Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

ALERGIA PRZY KARMIENIU PIERSIÄ„?

> 
Ita
nie, 26 cze 2005 - 12:38
Moja kruszynka która ma niecale 2 miesiące ma okropną wysypkę na twarzy (tylko) i lekarka powiedziała że to na mleko krowie i produkty mleczne które zjadam (karmię ją tylko piersią). Czy to możliwe? Odstawiłam od 4 dni absolutnie wszystkie produkty mleczne a jej to dalej nie schodzi, ile czasu potrzeba aby zeszło? Ratujcie, miałyście taki problem? Czy mogę jeść np. mleko kozie? Doradźcie coś kobiety! Kaśka
Ita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 18 maj 05 - 19:06
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 3,169

GG:


post nie, 26 cze 2005 - 12:38
Post #1

Moja kruszynka która ma niecale 2 miesiące ma okropną wysypkę na twarzy (tylko) i lekarka powiedziała że to na mleko krowie i produkty mleczne które zjadam (karmię ją tylko piersią). Czy to możliwe? Odstawiłam od 4 dni absolutnie wszystkie produkty mleczne a jej to dalej nie schodzi, ile czasu potrzeba aby zeszło? Ratujcie, miałyście taki problem? Czy mogę jeść np. mleko kozie? Doradźcie coś kobiety! Kaśka

--------------------
Kaśka
skanna
nie, 26 cze 2005 - 14:55
Taka wysypka może oznaczać skazę białkową, ale w tym wieku znacznie bardziej prawdopodobny jest trądzik niemowlęcy, czyli wysyp Twoich hormonów do mleka i takie właśnie ich działanie na dziecko.
Jeśli małej nie dolega nic poza tym czyli:
- nie boli jÄ… brzuszek
- stolce nie są zielone i śluzowate
- nie ma szorstkiej skóry
- nie ma wodnistego kataru albo sapki
- nie ma ciemieniuchy na brwiach
- nie ma pęknięć za uszami i/lub w zgięciach kończyn

to raczej ma szansę być trądzik a nie alergia.
Poczekaj wytrzymaj jeszcze parę dni na diecie, jeśli nic się nie zmieni, to znaczy, że dieta nie ma wpływu na stan skóry i możesz powrócić do nabiału. Trądzik przechodzi sam po jakimś czasie.
Natomiast jeśli zaobserwujesz oprócz wysypki jeden lub kilka wymienionych wyżej objawów, wtedy rzeczywiście można podejrzewać alergię na białko mleka krowiego i należy odstawić absolutnie wszystko co z nim związane.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post nie, 26 cze 2005 - 14:55
Post #2

Taka wysypka może oznaczać skazę białkową, ale w tym wieku znacznie bardziej prawdopodobny jest trądzik niemowlęcy, czyli wysyp Twoich hormonów do mleka i takie właśnie ich działanie na dziecko.
Jeśli małej nie dolega nic poza tym czyli:
- nie boli jÄ… brzuszek
- stolce nie są zielone i śluzowate
- nie ma szorstkiej skóry
- nie ma wodnistego kataru albo sapki
- nie ma ciemieniuchy na brwiach
- nie ma pęknięć za uszami i/lub w zgięciach kończyn

to raczej ma szansę być trądzik a nie alergia.
Poczekaj wytrzymaj jeszcze parę dni na diecie, jeśli nic się nie zmieni, to znaczy, że dieta nie ma wpływu na stan skóry i możesz powrócić do nabiału. Trądzik przechodzi sam po jakimś czasie.
Natomiast jeśli zaobserwujesz oprócz wysypki jeden lub kilka wymienionych wyżej objawów, wtedy rzeczywiście można podejrzewać alergię na białko mleka krowiego i należy odstawić absolutnie wszystko co z nim związane.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
amo
nie, 26 cze 2005 - 15:08
MOja Asia tez miala okropna wysypke ok. drugiego miesiaca. Odstawilam nabial, ale podejrzewalam rowniez, ze byly to potowki, bo wysypka pojawila sie przy okazji goraczkowania. Dos dlugo sie utrzymywaly, ale w koncu znikly. Kapalam mala w tym fioletowym czyms na zmiane z Oilatum. PO jakims czasie powpoli zaczelam wracac do nabialu - najlepiej zaczac od zoltego sera, bo najrzadziej uczula. Teraz jem wszystko i krostki nie wracaja. Ostatnio pojawilo sie ich troche za uszmi i jednak raczej sa to potowki - teraz smaruje kremem Balneum, bardzo skuteczny.
amo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,886
Dołączył: śro, 12 lis 03 - 19:24
Nr użytkownika: 1,184




post nie, 26 cze 2005 - 15:08
Post #3

MOja Asia tez miala okropna wysypke ok. drugiego miesiaca. Odstawilam nabial, ale podejrzewalam rowniez, ze byly to potowki, bo wysypka pojawila sie przy okazji goraczkowania. Dos dlugo sie utrzymywaly, ale w koncu znikly. Kapalam mala w tym fioletowym czyms na zmiane z Oilatum. PO jakims czasie powpoli zaczelam wracac do nabialu - najlepiej zaczac od zoltego sera, bo najrzadziej uczula. Teraz jem wszystko i krostki nie wracaja. Ostatnio pojawilo sie ich troche za uszmi i jednak raczej sa to potowki - teraz smaruje kremem Balneum, bardzo skuteczny.

--------------------



Okruszek (+2010)
Ita
nie, 26 cze 2005 - 21:49
Obawiam się że niestety to alergia bo Zosia ma miała sapkę i nawet byłam z tym u lekarki (ale stwierdziła że to od suchego powietrza - a wtedy jeszcze jej nie wysypało na buzi) i ma ciemieniuchę na brwi jednej icon_sad.gif Powiedzcie czy to oznacza że nie będzie również później mogła jeśc produktów mlecznych? I czy jajka może czy tylko chodzi o mleko? Czy coś dostawałyście aby uzupełnić dietę swoją- jakieś witaminy? Mój starszy synek ma alergię na laktozę (inaczej się objawiała), wolałabym uniknąć drugiej alergii w przyszłości, czy jest szansa aby Zosię uchronić od stałej alergii??? Zatroskana mama
Ita


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4
Dołączył: śro, 18 maj 05 - 19:06
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 3,169

GG:


post nie, 26 cze 2005 - 21:49
Post #4

Obawiam się że niestety to alergia bo Zosia ma miała sapkę i nawet byłam z tym u lekarki (ale stwierdziła że to od suchego powietrza - a wtedy jeszcze jej nie wysypało na buzi) i ma ciemieniuchę na brwi jednej icon_sad.gif Powiedzcie czy to oznacza że nie będzie również później mogła jeśc produktów mlecznych? I czy jajka może czy tylko chodzi o mleko? Czy coś dostawałyście aby uzupełnić dietę swoją- jakieś witaminy? Mój starszy synek ma alergię na laktozę (inaczej się objawiała), wolałabym uniknąć drugiej alergii w przyszłości, czy jest szansa aby Zosię uchronić od stałej alergii??? Zatroskana mama

--------------------
Kaśka
skanna
nie, 26 cze 2005 - 22:29
Moja Gabi wyrosła z alergii na mleko po jakichś czterech latach diety. Niestety, ma nadal alergię wziewną, która ujawniła się w 10 m-cu życia.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
SkÄ…d: ...
Nr użytkownika: 970




post nie, 26 cze 2005 - 22:29
Post #5

Moja Gabi wyrosła z alergii na mleko po jakichś czterech latach diety. Niestety, ma nadal alergię wziewną, która ujawniła się w 10 m-cu życia.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
> ALERGIA PRZY KARMIENIU PIERSIÄ„?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 15 cze 2024 - 02:19
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama