Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
119 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia   

SÅ‚odkie sierpniaczki '08

> 
maultier
nie, 17 sie 2008 - 19:51
Z pieluch to u nas sprawdzily sie huggisy. Pampersy synka uczulaly. Zanim doszlam do tego ze ciagle odparzenia od pieluch to sie dosc z synkiem namordowalam. Teraz kupilam paczke pampersow na sprobowanie. Zobaczymy jak drugie dziecie zareaguje.
Na kolke nam espumisan w kroplach pomogl z tym ze mozna uzywac po pierwszym miesiacu. Jak narazie Elizka czasami pod wieczor troche pomarudzi ale zle nie ma wiec nie kombinuje bo na rekach sie uspokaja. Jak zaczna sie prawdziwe kolki to pewnie zaczne jakos sie dietowac bo narazie jadam wszystko.

A tak z ciekawosci do dziewczyn po cc. Maz mogl byc z wami na sali operacyjnej?? U nas poodczas pierwszej nie mogl byc ze mna a teraz bezproblemowo. Nawet polzna pozwolila mu za parawanik patrzec ale nie chcial;p Jeszcze w dodatku chcieli mi wrabac tlumaczke do porodu, ale na szczescie stwierdzili ze posla po nia jak bedzie nizbedna bo to malo komfortowe dla mnie.
maultier


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 389
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 16:36
SkÄ…d: Szkocja
Nr użytkownika: 7,167

GG:


post nie, 17 sie 2008 - 19:51
Post #41

Z pieluch to u nas sprawdzily sie huggisy. Pampersy synka uczulaly. Zanim doszlam do tego ze ciagle odparzenia od pieluch to sie dosc z synkiem namordowalam. Teraz kupilam paczke pampersow na sprobowanie. Zobaczymy jak drugie dziecie zareaguje.
Na kolke nam espumisan w kroplach pomogl z tym ze mozna uzywac po pierwszym miesiacu. Jak narazie Elizka czasami pod wieczor troche pomarudzi ale zle nie ma wiec nie kombinuje bo na rekach sie uspokaja. Jak zaczna sie prawdziwe kolki to pewnie zaczne jakos sie dietowac bo narazie jadam wszystko.

A tak z ciekawosci do dziewczyn po cc. Maz mogl byc z wami na sali operacyjnej?? U nas poodczas pierwszej nie mogl byc ze mna a teraz bezproblemowo. Nawet polzna pozwolila mu za parawanik patrzec ale nie chcial;p Jeszcze w dodatku chcieli mi wrabac tlumaczke do porodu, ale na szczescie stwierdzili ze posla po nia jak bedzie nizbedna bo to malo komfortowe dla mnie.

--------------------
www.garnek.pl/maultier
maultier
nie, 17 sie 2008 - 19:53
gosiaczek a suszarki do wlosow probowalas uzywac??
Dmuchaj dziecinie na brzuszek cieplym powietrzem ale z takiej odleglosci zeby nie oparzalo. Synkowi to tez pomagalo.

Ten post edytował maultier nie, 17 sie 2008 - 19:56
maultier


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 389
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 16:36
SkÄ…d: Szkocja
Nr użytkownika: 7,167

GG:


post nie, 17 sie 2008 - 19:53
Post #42

gosiaczek a suszarki do wlosow probowalas uzywac??
Dmuchaj dziecinie na brzuszek cieplym powietrzem ale z takiej odleglosci zeby nie oparzalo. Synkowi to tez pomagalo.

--------------------
www.garnek.pl/maultier
Delfinka
nie, 17 sie 2008 - 21:11
Iwona dzięki za info icon_smile.gif
Delfinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,424
Dołączył: wto, 23 gru 03 - 17:54
Nr użytkownika: 1,283




post nie, 17 sie 2008 - 21:11
Post #43

Iwona dzięki za info icon_smile.gif

--------------------

Magdalena Sieroc...
nie, 17 sie 2008 - 21:23
iwona,neomecyna na receptęicon_sad.gif Ale to i pediatra może przeciez wypisać.

maultier,nie było mowy żeby był przy cc. Ale to może dlatego że u mnie było w ostatniej chwili. Ale z tego co słyszałam to co szpital to obyczaj.

gosiaczek,nie dziw się,na rynku jest mnóstwo preparatów i musisz próbować ażtrafisz na taki co pomoże małej.
Magdalena Sieroc...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 09:54
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,562

GG:


post nie, 17 sie 2008 - 21:23
Post #44

iwona,neomecyna na receptęicon_sad.gif Ale to i pediatra może przeciez wypisać.

maultier,nie było mowy żeby był przy cc. Ale to może dlatego że u mnie było w ostatniej chwili. Ale z tego co słyszałam to co szpital to obyczaj.

gosiaczek,nie dziw się,na rynku jest mnóstwo preparatów i musisz próbować ażtrafisz na taki co pomoże małej.

--------------------
Oskar:)


annjur
nie, 17 sie 2008 - 21:39
Gosiaczek jak czytam o kolkach to aż mi jest żal, pamietam jak mój syn je
przechodził, i my też próbowaliśmy wszystkiego (oprocz tych słynnych niemieckich) i nic
Minęły jak Julek skończył 3 miesiące, tyle mogę dodać na pocieszenie.
Wiem jak to jest, chcesz pomóc cierpiącemu Maluszkowi a tu nie wiesz jak i
tak codziennie.
Trzymaj się dzielnie, mam nadzieje, że coś jednak pomoże Twojej córuni
annjur


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,268
Dołączył: pon, 16 lip 07 - 08:35
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 15,432

GG:


post nie, 17 sie 2008 - 21:39
Post #45

Gosiaczek jak czytam o kolkach to aż mi jest żal, pamietam jak mój syn je
przechodził, i my też próbowaliśmy wszystkiego (oprocz tych słynnych niemieckich) i nic
Minęły jak Julek skończył 3 miesiące, tyle mogę dodać na pocieszenie.
Wiem jak to jest, chcesz pomóc cierpiącemu Maluszkowi a tu nie wiesz jak i
tak codziennie.
Trzymaj się dzielnie, mam nadzieje, że coś jednak pomoże Twojej córuni


--------------------
Iwona H
pon, 18 sie 2008 - 10:17
Magdalena, dzięki za radę icon_biggrin.gif
Iwona H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 583
Dołączył: wto, 13 lut 07 - 22:11
Skąd: GłOGóW
Nr użytkownika: 11,027

GG:


post pon, 18 sie 2008 - 10:17
Post #46

Magdalena, dzięki za radę icon_biggrin.gif

--------------------

gosiaczek27
pon, 18 sie 2008 - 11:39
Mauliter suszarka wyproboiwana,matko mam nadzieje ze nie bedzie sie meczyc do 3mies.
acha 14 wrzesnia chrzcimy juz mała icon_wink.gif
wiem ze jest wiele srodkow na rynku,kurcze jak te niemieckie kropelki nie pomoga ... az nie chce myslec dzis mała przespała cała noc tylko budziła sie na karmienie co 2 godzin czyli standart ale za to znow niespokojnie spi w dzien icon_sad.gif
Dzieki dziewczyny za rade icon_smile.gif
gosiaczek27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 834
Dołączył: pon, 18 lut 08 - 12:34
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 18,271




post pon, 18 sie 2008 - 11:39
Post #47

Mauliter suszarka wyproboiwana,matko mam nadzieje ze nie bedzie sie meczyc do 3mies.
acha 14 wrzesnia chrzcimy juz mała icon_wink.gif
wiem ze jest wiele srodkow na rynku,kurcze jak te niemieckie kropelki nie pomoga ... az nie chce myslec dzis mała przespała cała noc tylko budziła sie na karmienie co 2 godzin czyli standart ale za to znow niespokojnie spi w dzien icon_sad.gif
Dzieki dziewczyny za rade icon_smile.gif
Anecznik
pon, 18 sie 2008 - 14:32
Cześć dzieczyny.

Za prośbą naszej wspólnej koleżanki Barbory przychodzę przekazać nowinę. Barbora dziś urodziła drogą naturalną córeczkę Eileen (waga ponad 3600, mierzy 50 zm). Myślę, że nic nie pomyliłam. Mała była owinięta pępowiną i Barbora męczyła się 15 godzin, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Z pewnością jak wróci do domciu to sama do Was zajrzy i opowie o wszystkim 08.gif

Pozdrawiam Was wszystkie życząc szybkich porodów. Mamom już rozdwojonym życzę pociechy z dzieci, a nowonarodzonym dzieciaczkom życzę dużo zdrówka i uśmiechu na buźce.


Anecznik
Anecznik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,434
Dołączył: wto, 24 sty 06 - 16:21
SkÄ…d: okolice Poznania
Nr użytkownika: 4,698

GG:


post pon, 18 sie 2008 - 14:32
Post #48

Cześć dzieczyny.

Za prośbą naszej wspólnej koleżanki Barbory przychodzę przekazać nowinę. Barbora dziś urodziła drogą naturalną córeczkę Eileen (waga ponad 3600, mierzy 50 zm). Myślę, że nic nie pomyliłam. Mała była owinięta pępowiną i Barbora męczyła się 15 godzin, ale na szczęście wszystko dobrze się skończyło. Z pewnością jak wróci do domciu to sama do Was zajrzy i opowie o wszystkim 08.gif

Pozdrawiam Was wszystkie życząc szybkich porodów. Mamom już rozdwojonym życzę pociechy z dzieci, a nowonarodzonym dzieciaczkom życzę dużo zdrówka i uśmiechu na buźce.


Anecznik

--------------------


Iwona H
pon, 18 sie 2008 - 16:03
GRATULCJE DLA BARBORY I JEJ MALEŃSTWA
Iwona H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 583
Dołączył: wto, 13 lut 07 - 22:11
Skąd: GłOGóW
Nr użytkownika: 11,027

GG:


post pon, 18 sie 2008 - 16:03
Post #49

GRATULCJE DLA BARBORY I JEJ MALEŃSTWA

--------------------

Magdalena Sieroc...
pon, 18 sie 2008 - 19:27
barbora,gratulacje!!!!!!!!!!!!!!

gosiaczek, mój teżcośdzisiaj niespokojnie śpi w dzień. Kto wie,może to też brzuszek. spokojnie,4tyg prawie za nami. jeszcze 8 i kolki same przejda:) a po czym pediatra stwierdziła ze to kolka?
Magdalena Sieroc...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 09:54
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,562

GG:


post pon, 18 sie 2008 - 19:27
Post #50

barbora,gratulacje!!!!!!!!!!!!!!

gosiaczek, mój teżcośdzisiaj niespokojnie śpi w dzień. Kto wie,może to też brzuszek. spokojnie,4tyg prawie za nami. jeszcze 8 i kolki same przejda:) a po czym pediatra stwierdziła ze to kolka?

--------------------
Oskar:)


gosiaczek27
pon, 18 sie 2008 - 20:46
Barbora gratuluje!!!!
Madziu opisałam jak Nikola sie zachwuje,zbadała ja i stwierdeziła najbardziej mozna poznac zetwardnieje brzusio!
kurcze dzis zjadÄ…Å‚m pare kanapek i sam makaron bez niczego i herbatke z kopru.a jutro zjem chyba mniej .ciekwae jak nocka sie zapowiada.
jutro ide z Nikolka do ortopedy sprawdzic bioderka,bo pediatra w szpitalu mi powiedział abym do ukonczenia 1 mies poszła skontrolowac bioderka,poniewaz mała urodziła sie posladkami noi ze u dziewczynek wsytepuje wieksze pradopodobienstwo klopotow z bioderkami,ale cały czas mała kłade z szeroko roztworzobymi nozkami na tzw. zabka
bojku boje sie co to bedzie w nocy a tak dzis w nocy ładnie spała
gosiaczek27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 834
Dołączył: pon, 18 lut 08 - 12:34
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 18,271




post pon, 18 sie 2008 - 20:46
Post #51

Barbora gratuluje!!!!
Madziu opisałam jak Nikola sie zachwuje,zbadała ja i stwierdeziła najbardziej mozna poznac zetwardnieje brzusio!
kurcze dzis zjadÄ…Å‚m pare kanapek i sam makaron bez niczego i herbatke z kopru.a jutro zjem chyba mniej .ciekwae jak nocka sie zapowiada.
jutro ide z Nikolka do ortopedy sprawdzic bioderka,bo pediatra w szpitalu mi powiedział abym do ukonczenia 1 mies poszła skontrolowac bioderka,poniewaz mała urodziła sie posladkami noi ze u dziewczynek wsytepuje wieksze pradopodobienstwo klopotow z bioderkami,ale cały czas mała kłade z szeroko roztworzobymi nozkami na tzw. zabka
bojku boje sie co to bedzie w nocy a tak dzis w nocy ładnie spała
Iwona H
pon, 18 sie 2008 - 21:42
gosiaczek, a małą karmisz piersią czy jest na sztucznym mleku?


Pod nr użytkownika pojawiło mi się ostrzeżenie, czy któraś wie co to może oznaczać?

Ten post edytował Iwona H pon, 18 sie 2008 - 21:44
Iwona H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 583
Dołączył: wto, 13 lut 07 - 22:11
Skąd: GłOGóW
Nr użytkownika: 11,027

GG:


post pon, 18 sie 2008 - 21:42
Post #52

gosiaczek, a małą karmisz piersią czy jest na sztucznym mleku?


Pod nr użytkownika pojawiło mi się ostrzeżenie, czy któraś wie co to może oznaczać?

--------------------

Magdalena Sieroc...
wto, 19 sie 2008 - 10:23
eh,gosiaczek,pociesz się że przynajmniej nie utyjesz na takiej diecie.

iwona,takie ostrzeżenie pojawia się u każdego i każdy widzi tylko swoje.

czy jak się karmi to te piersi musza tak boleć??icon_sad.gif Dobija mnie też chodzenie w staniku przez 24h na dobę (leci mi mleczko tak,że muszę zmieniac ciągle wkładki)
Magdalena Sieroc...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 09:54
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,562

GG:


post wto, 19 sie 2008 - 10:23
Post #53

eh,gosiaczek,pociesz się że przynajmniej nie utyjesz na takiej diecie.

iwona,takie ostrzeżenie pojawia się u każdego i każdy widzi tylko swoje.

czy jak się karmi to te piersi musza tak boleć??icon_sad.gif Dobija mnie też chodzenie w staniku przez 24h na dobę (leci mi mleczko tak,że muszę zmieniac ciągle wkładki)

--------------------
Oskar:)


maultier
wto, 19 sie 2008 - 12:01
Przy synku tez prawie niczego nie jadlam a potrafil wrzeszczec prawie caly czas, czy to dzien czy noc. Teraz jem doslownie wszystko i cisza i spokoj. Wedlug pediatry synek mial kolki z powodu polykanego powietrza bo za szybko jadl
. Jak mial 3 miesiace to przeszlo. Wiem ze to nic pocieszajacego ale to cholerstwo kiedys sie konczy.
maultier


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 389
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 16:36
SkÄ…d: Szkocja
Nr użytkownika: 7,167

GG:


post wto, 19 sie 2008 - 12:01
Post #54

Przy synku tez prawie niczego nie jadlam a potrafil wrzeszczec prawie caly czas, czy to dzien czy noc. Teraz jem doslownie wszystko i cisza i spokoj. Wedlug pediatry synek mial kolki z powodu polykanego powietrza bo za szybko jadl
. Jak mial 3 miesiace to przeszlo. Wiem ze to nic pocieszajacego ale to cholerstwo kiedys sie konczy.

--------------------
www.garnek.pl/maultier
gosiaczek27
wto, 19 sie 2008 - 14:22
Iwonka karmie piersia!
mam nadzieje madziu ze szybko zrzuce bo narazie nie widze abym cos dodatkowo zrzuciła ciagle ten cholerny brzuch noi posladki uda ale ten brzuch to mam taki jakbym była 3 4 mies ciazy:-(
kiedy on zniknie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jejku mam nadzieje ze szybko minie ta kolke nie do 3 mies. pediatra zaleciła mi jakies czopki dla małej! 2 razy po pół czopka.ciekawe czy podziała.jak nie to czekam do piatku az ama przywiezie specyfik z niemiec.
gosiaczek27


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 834
Dołączył: pon, 18 lut 08 - 12:34
Skąd: Głogów
Nr użytkownika: 18,271




post wto, 19 sie 2008 - 14:22
Post #55

Iwonka karmie piersia!
mam nadzieje madziu ze szybko zrzuce bo narazie nie widze abym cos dodatkowo zrzuciła ciagle ten cholerny brzuch noi posladki uda ale ten brzuch to mam taki jakbym była 3 4 mies ciazy:-(
kiedy on zniknie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
jejku mam nadzieje ze szybko minie ta kolke nie do 3 mies. pediatra zaleciła mi jakies czopki dla małej! 2 razy po pół czopka.ciekawe czy podziała.jak nie to czekam do piatku az ama przywiezie specyfik z niemiec.
Magdalena Sieroc...
wto, 19 sie 2008 - 14:23
no ja tez mam brzuch sflaczały i dupiec wielki. ale uda sie zrzucic,to pewne.
Magdalena Sieroc...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 09:54
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,562

GG:


post wto, 19 sie 2008 - 14:23
Post #56

no ja tez mam brzuch sflaczały i dupiec wielki. ale uda sie zrzucic,to pewne.

--------------------
Oskar:)


Delfinka
wto, 19 sie 2008 - 15:11
Hej hej lista rozdowjonych dziś się znów powiększyła icon_smile.gif Kolejna to Lola icon_smile.gif
Delfinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,424
Dołączył: wto, 23 gru 03 - 17:54
Nr użytkownika: 1,283




post wto, 19 sie 2008 - 15:11
Post #57

Hej hej lista rozdowjonych dziś się znów powiększyła icon_smile.gif Kolejna to Lola icon_smile.gif

--------------------

Delfinka
śro, 20 sie 2008 - 10:32
No proszę jednak dziewczynki górują, a miało być odwrotnie icon_wink.gif No ale lista jeszcze nie zakończona więc kto wie icon_smile.gif
Delfinka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,424
Dołączył: wto, 23 gru 03 - 17:54
Nr użytkownika: 1,283




post śro, 20 sie 2008 - 10:32
Post #58

No proszę jednak dziewczynki górują, a miało być odwrotnie icon_wink.gif No ale lista jeszcze nie zakończona więc kto wie icon_smile.gif

--------------------

Magdalena Sieroc...
śro, 20 sie 2008 - 12:28
założyłam sobie nakładki silikonowe Avent na piersi,bo wczoraj to normalnie płakałam z bólu. Nie wiem czy dobrze robię bo na necie tozdania są podzielone,czytałamm opinie że w żadnym wypadku nie można stoswac takich nakładek. W ogóle co strona to co innego piszą.

maultier, a WSZYSTKO to znaczy także ostre,wzdymające i alergogenne? Ja też w zasadzie jem wszystko ale staram się po troszeczku a nie np. kilo brokułów.

Ten post edytował Magdalena Sierocka śro, 20 sie 2008 - 12:29
Magdalena Sieroc...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 723
Dołączył: pon, 10 lip 06 - 09:54
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 6,562

GG:


post śro, 20 sie 2008 - 12:28
Post #59

założyłam sobie nakładki silikonowe Avent na piersi,bo wczoraj to normalnie płakałam z bólu. Nie wiem czy dobrze robię bo na necie tozdania są podzielone,czytałamm opinie że w żadnym wypadku nie można stoswac takich nakładek. W ogóle co strona to co innego piszą.

maultier, a WSZYSTKO to znaczy także ostre,wzdymające i alergogenne? Ja też w zasadzie jem wszystko ale staram się po troszeczku a nie np. kilo brokułów.

--------------------
Oskar:)


maultier
śro, 20 sie 2008 - 13:43
No dokladnie. Czekolada przerobiona, kapusta kiszona i grzyby tez. Co do ostrego to juz mi sie zdarzylo zjesc (z pieprzem przedobrzylam). Jedzenia na telefon tez juz przeszlo. A malej jak nic nie bylo tak dalej nic nie ma.
Tutaj w szpitalu na nastepny dzien chcieli mnie karmic frytkami i ryba. Co kraj to inne podejscie do dietowania sie.

Co do nakladek to nieuzywalam. Ja przez 2 dni sciagalam z jednego cyca mleko i przez butle dawalam. Tez z bolu nie umialam juz wytrzymac. Zaopatrz sie moze w jakis krem na brodawki. Ja mam jakis z lanoliny i bardzo sobie chwale.
maultier


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 389
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 16:36
SkÄ…d: Szkocja
Nr użytkownika: 7,167

GG:


post śro, 20 sie 2008 - 13:43
Post #60

No dokladnie. Czekolada przerobiona, kapusta kiszona i grzyby tez. Co do ostrego to juz mi sie zdarzylo zjesc (z pieprzem przedobrzylam). Jedzenia na telefon tez juz przeszlo. A malej jak nic nie bylo tak dalej nic nie ma.
Tutaj w szpitalu na nastepny dzien chcieli mnie karmic frytkami i ryba. Co kraj to inne podejscie do dietowania sie.

Co do nakladek to nieuzywalam. Ja przez 2 dni sciagalam z jednego cyca mleko i przez butle dawalam. Tez z bolu nie umialam juz wytrzymac. Zaopatrz sie moze w jakis krem na brodawki. Ja mam jakis z lanoliny i bardzo sobie chwale.

--------------------
www.garnek.pl/maultier
> SÅ‚odkie sierpniaczki '08
Start new topic
Reply to this topic
119 Stron V  poprzednia 1 2 3 4 5 nastÄ™pna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 19 cze 2024 - 07:53
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama