Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Czy wskazane są lody w czasie grypy, chorego gardła?

> 
Sabina

Go??







post sob, 29 kwi 2006 - 12:35
Post #1

Czy wskazane sÄ… lody w czasie choroby?
Mnie się zawsze wydawało, że wręcz przeciwnie icon_sad.gif icon_eek.gif
A tu słyszę, że chłodne i zimne jest wręcz wskazne... na gardło, grypę icon_rolleyes.gif
Czy ludzie wyrażający takie opinie mają rację?
Czy wiecie coÅ› o tym?
Może jakaś Mama Lekarz by się wypowiedziała.
Moje maleństwa marzą o lodach od dawna, ale ciągle chorują i ...
no marzÄ… dalej icon_wink.gif
_rybka
sob, 29 kwi 2006 - 13:00
Ogrypie nie wiem, ale mnie przy niewielkim bólu gardła lody pomagają. Podobno paciorkowce nie lubią niskich temperatur.
Na dziecku podziębionym pewnie bałabym sie eksperymentować.
Ale ja z tych nadopiekuńczych.
_rybka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,011
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 16:16
Skąd: Gdzieś koło tego...tam...
Nr użytkownika: 214

GG:


post sob, 29 kwi 2006 - 13:00
Post #2

Ogrypie nie wiem, ale mnie przy niewielkim bólu gardła lody pomagają. Podobno paciorkowce nie lubią niskich temperatur.
Na dziecku podziębionym pewnie bałabym sie eksperymentować.
Ale ja z tych nadopiekuńczych.
SylwiaT
sob, 29 kwi 2006 - 14:36
Ja też słyszałam że lody pomagają na ból gardła. Ale tylko wtedy gdy nie ma gorączki (stanu podgorączkowego) i po niczym gorącym ani też przed czymś gorącym do jedzenia.
SylwiaT


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 103
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 15:02
Skąd: mazowieckie, Puławy
Nr użytkownika: 4,478

GG:


post sob, 29 kwi 2006 - 14:36
Post #3

Ja też słyszałam że lody pomagają na ból gardła. Ale tylko wtedy gdy nie ma gorączki (stanu podgorączkowego) i po niczym gorącym ani też przed czymś gorącym do jedzenia.

--------------------





Tobatka
sob, 29 kwi 2006 - 15:07
Uwielbiałam chorować u babci, bo na hasło "boli mnie gardło" kupowała mi loda.. Cos więc pewnie w tym jest, jakaś mądrość ludowa...

Inna sprawa, że np. mnie rzeczywiście taki chłodny okład od wewnątrz przy obolałym gadle pomaga icon_smile.gif
Tobatka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,955
Dołączył: pią, 04 lip 03 - 17:33
SkÄ…d: Tobatkowo :)
Nr użytkownika: 881




post sob, 29 kwi 2006 - 15:07
Post #4

Uwielbiałam chorować u babci, bo na hasło "boli mnie gardło" kupowała mi loda.. Cos więc pewnie w tym jest, jakaś mądrość ludowa...

Inna sprawa, że np. mnie rzeczywiście taki chłodny okład od wewnątrz przy obolałym gadle pomaga icon_smile.gif
Jasiucha
sob, 29 kwi 2006 - 16:00
Z lodami to jest tak, że albo pomogą albo "rozłożą".. to zależy..

U nas się zawsze mówilo, że jak gardło boli to nie są wskazane napoje gazowane!!
Jasiucha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,601
Dołączył: nie, 12 lut 06 - 09:32
SkÄ…d: pomorze
Nr użytkownika: 4,900




post sob, 29 kwi 2006 - 16:00
Post #5

Z lodami to jest tak, że albo pomogą albo "rozłożą".. to zależy..

U nas się zawsze mówilo, że jak gardło boli to nie są wskazane napoje gazowane!!

--------------------
Dagmarcia
sob, 29 kwi 2006 - 16:46
CYTAT(Jasiucha)
U nas się zawsze mówilo, że jak gardło boli to nie są wskazane napoje gazowane!!


icon_confused.gif czemu gazowane ?
Dagmarcia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 870
Dołączył: pon, 24 sty 05 - 00:15
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 2,572

GG:


post sob, 29 kwi 2006 - 16:46
Post #6

CYTAT(Jasiucha)
U nas się zawsze mówilo, że jak gardło boli to nie są wskazane napoje gazowane!!


icon_confused.gif czemu gazowane ?

--------------------
user posted image
Jasiucha
sob, 29 kwi 2006 - 18:02
CYTAT(Dagmarcia)
CYTAT(Jasiucha)

U nas się zawsze mówilo, że jak gardło boli to nie są wskazane napoje gazowane!!


icon_confused.gif czemu gazowane ?


..powinnam może dodać, że to dotyczyło szczegolnie dzieci ze skłonnościami do zapalenia krtani... owe bąbelki podrażniają gardło ale ile w tym prawdy to nie wiem.. ale coś w tym musi być, bo nasi pediatrzy też odradzają napoje gazowane u dzieci często chorujących na krtań (mój brat był takim przypadkiem a także mój sześcioletni siostrzeniec)
Jasiucha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,601
Dołączył: nie, 12 lut 06 - 09:32
SkÄ…d: pomorze
Nr użytkownika: 4,900




post sob, 29 kwi 2006 - 18:02
Post #7

CYTAT(Dagmarcia)
CYTAT(Jasiucha)

U nas się zawsze mówilo, że jak gardło boli to nie są wskazane napoje gazowane!!


icon_confused.gif czemu gazowane ?


..powinnam może dodać, że to dotyczyło szczegolnie dzieci ze skłonnościami do zapalenia krtani... owe bąbelki podrażniają gardło ale ile w tym prawdy to nie wiem.. ale coś w tym musi być, bo nasi pediatrzy też odradzają napoje gazowane u dzieci często chorujących na krtań (mój brat był takim przypadkiem a także mój sześcioletni siostrzeniec)

--------------------
myszka
sob, 29 kwi 2006 - 19:09
O, gazowane na pewno źle wpływa! Może to zależy od osobnika, nie wiem, ale znam kilka osób, które reagują na napoje gazowane bólem gardła. Sama też tak mam i dlatego unikam. Mi wystarczą dwie szklanki coli czy fanty - i mam gardło zawalone. Specjalnie trudno mi nie przychodzi jednak rezygnacja z bąbelków, bo nie przepadam.

A lody - moim zdaniem coś w tym jest. Ale dotąd tylko słyszałam, że pomagają na gardło. Na grypę chyba nie...
myszka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,230
Dołączył: czw, 08 maj 03 - 15:01
SkÄ…d: lubuskie
Nr użytkownika: 693

GG:


post sob, 29 kwi 2006 - 19:09
Post #8

O, gazowane na pewno źle wpływa! Może to zależy od osobnika, nie wiem, ale znam kilka osób, które reagują na napoje gazowane bólem gardła. Sama też tak mam i dlatego unikam. Mi wystarczą dwie szklanki coli czy fanty - i mam gardło zawalone. Specjalnie trudno mi nie przychodzi jednak rezygnacja z bąbelków, bo nie przepadam.

A lody - moim zdaniem coś w tym jest. Ale dotąd tylko słyszałam, że pomagają na gardło. Na grypę chyba nie...

--------------------
mama Miłosza (24.12.2003.) i Maksia (15.06.2008.)
mama_do_kwadratu
sob, 29 kwi 2006 - 20:36
lody "znieczulają" i eksterminują bakcyle, które przecież lubią ciepełko icon_evil.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post sob, 29 kwi 2006 - 20:36
Post #9

lody "znieczulają" i eksterminują bakcyle, które przecież lubią ciepełko icon_evil.gif

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Sabina

Go??







post sob, 29 kwi 2006 - 23:01
Post #10

hmmm...
przy gorączce zalecają chłodne napoje, no ale nie zimne chyba... szkoda icon_wink.gif
można by dzieciom frajdę zrobić icon_smile.gif
natomiast co do gazowanych napojów, to napewno to tłumaczenie dorosłych, żeby dzieci nie piły świństw. Tak myślę, a i pewnie łatwiej się tym zaksztusić jak obolałe gardło podrażni icon_rolleyes.gif
Ja też nie przepadam, więc mnie to za bardzo nie martwi icon_smile.gif
Ale lody sobie zrobię, a co! icon_smile.gif wieczorem, jak będą spały - żeby im przykro nie było. Mi po za bólem gardła nie dolega nic icon_smile.gif
A z tym zimne- gorące przed lub po, to słyszałam, że angina lubi takie różnice temperatur i np. najłatwiej ją złapać jedząc loda w upał.
_rybka
nie, 30 kwi 2006 - 12:51
Zimne - gorÄ…ce to na pewno szkodzi na szkliwo.
A napoje gazowane na pewno żle wpływaja na gardło, nie jest to wymysł dorosłych.
_rybka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,011
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 16:16
Skąd: Gdzieś koło tego...tam...
Nr użytkownika: 214

GG:


post nie, 30 kwi 2006 - 12:51
Post #11

Zimne - gorÄ…ce to na pewno szkodzi na szkliwo.
A napoje gazowane na pewno żle wpływaja na gardło, nie jest to wymysł dorosłych.
|Nika|
nie, 30 kwi 2006 - 19:10
to zależy. moja mama zabraniała, a babcia zalecała... icon_rolleyes.gif
|Nika|


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 179
Dołączył: nie, 23 kwi 06 - 11:00
Nr użytkownika: 5,650




post nie, 30 kwi 2006 - 19:10
Post #12

to zależy. moja mama zabraniała, a babcia zalecała... icon_rolleyes.gif

--------------------
Weronika + Marek = Dominika + Bartek
user posted image
user posted image
Potwora
nie, 30 kwi 2006 - 19:31
Gazowane napoje na pewno źle wpływają na gardło. Gdy chorowałam na anginy miałam kategoryczny zakaz picia takowych. Potem wycinanie migdałów - zakaz przed i po zabiegu, tak więc odzwyczaiłam się icon_wink.gif i teraz nie wyobrażam sobie jak można pić coś gazowanego icon_lol.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
SkÄ…d: .......
Nr użytkownika: 569




post nie, 30 kwi 2006 - 19:31
Post #13

Gazowane napoje na pewno źle wpływają na gardło. Gdy chorowałam na anginy miałam kategoryczny zakaz picia takowych. Potem wycinanie migdałów - zakaz przed i po zabiegu, tak więc odzwyczaiłam się icon_wink.gif i teraz nie wyobrażam sobie jak można pić coś gazowanego icon_lol.gif
Five
nie, 30 kwi 2006 - 20:03
gazowanych napoji zabraniam, lody kiedyś pozwoliłam, ale nie wyszło na dobre i na razie mam jakiś dystans.
Five


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,207
Dołączył: nie, 30 kwi 06 - 19:25
SkÄ…d: Pl
Nr użytkownika: 5,704




post nie, 30 kwi 2006 - 20:03
Post #14

gazowanych napoji zabraniam, lody kiedyś pozwoliłam, ale nie wyszło na dobre i na razie mam jakiś dystans.

--------------------
Cztery córki i syn.
> Czy wskazane sÄ… lody w czasie grypy, chorego gardÅ‚a?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 02 cze 2024 - 11:44
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama