Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna  

Mamo ja nie chce do przedszkola

> 
mamajul
wto, 27 wrz 2005 - 09:17
chce zostać z Tobą i ignasiem w domu. Tak jest od piątku. W piątek ja wyjątkoow Julkę do przedszkola odprowadzałam-zazwyczaj robi to Juli tata. Od poniedziałku wszystko jest po staremu ale przed wyjsciem Julka płacze ze nie chce iść tylko zostać w domu. JA cierpliwie tłumacze ze dzieci się uczą a dorosli pracują. PO obiadku ją odbiore to już niedługo...
Ale trudno mi. Zostając z Ignasiem w domu brak mi argum nie do zbicia-ze wychodze do pracy i już....
Acha- Julka nie czuje naszej niepewnosci i wątpliwości - my jestesmy granitowo pewni ze to przedszkole to najlepszy wybór i czas do 12 30 jaki tam spędza to dobra inwestycja icon_wink.gif.
No i co ja mam biedna zrobić zeby mi dziecko rano nie płakało??

Po przedszkolu jest radosna chętnie opowiada sama co robili. Ma koleżanki...
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post wto, 27 wrz 2005 - 09:17
Post #1

chce zostać z Tobą i ignasiem w domu. Tak jest od piątku. W piątek ja wyjątkoow Julkę do przedszkola odprowadzałam-zazwyczaj robi to Juli tata. Od poniedziałku wszystko jest po staremu ale przed wyjsciem Julka płacze ze nie chce iść tylko zostać w domu. JA cierpliwie tłumacze ze dzieci się uczą a dorosli pracują. PO obiadku ją odbiore to już niedługo...
Ale trudno mi. Zostając z Ignasiem w domu brak mi argum nie do zbicia-ze wychodze do pracy i już....
Acha- Julka nie czuje naszej niepewnosci i wątpliwości - my jestesmy granitowo pewni ze to przedszkole to najlepszy wybór i czas do 12 30 jaki tam spędza to dobra inwestycja icon_wink.gif.
No i co ja mam biedna zrobić zeby mi dziecko rano nie płakało??

Po przedszkolu jest radosna chętnie opowiada sama co robili. Ma koleżanki...

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
blaire
wto, 27 wrz 2005 - 09:29
mamjul, bo ona poprostu jest chyba zazdrosna o ten czas, który spędzasz tylko z Ignasiem. Nie wiem jak to zmienić... Ale chętnie dowiem się co wy zrobicie, bo Kuba już jakiś czas temu oznajmiał mi, że jak się jego braciszekurodzi to on do przedszkola nie będzie chodził, tylko będzie z nami w domu zostawał....
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 27 wrz 2005 - 09:29
Post #2

mamjul, bo ona poprostu jest chyba zazdrosna o ten czas, który spędzasz tylko z Ignasiem. Nie wiem jak to zmienić... Ale chętnie dowiem się co wy zrobicie, bo Kuba już jakiś czas temu oznajmiał mi, że jak się jego braciszekurodzi to on do przedszkola nie będzie chodził, tylko będzie z nami w domu zostawał....

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
mamajul
wto, 27 wrz 2005 - 09:42
ja nie robię nic z nim extra.
zresztą jak jula jest cały dzień z nami ( weekend) to widzi, ze super nie jest-nuda bo mały wrzeszczy z reguły, albo trzebabyć cicho ba zasypia, albo mama zła bo już siły nie ma...
po południu staram się z nią tlko cas spędzić, trochę chociaż...ale mały dorasta i daje czadu powoli icon_confused.gif icon_lol.gif
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post wto, 27 wrz 2005 - 09:42
Post #3

ja nie robię nic z nim extra.
zresztą jak jula jest cały dzień z nami ( weekend) to widzi, ze super nie jest-nuda bo mały wrzeszczy z reguły, albo trzebabyć cicho ba zasypia, albo mama zła bo już siły nie ma...
po południu staram się z nią tlko cas spędzić, trochę chociaż...ale mały dorasta i daje czadu powoli icon_confused.gif icon_lol.gif

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
marghe.
wto, 27 wrz 2005 - 09:42
Mamajul, Ty Jej banialuk (banialuków?) nie wciskaj icon_biggrin.gif . Prawde Jej mów.
Nie pracujesz , prawda? Przecież Ona wie,ze Ty do pracy nie idziesz..wiec ten argument nietrafiony.

Po co dzici chodzą do przedszkola? Żeby sie świetnie bawić, poznawac nowe rzeczy, uczyć sie, szaleć z kolegami/ koleżankami.
Zajęta braciszkiem mama Jej takich atrakcji nie zapewni..
A braciszek jest taaaaki absorbujący, nieprawdaż?
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 27 wrz 2005 - 09:42
Post #4

Mamajul, Ty Jej banialuk (banialuków?) nie wciskaj icon_biggrin.gif . Prawde Jej mów.
Nie pracujesz , prawda? Przecież Ona wie,ze Ty do pracy nie idziesz..wiec ten argument nietrafiony.

Po co dzici chodzą do przedszkola? Żeby sie świetnie bawić, poznawac nowe rzeczy, uczyć sie, szaleć z kolegami/ koleżankami.
Zajęta braciszkiem mama Jej takich atrakcji nie zapewni..
A braciszek jest taaaaki absorbujący, nieprawdaż?
Żyrafo
wto, 27 wrz 2005 - 09:44
Ja nie zostaję z nikim w domu. Moje obie córki idą do przedszkola. A młodsza zapiera się zadnimi łapami, że nie pójdzie. Wyje od momentu otwarcia oczu do histerii przy rozstaniu. A wraca zadowolona. I tak już trzeci tydzień. Powoli mam dość.
Nie pocieszyłam Cię zbytnio, ale to nie musi byc zazdrość o czas spędzony z Ignasiem.
Żyrafo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,172
Dołączył: pią, 04 kwi 03 - 13:23
Skąd: juz nie KSIĄŻENICE
Nr użytkownika: 387




post wto, 27 wrz 2005 - 09:44
Post #5

Ja nie zostaję z nikim w domu. Moje obie córki idą do przedszkola. A młodsza zapiera się zadnimi łapami, że nie pójdzie. Wyje od momentu otwarcia oczu do histerii przy rozstaniu. A wraca zadowolona. I tak już trzeci tydzień. Powoli mam dość.
Nie pocieszyłam Cię zbytnio, ale to nie musi byc zazdrość o czas spędzony z Ignasiem.

--------------------
Żyrafo - mama Joanny (2000) i Marianny (2002)
mamajul
wto, 27 wrz 2005 - 10:02
CYTAT(marg.)
Mamajul, Ty Jej banialuk (banialuków?) nie wciskaj  :D . Prawde Jej mów.
Nie pracujesz , prawda? Przecież Ona wie,ze Ty do pracy nie idziesz..wiec ten argument nietrafiony.

Po co dzici chodzą do przedszkola? Żeby sie świetnie bawić, poznawac nowe rzeczy, uczyć sie, szaleć z kolegami/ koleżankami.
Zajęta braciszkiem mama Jej takich atrakcji nie zapewni..
A braciszek jest taaaaki absorbujący, nieprawdaż?

JA jej nie wciskam ze JA idę. JA jej mówię, ze ja w domu pracuję- jakoś leżeć nie udaje mi się tylko zasuwam tu jak mały samochodzik.
A brata w argumentacji staram się nie uzywać. Bratem mama gdy ona w przedszkolu-to było by dopiero icon_rolleyes.gif .
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post wto, 27 wrz 2005 - 10:02
Post #6

CYTAT(marg.)
Mamajul, Ty Jej banialuk (banialuków?) nie wciskaj  :D . Prawde Jej mów.
Nie pracujesz , prawda? Przecież Ona wie,ze Ty do pracy nie idziesz..wiec ten argument nietrafiony.

Po co dzici chodzą do przedszkola? Żeby sie świetnie bawić, poznawac nowe rzeczy, uczyć sie, szaleć z kolegami/ koleżankami.
Zajęta braciszkiem mama Jej takich atrakcji nie zapewni..
A braciszek jest taaaaki absorbujący, nieprawdaż?

JA jej nie wciskam ze JA idę. JA jej mówię, ze ja w domu pracuję- jakoś leżeć nie udaje mi się tylko zasuwam tu jak mały samochodzik.
A brata w argumentacji staram się nie uzywać. Bratem mama gdy ona w przedszkolu-to było by dopiero icon_rolleyes.gif .

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
mamajul
wto, 27 wrz 2005 - 10:04
Zyrafo- to raczej tęsknota za mamą. Tam panie nie są w stanie przytulac , nosić na rękach i pieścić jak mamusia... icon_redface.gif
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post wto, 27 wrz 2005 - 10:04
Post #7

Zyrafo- to raczej tęsknota za mamą. Tam panie nie są w stanie przytulac , nosić na rękach i pieścić jak mamusia... icon_redface.gif

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
marghe.
wto, 27 wrz 2005 - 10:10
Mamajul, Ona jest mądrą dziewczynką i wie co robisz jak jesteś w domu.
Dlatego nie skupiaj sie na tym co Ty robisz.. z Ignasiem czy bez Niego.. a na tym co Julka mozę robić w przedszkolu

i nie przezywaj, bo Ona to czuje i wykorzystuje.
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 27 wrz 2005 - 10:10
Post #8

Mamajul, Ona jest mądrą dziewczynką i wie co robisz jak jesteś w domu.
Dlatego nie skupiaj sie na tym co Ty robisz.. z Ignasiem czy bez Niego.. a na tym co Julka mozę robić w przedszkolu

i nie przezywaj, bo Ona to czuje i wykorzystuje.
mamajul
wto, 27 wrz 2005 - 10:14
pamietam marghe Twój niepokój sprzed dwóch lat. Wiem ze potem bedzie łatwiej ale teraz jest trudno.
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post wto, 27 wrz 2005 - 10:14
Post #9

pamietam marghe Twój niepokój sprzed dwóch lat. Wiem ze potem bedzie łatwiej ale teraz jest trudno.

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
marghe.
wto, 27 wrz 2005 - 10:17
CYTAT(mamajul)
pamietam marghe Twój niepokój sprzed dwóch lat. Wiem ze potem bedzie łatwiej ale teraz jest trudno.


a ja już nie pamiętam icon_wink.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post wto, 27 wrz 2005 - 10:17
Post #10

CYTAT(mamajul)
pamietam marghe Twój niepokój sprzed dwóch lat. Wiem ze potem bedzie łatwiej ale teraz jest trudno.


a ja już nie pamiętam icon_wink.gif
mamajul
wto, 27 wrz 2005 - 10:19
icon_lol.gif
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post wto, 27 wrz 2005 - 10:19
Post #11

icon_lol.gif

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
Saskia
wto, 27 wrz 2005 - 13:42
CYTAT(mamajul)
Acha- Julka nie czuje naszej niepewnosci i wątpliwości - my jestesmy granitowo pewni ze to przedszkole to najlepszy wybór i czas do 12 30 jaki tam spędza to dobra inwestycja icon_wink.gif.

bardzo własciwą postawę prezentujecie icon_wink.gif
pozostaje tylko przeczekać icon_smile.gif - Michałowi do tej pory zdarza się pojeczeć rano że nie chce do przedszkola, zazwyczaj jest to sygnał, że coś mu nie wyszło, kolega szturchnął, pani na coś nie pozwoliła etc. po paru minutach rozmowy już wiem, że tragedii nie było tylko chwilowa zniżka nastroju icon_wink.gif
jak siedziałam na zwolnieniu w ciązy a potem na macierzyńskim tez mi się czasem wydawało że krzywdę mu robie wysyłajac do przedszkola, ale szybko się w czoło pukałam, no bo jakie atrakcje może dziecku zapewnić matka uziemiona zagrożoną ciążą a potem noworodkiem icon_wink.gif
dobrze będzie, dajcie sobie trochę czasu
pozdrawiam icon_wink.gif
Ania
Saskia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,593
Dołączył: śro, 05 lis 03 - 19:03
Skąd: Łódź
Nr użytkownika: 1,167




post wto, 27 wrz 2005 - 13:42
Post #12

CYTAT(mamajul)
Acha- Julka nie czuje naszej niepewnosci i wątpliwości - my jestesmy granitowo pewni ze to przedszkole to najlepszy wybór i czas do 12 30 jaki tam spędza to dobra inwestycja icon_wink.gif.

bardzo własciwą postawę prezentujecie icon_wink.gif
pozostaje tylko przeczekać icon_smile.gif - Michałowi do tej pory zdarza się pojeczeć rano że nie chce do przedszkola, zazwyczaj jest to sygnał, że coś mu nie wyszło, kolega szturchnął, pani na coś nie pozwoliła etc. po paru minutach rozmowy już wiem, że tragedii nie było tylko chwilowa zniżka nastroju icon_wink.gif
jak siedziałam na zwolnieniu w ciązy a potem na macierzyńskim tez mi się czasem wydawało że krzywdę mu robie wysyłajac do przedszkola, ale szybko się w czoło pukałam, no bo jakie atrakcje może dziecku zapewnić matka uziemiona zagrożoną ciążą a potem noworodkiem icon_wink.gif
dobrze będzie, dajcie sobie trochę czasu
pozdrawiam icon_wink.gif
Ania

--------------------
Michał (2001), Agatka (2004), Tosia (2007)
AnkaSkikanka
śro, 28 wrz 2005 - 11:32
CYTAT(Saskia)
jakie atrakcje może dziecku zapewnić matka uziemiona zagrożoną ciążą a potem noworodkiem


Dajesz siebie. Po prostu. Dziecko trzyletnie nie potrafi chłodno kalkulować. Przez niego rozstanie z matką jest odbierane jako porzucenie. I to codziennie. Zwłaszcza, że zostaje w domu młodsze dziecko, o które starsze jest zazdrosne. Nawet, gdy starsze zostaje w domu.

Teraz będzie obrazowo: to tak, jakby Twój facet odstawiał Cię do fajnego miejsca, w którym będziesz się bawić z innymi żonami. A w tym czasie zostanie w domu z inną panią. To jest czysta, dzika i zwierzęca zazdrość icon_wink.gif
AnkaSkikanka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,705
Dołączył: śro, 03 sie 05 - 07:56
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,456




post śro, 28 wrz 2005 - 11:32
Post #13

CYTAT(Saskia)
jakie atrakcje może dziecku zapewnić matka uziemiona zagrożoną ciążą a potem noworodkiem


Dajesz siebie. Po prostu. Dziecko trzyletnie nie potrafi chłodno kalkulować. Przez niego rozstanie z matką jest odbierane jako porzucenie. I to codziennie. Zwłaszcza, że zostaje w domu młodsze dziecko, o które starsze jest zazdrosne. Nawet, gdy starsze zostaje w domu.

Teraz będzie obrazowo: to tak, jakby Twój facet odstawiał Cię do fajnego miejsca, w którym będziesz się bawić z innymi żonami. A w tym czasie zostanie w domu z inną panią. To jest czysta, dzika i zwierzęca zazdrość icon_wink.gif
mamajul
śro, 28 wrz 2005 - 14:44
Julkaprzedszkolem zachwycona. icon_smile.gif. Beda jeszcz trudne chwile, ale moze polubiła je juz na zawsze? Czas pokaze. icon_smile.gif
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post śro, 28 wrz 2005 - 14:44
Post #14

Julkaprzedszkolem zachwycona. icon_smile.gif. Beda jeszcz trudne chwile, ale moze polubiła je juz na zawsze? Czas pokaze. icon_smile.gif

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
aluc

Go??







post śro, 28 wrz 2005 - 21:00
Post #15

"dlaczego ja muszę chodzić do przedszkola?"
"bo takie są zasady, małe dzieci siedzą w domu z mamami albo nianiami, duże idą do przedszkola, a dorośli chodzą do pracy"
"a dlaczego ty nie chodzisz do pracy?"
"bo opiekuję się Olafkiem, tobą też się tak opiekowałam jak byłeś mały. Jak Olafek będzie większy, to też pójdzie do przedszkola" (zauważcie, że sprytnie ominęłam problem mojego chodzenia do pracy jak już Olafek będzie duży icon_wink.gif "
.....
"a kiedy nie będę musiał chodzić do przedszkola?"
"jak będziesz musiał chodzić do szkoły" icon_twisted.gif

Maks po wstępnym okresie entuzjazmu miał wyraźny kryzys, ale po tygodniu porannych ryków wreszcie wpadłam na pomysł z zasadami (zasady w ogóle ostatnio do niego lepiej trafiają niż jakiekolwiek uczone tłumaczenie) i jest znów dobrze
mamajul
czw, 29 wrz 2005 - 08:55
czyli przygotuje sie na sinusoide nastrojow-zamiast na stabilizacje. Dzieki Aluc icon_biggrin.gif
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post czw, 29 wrz 2005 - 08:55
Post #16

czyli przygotuje sie na sinusoide nastrojow-zamiast na stabilizacje. Dzieki Aluc icon_biggrin.gif

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
cydorka
czw, 29 wrz 2005 - 10:55
a mnie po 2 tygodnich w domu (choroba) czeka w poniedziałek niezła przeprawa,
obym sie myliła
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post czw, 29 wrz 2005 - 10:55
Post #17

a mnie po 2 tygodnich w domu (choroba) czeka w poniedziałek niezła przeprawa,
obym sie myliła
cyd
Graz
czw, 29 wrz 2005 - 14:30
Dzisiaj Szymek urządził rano histerię - wył i zawodził icon_cry.gif ....ale jakoś jakoś dał sie namówić i w końcu dobrowolnie wyszedł z domu (aha - tata obiecał Mu, że Go wexmie na barana - i wziął icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif )
Nie ma lekko icon_rolleyes.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post czw, 29 wrz 2005 - 14:30
Post #18

Dzisiaj Szymek urządził rano histerię - wył i zawodził icon_cry.gif ....ale jakoś jakoś dał sie namówić i w końcu dobrowolnie wyszedł z domu (aha - tata obiecał Mu, że Go wexmie na barana - i wziął icon_lol.gif icon_lol.gif icon_lol.gif )
Nie ma lekko icon_rolleyes.gif
mamajul
czw, 29 wrz 2005 - 15:37
u nas tez niest 'nabarana'. Ale jula wazy ok 14 kg... icon_lol.gif . Tylko ze jak człowiek w srodku spi to i tyle co rano dobija.... wink.gif icon_lol.gif
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post czw, 29 wrz 2005 - 15:37
Post #19

u nas tez niest 'nabarana'. Ale jula wazy ok 14 kg... icon_lol.gif . Tylko ze jak człowiek w srodku spi to i tyle co rano dobija.... wink.gif icon_lol.gif

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
mamajul
czw, 29 wrz 2005 - 16:16
u nas tez jest 'nabarana'. Ale jula wazy ok 14 kg... icon_lol.gif . Tylko ze jak człowiek w srodku spi to i tyle co rano dobija.... icon_wink.gif icon_lol.gif
mamajul


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,341
Dołączył: czw, 15 maj 03 - 18:39
Skąd: z Ochoty
Nr użytkownika: 722

GG:


post czw, 29 wrz 2005 - 16:16
Post #20

u nas tez jest 'nabarana'. Ale jula wazy ok 14 kg... icon_lol.gif . Tylko ze jak człowiek w srodku spi to i tyle co rano dobija.... icon_wink.gif icon_lol.gif

--------------------
Monika mama Julki (2002) i Ignacego (2005)
> Mamo ja nie chce do przedszkola
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 23 maj 2024 - 15:04
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama