Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Sezamowe Ciasteczka Szczęścia

> 
Jaco
nie, 13 lut 2005 - 22:33
Przepis nie mój tylko AgusiH
Ale pozwolę sobie wkleić bo nie zamierzam sama tyć icon_mrgreen.gif. Potrzebuję towarzystwa icon_evil.gif

Ciasteczka są tak pyszne, że jeśli zamierzacie je zrobić z jednej tylko porcji, to sobie lepiej od razu odpuśćcie. Ja robię od razu z dwóch i po godzinie i tak nie ma w domu nic słodkiego. A oto oryginalne zdjęcie autora czyli AgusiH. A pod spodem oryginalny przepis icon_smile.gif



--------------------------------------------------------------------------------

SEZAMOWE CIASTECZKA SZCZĘŚCIA

Podobno ziarno sezamowe jest w Afryce symbolem powodzenia, stąd nazwa ciasteczek. Są wyśmienite, pysznie chrupiące, otoczone sezamową skorupką. U mnie w domu bardziej lubiane niż sezamki.



ilość:40 szt (2 duże blaszki do pieczenia)

2/3 szkl uprażonego na patelni sezamu
100g masła
1/2 szkl białego cukru
1/2 szkl jasnego brÄ…zowego cukru
1 jajko
1 opakowanie cukru waniliowego
1 i 1/4 szkl maki
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/4 łyżeczki soli
1/4 łyżeczki cynamonu

Utrzeć masło z 2 rodzajami cukru i cukrem waniliowym. Dodać jajko. Wymieszać mąkę z proszkiem, solę i cynamonem i stopniowo dodawać do ciasta nadal ucierając. Na koniec wmieszać do ciasta połowe uprażonego sezamu. wstawic ciasto na min. 1 godz. do lodówki. Następnie po wyjęciu formować kulki średnicy ok.3cm ( ja nabieram ciasto łyżeczką i formuję kulki dłonią). Każdą kulkę obtaczać w pozostałym sezamie, kłaść na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i lekko rozpłaszczać dłonią. Ukladac na blaszkach zachowujac duze odstepy miedzy ciasteczkami - maksimum 20 kulek na duza blaszke od piekarnika.
Piec ok. 10-15min w 190 stopniach, aż będą złote ( złote! nie brązowe, nie wolno ich przepiec). Zdejmować z papieru do pieczenia dopiero po ostygnięciu.

Życzę smacznego wszystkim ciasteczkowym potworom
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post nie, 13 lut 2005 - 22:33
Post #1

Przepis nie mój tylko AgusiH
Ale pozwolę sobie wkleić bo nie zamierzam sama tyć icon_mrgreen.gif. Potrzebuję towarzystwa icon_evil.gif

Ciasteczka są tak pyszne, że jeśli zamierzacie je zrobić z jednej tylko porcji, to sobie lepiej od razu odpuśćcie. Ja robię od razu z dwóch i po godzinie i tak nie ma w domu nic słodkiego. A oto oryginalne zdjęcie autora czyli AgusiH. A pod spodem oryginalny przepis icon_smile.gif



--------------------------------------------------------------------------------

SEZAMOWE CIASTECZKA SZCZĘŚCIA

Podobno ziarno sezamowe jest w Afryce symbolem powodzenia, stąd nazwa ciasteczek. Są wyśmienite, pysznie chrupiące, otoczone sezamową skorupką. U mnie w domu bardziej lubiane niż sezamki.



ilość:40 szt (2 duże blaszki do pieczenia)

2/3 szkl uprażonego na patelni sezamu
100g masła
1/2 szkl białego cukru
1/2 szkl jasnego brÄ…zowego cukru
1 jajko
1 opakowanie cukru waniliowego
1 i 1/4 szkl maki
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia
1/4 łyżeczki soli
1/4 łyżeczki cynamonu

Utrzeć masło z 2 rodzajami cukru i cukrem waniliowym. Dodać jajko. Wymieszać mąkę z proszkiem, solę i cynamonem i stopniowo dodawać do ciasta nadal ucierając. Na koniec wmieszać do ciasta połowe uprażonego sezamu. wstawic ciasto na min. 1 godz. do lodówki. Następnie po wyjęciu formować kulki średnicy ok.3cm ( ja nabieram ciasto łyżeczką i formuję kulki dłonią). Każdą kulkę obtaczać w pozostałym sezamie, kłaść na blaszkę wyłożoną papierem do pieczenia i lekko rozpłaszczać dłonią. Ukladac na blaszkach zachowujac duze odstepy miedzy ciasteczkami - maksimum 20 kulek na duza blaszke od piekarnika.
Piec ok. 10-15min w 190 stopniach, aż będą złote ( złote! nie brązowe, nie wolno ich przepiec). Zdejmować z papieru do pieczenia dopiero po ostygnięciu.

Życzę smacznego wszystkim ciasteczkowym potworom

--------------------
Jacobina - mama Kuby






Mika
pon, 14 lut 2005 - 00:51
Jazda kusicielko icon_twisted.gif
przecież ja chora bym była gdybym nie wypróbowała przepisu i sezamu mam w bród .... i odchudzać się miałam od poniedziałku icon_evil.gif ....pewnie sierpień mnie zastanie icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post pon, 14 lut 2005 - 00:51
Post #2

Jazda kusicielko icon_twisted.gif
przecież ja chora bym była gdybym nie wypróbowała przepisu i sezamu mam w bród .... i odchudzać się miałam od poniedziałku icon_evil.gif ....pewnie sierpień mnie zastanie icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
siłaczka
pon, 14 lut 2005 - 09:19
A już się napaliłam,że zrobię te ciasteczka dla Michasi..., z glukozą bo sezam jeść może. Kicha, cukier brązowy, cynamon.. icon_sad.gif icon_sad.gif
Ale może kiedyś, dla siebie.. icon_wink.gif , przepis w każdym razie mi się podoba.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post pon, 14 lut 2005 - 09:19
Post #3

A już się napaliłam,że zrobię te ciasteczka dla Michasi..., z glukozą bo sezam jeść może. Kicha, cukier brązowy, cynamon.. icon_sad.gif icon_sad.gif
Ale może kiedyś, dla siebie.. icon_wink.gif , przepis w każdym razie mi się podoba.
katiek
pon, 14 lut 2005 - 11:00
Ja obok tematu-Kasia czy znasz wafle do lodów z LP (tudzież z Geanta)-są bez cukru
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post pon, 14 lut 2005 - 11:00
Post #4

Ja obok tematu-Kasia czy znasz wafle do lodów z LP (tudzież z Geanta)-są bez cukru
Jaco
pon, 14 lut 2005 - 12:01
eKachna,
Zrób bez brązowego cukru i cynamonu. Myślę, że będą równie pyszne. Kolor pewnie będzie inny, ale tu o smak przecież chodzi a nie o kolor.
Jaco


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,221
Dołączył: wto, 10 cze 03 - 01:36
Nr użytkownika: 814

GG:


post pon, 14 lut 2005 - 12:01
Post #5

eKachna,
Zrób bez brązowego cukru i cynamonu. Myślę, że będą równie pyszne. Kolor pewnie będzie inny, ale tu o smak przecież chodzi a nie o kolor.

--------------------
Jacobina - mama Kuby






siłaczka
pon, 14 lut 2005 - 14:28
CYTAT(katiek)
Ja obok tematu-Kasia czy znasz wafle do lodów z LP (tudzież z Geanta)-są bez cukru

icon_rolleyes.gif Nie znam. Ale LP mam niedaleko wiec podskoczę, dzięki za informację.
siłaczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,519
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 21:58
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 155




post pon, 14 lut 2005 - 14:28
Post #6

CYTAT(katiek)
Ja obok tematu-Kasia czy znasz wafle do lodów z LP (tudzież z Geanta)-są bez cukru

icon_rolleyes.gif Nie znam. Ale LP mam niedaleko wiec podskoczę, dzięki za informację.
Graz
pon, 21 lut 2005 - 01:10
EKachna ja robiłam bez cukru brązowego. Były ok, ludziom smakowały, ale ja szczerze mówiąć az taka zachwycona nie jestem icon_lol.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pon, 21 lut 2005 - 01:10
Post #7

EKachna ja robiłam bez cukru brązowego. Były ok, ludziom smakowały, ale ja szczerze mówiąć az taka zachwycona nie jestem icon_lol.gif
> Sezamowe Ciasteczka Szczęścia
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 02 cze 2024 - 05:50
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama