak:
Piotruś: Tak tato...uderzył mnie...tak Marcin!! Znowu mnie uderzył!! Porozmawiaj z nim!
I buch daje komórkę osłupiałemu Marcinowi. Ten w milczeniu wysłuchuje co ma mu do powiedzenia Tatuś Piotrusia. Ja ostoję obok i słyszę tylko "bla, bla, bla". Marcin nic nie mówi, tylko kiwa głową, po czym oddaje komórkę Piotrusiowi, który kontynuuje rozmowę ze swoim Tatą.
Piotruś: No! Powiedziałeś mu?! A co mu powiedziałeś??

Obok mnie stoi Pani Ania i Pani Beatka. Patrzymy na siebie z zaskoczeniem i nie wiemy jak zareagować.
No bo jak własciwie należałoby zareagować na 6-ciolatka z komórką, który w ten sposób załatwia konflikty z kolegami?
Czy ten świat nie zwiariował?
A może to ja jestem wariatka???

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

marghe.
czw, 30 wrz 2004 - 09:32
Nie jestes.
m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 30 wrz 2004 - 09:32
Post #2

Nie jestes.
m.
milly
czw, 30 wrz 2004 - 09:33
Świat zwariował. A później dziwimy się zachowaniom młodzieży. Popatrzmy na rodziców. I założę się, że tatki tatuś potrafi zrobić awanturę pani przedszkolance, która zwróciła uwagę. Jedynym wyjściem powinien być regulamin, w którym jasno byłoby napisane co można a czego nie można używać w przedszkolu/szkole. Jasny i czytelny. I dyscyplina.
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post czw, 30 wrz 2004 - 09:33
Post #3

Świat zwariował. A później dziwimy się zachowaniom młodzieży. Popatrzmy na rodziców. I założę się, że tatki tatuś potrafi zrobić awanturę pani przedszkolance, która zwróciła uwagę. Jedynym wyjściem powinien być regulamin, w którym jasno byłoby napisane co można a czego nie można używać w przedszkolu/szkole. Jasny i czytelny. I dyscyplina.
Gabi_99
czw, 30 wrz 2004 - 09:34
trochę w szoku jestem icon_eek.gif niezły terrorysta widac w regulamin trzeba już wpisywać zakaz takich komórek jak brakuje rodzicom szarych
Gabi_99


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 100
Dołączył: wto, 09 wrz 03 - 09:19
Skąd: Gdynia
Nr użytkownika: 1,036




post czw, 30 wrz 2004 - 09:34
Post #4

trochę w szoku jestem icon_eek.gif niezły terrorysta widac w regulamin trzeba już wpisywać zakaz takich komórek jak brakuje rodzicom szarych

--------------------
Gabi mama Tymka
sdw
czw, 30 wrz 2004 - 09:35
icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Świat zwariował. Zdecydowanie icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif


Ale..., cos mi sie przypomniało. Otóz mam znajomych, kiedys bliskich bardzo, juz rzadko sie odwiedzamy, którzy swojemu, wówczas bodajze dwulatkowi, kupili komórke. A kupili mu "bo chciał" a jak by mu nie kupili to by sie darł icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Dziecko dzwoniło do tatusia bo miało zaprogramowany klawisz. Oprzytomnieli jak zapłacili kilkusetzłotowy rachunek icon_confused.gif Chłopak dzis jest chyba w 2 klasie. W dalszym ciagu rozwydrzony i szantazem wymuszajacym wszytsko co mu sie "należy". W zeszłym roku wymusił laptopa icon_confused.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 30 wrz 2004 - 09:35
Post #5

icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif

Świat zwariował. Zdecydowanie icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif


Ale..., cos mi sie przypomniało. Otóz mam znajomych, kiedys bliskich bardzo, juz rzadko sie odwiedzamy, którzy swojemu, wówczas bodajze dwulatkowi, kupili komórke. A kupili mu "bo chciał" a jak by mu nie kupili to by sie darł icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif Dziecko dzwoniło do tatusia bo miało zaprogramowany klawisz. Oprzytomnieli jak zapłacili kilkusetzłotowy rachunek icon_confused.gif Chłopak dzis jest chyba w 2 klasie. W dalszym ciagu rozwydrzony i szantazem wymuszajacym wszytsko co mu sie "należy". W zeszłym roku wymusił laptopa icon_confused.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
pirania
czw, 30 wrz 2004 - 09:49
icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
icon_eek.gif
nie no bujasz icon_wink.gif
pirania


Grupa: Zbanowani
Postów: 9,406
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 14:10
Skąd: przy kompie
Nr użytkownika: 471




post czw, 30 wrz 2004 - 09:49
Post #6

icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif
icon_eek.gif
nie no bujasz icon_wink.gif

--------------------
kiedy?, w ogóle, mia?am przemy?lenia a teraz mam pranie, list? zakupów spo?ywczych
i ubezpieczenie emerytalne ustawione jako sta?y przelew. by <a href="https://"https://zimno.blog.pl/"" rel="nofollow" target="_blank">https://zimno.blog.pl/</a>


<a href="https://"https://opsesyjna.blox.pl/html"" rel="nofollow" target="_blank">https://opsesyjna.blox.pl/html</a>

Obudzi?am w sobie zwierz?, niestety to koala.

kasiask
czw, 30 wrz 2004 - 09:53
CYTAT(gwm)
":twisted:  :twisted:  :twisted:  
icon_eek.gif  
nie no bujasz icon_wink.gif"


niestety nie icon_sad.gif
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post czw, 30 wrz 2004 - 09:53
Post #7

CYTAT(gwm)
":twisted:  :twisted:  :twisted:  
icon_eek.gif  
nie no bujasz icon_wink.gif"


niestety nie icon_sad.gif

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

addera
czw, 30 wrz 2004 - 09:54
No świat zwariował, zwariowali rodzice.
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post czw, 30 wrz 2004 - 09:54
Post #8

No świat zwariował, zwariowali rodzice.

--------------------



kasiarybka

Go??







post czw, 30 wrz 2004 - 10:32
Post #9

CYTAT(wiolontela)
: Chłopak dzis jest chyba w 2 klasie. W dalszym ciagu rozwydrzony i szantazem wymuszajacym wszytsko co mu sie "należy". W zeszłym roku wymusił laptopa icon_confused.gif


Wiesz co Wiola jak coś takiego słyszę to mnie szlag trafia !!!

Jak to WYMUSIŁ ????

Wiesz co....rodzice powinni pójść do lekarza, skrzywdzili dzieciaka, a teraz pewnie, zadają sobie pytanie: "gdzie popełniliśmy błąd ? "

icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_twisted.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
grzałka
czw, 30 wrz 2004 - 10:38
Starzejecie się po prostu...świat idzie do przodu icon_lol.gif
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 30 wrz 2004 - 10:38
Post #10

Starzejecie się po prostu...świat idzie do przodu icon_lol.gif

--------------------
sdw
czw, 30 wrz 2004 - 10:38
Nie, Kasia, oni nie uwazaja, ze skrzywdzili. To jest wg nich normalne, ze dziecko CHCE. A uwazaja, ze skoro ich stac to przeciez nie musza odmawiac. Rozumiesz?

Jeszcze w zeszłym roku było tak, ze mu matka na drugie sniadanie hepi mila z MC-a woziła do szkoły bo nie miał zyczenia jesc kanapek. A ona najpiewr woziła go do szkoły , potem wracała do domu, szybko karmiła młodsza dwójke (w tym niespełna roczna córke), wsiadała w samochód i jechała do MC Donalda icon_evil.gif . A mieszkaja pod miastem icon_confused.gif

No i tak jakos wyszło, że sie juz nieczesto spotykamy icon_wink.gif icon_confused.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post czw, 30 wrz 2004 - 10:38
Post #11

Nie, Kasia, oni nie uwazaja, ze skrzywdzili. To jest wg nich normalne, ze dziecko CHCE. A uwazaja, ze skoro ich stac to przeciez nie musza odmawiac. Rozumiesz?

Jeszcze w zeszłym roku było tak, ze mu matka na drugie sniadanie hepi mila z MC-a woziła do szkoły bo nie miał zyczenia jesc kanapek. A ona najpiewr woziła go do szkoły , potem wracała do domu, szybko karmiła młodsza dwójke (w tym niespełna roczna córke), wsiadała w samochód i jechała do MC Donalda icon_evil.gif . A mieszkaja pod miastem icon_confused.gif

No i tak jakos wyszło, że sie juz nieczesto spotykamy icon_wink.gif icon_confused.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
i.
czw, 30 wrz 2004 - 10:44
Skoro rodzice nawalili to powinno się tym zająć przedszkole.
I nie pozwalać na przynoszenie komórek przez dzieci.
W szkole Zuzy jest np. zakaz używania, w wyjątkowych wypadkach dzieci mogą mieć, ale wyłączone.
Ale w przedszkolu?
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 30 wrz 2004 - 10:44
Post #12

Skoro rodzice nawalili to powinno się tym zająć przedszkole.
I nie pozwalać na przynoszenie komórek przez dzieci.
W szkole Zuzy jest np. zakaz używania, w wyjątkowych wypadkach dzieci mogą mieć, ale wyłączone.
Ale w przedszkolu?
moko.
czw, 30 wrz 2004 - 11:42
no ładnie icon_sad.gif dorośli wariują icon_sad.gif
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post czw, 30 wrz 2004 - 11:42
Post #13

no ładnie icon_sad.gif dorośli wariują icon_sad.gif

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
kasiarybka

Go??







post czw, 30 wrz 2004 - 11:50
Post #14

O właśnie Moko !!

Nie świat zwariował, tylko dorośli.

Czasami zastanawiam się, co popycha rodziców do takiego ulegania swoim pociechom ?

Czy chcą im dać to czego Oni nie mieli w dzieciństwie ?

Czy może chcą coś Mu wynagros=dzić ?

Brak czasu na przykład ?
Neona (Teodora)
czw, 30 wrz 2004 - 14:51
CYTAT(kasiarybka)
Czasami zastanawiam się, co popycha rodziców do takiego ulegania swoim pociechom ?

Czy chcą im dać to czego Oni nie mieli w dzieciństwie ?

Czy może chcą coś Mu wynagros=dzić ?

Brak czasu na przykład ?

Brak czasu, miłości, czułości i uwagi. Większość dzisiejszych rodziców goni wciąż za pieniądzem i karierą zawodową, zapominając o podstawowych potrzebach psychicznych swoich dzieci, a takim rozpieszczaniem i kupowaniem wszystkiego, czego tylko zapragną chcą im to wynagrodzić. Nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet najdroższa na świecie zabawka czy komórka nie zastąpi kontaktu z matką czy ojcem.
Neona (Teodora)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 19
Dołączył: pią, 14 maj 04 - 19:16
Skąd: Hajnówka
Nr użytkownika: 1,744

GG:


post czw, 30 wrz 2004 - 14:51
Post #15

CYTAT(kasiarybka)
Czasami zastanawiam się, co popycha rodziców do takiego ulegania swoim pociechom ?

Czy chcą im dać to czego Oni nie mieli w dzieciństwie ?

Czy może chcą coś Mu wynagros=dzić ?

Brak czasu na przykład ?

Brak czasu, miłości, czułości i uwagi. Większość dzisiejszych rodziców goni wciąż za pieniądzem i karierą zawodową, zapominając o podstawowych potrzebach psychicznych swoich dzieci, a takim rozpieszczaniem i kupowaniem wszystkiego, czego tylko zapragną chcą im to wynagrodzić. Nie zdają sobie sprawy z tego, że nawet najdroższa na świecie zabawka czy komórka nie zastąpi kontaktu z matką czy ojcem.
grzałka
czw, 30 wrz 2004 - 14:54
Mam niejasne wrażenie, że za naszych czasów ten czas, uwaga itp też szwankowały, tylko psycholodzy nie robili z tego takiej sprawy.

Za czasów naszych rodziców też.

No i wtedy nie było kasy na zaspokajanie wszystkich dziecięcych zachcianek.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
Skąd: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 30 wrz 2004 - 14:54
Post #16

Mam niejasne wrażenie, że za naszych czasów ten czas, uwaga itp też szwankowały, tylko psycholodzy nie robili z tego takiej sprawy.

Za czasów naszych rodziców też.

No i wtedy nie było kasy na zaspokajanie wszystkich dziecięcych zachcianek.

--------------------
Agnieszka AZJ
czw, 30 wrz 2004 - 19:09
A jak za parę lat tego Piotrusia napadną dresiarze, to też im poda komórkę, zeby ich tatuś opieprzył ???
Chorzy ludzi... Kasiu - jak najdalej od nich.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post czw, 30 wrz 2004 - 19:09
Post #17

A jak za parę lat tego Piotrusia napadną dresiarze, to też im poda komórkę, zeby ich tatuś opieprzył ???
Chorzy ludzi... Kasiu - jak najdalej od nich.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
marsjanka
czw, 30 wrz 2004 - 19:15
Dobrze, że nie przyniósł kałacha aby sprawy załatwiać szybciej i bezwzględnie.
marsjanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 372
Dołączył: pon, 13 wrz 04 - 18:11
Skąd: Lublin
Nr użytkownika: 2,088




post czw, 30 wrz 2004 - 19:15
Post #18

Dobrze, że nie przyniósł kałacha aby sprawy załatwiać szybciej i bezwzględnie.
kasiarybka

Go??







post pią, 01 paź 2004 - 01:17
Post #19

CYTAT(Agnieszka AZJ)
A jak za parę lat tego Piotrusia napadną dresiarze, to też im poda komórkę, zeby ich tatuś opieprzył  ???
Chorzy ludzi...  Kasiu - jak najdalej od nich.


Aga ja od takowych ludzi zawsze stronię.

Niecirpię wręcz.

Staram się wytłumaczyć Dośkowi, jak to jest tak naprawdę w tym dziwnym świecie.

Narazienie widzę dziwnych i niejasnych sytuacji,ale mam wyostrzony wzrok isłuch.

Ostatnio Donek "przyniósł" ze sobą, ze szkoły siniaka, na policzku.

Kiedy zapytałam, powiedział, żeto kolega, niechcący Go udeżył ( ??? )

Okazało się, że w klasie mojego syna "grasuje" osobnik,którego nikt nie potrafi usadzić icon_sad.gif

Pocioł koleżance tornister - nożyczkami.

Zabrał komuś tam śniadanie.

Zepchnął ze schodów ( !!!!!!!!!!!!!!) chłopca.

Nauczycielka reaguje, ale nie może zrobić nic więcej niż postawić gościa w kącie !!

Chłopca wychowuje babcia.

Mama ma ważniejsze sprawy na głowie.

Jestem w trójce, niedługo mamy zebranie.....nie omieszkam wspomnieć o tym małym "gościu" terroryzującym klasę...
malinowa i Malin...
pią, 01 paź 2004 - 11:38
Trochę sie usmiałam w ten pop...y dzień.
A co do komórek w przedszkolu - skoro w szkole jest zakaz uzywania ich podczas lekcji to i w przedszkolu należałoby to wprowadzic.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post pią, 01 paź 2004 - 11:38
Post #20

Trochę sie usmiałam w ten pop...y dzień.
A co do komórek w przedszkolu - skoro w szkole jest zakaz uzywania ich podczas lekcji to i w przedszkolu należałoby to wprowadzic.

--------------------
> Telefony, telefony...
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 26 maj 2024 - 09:03
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama