Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 4 5 6 7 nastÄ™pna  

Kwiecien 2002

> 
dorka2(mama Jaku...
piÄ…, 28 sty 2005 - 13:52
no mnie najbardziej irytuje brak jakiejs "logiki" w tym wszystkim a glownie to ze Kuba niestety jeszcze nie wola tylko ja jestem pomyslodawca sikurobienia pytajac sie czy chce Ci sie siusiu itp i czesto dostaje odpowiedz "nie" a czasem niestety znacyz to tak icon_sad.gif

no i oczywiscie jak nie zapytam i nie zauwaze ze synio tryzma sie za siusiaka to majty zasikane.

najwyrazniej to jeszcze nie jego czas echhhhhhh
dorka

ps. "chce siusiu" pada ostatnio z ust qby kiedy lezymy juz w lozku i wypadaloby zasnąć to wtedy wlasnie siku staje sie priorytetową sprawą wymagającą szybkiego zalatwienia, moze to juz jakis krok do przodu hmmm
dorka2(mama Jaku...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 59
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 11:58
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 254

GG:


post piÄ…, 28 sty 2005 - 13:52
Post #101

no mnie najbardziej irytuje brak jakiejs "logiki" w tym wszystkim a glownie to ze Kuba niestety jeszcze nie wola tylko ja jestem pomyslodawca sikurobienia pytajac sie czy chce Ci sie siusiu itp i czesto dostaje odpowiedz "nie" a czasem niestety znacyz to tak icon_sad.gif

no i oczywiscie jak nie zapytam i nie zauwaze ze synio tryzma sie za siusiaka to majty zasikane.

najwyrazniej to jeszcze nie jego czas echhhhhhh
dorka

ps. "chce siusiu" pada ostatnio z ust qby kiedy lezymy juz w lozku i wypadaloby zasnąć to wtedy wlasnie siku staje sie priorytetową sprawą wymagającą szybkiego zalatwienia, moze to juz jakis krok do przodu hmmm

--------------------
dorka, mama jakubka(08.04.02.)
IzaS
piÄ…, 28 sty 2005 - 18:43
Taaaak jeżeli chodzi o logikę to nasz syn też prezentuje bardzo specyficzną. Pytam - chcesz jabłko - nie, po czym idzie po to jabłko icon_biggrin.gif
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
SkÄ…d: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post piÄ…, 28 sty 2005 - 18:43
Post #102

Taaaak jeżeli chodzi o logikę to nasz syn też prezentuje bardzo specyficzną. Pytam - chcesz jabłko - nie, po czym idzie po to jabłko icon_biggrin.gif

--------------------


agabr
sob, 29 sty 2005 - 11:08
Ale wiecie (to szczegolnie do Dorki bo crazy juz mowilam) ja jestem skrajna przeciwniczka wczesnego kontrolowania zwieraczy i w ogole wydaje mi sie ze do momentu kiedy nam na czyms zalezy to cala ta edukacja bierze w leb. A jedrek do nocnika robi od kilku dni . Spokojnie dziewczyny na kazdego przychodzi moment nocnika;). A powiedzcie ile waza i mierza Wasze dzieci ?B
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post sob, 29 sty 2005 - 11:08
Post #103

Ale wiecie (to szczegolnie do Dorki bo crazy juz mowilam) ja jestem skrajna przeciwniczka wczesnego kontrolowania zwieraczy i w ogole wydaje mi sie ze do momentu kiedy nam na czyms zalezy to cala ta edukacja bierze w leb. A jedrek do nocnika robi od kilku dni . Spokojnie dziewczyny na kazdego przychodzi moment nocnika;). A powiedzcie ile waza i mierza Wasze dzieci ?B

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
IzaS
sob, 29 sty 2005 - 12:50
Arek waży około 14 kg, mierzy ok 98 cm. Chudzina taka icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
SkÄ…d: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post sob, 29 sty 2005 - 12:50
Post #104

Arek waży około 14 kg, mierzy ok 98 cm. Chudzina taka icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

--------------------


dorka2(mama Jaku...
pon, 31 sty 2005 - 11:21
wszystkie te wasze argumenta przemawiają do mnie i tez chce zeby to kontrolowanie wychodzilo od dziecięcia organizmu i nie chce go do niczego zmuszac no ale coż irytacja moja jest, no i ogromne poklady cierpliwosci mej tez juz mocno nadwyrezone jak widze po raz kolejny zasikane majty.

ale cóż pora przyjdzie wczesniej czy pozniej icon_wink.gif i chyba sie musze wyluzowac w temacie

jezeli chodzi o gabaryty dzieciecia mego to musze sprawdzic bo na oko ciezki jest i mysle ze tak ok.17stki wazy ale jakos ostatnio sie nie mierzylismy.

a jak jest u Was z samodzielnym jedzeniem?
bo to drugi drazliwy temat u nas icon_wink.gif po sikaniu

dorka
dorka2(mama Jaku...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 59
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 11:58
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 254

GG:


post pon, 31 sty 2005 - 11:21
Post #105

wszystkie te wasze argumenta przemawiają do mnie i tez chce zeby to kontrolowanie wychodzilo od dziecięcia organizmu i nie chce go do niczego zmuszac no ale coż irytacja moja jest, no i ogromne poklady cierpliwosci mej tez juz mocno nadwyrezone jak widze po raz kolejny zasikane majty.

ale cóż pora przyjdzie wczesniej czy pozniej icon_wink.gif i chyba sie musze wyluzowac w temacie

jezeli chodzi o gabaryty dzieciecia mego to musze sprawdzic bo na oko ciezki jest i mysle ze tak ok.17stki wazy ale jakos ostatnio sie nie mierzylismy.

a jak jest u Was z samodzielnym jedzeniem?
bo to drugi drazliwy temat u nas icon_wink.gif po sikaniu

dorka

--------------------
dorka, mama jakubka(08.04.02.)
IzaS
pon, 31 sty 2005 - 18:06
U nas zależy co jemy - makaron, frytki, ziemniaki krojone, schabowego Arek wcina sam. Zupki, ryż i bardziej sypkie rzeczy podaje mama. Czasami nakrzyczę, bo gotowanego mięska, jeżeli jest w całości nasze dziecię nie je, natomiast smażone to i owszem.
Pozdrawiam
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
SkÄ…d: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post pon, 31 sty 2005 - 18:06
Post #106

U nas zależy co jemy - makaron, frytki, ziemniaki krojone, schabowego Arek wcina sam. Zupki, ryż i bardziej sypkie rzeczy podaje mama. Czasami nakrzyczę, bo gotowanego mięska, jeżeli jest w całości nasze dziecię nie je, natomiast smażone to i owszem.
Pozdrawiam

--------------------


madama
wto, 01 lut 2005 - 13:01
CYTAT(IzaS)
U nas zależy co jemy - makaron, frytki, ziemniaki krojone, schabowego Arek wcina sam. Zupki, ryż i bardziej sypkie rzeczy podaje mama.


A u nas od tego czy Piotrek chce jeśc sam ( czasem nie chce 21.gif )

P waży teraz około 15 kg, a ile mierzy...hmm...nie wiem. icon_redface.gif Ubranka nosi na 110-116 (np. bluzki) i 98 (spodnie) - jakaś dziwna ta rozmiarówka. icon_confused.gif
madama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:33
Nr użytkownika: 363




post wto, 01 lut 2005 - 13:01
Post #107

CYTAT(IzaS)
U nas zależy co jemy - makaron, frytki, ziemniaki krojone, schabowego Arek wcina sam. Zupki, ryż i bardziej sypkie rzeczy podaje mama.


A u nas od tego czy Piotrek chce jeśc sam ( czasem nie chce 21.gif )

P waży teraz około 15 kg, a ile mierzy...hmm...nie wiem. icon_redface.gif Ubranka nosi na 110-116 (np. bluzki) i 98 (spodnie) - jakaś dziwna ta rozmiarówka. icon_confused.gif
CrazyMary
wto, 01 lut 2005 - 13:51
Marta waży 18 kg icon_eek.gif , mierzy chyba 97, a co ciekawe naprawdę nie jest grubaskiem. Jest solidnie zbudowana icon_wink.gif , to fakt i brzuszek ma okrągły. Ona jest jakaś taka...ciężka nie gruba, serio icon_lol.gif Mamy ciężkie kości icon_wink.gif

Jeść potrafi sama, kanapki, obiadek też, chociaż obiad raczej muszę w nią wciskać, bo inaczej podziubie tylko. Przestała juz sypiać w dzień, ale ostatnio znów zaczęła, ale nie codziennie.

Mówi sporo, niestety sepleni icon_lol.gif i zamienia mase głosek, trudno mi ocenić na ile jej mowa jest zrozumiała dla obcych, ale chyba w miarę. Ostatnio jest dość wylewna, np dziś w sklepie wychodziła wołając "Dziekuję pani za te danonki, do widzenia!"
CrazyMary


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,888
Dołączył: pią, 11 kwi 03 - 14:59
SkÄ…d: Gdynia
Nr użytkownika: 558

GG:


post wto, 01 lut 2005 - 13:51
Post #108

Marta waży 18 kg icon_eek.gif , mierzy chyba 97, a co ciekawe naprawdę nie jest grubaskiem. Jest solidnie zbudowana icon_wink.gif , to fakt i brzuszek ma okrągły. Ona jest jakaś taka...ciężka nie gruba, serio icon_lol.gif Mamy ciężkie kości icon_wink.gif

Jeść potrafi sama, kanapki, obiadek też, chociaż obiad raczej muszę w nią wciskać, bo inaczej podziubie tylko. Przestała juz sypiać w dzień, ale ostatnio znów zaczęła, ale nie codziennie.

Mówi sporo, niestety sepleni icon_lol.gif i zamienia mase głosek, trudno mi ocenić na ile jej mowa jest zrozumiała dla obcych, ale chyba w miarę. Ostatnio jest dość wylewna, np dziś w sklepie wychodziła wołając "Dziekuję pani za te danonki, do widzenia!"

--------------------


madama
śro, 02 lut 2005 - 12:15
O, jeszcze mi przyszło do głowy...
Jak u waszych dzieci z samodzielnym ubieraniem się? Próbują robic to same?
U nas lepiej wychodzi rozbieranie... PiotruÅ› ubierze sobie sam ewentualnie majtki, spodenki od dresu, podciÄ…gnie rajtuzki.
madama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:33
Nr użytkownika: 363




post śro, 02 lut 2005 - 12:15
Post #109

O, jeszcze mi przyszło do głowy...
Jak u waszych dzieci z samodzielnym ubieraniem się? Próbują robic to same?
U nas lepiej wychodzi rozbieranie... PiotruÅ› ubierze sobie sam ewentualnie majtki, spodenki od dresu, podciÄ…gnie rajtuzki.
IzaS
śro, 02 lut 2005 - 12:36
Arek rozbierze się sam, z ubieraniem nieco gorzej, ale bluzy czy sweterki wychodzą mu coraz lepiej. Podciąga majtki i spaodenki, papcie tez sam załozy, gorzej z zapięciem.
Pozdrawiam
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
SkÄ…d: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post śro, 02 lut 2005 - 12:36
Post #110

Arek rozbierze się sam, z ubieraniem nieco gorzej, ale bluzy czy sweterki wychodzą mu coraz lepiej. Podciąga majtki i spaodenki, papcie tez sam załozy, gorzej z zapięciem.
Pozdrawiam

--------------------


anonimowy

Go??







post nie, 10 kwi 2005 - 22:09
Post #111

Witam wszystkie mamy kwietniowych dzieciaczkow icon_biggrin.gif .
Czy pozegnaliscie juz dzieciece lozeczka ?
Napiszcie prosze.
W dzien chodzimy bez pieluszek i dziewczyny wolaja ze chca sikac choc wpadki zdarzaja sie zadko ale sa.Na noc pieluszka obowiazkowo ale od pewnego czasu obserwuje ze jest coraz czesciej po nocy sucha.
mami x2
nie, 10 kwi 2005 - 22:11
Witam ponownie ten gosc powyzej to bylam ja. icon_lol.gif icon_razz.gif
mami x2


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 32
Dołączył: nie, 23 lis 03 - 17:47
SkÄ…d: Chorzow
Nr użytkownika: 1,208

GG:


post nie, 10 kwi 2005 - 22:11
Post #112

Witam ponownie ten gosc powyzej to bylam ja. icon_lol.gif icon_razz.gif

--------------------
Sabina mama Wiktorii i Glorii ur.27.04.2002r
IzaS
śro, 13 kwi 2005 - 12:54
Witaj, Arek jeszcze przez pnad pół nocy śpi w swoim niemowlęcym łóżeczku. Potem przychodzi do mnie. icon_biggrin.gif
Pozdrawiam
IzaS


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,238
Dołączył: nie, 27 kwi 03 - 10:59
SkÄ…d: Krotoszyn
Nr użytkownika: 656

GG:


post śro, 13 kwi 2005 - 12:54
Post #113

Witaj, Arek jeszcze przez pnad pół nocy śpi w swoim niemowlęcym łóżeczku. Potem przychodzi do mnie. icon_biggrin.gif
Pozdrawiam

--------------------


madama
piÄ…, 15 kwi 2005 - 21:03
Piotuś śpi na materacu od ponad roku, ale to wina wink.gif młodszego brata, który zajął jego łóżeczko.
madama


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 908
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:33
Nr użytkownika: 363




post piÄ…, 15 kwi 2005 - 21:03
Post #114

Piotuś śpi na materacu od ponad roku, ale to wina wink.gif młodszego brata, który zajął jego łóżeczko.
mordeczka
czw, 28 kwi 2005 - 11:21
Adaś już prawie od roku chodzi bez pieluchy i od prawie trzech m-cy nie zdarzyła sie żadna wpadka z mokrymi gatkami.Za to w nocy-to dziwne-spi z pieluchą i zawsze rano ma suchą i w końcu po paru dniach trzeba ją wyrzucić.Próbowaliśmy więc bez pieluchy,ale wtedy zawsze pływaliśmy w łóżku.Zostało nam już tylko pare pieluch jak się skończą to klamka zapadła.Może sie myle-bo tak samo było ze spaniem w łóżeczku.postanowilismu,że jak skończy 3 latka łóżeczko rozkręcimy i mały będzie spał na naszym dużym a my przeniesiemy się do drugiego pokoju.Przez cały tydzień po urodzinach Adaś spał przez całą noc w swoim łóżeczku,teraz przychodzi w nocy do nas.Kiedys powiedziałam mu,że nie ma miejsca i ma wrocić do siebie a on na to"tato,zrób mi miejsce"Mąż spał i przez sen dwrócił się na bok i miejsce sie zrobiło-wrrrrr.
Z ubieraniem i rozbieraniem Adas sobie radzi dobrze ale na ogół mu sie nie chce.Przecież to takie nudne!!!!
Gorzej z jedzeniem-kanapki i potrawy o trwałej konsystencji zje sam ale zupy -hmmm-to mała świnka-wszystko rozleje. Dlatego wole mu dawac sama,przynajmniej więcej zje.
Zupy nie są jego ulubionym daniem,woli ziemniaki ,miesko,surówki.
Nie jest gruby ale dobrze zbudowany,waży około 16 kg.i nosi ubranka na 104/110 niektóre nawet na 116 ale to rzadkość.
Dostaje słodycze ale niedużo,pije cherbatki zwykłe i owocowe,soki,chipsów nie jada.
Mówi już bardzo ładnie tak od stycznia a jutro okaże się czy przyjmą go do przedszkola.mam nadzieję,że tak bo dziadkowie są już na wykończeniu.Jest bardzo żywy i głośny-myślę,że przedszkole go troche utemperuje i nauczy jak sobie organizowac samemu zabawy
[/list]
mordeczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 33
Dołączył: pią, 07 maj 04 - 13:04
Skąd: POZNAŃ
Nr użytkownika: 1,724




post czw, 28 kwi 2005 - 11:21
Post #115

Adaś już prawie od roku chodzi bez pieluchy i od prawie trzech m-cy nie zdarzyła sie żadna wpadka z mokrymi gatkami.Za to w nocy-to dziwne-spi z pieluchą i zawsze rano ma suchą i w końcu po paru dniach trzeba ją wyrzucić.Próbowaliśmy więc bez pieluchy,ale wtedy zawsze pływaliśmy w łóżku.Zostało nam już tylko pare pieluch jak się skończą to klamka zapadła.Może sie myle-bo tak samo było ze spaniem w łóżeczku.postanowilismu,że jak skończy 3 latka łóżeczko rozkręcimy i mały będzie spał na naszym dużym a my przeniesiemy się do drugiego pokoju.Przez cały tydzień po urodzinach Adaś spał przez całą noc w swoim łóżeczku,teraz przychodzi w nocy do nas.Kiedys powiedziałam mu,że nie ma miejsca i ma wrocić do siebie a on na to"tato,zrób mi miejsce"Mąż spał i przez sen dwrócił się na bok i miejsce sie zrobiło-wrrrrr.
Z ubieraniem i rozbieraniem Adas sobie radzi dobrze ale na ogół mu sie nie chce.Przecież to takie nudne!!!!
Gorzej z jedzeniem-kanapki i potrawy o trwałej konsystencji zje sam ale zupy -hmmm-to mała świnka-wszystko rozleje. Dlatego wole mu dawac sama,przynajmniej więcej zje.
Zupy nie są jego ulubionym daniem,woli ziemniaki ,miesko,surówki.
Nie jest gruby ale dobrze zbudowany,waży około 16 kg.i nosi ubranka na 104/110 niektóre nawet na 116 ale to rzadkość.
Dostaje słodycze ale niedużo,pije cherbatki zwykłe i owocowe,soki,chipsów nie jada.
Mówi już bardzo ładnie tak od stycznia a jutro okaże się czy przyjmą go do przedszkola.mam nadzieję,że tak bo dziadkowie są już na wykończeniu.Jest bardzo żywy i głośny-myślę,że przedszkole go troche utemperuje i nauczy jak sobie organizowac samemu zabawy
[/list]

--------------------
DOROTA-MAMA ADASIA
15.04.2002 I MAJUNI 24.11.2005
agabr
czw, 28 kwi 2005 - 11:59
Czy ja dobrze rozumiem, zakladasz te sama pieluche kilka dni z rzedu.?B
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 28 kwi 2005 - 11:59
Post #116

Czy ja dobrze rozumiem, zakladasz te sama pieluche kilka dni z rzedu.?B

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
mordeczka
czw, 28 kwi 2005 - 12:27
Przecież jest sucha to dlaczego miałabym ją wyrzucać.On sika w majty w nocy jak nie ma pieluchy.
mordeczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 33
Dołączył: pią, 07 maj 04 - 13:04
Skąd: POZNAŃ
Nr użytkownika: 1,724




post czw, 28 kwi 2005 - 12:27
Post #117

Przecież jest sucha to dlaczego miałabym ją wyrzucać.On sika w majty w nocy jak nie ma pieluchy.

--------------------
DOROTA-MAMA ADASIA
15.04.2002 I MAJUNI 24.11.2005
agabr
czw, 28 kwi 2005 - 12:56
A jak masz suche majtki to tez ich nie zmieniasz?B
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 28 kwi 2005 - 12:56
Post #118

A jak masz suche majtki to tez ich nie zmieniasz?B

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
mordeczka
czw, 28 kwi 2005 - 14:45
A ty każdą suchą pieluche wyrzucałaś po paru godzinach?
Moje majtki to co innego-chyba wiemy dlaczego hm?
Nie wiem co cie tak dziwi?
mordeczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 33
Dołączył: pią, 07 maj 04 - 13:04
Skąd: POZNAŃ
Nr użytkownika: 1,724




post czw, 28 kwi 2005 - 14:45
Post #119

A ty każdą suchą pieluche wyrzucałaś po paru godzinach?
Moje majtki to co innego-chyba wiemy dlaczego hm?
Nie wiem co cie tak dziwi?

--------------------
DOROTA-MAMA ADASIA
15.04.2002 I MAJUNI 24.11.2005
agabr
czw, 28 kwi 2005 - 14:46
tak kazda.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post czw, 28 kwi 2005 - 14:46
Post #120

tak kazda.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
TatuÅ› Muminka
> Kwiecien 2002
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 4 5 6 7 nastÄ™pna
2 Użytkowników czyta ten temat (2 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 06 cze 2024 - 08:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama