Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Dodatkowe zajęcia dla 4-latka

> 
eMariola
czw, 08 wrz 2005 - 11:19
Mamy kilka możliwości dodatkowych (platnych oczywiście) zajęć i nie wiem co wybrać.
W 3-latkach córka chodziła na taniec, teraz może chodzić jeszcze na angielski, judo i gimnastykę korekcyjną (ale to już lekarz zdecyduje)
Młoda oczywiście chce chodzić na wszystko, no ale to niestety kosztuje.
Mnie szczególnie o ten angielski chodzi. Czy jest sens dawać 4-latka na takie lekcje? Czy to nie za wcześnie?
Proszę podzielcie sie swoimi doświadczeniami i opiniami.
eMariola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,827
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 491




post czw, 08 wrz 2005 - 11:19
Post #1

Mamy kilka możliwości dodatkowych (platnych oczywiście) zajęć i nie wiem co wybrać.
W 3-latkach córka chodziła na taniec, teraz może chodzić jeszcze na angielski, judo i gimnastykę korekcyjną (ale to już lekarz zdecyduje)
Młoda oczywiście chce chodzić na wszystko, no ale to niestety kosztuje.
Mnie szczególnie o ten angielski chodzi. Czy jest sens dawać 4-latka na takie lekcje? Czy to nie za wcześnie?
Proszę podzielcie sie swoimi doświadczeniami i opiniami.
Ika
czw, 08 wrz 2005 - 11:27
Ja bym wybrała angielski i judo. Na jakąś sztukę walki i tak zamierzam Młodego posyłać, a angielski to dla mnie podstawa. IMHO jest sens posyłać czterolatka, bo tu nie chodzi o to, żeby od razu zaczął gadać w obcym języku, ale osłuchanie się z językiem też jest bardzo ważne. Będzie mu łatwiej uczyć się tego języka później. A na pewno podstawowe słówka załapie....
U nas w przedszkolu właśnie dziś jest zebranie, mam nadzieję, że zostanie poruszona kwestia angielskiego (dyrektorka mi powiedziała, że to zależy od ilości chętnych). Mam nadzieję, ze chętnych będzie wystarczająco dużo, bo angielski w przedszkolu wyjdzie taniej, niż prywatnie. A poza tym uważam, że dzieci w grupie jakoś lepiej się uczą przez zabawę.
Ika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 25,644
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 20:57
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 127




post czw, 08 wrz 2005 - 11:27
Post #2

Ja bym wybrała angielski i judo. Na jakąś sztukę walki i tak zamierzam Młodego posyłać, a angielski to dla mnie podstawa. IMHO jest sens posyłać czterolatka, bo tu nie chodzi o to, żeby od razu zaczął gadać w obcym języku, ale osłuchanie się z językiem też jest bardzo ważne. Będzie mu łatwiej uczyć się tego języka później. A na pewno podstawowe słówka załapie....
U nas w przedszkolu właśnie dziś jest zebranie, mam nadzieję, że zostanie poruszona kwestia angielskiego (dyrektorka mi powiedziała, że to zależy od ilości chętnych). Mam nadzieję, ze chętnych będzie wystarczająco dużo, bo angielski w przedszkolu wyjdzie taniej, niż prywatnie. A poza tym uważam, że dzieci w grupie jakoś lepiej się uczą przez zabawę.

--------------------
___________________________________________________________
Jeśli ktoś bardzo chce zrobić z siebie idiotę, należy mu na to pozwolić.
----------------------------------------------------------------------------
Kiedy ktoś obgaduje Cię za plecami, oznacza to tylko, że go wyprzedziłeś ;)

**********************
eMariola
czw, 08 wrz 2005 - 11:49
Wiesz Ika, tylko ten angielski w moim przedszkolu to co rok ma taki sam program. No ale osluchać rzeczywiście się może.
A judo to jej marzenie, tylko z tego co widziałam w ubiegłym roku to na te lekcje chodzili sami chłopcy.
Ale myslę, że ona tez sobie poradzi.
U mnie angielski 30 zł - tylko nie pamiętam czy raz czy dwa razy w tygodniu.
eMariola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,827
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 491




post czw, 08 wrz 2005 - 11:49
Post #3

Wiesz Ika, tylko ten angielski w moim przedszkolu to co rok ma taki sam program. No ale osluchać rzeczywiście się może.
A judo to jej marzenie, tylko z tego co widziałam w ubiegłym roku to na te lekcje chodzili sami chłopcy.
Ale myslę, że ona tez sobie poradzi.
U mnie angielski 30 zł - tylko nie pamiętam czy raz czy dwa razy w tygodniu.
EwaKW
czw, 08 wrz 2005 - 12:22
CYTAT(eMariola)
W 3-latkach córka chodziła na taniec, teraz może chodzić jeszcze na angielski, judo i gimnastykę korekcyjną (ale to już lekarz zdecyduje)
.


Mam pytanie troche obok tematu.
Czy o tym ze dziecko moze chodzic na gimnastyke korekcyjna musi decydowac lekarz?
Ja swojego 3 latka zapisalam mimo iz wad postawy itp nie stwierdzono
pozdrawiam
EwaKW


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,011
Dołączył: nie, 30 mar 03 - 08:05
SkÄ…d: Zielonki
Nr użytkownika: 225

GG:


post czw, 08 wrz 2005 - 12:22
Post #4

CYTAT(eMariola)
W 3-latkach córka chodziła na taniec, teraz może chodzić jeszcze na angielski, judo i gimnastykę korekcyjną (ale to już lekarz zdecyduje)
.


Mam pytanie troche obok tematu.
Czy o tym ze dziecko moze chodzic na gimnastyke korekcyjna musi decydowac lekarz?
Ja swojego 3 latka zapisalam mimo iz wad postawy itp nie stwierdzono
pozdrawiam

--------------------
Kuba (14.09.02)
eMariola
czw, 08 wrz 2005 - 12:36
W naszym przedszkolu takie są wymogi jesli chodzi o gimnastykę korekcyjną-lekarz dokonuje kwalifikacji. Ale myslę że jakby ktoś się uparł, to też dopuszczą-w końcu to odpłatne.
No chyba, że to może zaszkodzić, tego nie wiem.
eMariola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,827
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 491




post czw, 08 wrz 2005 - 12:36
Post #5

W naszym przedszkolu takie są wymogi jesli chodzi o gimnastykę korekcyjną-lekarz dokonuje kwalifikacji. Ale myslę że jakby ktoś się uparł, to też dopuszczą-w końcu to odpłatne.
No chyba, że to może zaszkodzić, tego nie wiem.
feroMonik
czw, 08 wrz 2005 - 12:51
U nas gimnastyka korekcyjna jest dla wszystkich - lekarz ocenia wady, ale zdrowe tez chodza. Sadze ze zawsze jest sens.
feroMonik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,387
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 12:45
SkÄ…d: prowincja
Nr użytkownika: 290




post czw, 08 wrz 2005 - 12:51
Post #6

U nas gimnastyka korekcyjna jest dla wszystkich - lekarz ocenia wady, ale zdrowe tez chodza. Sadze ze zawsze jest sens.

--------------------
Monik, mama jedynaczki Majki

user posted image
Kari07
czw, 08 wrz 2005 - 15:20
Bastek cały tok chodził na gimnastyke korekcyjną chociaz wskazań od lekarza nie miał żadnych. Napewno mu to nie zaszkodziło a zabawę miał fajną. A poza tym - profilaktyka.
Na gimastykę był zapisancyh w sumie 6 czy 8 dzieci a na angielski - 80% procent przedszkolaków.
W tym roku gimnastke mają normlanie w grupach jako zajęcia wiec korekcyjną mu odpuszczę .
Angielski mu obiecałam bo chce chodzić i niech chodzi.
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post czw, 08 wrz 2005 - 15:20
Post #7

Bastek cały tok chodził na gimnastyke korekcyjną chociaz wskazań od lekarza nie miał żadnych. Napewno mu to nie zaszkodziło a zabawę miał fajną. A poza tym - profilaktyka.
Na gimastykę był zapisancyh w sumie 6 czy 8 dzieci a na angielski - 80% procent przedszkolaków.
W tym roku gimnastke mają normlanie w grupach jako zajęcia wiec korekcyjną mu odpuszczę .
Angielski mu obiecałam bo chce chodzić i niech chodzi.

--------------------
Sebastian- październik 2000
Villi
czw, 08 wrz 2005 - 16:16
To ja się dopisze, choc z problemem odwrotnym... jak wytłumaczyc 4-latkowi ze na angielski nie pójdzie? Mały widzi że jest ciężko, ale na angielski chodzi około 80% przedszkolaków... i teraz musze mu jakoś to ładnie i logicznie uzasadnić, choc sama nie wiem jak icon_sad.gif
Villi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,630
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 12:07
Nr użytkownika: 630

GG:


post czw, 08 wrz 2005 - 16:16
Post #8

To ja się dopisze, choc z problemem odwrotnym... jak wytłumaczyc 4-latkowi ze na angielski nie pójdzie? Mały widzi że jest ciężko, ale na angielski chodzi około 80% przedszkolaków... i teraz musze mu jakoś to ładnie i logicznie uzasadnić, choc sama nie wiem jak icon_sad.gif

--------------------
If you can't be a good example -- then you'll just have to be a horrible warning.
mama_do_kwadratu
czw, 08 wrz 2005 - 17:07
Posłałbym na judo.
Angielski li tylko ze względów towarzysko- integracyjnych.
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post czw, 08 wrz 2005 - 17:07
Post #9

Posłałbym na judo.
Angielski li tylko ze względów towarzysko- integracyjnych.
iff
czw, 08 wrz 2005 - 17:15
EwaKW
u mnie jest tak, ze jesli dziecko nie ma wskazan medycznych to chodzi na gimnastyke korekcyjna jakby ogolnorozwojowa, a te dzieci co maja wskazania glownie cwicza te zalecane im cwiczenia, panie sobie dziela dzieci na grupki i jedne sa w ogolnej a jedne o tej samej ze tak powiem "tematyce"
iff


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,277
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 09:41
Nr użytkownika: 139




post czw, 08 wrz 2005 - 17:15
Post #10

EwaKW
u mnie jest tak, ze jesli dziecko nie ma wskazan medycznych to chodzi na gimnastyke korekcyjna jakby ogolnorozwojowa, a te dzieci co maja wskazania glownie cwicza te zalecane im cwiczenia, panie sobie dziela dzieci na grupki i jedne sa w ogolnej a jedne o tej samej ze tak powiem "tematyce"
grzałka
czw, 08 wrz 2005 - 17:18
też bym posłała na judo
angielski raczej wątpię, że jest z native speaker'em, a jako taki ma niewielka wartośc przy "osłuchiwaniu" dziecka z językiem imho
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post czw, 08 wrz 2005 - 17:18
Post #11

też bym posłała na judo
angielski raczej wątpię, że jest z native speaker'em, a jako taki ma niewielka wartośc przy "osłuchiwaniu" dziecka z językiem imho
Fasola
czw, 08 wrz 2005 - 20:46
Wg mnie sport - ja najbardziej, jeśli chce, angielski - powielam zdanie Grzałki. Sprawności komunikacyjnej na takich zajęciach nie nabierze, nie ma szans a jeśli ma się osłuchiwac, to owszem, jest to kapitał na całe życie, bo dzieci własnie system fonetyczny łapią bezbłędnie - gorzej jesli system fonetyczny lektora będzie nie do końca w porządku... To zapłacę za to, że moje dziecko w przyszłości będzie musiało korygowac przedszkolne zaszłości. Figa. Zapisze na angielski, o ile moje dziecko będzie jedynym niezapisanym dzieckiem w grupie, żeby mu przykro nie było.
Fasola


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 642
Dołączył: śro, 15 wrz 04 - 10:46
Nr użytkownika: 2,097




post czw, 08 wrz 2005 - 20:46
Post #12

Wg mnie sport - ja najbardziej, jeśli chce, angielski - powielam zdanie Grzałki. Sprawności komunikacyjnej na takich zajęciach nie nabierze, nie ma szans a jeśli ma się osłuchiwac, to owszem, jest to kapitał na całe życie, bo dzieci własnie system fonetyczny łapią bezbłędnie - gorzej jesli system fonetyczny lektora będzie nie do końca w porządku... To zapłacę za to, że moje dziecko w przyszłości będzie musiało korygowac przedszkolne zaszłości. Figa. Zapisze na angielski, o ile moje dziecko będzie jedynym niezapisanym dzieckiem w grupie, żeby mu przykro nie było.

--------------------
Dziecka dwa
Kari07
piÄ…, 09 wrz 2005 - 11:28
U nas pojawiła się opcja basenu w przedszkolu- raz w tygodniu.
Ale jakoś nie bardzo mnie to przekonuje bo raczej wątpię sam zadbał o wysuszenie się a powątpiewam w opanowanie pań nad grupką przedszkolaków w szatni icon_smile.gif
A sezon jesienny + basen ....Jakos tego nie widzÄ™
A na basen i tak chodzimy sami ( ha! wybudowaki na basen 5 min spacerkiem od bloku) i wtedy wolę go dopilnować.
Kari07


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 882
Dołączył: pią, 12 mar 04 - 15:25
Skąd: Rzeszów
Nr użytkownika: 1,546

GG:


post piÄ…, 09 wrz 2005 - 11:28
Post #13

U nas pojawiła się opcja basenu w przedszkolu- raz w tygodniu.
Ale jakoś nie bardzo mnie to przekonuje bo raczej wątpię sam zadbał o wysuszenie się a powątpiewam w opanowanie pań nad grupką przedszkolaków w szatni icon_smile.gif
A sezon jesienny + basen ....Jakos tego nie widzÄ™
A na basen i tak chodzimy sami ( ha! wybudowaki na basen 5 min spacerkiem od bloku) i wtedy wolę go dopilnować.

--------------------
Sebastian- październik 2000
Elak
pon, 12 wrz 2005 - 11:25
Ja Julkę zapisałam na judo.
Na angielski też będzie chodzić, koszt jest niewielki a dzieci naprawdę łapią słówka. Michała nie zapisałam i teraz żałuję. Też tak myślałam, że zbyt mały, że nic nie wyniesie z zajęć.
A jak zobaczyłam jak dzieci z jego grupy śpiewają po angielsku na przedstawieniu dla rodziców, to byłam zaszokowana. Naprawdę pięknie!
Teraz Misiek poszedł do zerówki w szkole i z tego co zdążyłam się zorientować, to też większość dzieci zna angielski. A on, cóż jest w tyle. Kolejny stres, bo inni potrafią on nie. Czyja wina - no cóż moja, bo go nie zapisałam i sama też nie usiadłam, żeby podstawowych słówek nauczyć icon_redface.gif .
Z Julką błędu nie powtórzę, a Michałowi staram się teraz szybko pomagać.
Swoją drogą, jak obserwuję co się teraz dzieje, to istny wyścig szczurów w zerówkach (czego te biedne dzieci nie robią, czego nie potrafią icon_rolleyes.gif )
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post pon, 12 wrz 2005 - 11:25
Post #14

Ja Julkę zapisałam na judo.
Na angielski też będzie chodzić, koszt jest niewielki a dzieci naprawdę łapią słówka. Michała nie zapisałam i teraz żałuję. Też tak myślałam, że zbyt mały, że nic nie wyniesie z zajęć.
A jak zobaczyłam jak dzieci z jego grupy śpiewają po angielsku na przedstawieniu dla rodziców, to byłam zaszokowana. Naprawdę pięknie!
Teraz Misiek poszedł do zerówki w szkole i z tego co zdążyłam się zorientować, to też większość dzieci zna angielski. A on, cóż jest w tyle. Kolejny stres, bo inni potrafią on nie. Czyja wina - no cóż moja, bo go nie zapisałam i sama też nie usiadłam, żeby podstawowych słówek nauczyć icon_redface.gif .
Z Julką błędu nie powtórzę, a Michałowi staram się teraz szybko pomagać.
Swoją drogą, jak obserwuję co się teraz dzieje, to istny wyścig szczurów w zerówkach (czego te biedne dzieci nie robią, czego nie potrafią icon_rolleyes.gif )

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

> Dodatkowe zajÄ™cia dla 4-latka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 25 maj 2024 - 18:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama