Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna  

Nadżerka

> 
sali
nie, 25 lut 2007 - 14:01
ja ostatnio od lekarza usłyszałam,że jeśli w niedalekiej przyszłości planujemy 2 dziecko to lepiej zamrozic bo nie zostają żadne blizny i nie ma problemów przy porodzie ale poinformował mnie o cenie zabiegu 200zł,mimo,że przychodnia ma umowe z nfz i wizyta bezpłatnie,czy też za zabieg płaciłyście?czy szukac innej przychodni?
sali


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: śro, 19 lip 06 - 14:57
SkÄ…d: lublin
Nr użytkownika: 6,667

GG:


post nie, 25 lut 2007 - 14:01
Post #21

ja ostatnio od lekarza usłyszałam,że jeśli w niedalekiej przyszłości planujemy 2 dziecko to lepiej zamrozic bo nie zostają żadne blizny i nie ma problemów przy porodzie ale poinformował mnie o cenie zabiegu 200zł,mimo,że przychodnia ma umowe z nfz i wizyta bezpłatnie,czy też za zabieg płaciłyście?czy szukac innej przychodni?

--------------------
user posted image
Mika
nie, 25 lut 2007 - 20:01
CYTAT(sali)
ja  ostatnio od lekarza usÅ‚yszaÅ‚am,że jeÅ›li w niedalekiej przyszÅ‚oÅ›ci planujemy 2 dziecko to lepiej zamrozic bo nie zostajÄ… żadne blizny i nie ma problemów przy porodzie ale poinformowaÅ‚ mnie o cenie zabiegu 200zÅ‚,mimo,że przychodnia ma umowe z nfz i wizyta bezpÅ‚atnie,czy też za zabieg pÅ‚aciÅ‚yÅ›cie?czy szukac innej przychodni?


miałam skierowanie,poszłam do prywatnej kliniki jednego dnia która miała podpisaną umowę z NFZ i nic nie płaciłam
do tej samej kliniki szłam ze skierowaniem od chirurga-też nie płaciłam
a warunki miałam iście hamerykańskie icon_wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post nie, 25 lut 2007 - 20:01
Post #22

CYTAT(sali)
ja  ostatnio od lekarza usÅ‚yszaÅ‚am,że jeÅ›li w niedalekiej przyszÅ‚oÅ›ci planujemy 2 dziecko to lepiej zamrozic bo nie zostajÄ… żadne blizny i nie ma problemów przy porodzie ale poinformowaÅ‚ mnie o cenie zabiegu 200zÅ‚,mimo,że przychodnia ma umowe z nfz i wizyta bezpÅ‚atnie,czy też za zabieg pÅ‚aciÅ‚yÅ›cie?czy szukac innej przychodni?


miałam skierowanie,poszłam do prywatnej kliniki jednego dnia która miała podpisaną umowę z NFZ i nic nie płaciłam
do tej samej kliniki szłam ze skierowaniem od chirurga-też nie płaciłam
a warunki miałam iście hamerykańskie icon_wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
sali
pon, 26 lut 2007 - 16:06
dzięki,w takim razie poszukam gdzies indziej
sali


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 43
Dołączył: śro, 19 lip 06 - 14:57
SkÄ…d: lublin
Nr użytkownika: 6,667

GG:


post pon, 26 lut 2007 - 16:06
Post #23

dzięki,w takim razie poszukam gdzies indziej

--------------------
user posted image
Monique
czw, 01 mar 2007 - 08:03
Tydzien temu mialam zamrazana nadzerke, "odmrazam" sie juz rowno tydzien. Zabieg byl bezbolesny,pielegniarka i pani doktor mile i delikatne, wszystko lux. Pytanie do kobietek co zamrazane byly: czy mialyscie problem po kilku dniach -ze sie tak wyraze- z nieprzyjemnym zapachem z "podwozia"? Chodzi mi oczywiscie juz po dokonanym zabiegu. POsiadam takowy od wczoraj dokladnie i nie wiem bardzo co z tym zrobic, czy tak ma byc, czy moze tam sie cos dzieje niedobrego?
Monique


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 223
Dołączył: pią, 03 mar 06 - 08:12
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 5,123




post czw, 01 mar 2007 - 08:03
Post #24

Tydzien temu mialam zamrazana nadzerke, "odmrazam" sie juz rowno tydzien. Zabieg byl bezbolesny,pielegniarka i pani doktor mile i delikatne, wszystko lux. Pytanie do kobietek co zamrazane byly: czy mialyscie problem po kilku dniach -ze sie tak wyraze- z nieprzyjemnym zapachem z "podwozia"? Chodzi mi oczywiscie juz po dokonanym zabiegu. POsiadam takowy od wczoraj dokladnie i nie wiem bardzo co z tym zrobic, czy tak ma byc, czy moze tam sie cos dzieje niedobrego?

--------------------

zielona_wdowa
wto, 06 mar 2007 - 20:32
ja mam bardzo dobre wspomnienia po wymrażaniu icon_wink.gif - może to kwestia lekarza, bo wcześniej miałam tez wypalankę i nic a nic nie pomogło. Po mrożeniu nie mam żadnych dolegliwości, od razu skończyły się wszelkie grzybice i atakujące zewsząd bakterie. JESTEM ZDROWA! Wymrażanie nic a nic nie boli, od lekarza dostałam podpaskę, żebym mogła bezpiecznie dotrzeć do domu, dostałam całą listę rzeczy, których mi nie wolno (dobrze że zostały spisane) no i... kontrole były gratis icon_smile.gif chciałam też powiedzieć, że u lekarza, który mi mroził "sprzęt", cały zabieg mogłam obserwować razem z nim, zresztą kolposkopię jak robił to też mi wszystko pokazywał na ekranie (ma osobny monitor dla pacjentek) i było to ciekawe doświadczenie, bo w końcu po długim czasie leczenia nadżerki zobaczyłam ją na własne oczy i dowiedziałam się z wyjaśnień lekarza z czym tak naprawdę mam doczynienia. Jak ktoś jest z warszawy to polecam - www.zdrova.pl
pozdrawiam!
zielona_wdowa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3
Dołączył: pią, 20 paź 06 - 19:19
Nr użytkownika: 8,082




post wto, 06 mar 2007 - 20:32
Post #25

ja mam bardzo dobre wspomnienia po wymrażaniu icon_wink.gif - może to kwestia lekarza, bo wcześniej miałam tez wypalankę i nic a nic nie pomogło. Po mrożeniu nie mam żadnych dolegliwości, od razu skończyły się wszelkie grzybice i atakujące zewsząd bakterie. JESTEM ZDROWA! Wymrażanie nic a nic nie boli, od lekarza dostałam podpaskę, żebym mogła bezpiecznie dotrzeć do domu, dostałam całą listę rzeczy, których mi nie wolno (dobrze że zostały spisane) no i... kontrole były gratis icon_smile.gif chciałam też powiedzieć, że u lekarza, który mi mroził "sprzęt", cały zabieg mogłam obserwować razem z nim, zresztą kolposkopię jak robił to też mi wszystko pokazywał na ekranie (ma osobny monitor dla pacjentek) i było to ciekawe doświadczenie, bo w końcu po długim czasie leczenia nadżerki zobaczyłam ją na własne oczy i dowiedziałam się z wyjaśnień lekarza z czym tak naprawdę mam doczynienia. Jak ktoś jest z warszawy to polecam - www.zdrova.pl
pozdrawiam!
zielona mila
sob, 10 mar 2007 - 15:23
mialam kiedys nadzerke i leczylam ja chyba 1,5 roku bo pierwszy lekarz powiedzial ze bede musiala zrobic tzw. wypalanke icon_cry.gif glupek jakis bo wyleczylam ja jakims plynem. dlatego lepiej pojsc do kilku lekarzy i sprawdzic ich zalecenia...pozdrawiam icon_lol.gif
zielona mila


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 14
Dołączył: sob, 10 mar 07 - 14:45
Nr użytkownika: 11,822




post sob, 10 mar 2007 - 15:23
Post #26

mialam kiedys nadzerke i leczylam ja chyba 1,5 roku bo pierwszy lekarz powiedzial ze bede musiala zrobic tzw. wypalanke icon_cry.gif glupek jakis bo wyleczylam ja jakims plynem. dlatego lepiej pojsc do kilku lekarzy i sprawdzic ich zalecenia...pozdrawiam icon_lol.gif
Ewcia78
wto, 13 mar 2007 - 22:09
Donoszę, że jestem po smarowaniu solcogynem ( jednokrotnym) i lekarz twierdzi, że powinno byc ok! Za niecały m-c czeka mnie wizyta kontrolna i zobaczymy czy idzie ku dobremu!
Oby !
Ewcia78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: pią, 25 lut 05 - 12:29
Skąd: Ślask cieszyński
Nr użytkownika: 2,763

GG:


post wto, 13 mar 2007 - 22:09
Post #27

Donoszę, że jestem po smarowaniu solcogynem ( jednokrotnym) i lekarz twierdzi, że powinno byc ok! Za niecały m-c czeka mnie wizyta kontrolna i zobaczymy czy idzie ku dobremu!
Oby !

--------------------





blaire
wto, 13 mar 2007 - 22:53
A ja dalej nie poszłam na badania. Nie mogę się zmobilizować. icon_confused.gif
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post wto, 13 mar 2007 - 22:53
Post #28

A ja dalej nie poszłam na badania. Nie mogę się zmobilizować. icon_confused.gif

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Mika
śro, 14 mar 2007 - 09:45
CYTAT(blaire)
A ja dalej nie poszłam na badania. Nie mogę się zmobilizować. icon_confused.gif


a kopa chce na mobilizacjÄ™? wink.gif
będzie leciała w podskokach wink.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 14 mar 2007 - 09:45
Post #29

CYTAT(blaire)
A ja dalej nie poszłam na badania. Nie mogę się zmobilizować. icon_confused.gif


a kopa chce na mobilizacjÄ™? wink.gif
będzie leciała w podskokach wink.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
blaire
śro, 14 mar 2007 - 10:28
CYTAT(Mika)
CYTAT(blaire)
A ja dalej nie poszłam na badania. Nie mogę się zmobilizować. icon_confused.gif


a kopa chce na mobilizacjÄ™? icon_wink.gif
będzie leciała w podskokach icon_wink.gif


A przyjedzie kopnąć?To ja poproaszę. Wirtualne jakoś słabo działają...
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post śro, 14 mar 2007 - 10:28
Post #30

CYTAT(Mika)
CYTAT(blaire)
A ja dalej nie poszłam na badania. Nie mogę się zmobilizować. icon_confused.gif


a kopa chce na mobilizacjÄ™? icon_wink.gif
będzie leciała w podskokach icon_wink.gif


A przyjedzie kopnąć?To ja poproaszę. Wirtualne jakoś słabo działają...

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Mika
śro, 14 mar 2007 - 10:46
lepiej się zmobilizuj,bo ja tak często chodziłam,że średnia wyszła od ciąży do ciąży wink.gif icon_lol.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post śro, 14 mar 2007 - 10:46
Post #31

lepiej się zmobilizuj,bo ja tak często chodziłam,że średnia wyszła od ciąży do ciąży wink.gif icon_lol.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
blaire
śro, 14 mar 2007 - 11:36
No u mnie też tak było icon_wink.gif Ostatnio 3 miesiące po porodzie.
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post śro, 14 mar 2007 - 11:36
Post #32

No u mnie też tak było icon_wink.gif Ostatnio 3 miesiące po porodzie.

--------------------
Jakub 09.2001
Korneliusz 10.2005
i




Ten świat jest komedią dla tych, którzy myślą, i tragedią dla tych, którzy czują

Horacy
Ewcia78
śro, 14 mar 2007 - 23:07
Blaire !!! Ode mnie też wirtualny koooop !!
Ewcia78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: pią, 25 lut 05 - 12:29
Skąd: Ślask cieszyński
Nr użytkownika: 2,763

GG:


post śro, 14 mar 2007 - 23:07
Post #33

Blaire !!! Ode mnie też wirtualny koooop !!

--------------------





ruda_kasia
czw, 15 mar 2007 - 11:13
A ja miałam nadżerke przed boboma ciążami - wypalaną. Chyba dobrze, bo drugi gin - ciążowy, się nie poznał.
ale: baśke rodziłam bardzo długo, zaś zuze nie dość że długo, to jeszcze po wyjściu główki szyjka się jej na szyi zacisnęła, nie pytajcie, cośmy wszyscy użyli...
ruda_kasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,628
Dołączył: pią, 26 mar 04 - 09:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,595




post czw, 15 mar 2007 - 11:13
Post #34

A ja miałam nadżerke przed boboma ciążami - wypalaną. Chyba dobrze, bo drugi gin - ciążowy, się nie poznał.
ale: baśke rodziłam bardzo długo, zaś zuze nie dość że długo, to jeszcze po wyjściu główki szyjka się jej na szyi zacisnęła, nie pytajcie, cośmy wszyscy użyli...
Aga H
czw, 22 mar 2007 - 11:30
To ja tak zapytam - nadżerkę mam odkąd pamiętam, przed ciążą nie chcieli usuwać, bo może sama zniknie...
A teraz już sama nie wiem. Właśnie wczoraj odebrałam wyniki cytologii - II grupa - nie jest to rewelacja, ale tragedia też nie. Lekarz sam nic nie mówi o usuwaniu. Porozmawiać z nim o tym, czy jeśli nie proponuje usunięcia to znaczy, ze nie ma takiej potrzeby??
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post czw, 22 mar 2007 - 11:30
Post #35

To ja tak zapytam - nadżerkę mam odkąd pamiętam, przed ciążą nie chcieli usuwać, bo może sama zniknie...
A teraz już sama nie wiem. Właśnie wczoraj odebrałam wyniki cytologii - II grupa - nie jest to rewelacja, ale tragedia też nie. Lekarz sam nic nie mówi o usuwaniu. Porozmawiać z nim o tym, czy jeśli nie proponuje usunięcia to znaczy, ze nie ma takiej potrzeby??

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
Edi Zet :)
czw, 22 mar 2007 - 12:05
Miałam wypalaną nadżerkę przed pierwszą ciążą. Nie miałam kłopotów ze skracaniem się szyjki przy porodach. Zależy to widocznie jak głęboko jest wypalana nadżerka i jaki jest jej obszar. Trzeba wypalać tak, by nie porobić głębokich i rozległych blizn. Bo blizna się nie kurczy.
Edi Zet :)


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,188
Dołączył: pią, 25 kwi 03 - 22:54
SkÄ…d: Radziejowice
Nr użytkownika: 651




post czw, 22 mar 2007 - 12:05
Post #36

Miałam wypalaną nadżerkę przed pierwszą ciążą. Nie miałam kłopotów ze skracaniem się szyjki przy porodach. Zależy to widocznie jak głęboko jest wypalana nadżerka i jaki jest jej obszar. Trzeba wypalać tak, by nie porobić głębokich i rozległych blizn. Bo blizna się nie kurczy.

--------------------
Ula/2001, Igorek/2002, SzymuÅ› /2007 i Hania/2012
.kasiula.
nie, 25 mar 2007 - 12:11
ja czekam na wyniki cytologii, prawdopodobnie bdę miałą wypalaną nadżerkę, ale powiedzcie mi dziewczyny jak długo trwa taki zabieg? czy od razu idę do domku, czy muszę poleżeć albo coś icon_smile.gif no i podejrzewam nici z seksu, ale na jak długo?
proszÄ™ o odpowiedzi:)
.kasiula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,577
Dołączył: śro, 17 maj 06 - 12:43
SkÄ…d: Åšl.
Nr użytkownika: 5,873




post nie, 25 mar 2007 - 12:11
Post #37

ja czekam na wyniki cytologii, prawdopodobnie bdę miałą wypalaną nadżerkę, ale powiedzcie mi dziewczyny jak długo trwa taki zabieg? czy od razu idę do domku, czy muszę poleżeć albo coś icon_smile.gif no i podejrzewam nici z seksu, ale na jak długo?
proszÄ™ o odpowiedzi:)

--------------------

Coffee
pon, 26 mar 2007 - 16:24
mialam przed ciaza nadzerke a po ciazy...zniknela
teraz znowu mam nadzerke ale ginekolog powiedziala ze jak chce jeszcze dzieci kiedys to nic sie nie bedzie dzialo ...mam tylko co 6 miesiecy cytologie robic

czyli dokladnie co kolezanka na poczatku pisala:
CYTAT
danie mojego ginekologa (mądry, rozsądny facet)- większośc kobiet ma tzw. nadżerki fizjologiczne, czyli nabłonek gruczołowy z wnętrza szyjki wypełza na wierzch- wyglada to makroskopowo jak nadżerka, ale nic z tym sie nie powinno robić oprócz regularnej kontroli cytologicznej- dopóki cytologia jest ok lepiej nie ruszać, wkracza się dopiero kiedy cytologia szwankuje
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post pon, 26 mar 2007 - 16:24
Post #38

mialam przed ciaza nadzerke a po ciazy...zniknela
teraz znowu mam nadzerke ale ginekolog powiedziala ze jak chce jeszcze dzieci kiedys to nic sie nie bedzie dzialo ...mam tylko co 6 miesiecy cytologie robic

czyli dokladnie co kolezanka na poczatku pisala:
CYTAT
danie mojego ginekologa (mądry, rozsądny facet)- większośc kobiet ma tzw. nadżerki fizjologiczne, czyli nabłonek gruczołowy z wnętrza szyjki wypełza na wierzch- wyglada to makroskopowo jak nadżerka, ale nic z tym sie nie powinno robić oprócz regularnej kontroli cytologicznej- dopóki cytologia jest ok lepiej nie ruszać, wkracza się dopiero kiedy cytologia szwankuje


--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
Coffee
śro, 11 kwi 2007 - 09:57
wlasmnie sie zmobilizowalam do kontroli ...przesiedzialam w kolejce i...lekarz nie przyszedl icon_twisted.gif wkurzam sie bardzo

chyba bede musiala prywatnie isc bo wyjezdzam za chwilke i przed wyjazdem nie zdaze...koszmar

dziewczyny co myslicie lepiej to badziewie usuwac czy dac spokoj jak poprzednio lekarz mowila icon_question.gif
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post śro, 11 kwi 2007 - 09:57
Post #39

wlasmnie sie zmobilizowalam do kontroli ...przesiedzialam w kolejce i...lekarz nie przyszedl icon_twisted.gif wkurzam sie bardzo

chyba bede musiala prywatnie isc bo wyjezdzam za chwilke i przed wyjazdem nie zdaze...koszmar

dziewczyny co myslicie lepiej to badziewie usuwac czy dac spokoj jak poprzednio lekarz mowila icon_question.gif

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
dorothyz
pon, 23 kwi 2007 - 15:11
CYTAT(Aga H)
To ja tak zapytam - nadżerkę mam odkąd pamiętam, przed ciążą nie chcieli usuwać, bo może sama zniknie...
A teraz już sama nie wiem. Właśnie wczoraj odebrałam wyniki cytologii - II grupa - nie jest to rewelacja, ale tragedia też nie. Lekarz sam nic nie mówi o usuwaniu. Porozmawiać z nim o tym, czy jeśli nie proponuje usunięcia to znaczy, ze nie ma takiej potrzeby??


ja mam podobnie, od chyba 15 lat mam stwierdzona II grupę zmieniłam w tym czasie 4 ginów i każdy zgodnie twierdzi że narazie nie ma potrzeby żeby coś z tym robić. Tak powinno być? W zasadzie nie mam podstaw żeby kilku lekarzom nie wierzyć icon_rolleyes.gif
dorothyz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 594
Dołączył: czw, 30 gru 04 - 09:05
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,469

GG:


post pon, 23 kwi 2007 - 15:11
Post #40

CYTAT(Aga H)
To ja tak zapytam - nadżerkę mam odkąd pamiętam, przed ciążą nie chcieli usuwać, bo może sama zniknie...
A teraz już sama nie wiem. Właśnie wczoraj odebrałam wyniki cytologii - II grupa - nie jest to rewelacja, ale tragedia też nie. Lekarz sam nic nie mówi o usuwaniu. Porozmawiać z nim o tym, czy jeśli nie proponuje usunięcia to znaczy, ze nie ma takiej potrzeby??


ja mam podobnie, od chyba 15 lat mam stwierdzona II grupę zmieniłam w tym czasie 4 ginów i każdy zgodnie twierdzi że narazie nie ma potrzeby żeby coś z tym robić. Tak powinno być? W zasadzie nie mam podstaw żeby kilku lekarzom nie wierzyć icon_rolleyes.gif

--------------------
"...co nas nie zabije, to nas wzmocni..."

Dorota-mama Zuzi (23.01.2002)

> Nadżerka
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 28 maj 2024 - 04:43
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama