Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna  

nazwisko

> 
Ciocia Magda
czw, 04 lis 2004 - 14:09
Czy Wasze dzieci znają swoje nazwiska i jak się do nich odnoszą?
Moje niezbyt lubią swoje i coraz to wymyślają jakieś modyfikacje - nie wiem, czy to dlatego, że mama tak smiesznie się denerwuje czy może są za małe? A może nazwisk się po prostu nie lubi?
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 04 lis 2004 - 14:09
Post #1

Czy Wasze dzieci znają swoje nazwiska i jak się do nich odnoszą?
Moje niezbyt lubią swoje i coraz to wymyślają jakieś modyfikacje - nie wiem, czy to dlatego, że mama tak smiesznie się denerwuje czy może są za małe? A może nazwisk się po prostu nie lubi?

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
milly
czw, 04 lis 2004 - 14:25
moje dziecko, odkąd nauczyło się mówić, przedstawia się imieniem i nazwiskiem. Wszystkim. Pani w parku, sklepie, dzieciom na placu zabaw, komu się tylko da. Dodatkowo przedstawia też osoby mu towarzyszące - te już z imienia, ale za to z podaniem dokładnego miejsca w rodzinie.
Na szczęście ostatnio udało mi się go przekonać, że wystarczy tylko przedstawienie się imieniem.
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post czw, 04 lis 2004 - 14:25
Post #2

moje dziecko, odkąd nauczyło się mówić, przedstawia się imieniem i nazwiskiem. Wszystkim. Pani w parku, sklepie, dzieciom na placu zabaw, komu się tylko da. Dodatkowo przedstawia też osoby mu towarzyszące - te już z imienia, ale za to z podaniem dokładnego miejsca w rodzinie.
Na szczęście ostatnio udało mi się go przekonać, że wystarczy tylko przedstawienie się imieniem.
Agnisma
czw, 04 lis 2004 - 14:27
Natalia potrafi się przedstawić pełnym imieniem i nazwiskiem(o ile się ją o to poprosi) odkąd skoczyła jakieś 2,5roku.
Podoba jej się chyba nasze nazwisko, bo wykazuje pełen luz w prezentowaniu go.
Zna też nazwiska babci i cioci, i swojego cioteczego brata...full icon_lol.gif
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post czw, 04 lis 2004 - 14:27
Post #3

Natalia potrafi się przedstawić pełnym imieniem i nazwiskiem(o ile się ją o to poprosi) odkąd skoczyła jakieś 2,5roku.
Podoba jej się chyba nasze nazwisko, bo wykazuje pełen luz w prezentowaniu go.
Zna też nazwiska babci i cioci, i swojego cioteczego brata...full icon_lol.gif

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
addera
czw, 04 lis 2004 - 14:27
Przez całe dzieciństwo nie znosiłam swojego nazwiska, bo zawsze musiałam dwa razy powtarzać icon_confused.gif
Myślałam, że po ślubie bedzie lepiej i guzik . Niby krótsze mam nazwisko, ale też dwa razy powtarzam icon_rolleyes.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post czw, 04 lis 2004 - 14:27
Post #4

Przez całe dzieciństwo nie znosiłam swojego nazwiska, bo zawsze musiałam dwa razy powtarzać icon_confused.gif
Myślałam, że po ślubie bedzie lepiej i guzik . Niby krótsze mam nazwisko, ale też dwa razy powtarzam icon_rolleyes.gif

--------------------



kama_
czw, 04 lis 2004 - 15:37
Addera powiem Ci na pocieszenie,że ja potarzam zazwyczaj około 5 razy icon_exclaim.gif a jeśli sytuacja wymaga napisania mojego nazwiska to MUSZĘ je przeliterować(8 liter) a i tak robią po 2 byki icon_eek.gif
kama_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 464
Dołączył: czw, 29 maj 03 - 09:46
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 784




post czw, 04 lis 2004 - 15:37
Post #5

Addera powiem Ci na pocieszenie,że ja potarzam zazwyczaj około 5 razy icon_exclaim.gif a jeśli sytuacja wymaga napisania mojego nazwiska to MUSZĘ je przeliterować(8 liter) a i tak robią po 2 byki icon_eek.gif

--------------------
user posted image
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
Kama mama Kamilki ur. 22 marca 2001r. :)
marghe.
czw, 04 lis 2004 - 17:40
To ja lepiej zamilknę icon_lol.gif
Moje nazwisko jest dziwaczne co nieco. I na dodatek sie nie odmienia. Wszyscy z uporem maniaka je przekręcają jak tylko sie da..

Jakby mi tego było mało to sobie dorzuciłam jeszcze nazwisko męza.. wcale nie lepsze icon_wink.gif
Idzie jęzor połamać.

m.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 04 lis 2004 - 17:40
Post #6

To ja lepiej zamilknę icon_lol.gif
Moje nazwisko jest dziwaczne co nieco. I na dodatek sie nie odmienia. Wszyscy z uporem maniaka je przekręcają jak tylko sie da..

Jakby mi tego było mało to sobie dorzuciłam jeszcze nazwisko męza.. wcale nie lepsze icon_wink.gif
Idzie jęzor połamać.

m.
Ciocia Magda
czw, 04 lis 2004 - 18:16
No właśnie, ja też mam nazwisko niepolskie i nieodmienialne, na dodatek dość zabawne.
Ma tylko 5 liter a zawsze muszę literować i też się wszyscy mylą - czasami wręcz mówię pani, żeby sobie zapisała tak jak się czyta a nie jak się pisze, żeby było szybciej.
Oj, biedne te moje dzieci!
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post czw, 04 lis 2004 - 18:16
Post #7

No właśnie, ja też mam nazwisko niepolskie i nieodmienialne, na dodatek dość zabawne.
Ma tylko 5 liter a zawsze muszę literować i też się wszyscy mylą - czasami wręcz mówię pani, żeby sobie zapisała tak jak się czyta a nie jak się pisze, żeby było szybciej.
Oj, biedne te moje dzieci!

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
Sylwia M.
czw, 04 lis 2004 - 18:42
CYTAT(milly)
moje dziecko, odkąd nauczyło się mówić, przedstawia się imieniem i nazwiskiem. Wszystkim. Pani w parku, sklepie, dzieciom na placu zabaw, komu się tylko da. Dodatkowo przedstawia też osoby mu towarzyszące - te już z imienia, ale za to z podaniem dokładnego miejsca w rodzinie.  
Na szczęście ostatnio udało mi się go przekonać, że wystarczy tylko przedstawienie się imieniem.


Moje dokładnie tak samo icon_biggrin.gif
Sylwia M.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,370
Dołączył: wto, 23 gru 03 - 14:47
Skąd: Bełchatów
Nr użytkownika: 1,282

GG:


post czw, 04 lis 2004 - 18:42
Post #8

CYTAT(milly)
moje dziecko, odkąd nauczyło się mówić, przedstawia się imieniem i nazwiskiem. Wszystkim. Pani w parku, sklepie, dzieciom na placu zabaw, komu się tylko da. Dodatkowo przedstawia też osoby mu towarzyszące - te już z imienia, ale za to z podaniem dokładnego miejsca w rodzinie.  
Na szczęście ostatnio udało mi się go przekonać, że wystarczy tylko przedstawienie się imieniem.


Moje dokładnie tak samo icon_biggrin.gif
i.
czw, 04 lis 2004 - 18:48
Jurek też się przedstawia imieniem, nazwiskiem i adresem.
A o sobie mówi "taki fajny chłopak, co nazywa się Juleczek L... i mieszka na Kościuszki jedenaście" icon_wink.gif
Ja np. pytam kto namalował na ścianie samochód, to wtedy pada powyższa odpowiedź.
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post czw, 04 lis 2004 - 18:48
Post #9

Jurek też się przedstawia imieniem, nazwiskiem i adresem.
A o sobie mówi "taki fajny chłopak, co nazywa się Juleczek L... i mieszka na Kościuszki jedenaście" icon_wink.gif
Ja np. pytam kto namalował na ścianie samochód, to wtedy pada powyższa odpowiedź.
Villi
czw, 04 lis 2004 - 20:51
Misiek od kiedy poszedł do żłobka zaczął też się przedstawiać imieniem i nazwiskiem. I nawet na pytanie o samo imię w odpowiedzi zawsze podaje też nazwisko.

Magda, a jak tam pan sąsiad z klatki obok który wg amani też ma zagraniczne nazwisko? icon_lol.gif
Villi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,630
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 12:07
Nr użytkownika: 630

GG:


post czw, 04 lis 2004 - 20:51
Post #10

Misiek od kiedy poszedł do żłobka zaczął też się przedstawiać imieniem i nazwiskiem. I nawet na pytanie o samo imię w odpowiedzi zawsze podaje też nazwisko.

Magda, a jak tam pan sąsiad z klatki obok który wg amani też ma zagraniczne nazwisko? icon_lol.gif

--------------------
If you can't be a good example -- then you'll just have to be a horrible warning.
Pecia
czw, 04 lis 2004 - 20:59
moje dzieci przedstwiaja sie tylko z imienia

Zuzie wystarczy spytac jeszcze o nazwisko to oczywiscie powie,

ale Jasia trzeba zapytac........"a dalej? " icon_lol.gif
czyli :jak sie nazywasz chlopczyku?
-Jasio
-a na nazwisko?
-Jasiek : icon_eek.gif
- no......Jaś i co dalej?
Jasiek: icon_biggrin.gif K.........


strasznie to skomplikowane icon_rolleyes.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post czw, 04 lis 2004 - 20:59
Post #11

moje dzieci przedstwiaja sie tylko z imienia

Zuzie wystarczy spytac jeszcze o nazwisko to oczywiscie powie,

ale Jasia trzeba zapytac........"a dalej? " icon_lol.gif
czyli :jak sie nazywasz chlopczyku?
-Jasio
-a na nazwisko?
-Jasiek : icon_eek.gif
- no......Jaś i co dalej?
Jasiek: icon_biggrin.gif K.........


strasznie to skomplikowane icon_rolleyes.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
kasiarybka

Go??







post czw, 04 lis 2004 - 21:01
Post #12

A ja zawsze miałam problem ze swoim nazwiskiem panieńskim...wszyscy przezywali się na mnie "Snara", strasznie mnie to wkurzało...okropnie dosłownie icon_twisted.gif ....teraz wszyscy znajomi mówią na nas Rybki icon_smile.gif
kayak
czw, 04 lis 2004 - 21:08
Gaba odkad mowi co nieco, przedstawia sie z imienia i nazwiska. Przedstawia tez nas oraz hmmm moje cycki. icon_wink.gif

"Ja jestem Dabusia Potociet(oczywiscie lekko przekreca icon_wink.gif), a to Malta Potociet, moja mama, a to Michał Potociet, a to są Cyce Potociet, jeden naziwa się Lewy, a Dludi Plawy icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif "

P.S. Nie, nie karmie mojej corki icon_wink.gif Odstawila sie od cycka w wieku 17 m-cy, ale milosc jej do nich pozostala icon_wink.gif Okres personalizacji ciagle trwa icon_smile.gif
kayak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 258
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 16:37
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 880




post czw, 04 lis 2004 - 21:08
Post #13

Gaba odkad mowi co nieco, przedstawia sie z imienia i nazwiska. Przedstawia tez nas oraz hmmm moje cycki. icon_wink.gif

"Ja jestem Dabusia Potociet(oczywiscie lekko przekreca icon_wink.gif), a to Malta Potociet, moja mama, a to Michał Potociet, a to są Cyce Potociet, jeden naziwa się Lewy, a Dludi Plawy icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif "

P.S. Nie, nie karmie mojej corki icon_wink.gif Odstawila sie od cycka w wieku 17 m-cy, ale milosc jej do nich pozostala icon_wink.gif Okres personalizacji ciagle trwa icon_smile.gif

--------------------
Marta mama Gaby ur.27.09.2002
https://gaba.bmxer.info
marghe.
czw, 04 lis 2004 - 21:56
Kayak icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post czw, 04 lis 2004 - 21:56
Post #14

Kayak icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
amania
czw, 04 lis 2004 - 22:22
CYTAT(Villi)
Magda, a jak tam pan sąsiad z klatki obok który wg amani też ma zagraniczne nazwisko? icon_lol.gif


Wredna baba Villi icon_twisted.gif



Marysia przedstawia sie nazwiskiem, kiedy sie ją o to poprosi i wtedy też najczęściej uświadamia wszystkich, że jej mama to ma dwa icon_wink.gif
Aha, o naszym psie mówi:"A to jest Rafik K....ski"
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post czw, 04 lis 2004 - 22:22
Post #15

CYTAT(Villi)
Magda, a jak tam pan sąsiad z klatki obok który wg amani też ma zagraniczne nazwisko? icon_lol.gif


Wredna baba Villi icon_twisted.gif



Marysia przedstawia sie nazwiskiem, kiedy sie ją o to poprosi i wtedy też najczęściej uświadamia wszystkich, że jej mama to ma dwa icon_wink.gif
Aha, o naszym psie mówi:"A to jest Rafik K....ski"

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
addera
pią, 05 lis 2004 - 07:19
Kayak icon_lol.gif
addera


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,191
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 14:04
Nr użytkownika: 171




post pią, 05 lis 2004 - 07:19
Post #16

Kayak icon_lol.gif

--------------------



milly
pią, 05 lis 2004 - 08:55
kayak icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post pią, 05 lis 2004 - 08:55
Post #17

kayak icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif
Edi Zet :)
pią, 05 lis 2004 - 09:01
Ja mam tak popaprane nazwisko, że moja Ula dłuuuuuuuuuuugo go nie wymówi. Stara się, ale wychodzi jej Psipsialek. No i jest Ula Psipsialek, Egor Psipsialek, Mama Psipsialek i oczywiście Tata Psipsialek.
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
Skąd: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post pią, 05 lis 2004 - 09:01
Post #18

Ja mam tak popaprane nazwisko, że moja Ula dłuuuuuuuuuuugo go nie wymówi. Stara się, ale wychodzi jej Psipsialek. No i jest Ula Psipsialek, Egor Psipsialek, Mama Psipsialek i oczywiście Tata Psipsialek.

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, Szymuś /2007 i Hania/2012
Arwena.
pią, 05 lis 2004 - 09:07
A mój syn długo nas przedstawiał tak

Kubuś Ł...ski, Mama Ł....ska i Tata Człowieku icon_lol.gif
Arwena.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,686
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 19:13
Nr użytkownika: 218




post pią, 05 lis 2004 - 09:07
Post #19

A mój syn długo nas przedstawiał tak

Kubuś Ł...ski, Mama Ł....ska i Tata Człowieku icon_lol.gif

--------------------
everybody lies
Elak
pią, 05 lis 2004 - 09:41
Mój synek zawsze przedstawia się Michał K. a córka też choć częsciej tylko Julia. Jak ktoś do niej mówił dziewczynko.... to ona: nie jestem dziewczynka tylko Julia icon_lol.gif
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post pią, 05 lis 2004 - 09:41
Post #20

Mój synek zawsze przedstawia się Michał K. a córka też choć częsciej tylko Julia. Jak ktoś do niej mówił dziewczynko.... to ona: nie jestem dziewczynka tylko Julia icon_lol.gif

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

> nazwisko
Start new topic
Reply to this topic
3 Stron V   1 2 3 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 26 maj 2024 - 08:13
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama