Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Celiaka

> 
sela_
pon, 17 lis 2003 - 10:55
Witajcie, potrzebuję pomocy w ustaleniu objawów celiaki ( uczulenie na gluten) ... moja szwagierka udała się do lekarza ze swoją roczną córką z podejrzeniem uczulenia na gluten... lekarz na to, że istneje pełno broszurek i innych pomocy naukowych i żeby poczytała sobie w nich o ewentualnych objawach, procesie leczenia itp. PARANOJA
icon_mad.gif to przecież poważna choroba i nie można pozostawić matki samej sobie.
Dziewczyny może spotkałyście się z materiałami dotyczącymi właśnie tej choroby... może mogłybyście cos doradzić. Pozdrawiam
sela_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 73
Dołączył: śro, 29 paź 03 - 13:57
Skąd: Bielsko-Biała
Nr użytkownika: 1,150




post pon, 17 lis 2003 - 10:55
Post #1

Witajcie, potrzebuję pomocy w ustaleniu objawów celiaki ( uczulenie na gluten) ... moja szwagierka udała się do lekarza ze swoją roczną córką z podejrzeniem uczulenia na gluten... lekarz na to, że istneje pełno broszurek i innych pomocy naukowych i żeby poczytała sobie w nich o ewentualnych objawach, procesie leczenia itp. PARANOJA
icon_mad.gif to przecież poważna choroba i nie można pozostawić matki samej sobie.
Dziewczyny może spotkałyście się z materiałami dotyczącymi właśnie tej choroby... może mogłybyście cos doradzić. Pozdrawiam
Basia
śro, 19 lis 2003 - 08:45
Witaj Elu.
Celiaka to chyba trochę na wyrost powiedziane, bo celiaka to raczej stała nietolerancja glutenu, a przejściowa nietolerancja mija z czasem.
Był juz tutaj na forum wątek na ten temat.
Jednak, żeby jednoznacznie stwierdzić, że dziecko jest uczulone na gluten trzeba zrobic badania - badanie krwi (które nie zawsze wykrywa nietolerancje na gluten w poczatkowej fazie) oraz pobranie próbki wycinka jelita icon_sad.gif Badanie baardzo nieprzyjemne, ale wyniki są bardzo dokładne.
Mój syn miał właśnie robione te dwa badania i dopiero pobranie wycinka dało wynik, że jest uczulony na gluten. Objawy to przede wszystkim
częste biegunki i bóle brzuszka, a także objawy skórne np. różowe policzki, no i dziecko słabiej przybiera na wadze.
Wprowadzenie diety bezglutenowej daje efekty. U Grzesia po roku takiej
diety wszystko wróciło do normy i nietolerancja na gluten minęła
(mam nadzieję, że już na stałe).
Jeśli masz jeszcze pytania to służę radą icon_smile.gif
Pozdrawiam
Basia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 211
Dołączył: pon, 06 paź 03 - 10:45
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 1,097




post śro, 19 lis 2003 - 08:45
Post #2

Witaj Elu.
Celiaka to chyba trochę na wyrost powiedziane, bo celiaka to raczej stała nietolerancja glutenu, a przejściowa nietolerancja mija z czasem.
Był juz tutaj na forum wątek na ten temat.
Jednak, żeby jednoznacznie stwierdzić, że dziecko jest uczulone na gluten trzeba zrobic badania - badanie krwi (które nie zawsze wykrywa nietolerancje na gluten w poczatkowej fazie) oraz pobranie próbki wycinka jelita icon_sad.gif Badanie baardzo nieprzyjemne, ale wyniki są bardzo dokładne.
Mój syn miał właśnie robione te dwa badania i dopiero pobranie wycinka dało wynik, że jest uczulony na gluten. Objawy to przede wszystkim
częste biegunki i bóle brzuszka, a także objawy skórne np. różowe policzki, no i dziecko słabiej przybiera na wadze.
Wprowadzenie diety bezglutenowej daje efekty. U Grzesia po roku takiej
diety wszystko wróciło do normy i nietolerancja na gluten minęła
(mam nadzieję, że już na stałe).
Jeśli masz jeszcze pytania to służę radą icon_smile.gif
Pozdrawiam
anonimowy

Go??







post śro, 19 lis 2003 - 16:39
Post #3

witaj

Mój 14 miesięczny synek też jest uczulony na gluten.
Objawem były biegunki,wymioty,brak przyrostu wagi,zmiany skórne a nawet podwyższona temperatura..
Po wprowadzeniu diety wszystystkie te objawy zniknęły,dziecko zrobiło się wręcz weselsze,żywsze.
Dietę mamy przestrzegać przez 2 lata a w międzyczasie skonsultować się z gastroenterologiem dziecięcym
Synek oprócz diety bezglutenowej ma jeszcze bezmlecznę,bezjajeczną itd.
Mam pytanie do basi200:Czy po pół roku wprowadziłaś gluten czy wykonałaś powtórne badania?

Dorota
Basia
czw, 20 lis 2003 - 10:07
U nas to wyglądało tak, że synek był przez rok na diecie bezglutenowej.
Po roku zrobiliśmy samo badanie krwi na przeciwciała. Wyszło w porządku, więc zaczęłam powoli, stopniowo wprowadzac do jego diety produkty z glutenem. Trochę to musiało potrwać, żeby nie było od razu tak radykalnej zmiany. Nie występowały żadne reakcje alergiczne i od tego czasu synek je "normalne" jedzenie.
Mam nadzieję, że alergia sie nie wróci icon_smile.gif Podobno często mija w wiekiem
i oby tak było. Tego samego życzę Waszym dzieciom.
Pozdrawiam.
Basia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 211
Dołączył: pon, 06 paź 03 - 10:45
SkÄ…d: ÅšlÄ…sk
Nr użytkownika: 1,097




post czw, 20 lis 2003 - 10:07
Post #4

U nas to wyglądało tak, że synek był przez rok na diecie bezglutenowej.
Po roku zrobiliśmy samo badanie krwi na przeciwciała. Wyszło w porządku, więc zaczęłam powoli, stopniowo wprowadzac do jego diety produkty z glutenem. Trochę to musiało potrwać, żeby nie było od razu tak radykalnej zmiany. Nie występowały żadne reakcje alergiczne i od tego czasu synek je "normalne" jedzenie.
Mam nadzieję, że alergia sie nie wróci icon_smile.gif Podobno często mija w wiekiem
i oby tak było. Tego samego życzę Waszym dzieciom.
Pozdrawiam.
Coffee
sob, 24 kwi 2004 - 13:48
doktorka tez mowi, ze wlasnie spadek wagi oraz objawy anemii...maly mial badanie krwi niedawno i mial 12,9 hemoglobine, poza tym wage tez ma solidna icon_wink.gif wiec nie wiem czy mamy poczatek uczulenia na gluten...skad te czerwone poliki...na razie odstawiamy zboza icon_cry.gif
Coffee


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,294
Dołączył: pon, 07 lip 03 - 15:01
SkÄ…d: Londyn -Torun
Nr użytkownika: 887




post sob, 24 kwi 2004 - 13:48
Post #5

doktorka tez mowi, ze wlasnie spadek wagi oraz objawy anemii...maly mial badanie krwi niedawno i mial 12,9 hemoglobine, poza tym wage tez ma solidna icon_wink.gif wiec nie wiem czy mamy poczatek uczulenia na gluten...skad te czerwone poliki...na razie odstawiamy zboza icon_cry.gif

--------------------






"Ludzie s?abi zwykle nie wybaczaj? - to przywilej ludzi silnych "
m4Å‚4
wto, 04 lis 2008 - 22:34
czy ktos wie co moze oznaczac przewlekły zaoalny naciek plazmatycznokomorkowy?:
m4Å‚4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: wto, 04 lis 08 - 22:26
Nr użytkownika: 23,388

GG:


post wto, 04 lis 2008 - 22:34
Post #6

czy ktos wie co moze oznaczac przewlekły zaoalny naciek plazmatycznokomorkowy?:
m4Å‚4
wto, 04 lis 2008 - 22:36
limfocyty srodnabłonkowe>40IEL/100Ec?czy to prawidłowy wynik????
m4Å‚4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: wto, 04 lis 08 - 22:26
Nr użytkownika: 23,388

GG:


post wto, 04 lis 2008 - 22:36
Post #7

limfocyty srodnabłonkowe>40IEL/100Ec?czy to prawidłowy wynik????
> Celiaka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 17 cze 2024 - 22:02
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama