Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Alergolog czy dermatolog

> 
gumis
śro, 27 gru 2006 - 21:07
Sama już nie wiem czy powinnam z dzieckiem chorym na AZS chodzić do alergologa czy dermatologa. Do tej pory leczył go lekarz o tych 2 spejalnościach ale nie jestem z niego zadowolona. Poszłam do niego jako do alergologa a teraz na stronie www.atopowezapalenie.pl przeczytałam o dermatologu. A Wy gdzie chodzicie. I od którego roku życia można robić testy. Syn ma 2 lata a lekarz powiedział, że od 4 roku bo inaczej wynik nie jest wiarygodny. Testy z krwii są bardzo drogie. Czy spotkałyście się z leczeniem polegającym na (oprócz syropów) smarowaniu całego ciała sterydami przez kilka tygodni?? Czy którejś z Was lekarz powiedział bez testów że jest to na100% uczulenie pochodzące z powietrza a nie żywnościowe? Chyba muszę zmnienić lekarza. Ale gdzie się udać? Pozdrawiam.
gumis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 53
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 22:19
Skąd: Poznań- okolica
Nr użytkownika: 3,721

GG:


post śro, 27 gru 2006 - 21:07
Post #1

Sama już nie wiem czy powinnam z dzieckiem chorym na AZS chodzić do alergologa czy dermatologa. Do tej pory leczył go lekarz o tych 2 spejalnościach ale nie jestem z niego zadowolona. Poszłam do niego jako do alergologa a teraz na stronie www.atopowezapalenie.pl przeczytałam o dermatologu. A Wy gdzie chodzicie. I od którego roku życia można robić testy. Syn ma 2 lata a lekarz powiedział, że od 4 roku bo inaczej wynik nie jest wiarygodny. Testy z krwii są bardzo drogie. Czy spotkałyście się z leczeniem polegającym na (oprócz syropów) smarowaniu całego ciała sterydami przez kilka tygodni?? Czy którejś z Was lekarz powiedział bez testów że jest to na100% uczulenie pochodzące z powietrza a nie żywnościowe? Chyba muszę zmnienić lekarza. Ale gdzie się udać? Pozdrawiam.

--------------------
mam dwoje wspaniałych dzieci
sara2006
czw, 04 sty 2007 - 19:05
moja corka ma azs i chodze z nia do alergologa !!!
tylko ze w krakowie do szpitala im. Żeromskiego
sara2006


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 172
Dołączył: pią, 03 lis 06 - 12:42
SkÄ…d: przeginia narodowa kolo krakowa
Nr użytkownika: 8,317




post czw, 04 sty 2007 - 19:05
Post #2

moja corka ma azs i chodze z nia do alergologa !!!
tylko ze w krakowie do szpitala im. Żeromskiego
gumis
piÄ…, 05 sty 2007 - 17:46
dziękuję bardzo. Coś ostatnio kiepsko na tym forum. Tyle dzieci chorych a nikomu nie chciało się do tej pory odpowiedzieć. Dzięki jeszcze raz. Zapisałam dziecko do dermatologa- alergologa pa
gumis


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 53
Dołączył: wto, 27 wrz 05 - 22:19
Skąd: Poznań- okolica
Nr użytkownika: 3,721

GG:


post piÄ…, 05 sty 2007 - 17:46
Post #3

dziękuję bardzo. Coś ostatnio kiepsko na tym forum. Tyle dzieci chorych a nikomu nie chciało się do tej pory odpowiedzieć. Dzięki jeszcze raz. Zapisałam dziecko do dermatologa- alergologa pa

--------------------
mam dwoje wspaniałych dzieci
niutus
piÄ…, 19 sty 2007 - 14:49
hej! czy mogłabyś podać mi jakieś namiary na alergologa ze szpitala żeromskiego?
niutus


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 40
Dołączył: pon, 26 cze 06 - 14:57
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 6,422

GG:


post piÄ…, 19 sty 2007 - 14:49
Post #4

hej! czy mogłabyś podać mi jakieś namiary na alergologa ze szpitala żeromskiego?

--------------------
Niutus
MamaLenki
piÄ…, 19 sty 2007 - 16:37
ja jestem astamtykiem i mam azs i nne takie i jestem pod stałą opieką alergologa, w razie zasotzreń i kontrolnie chodzę do dermatologa również
MamaLenki


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,175
Dołączył: czw, 19 paź 06 - 09:43
SkÄ…d: Wawa
Nr użytkownika: 8,053

GG:


post piÄ…, 19 sty 2007 - 16:37
Post #5

ja jestem astamtykiem i mam azs i nne takie i jestem pod stałą opieką alergologa, w razie zasotzreń i kontrolnie chodzę do dermatologa również

--------------------


Asik 75
sob, 20 sty 2007 - 19:14
Mój syn ma 5 lat. W wieku 3 lat leczyłam go na AZS. Miał robione testy skórne i wyszło uczulenie na mleko, truskawki, pomarańcze, czekoladę. Pomimo diety bez tych produktów skóra jeszcze długo nie wracała do normy. Oprócz maści (na dzień Diprobase albo maść cholerterolowa), na noc albo jak było gorzej maści sterydowe. No i Zyrtec. Miał też robione testy na alergeny wziewne, ale raz wyszły dodatnie, a raz ujemne. Skóra się poprawiła, teraz nie ma z tym problemów (czasem robią się tylko skorupki na uszkach), ale jeśli chodzi o alergię na pyłki to też do końca nie wiem. Właściwie syn jest cały czas na Claritinie (częste infekcje z katarem).
Asik 75


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,227
Dołączył: nie, 19 lis 06 - 10:45
SkÄ…d: Tychy
Nr użytkownika: 8,562

GG:


post sob, 20 sty 2007 - 19:14
Post #6

Mój syn ma 5 lat. W wieku 3 lat leczyłam go na AZS. Miał robione testy skórne i wyszło uczulenie na mleko, truskawki, pomarańcze, czekoladę. Pomimo diety bez tych produktów skóra jeszcze długo nie wracała do normy. Oprócz maści (na dzień Diprobase albo maść cholerterolowa), na noc albo jak było gorzej maści sterydowe. No i Zyrtec. Miał też robione testy na alergeny wziewne, ale raz wyszły dodatnie, a raz ujemne. Skóra się poprawiła, teraz nie ma z tym problemów (czasem robią się tylko skorupki na uszkach), ale jeśli chodzi o alergię na pyłki to też do końca nie wiem. Właściwie syn jest cały czas na Claritinie (częste infekcje z katarem).

--------------------


> Alergolog czy dermatolog
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: piÄ…, 14 cze 2024 - 21:40
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama