Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
12 Stron V  « poprzednia 9 10 11 12 następna  

Maj..

, przystępujemy do I komunii
> , przystępujemy do I komunii
anax
pon, 19 maj 2008 - 13:45
Mój synuś



rodzinka w komplecie


dwie małe królewny z królewiczem
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post pon, 19 maj 2008 - 13:45
Post #201

Mój synuś



rodzinka w komplecie


dwie małe królewny z królewiczem


--------------------


MamaJiP
pon, 19 maj 2008 - 13:47
Śliczne dzieci komunijne. icon_biggrin.gif

Teraz to tylko my zostałyśmy, 1 czerwca icon_cool.gif
MamaJiP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,745
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 16:36
Skąd: Polska
Nr użytkownika: 182

GG:


post pon, 19 maj 2008 - 13:47
Post #202

Śliczne dzieci komunijne. icon_biggrin.gif

Teraz to tylko my zostałyśmy, 1 czerwca icon_cool.gif

--------------------
Julia 25.11.1999 i Piotruś 31.08.2008

_rybka
pon, 19 maj 2008 - 15:06
I my. Na 25.
_rybka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,011
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 16:16
Skąd: Gdzieś koło tego...tam...
Nr użytkownika: 214

GG:


post pon, 19 maj 2008 - 15:06
Post #203

I my. Na 25.
Adasia
wto, 20 maj 2008 - 00:10
Tonacja, my też 25 icon_smile.gif
24 chrzest Zosi.
Pomału czas mi się kurczy. Kurcze...

Nie umiem się zdecydować: zazdroszczę tym, co już po, czy może jednak nie?
Adasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,210
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 12:42
Skąd: z Łodzi
Nr użytkownika: 621

GG:


post wto, 20 maj 2008 - 00:10
Post #204

Tonacja, my też 25 icon_smile.gif
24 chrzest Zosi.
Pomału czas mi się kurczy. Kurcze...

Nie umiem się zdecydować: zazdroszczę tym, co już po, czy może jednak nie?

--------------------
Jakub1998, Julia2000, Zofia2007, Bogumiła2009, Gabrysia2012, Całkiem Nowy Ktoś 05.2017
niewidzialna
wto, 20 maj 2008 - 00:21
my już po,było rzec można szalenie,wszystkie mięsa i co można było przygotować wcześniej udało sie zrobić zgodnie z planem co mnie zaskoczyło tylko rodzice mieli dopilnować obiadu ale trochę dali plamę czekali na mnie z niektórymi rzeczami,chociaż nie wiem po co, ale jak wpadłam to nie wiem jakim cudem wszystko ogarnęłam,rodzeństwo spisało się na medal, wszyscy pomagali chętnie a ja dyrygowałam bo wiadomo dyrygent być musi,babcia chciała sie wkręcić żeby rządzić ale przecież dyrygent może być tylko jeden,nawet szwagierka która zazwyczaj nie lubi sie wysilać sama chętnie zabrała się za zmywanie,normalnie cuda sie działy,córeńka zadowolona,tylko synek biedulek popłakiwał trochę bo mama zabiegana i rodzinka bawiła. O mały włos i tatuś by nie dojechał na czas bo linie lotnicze zastrajkowały i zamiast w piętek po południu był w sobotę wieczorem...ale grunt że dojechał i w kościele odczytał swoją kwestię. Po takiej wprawce mogę organizować takie imprezki icon_smile.gif wciąż nie mogę wyjść z szoku jak mogłam to wszystko ogarnąć i każdy problem nawet banalny rozwiązać, np żeby szybciej nalać rosół można nalewać dzbankiem a mizerię kubeczkiem icon_biggrin.gif
I nawet lepiej ze dużo jedzenia zostało,bo nie miałam kiedy spokojnie zjeść i nawet nie bardzo sie chciało, dopiero teraz mam ochotę jeść więc jest co i wybór tez jest, no i cała rodzinka dojada, najważniejsze że nic sie nie marnuje,
Dziś wyprałam albę i kwiatki na lamówkach sie sprały i ze złotych został białe ze złotymi kreskami,trochę szkoda,ale tez wygląda ładnie
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
Skąd: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post wto, 20 maj 2008 - 00:21
Post #205

my już po,było rzec można szalenie,wszystkie mięsa i co można było przygotować wcześniej udało sie zrobić zgodnie z planem co mnie zaskoczyło tylko rodzice mieli dopilnować obiadu ale trochę dali plamę czekali na mnie z niektórymi rzeczami,chociaż nie wiem po co, ale jak wpadłam to nie wiem jakim cudem wszystko ogarnęłam,rodzeństwo spisało się na medal, wszyscy pomagali chętnie a ja dyrygowałam bo wiadomo dyrygent być musi,babcia chciała sie wkręcić żeby rządzić ale przecież dyrygent może być tylko jeden,nawet szwagierka która zazwyczaj nie lubi sie wysilać sama chętnie zabrała się za zmywanie,normalnie cuda sie działy,córeńka zadowolona,tylko synek biedulek popłakiwał trochę bo mama zabiegana i rodzinka bawiła. O mały włos i tatuś by nie dojechał na czas bo linie lotnicze zastrajkowały i zamiast w piętek po południu był w sobotę wieczorem...ale grunt że dojechał i w kościele odczytał swoją kwestię. Po takiej wprawce mogę organizować takie imprezki icon_smile.gif wciąż nie mogę wyjść z szoku jak mogłam to wszystko ogarnąć i każdy problem nawet banalny rozwiązać, np żeby szybciej nalać rosół można nalewać dzbankiem a mizerię kubeczkiem icon_biggrin.gif
I nawet lepiej ze dużo jedzenia zostało,bo nie miałam kiedy spokojnie zjeść i nawet nie bardzo sie chciało, dopiero teraz mam ochotę jeść więc jest co i wybór tez jest, no i cała rodzinka dojada, najważniejsze że nic sie nie marnuje,
Dziś wyprałam albę i kwiatki na lamówkach sie sprały i ze złotych został białe ze złotymi kreskami,trochę szkoda,ale tez wygląda ładnie

--------------------
TakaSobieJedna



anax
wto, 20 maj 2008 - 11:27
niewidzialna podziwiam za organizacje.
biały tydzien nam sie nie udał.zimno i leje.

Ja sie ciesze ze to juz za mna.
wczoraj jeszcz po mszy były zdjecia studyjne ale samo dziecko komunijne.nie mozna bylo stanac obok.
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post wto, 20 maj 2008 - 11:27
Post #206

niewidzialna podziwiam za organizacje.
biały tydzien nam sie nie udał.zimno i leje.

Ja sie ciesze ze to juz za mna.
wczoraj jeszcz po mszy były zdjecia studyjne ale samo dziecko komunijne.nie mozna bylo stanac obok.

--------------------


niewidzialna
sob, 31 maj 2008 - 19:30
Witam

anax dziwny fotograf,płaci się niemało to powinien też zrobić z rodzicami,chyba facet chciał szybko odwalić i mieć z głowy

mamoJulii trzymam kciuki za jutro icon_wink.gif

ciekawa jestem jak sie wszystko udało Adasi i _tonacji

pozdrawiam
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
Skąd: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post sob, 31 maj 2008 - 19:30
Post #207

Witam

anax dziwny fotograf,płaci się niemało to powinien też zrobić z rodzicami,chyba facet chciał szybko odwalić i mieć z głowy

mamoJulii trzymam kciuki za jutro icon_wink.gif

ciekawa jestem jak sie wszystko udało Adasi i _tonacji

pozdrawiam

--------------------
TakaSobieJedna



_rybka
sob, 31 maj 2008 - 20:43
U tonacji wszystko się udało icon_biggrin.gif .
Dzieci w kościele lekko stremowane, ale pełne uroku, pogoda mogła być ( grunt,że nie lało), przyjęcie ok. Stwierdziłam,że zorganiowanie przyjęcia w restauracji było przednim pomysłem. Tylko żałuję, że prawie nic nie jadłam (emocje) 08.gif .
Biały tydzień nieco nas wymęczył, bo nałożył sie z dużą ilością pracy w szkole ( przygotowania do imprezy plenerowej ), dzieciaki w kościele codzień bardziej się kręciły. Zostało nam jutro, choć myślałam, że biały tydzień kończy się dziś.
Jakoś mi żal, że to już za nami...
A zdjęć wstawiać nie umiem, buuu...
_rybka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,011
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 16:16
Skąd: Gdzieś koło tego...tam...
Nr użytkownika: 214

GG:


post sob, 31 maj 2008 - 20:43
Post #208

U tonacji wszystko się udało icon_biggrin.gif .
Dzieci w kościele lekko stremowane, ale pełne uroku, pogoda mogła być ( grunt,że nie lało), przyjęcie ok. Stwierdziłam,że zorganiowanie przyjęcia w restauracji było przednim pomysłem. Tylko żałuję, że prawie nic nie jadłam (emocje) 08.gif .
Biały tydzień nieco nas wymęczył, bo nałożył sie z dużą ilością pracy w szkole ( przygotowania do imprezy plenerowej ), dzieciaki w kościele codzień bardziej się kręciły. Zostało nam jutro, choć myślałam, że biały tydzień kończy się dziś.
Jakoś mi żal, że to już za nami...
A zdjęć wstawiać nie umiem, buuu...
Meggi
pon, 02 cze 2008 - 15:29
CYTAT(MamaJulii @ Mon, 19 May 2008 - 13:47) *
Śliczne dzieci komunijne. icon_biggrin.gif

Teraz to tylko my zostałyśmy, 1 czerwca icon_cool.gif



MamoJulii i jak było ??? Prosimy o relacje i oczywiście fotorelację 06.gif Jedno jest pewne pogoda Wam dopisała moze nawet ciut przy gorąco jak w albach dzieci były ?

Mam pytanie jak teraz po Komunii z chęcią chodzenia do kościoła u waszych dzieci??? U nas na cztery niedziele po, Kasandra była raz icon_redface.gif i to zaraz po sobotniej Komunii, tydzien później sama świadomie jej nie puściłam bo w sobotę była cały dzien na pielgrzymce wiec dałam jej wypocząć. Dwie ostatnie niedziele nie poszła no albo jej nie było albo wczoraj -zaspała icon_redface.gif Zobaczymy jak będzie w najbliższą icon_confused.gif
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post pon, 02 cze 2008 - 15:29
Post #209

CYTAT(MamaJulii @ Mon, 19 May 2008 - 13:47) *
Śliczne dzieci komunijne. icon_biggrin.gif

Teraz to tylko my zostałyśmy, 1 czerwca icon_cool.gif



MamoJulii i jak było ??? Prosimy o relacje i oczywiście fotorelację 06.gif Jedno jest pewne pogoda Wam dopisała moze nawet ciut przy gorąco jak w albach dzieci były ?

Mam pytanie jak teraz po Komunii z chęcią chodzenia do kościoła u waszych dzieci??? U nas na cztery niedziele po, Kasandra była raz icon_redface.gif i to zaraz po sobotniej Komunii, tydzien później sama świadomie jej nie puściłam bo w sobotę była cały dzien na pielgrzymce wiec dałam jej wypocząć. Dwie ostatnie niedziele nie poszła no albo jej nie było albo wczoraj -zaspała icon_redface.gif Zobaczymy jak będzie w najbliższą icon_confused.gif

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



Adasia
wto, 03 cze 2008 - 11:14
O relację się pokuszę, jak ochłonę (tak, tak, jeszcze bujam w obłokach)
Tymczasem tylko dowód na to, ze oto jesteśmy już po:

Julia:


Zosia


Więcej wkleję w stosownym wątku icon_wink.gif
Adasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,210
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 12:42
Skąd: z Łodzi
Nr użytkownika: 621

GG:


post wto, 03 cze 2008 - 11:14
Post #210

O relację się pokuszę, jak ochłonę (tak, tak, jeszcze bujam w obłokach)
Tymczasem tylko dowód na to, ze oto jesteśmy już po:

Julia:


Zosia


Więcej wkleję w stosownym wątku icon_wink.gif

--------------------
Jakub1998, Julia2000, Zofia2007, Bogumiła2009, Gabrysia2012, Całkiem Nowy Ktoś 05.2017
MamaJiP
wto, 03 cze 2008 - 13:24
Uroczystość była przepiekna, dzieci skupione takie grzeczne.
Dziewczynki w albach miały dobrze, gorzej z chłopcami którzy gotowali się w garniturach. Jeden nawe źle się poczuł i wymiotował.
Julia zniosła to bardzo dzielnie. Teraz w białym tygodniu chętnie idzie do koscioła i do komunii oczywiście.
O to ona icon_biggrin.gif
MamaJiP


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,745
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 16:36
Skąd: Polska
Nr użytkownika: 182

GG:


post wto, 03 cze 2008 - 13:24
Post #211

Uroczystość była przepiekna, dzieci skupione takie grzeczne.
Dziewczynki w albach miały dobrze, gorzej z chłopcami którzy gotowali się w garniturach. Jeden nawe źle się poczuł i wymiotował.
Julia zniosła to bardzo dzielnie. Teraz w białym tygodniu chętnie idzie do koscioła i do komunii oczywiście.
O to ona icon_biggrin.gif


--------------------
Julia 25.11.1999 i Piotruś 31.08.2008

anax
pią, 13 cze 2008 - 19:33
No to super wszystkie mamy to zgłowy icon_smile.gif
anax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,979
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 09:59
Skąd: kraków
Nr użytkownika: 433

GG:


post pią, 13 cze 2008 - 19:33
Post #212

No to super wszystkie mamy to zgłowy icon_smile.gif

--------------------


użytkownik usunięty

Go??







post pią, 29 sie 2008 - 22:47
Post #213

No to ja się dopiszę tutaj, bo nie wiem gdzie 37.gif Ja nie mam z głowy, zostały mi dwa tygodnie przygotowań.

Mam problem natury technicznej związany z wiankiem. Po pobieżnym przeliczeniu funduszy wyszło, że wianek będę musiała zrobić sama. Bardzo podoba mi się ten:



W opisie stoi, że:
Opaskę do włosów okryto liśćmi galaksu (Galax aphylla) - nkładano je dachówkowato i okręcano drucikiem sprężynkowym. Krótko ścięte chryzantemy gałązkowe naklejano po dwie w równych odstępach. Do środka każdej wklejono perełki.

No i mam pytanie - jakim klejem to robić? Zupełnie się nie znam. Poza tym wolałabym żeby to nie była opaska, tylko wianek dookoła całej głowy. Nie mam pojęcia gdzie kupić taki odpowiedni drut. Na giełdzie kwiatowej?

Mamy tegorocznych Komunistów pomyślcie o nas ciepło. Jutro bedziemy z Zosią robić (po raz pierwszy) rachunek sumienia przed spowiedzią.
niewidzialna
pią, 29 sie 2008 - 23:14
drut można kupić w hurtowni gdzie zaopatrują się kwiaciarze,albo na stronach dla tych co biżuterię tworzą,albo ewentualnie w Empiku (akurat mam taki, więc jak coś to mogę podesłać zdjęcie, jak to wygląda) a klej to taki https://www.pattex.pl/content/view/220/211/ tzn to jest taki pistolet do klejenia na gorąco.
W razie potrzeby postaram się służyć radą, bo też sama wianek robiłam, tyle tylko że ze sztucznych kwiatów
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
Skąd: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post pią, 29 sie 2008 - 23:14
Post #214

drut można kupić w hurtowni gdzie zaopatrują się kwiaciarze,albo na stronach dla tych co biżuterię tworzą,albo ewentualnie w Empiku (akurat mam taki, więc jak coś to mogę podesłać zdjęcie, jak to wygląda) a klej to taki https://www.pattex.pl/content/view/220/211/ tzn to jest taki pistolet do klejenia na gorąco.
W razie potrzeby postaram się służyć radą, bo też sama wianek robiłam, tyle tylko że ze sztucznych kwiatów

--------------------
TakaSobieJedna



użytkownik usunięty

Go??







post sob, 30 sie 2008 - 10:51
Post #215

Ale żywe kwiatki na gorąco? Też o tym myślałam, ale mnie wątpliwości ogarnęły. A "kropelka" się nada?

Za zdjęcie drucika, albo link do sklepu, będę wdzięczna.
Adasia
sob, 30 sie 2008 - 20:16
Paka, ja robiłam sama.
W wolnej chwili wkleję co wyszło.
Koszty właściwie żadne - drucik zielony (w kwiaciarniach mają taki, który nada się na stelażyk), kupiłam gałązkę gipsówki i wyglądał - uważam - ładnie.
Adasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,210
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 12:42
Skąd: z Łodzi
Nr użytkownika: 621

GG:


post sob, 30 sie 2008 - 20:16
Post #216

Paka, ja robiłam sama.
W wolnej chwili wkleję co wyszło.
Koszty właściwie żadne - drucik zielony (w kwiaciarniach mają taki, który nada się na stelażyk), kupiłam gałązkę gipsówki i wyglądał - uważam - ładnie.

--------------------
Jakub1998, Julia2000, Zofia2007, Bogumiła2009, Gabrysia2012, Całkiem Nowy Ktoś 05.2017
Adasia
sob, 30 sie 2008 - 20:16
Paka, ja robiłam sama.
W wolnej chwili wkleję co wyszło.
Koszty właściwie żadne - drucik zielony (w kwiaciarniach mają taki, który nada się na stelażyk), kupiłam gałązkę gipsówki i wyglądał - uważam - ładnie.
Adasia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,210
Dołączył: śro, 23 kwi 03 - 12:42
Skąd: z Łodzi
Nr użytkownika: 621

GG:


post sob, 30 sie 2008 - 20:16
Post #217

Paka, ja robiłam sama.
W wolnej chwili wkleję co wyszło.
Koszty właściwie żadne - drucik zielony (w kwiaciarniach mają taki, który nada się na stelażyk), kupiłam gałązkę gipsówki i wyglądał - uważam - ładnie.

--------------------
Jakub1998, Julia2000, Zofia2007, Bogumiła2009, Gabrysia2012, Całkiem Nowy Ktoś 05.2017
użytkownik usunięty

Go??







post nie, 31 sie 2008 - 14:22
Post #218

Adasia, dzięki za odpowiedź. Twój wianuszek widziałam, bardzo ładny.
Mi się jeszcze podoba taki z gipsówki i bukszpanu:



Który ładniejszy?
skanna
nie, 31 sie 2008 - 14:41
Paka, z obserwacji majowych wyszło mi, że im mniejsze kwiatki i drobniejszy wianek, tym ładniej prezentuje się na głowie - stawiam zatem na gipsówkę icon_smile.gif
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post nie, 31 sie 2008 - 14:41
Post #219

Paka, z obserwacji majowych wyszło mi, że im mniejsze kwiatki i drobniejszy wianek, tym ładniej prezentuje się na głowie - stawiam zatem na gipsówkę icon_smile.gif

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
amania
nie, 31 sie 2008 - 15:06
Maryśka też miała z gipsówki i bukszpanu, z tym że bardzo "cienki", bo akurat taki chciałyśmy. Pako, ten zestaw rzeczywiście świetnie nadaje się na wianki, bo i wygląda nieźle i ładnie się trzyma.

tutaj zdjęcie naszego z białego tygodnia (po 5 dniach od zrobienia)
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post nie, 31 sie 2008 - 15:06
Post #220

Maryśka też miała z gipsówki i bukszpanu, z tym że bardzo "cienki", bo akurat taki chciałyśmy. Pako, ten zestaw rzeczywiście świetnie nadaje się na wianki, bo i wygląda nieźle i ładnie się trzyma.

tutaj zdjęcie naszego z białego tygodnia (po 5 dniach od zrobienia)


--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
> Maj.., przystępujemy do I komunii
Start new topic
Reply to this topic
12 Stron V  « poprzednia 9 10 11 12 następna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 25 maj 2024 - 04:34
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama