Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna  

ile wydajecie na jedzenie?

, bo mam oczy jak spodeczki...
> , bo mam oczy jak spodeczki...
candace
wto, 21 paź 2008 - 11:59
ja kiedys liczyłam; jak nie dostawałam rok wypłaty ....
ale po jakims czasie zauwazyłam, że nie mozna sie porównywać bo:
- kiedy byłam na macierzyńskim mniej wydawałam na półprodukty i miałam czas na zakupy w kilku sklepach... gotowałam oszczędnie bo miałam czas
- teraz czasu mało i automatycznie kupuję w jednym i często cos na szybko

policzyłam: kredyt na dom 1500, przedszkole 250, żłobek 250, gaz/prąd około 300 zł/2 miesiące, dwa tankowania w miesiącu - 2 x 160zł, woda 50 zł, scieki 110zł
jedzenie około 150zł na tydzień czyli pi razy oko 700 zł/miesiąc. nie kupuje najtańszych rzeczy bo wierzę w jakość...

żadko jadamy poza domem bo ceny powalają, słodycze kupujemy w Karefurze albo Lidlu ale li jedynie z powodu smaków, dochodzi chemia, pieluchy czyli 250 zł/miesiąc, pizzę robie w domu, ale czasami zachaczymy o Maca bo rodzina uwielbia... jedzenie dużo idzie bo ja zarłok jestem...

na kosmetyki wydaję minimum bo moja mama lubi mi kupować 06.gif , ciuchy kupujemy na wyprzedażach na śląsku bo w Bielsku wszystko jest o około 30% droższe.

aparat, laptop i inne gadżety na raty - mamy pulę 300 zł na stałą rate i jak konczymy jedno spłacać to kupujemy następne..

wszystko juz przekracza nasze dochody - rata to moja wypłata. dlatego mąż dorabia nocami, weekendami....
candace


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,286
Dołączył: wto, 15 maj 07 - 14:14
SkÄ…d: szuwarkowo
Nr użytkownika: 14,238




post wto, 21 paź 2008 - 11:59
Post #81

ja kiedys liczyłam; jak nie dostawałam rok wypłaty ....
ale po jakims czasie zauwazyłam, że nie mozna sie porównywać bo:
- kiedy byłam na macierzyńskim mniej wydawałam na półprodukty i miałam czas na zakupy w kilku sklepach... gotowałam oszczędnie bo miałam czas
- teraz czasu mało i automatycznie kupuję w jednym i często cos na szybko

policzyłam: kredyt na dom 1500, przedszkole 250, żłobek 250, gaz/prąd około 300 zł/2 miesiące, dwa tankowania w miesiącu - 2 x 160zł, woda 50 zł, scieki 110zł
jedzenie około 150zł na tydzień czyli pi razy oko 700 zł/miesiąc. nie kupuje najtańszych rzeczy bo wierzę w jakość...

żadko jadamy poza domem bo ceny powalają, słodycze kupujemy w Karefurze albo Lidlu ale li jedynie z powodu smaków, dochodzi chemia, pieluchy czyli 250 zł/miesiąc, pizzę robie w domu, ale czasami zachaczymy o Maca bo rodzina uwielbia... jedzenie dużo idzie bo ja zarłok jestem...

na kosmetyki wydaję minimum bo moja mama lubi mi kupować 06.gif , ciuchy kupujemy na wyprzedażach na śląsku bo w Bielsku wszystko jest o około 30% droższe.

aparat, laptop i inne gadżety na raty - mamy pulę 300 zł na stałą rate i jak konczymy jedno spłacać to kupujemy następne..

wszystko juz przekracza nasze dochody - rata to moja wypłata. dlatego mąż dorabia nocami, weekendami....

--------------------
"To, że się do Ciebie uśmiecham, wcale nie musi oznaczać, że Cię lubię. Mogę, na przykład wyobrażać sobie, ze stoisz w płomieniach" - Mała Mi do Ryjka

Mam podzielną uwagę, potrafię ignorować wiele osób jednocześnie.
Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 21 paź 2008 - 12:28
Post #82

CYTAT(ruda_kasia @ Tue, 21 Oct 2008 - 10:09) *
Moja ostatnia fascynacja w Biedronce (choć nie mam po drodze i bardzo rzadko coś kupuję): jugurt za 89 gr, za który gdzie indziej płacę ok 2 zł (pomiędzy 1,79 a 1.99). Moje dzieci jedzą prawie wyłącznie jogurty kawowe bakomy. I ta sama bakoma produkuje pod marką własną te same jogurty - dla bidronki, która to sprzedaje po 1 zł taniej.
Odkąd pracuje w "spożywce", to wiem, że wyjątkowo rzeczy marki biedronki czy innych lidlów mają inny skład niż te robione pod marka bakomy, tymbarku, etc...
No ale przebitka ponad 100% mnie rozwaliła.


No właśnie... zastanówmy się Kasiu, dlaczego jogurt kosztuje w Biedronce niemal trzykrotnie taniej, niż gdzie indziej. Czy pewną podpowiedzią nie jest dla Ciebie fakt, że "ta sama bakoma produkuje pod marką własną te same jogurty - dla biedronki"? W naturze cudów nie ma. Jeśli coś się odbywa po cenie cięcia dwukrotnie kosztów, to i jakości...
Lipopa
wto, 21 paź 2008 - 12:35
Coca cola tez produkuje dla biedronki nie pod swojÄ… nazwa
Lipopa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,561
Dołączył: czw, 31 lip 08 - 22:01
Nr użytkownika: 20,974




post wto, 21 paź 2008 - 12:35
Post #83

Coca cola tez produkuje dla biedronki nie pod swojÄ… nazwa
Mika
wto, 21 paź 2008 - 12:35
dużą część ceny pochłania .. logo firmy icon_wink.gif
nieopłacalna jest zmiana całego pasa produkcji -łatwiej wywalić logo żeby było taniej,a dla drogiego zrobic reklamę z tekstem "nowy udoskonalony skład" icon_wink.gif
firmy krzak mają dyskusyjną jakość ale taki np. browar dojlidy (jak sie to pisze? icon_lol.gif) nie będzie zmieniał produkcji po to żeby jedno piwo sprzedać za złotówkę,a drugie za 3zł
a markowe ciuchy? - ILE muszą być warte jeśli można je kupić po przecenie za 30zł choć wcześniej kosztowały 169? icon_wink.gif
nikt nie sprzedaje po kosztach ani tym bardziej żeby stracić
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 21 paź 2008 - 12:35
Post #84

dużą część ceny pochłania .. logo firmy icon_wink.gif
nieopłacalna jest zmiana całego pasa produkcji -łatwiej wywalić logo żeby było taniej,a dla drogiego zrobic reklamę z tekstem "nowy udoskonalony skład" icon_wink.gif
firmy krzak mają dyskusyjną jakość ale taki np. browar dojlidy (jak sie to pisze? icon_lol.gif) nie będzie zmieniał produkcji po to żeby jedno piwo sprzedać za złotówkę,a drugie za 3zł
a markowe ciuchy? - ILE muszą być warte jeśli można je kupić po przecenie za 30zł choć wcześniej kosztowały 169? icon_wink.gif
nikt nie sprzedaje po kosztach ani tym bardziej żeby stracić

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Agnieszka(mamaMi...
wto, 21 paź 2008 - 12:48
Ja juz nie raz dochodzilam do jednego wniosku - najlepiej byc producentem doslownie wszystkiego.
Wtedy nie bedzie watpliwosci, co sie je,nosi, wczym sie pierze, myje, kapie... 02.gif
Generalnie jestesmy oszukiwani z kazdej z mozliwych stron.
Reklama klamie, przedstawiciel handlowy klamie, wieczko klamie i nie mamy swiadomosci, ze np. jogurciki bakomy maja prezebite daty waznosci (no, kiedys tak bylo - dzis nie wiem, bo bakomie podziekowalam icon_wink.gif ).
A my mamy tego wszystkiego swiadomosc, lecz co zrobic?
Agnieszka(mamaMi...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 657
Dołączył: wto, 07 sie 07 - 17:01
Skąd: Pruszków-Toruń-Płońsk
Nr użytkownika: 15,702

GG:


post wto, 21 paź 2008 - 12:48
Post #85

Ja juz nie raz dochodzilam do jednego wniosku - najlepiej byc producentem doslownie wszystkiego.
Wtedy nie bedzie watpliwosci, co sie je,nosi, wczym sie pierze, myje, kapie... 02.gif
Generalnie jestesmy oszukiwani z kazdej z mozliwych stron.
Reklama klamie, przedstawiciel handlowy klamie, wieczko klamie i nie mamy swiadomosci, ze np. jogurciki bakomy maja prezebite daty waznosci (no, kiedys tak bylo - dzis nie wiem, bo bakomie podziekowalam icon_wink.gif ).
A my mamy tego wszystkiego swiadomosc, lecz co zrobic?


--------------------
Aga, mama Mieszka (ur.5stycznia2006r-3350g,54cm)

* * *
www.pajacyk.pl
www.okruszek.org.pl
"Dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba" E.Stachura
Pronto
wto, 21 paź 2008 - 12:58
CYTAT(Mika @ Tue, 21 Oct 2008 - 11:35) *
nikt nie sprzedaje po kosztach

Nie mogę się z tym zgodzić. icon_smile.gif
Producenci, dystrybutorzy i detaliści sieciowi niemal zawsze sprzedają po kosztach, a czasem i ze stratą przedmioty, które są po sezonie, albo termin im mija, albo mają nowsza wersję. Koszty magazynu są bardzo duże, a im dłużej coś leży, tym mniejsza szansa na upłynnienie, a koszty rosną coraz bardziej.
Metody tej nie stosują drobni sprzedawcy, bo im się wydaje, że może jednak uda im się sprzedać drożej i nie liczą na bieżąco takich pośrednich kosztów jak koszty magazynowania i realna utrata wartości przez daną rzecz.

Lepiej sprzedać tanio i z małą stratą, niż nie sprzedać wcale i jeszcze dopłacać.
Pronto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,077
Dołączył: pią, 24 lut 06 - 21:41
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 5,042

GG:


post wto, 21 paź 2008 - 12:58
Post #86

CYTAT(Mika @ Tue, 21 Oct 2008 - 11:35) *
nikt nie sprzedaje po kosztach

Nie mogę się z tym zgodzić. icon_smile.gif
Producenci, dystrybutorzy i detaliści sieciowi niemal zawsze sprzedają po kosztach, a czasem i ze stratą przedmioty, które są po sezonie, albo termin im mija, albo mają nowsza wersję. Koszty magazynu są bardzo duże, a im dłużej coś leży, tym mniejsza szansa na upłynnienie, a koszty rosną coraz bardziej.
Metody tej nie stosują drobni sprzedawcy, bo im się wydaje, że może jednak uda im się sprzedać drożej i nie liczą na bieżąco takich pośrednich kosztów jak koszty magazynowania i realna utrata wartości przez daną rzecz.

Lepiej sprzedać tanio i z małą stratą, niż nie sprzedać wcale i jeszcze dopłacać.
Bosanova
wto, 21 paź 2008 - 13:26
Mika i [użytkownik x], piszecie,że nie możecie sie przełamac do Biedronki.OK-rozumiem.Ale
CYTAT(' date= @ Mon, 20 Oct 2008 - 22:42) *
nic mi stamtÄ…d nie smakuje

A majonez z Winiar z Biedronki jest mniej smaczny od majonezu z np. Tesco czy innego sklepu?To samo się tyczy nabiału z Mlekowity, i szeregu asortymntu, kótry jest w każdym sklepie, tylko,że z Biedronki tańszy.


Bosanova


Grupa: Zbanowani
Postów: 1,737
Dołączył: pon, 14 maj 07 - 13:08
Nr użytkownika: 14,153




post wto, 21 paź 2008 - 13:26
Post #87

Mika i [użytkownik x], piszecie,że nie możecie sie przełamac do Biedronki.OK-rozumiem.Ale
CYTAT(' date= @ Mon, 20 Oct 2008 - 22:42) *
nic mi stamtÄ…d nie smakuje

A majonez z Winiar z Biedronki jest mniej smaczny od majonezu z np. Tesco czy innego sklepu?To samo się tyczy nabiału z Mlekowity, i szeregu asortymntu, kótry jest w każdym sklepie, tylko,że z Biedronki tańszy.


niewidzialna
wto, 21 paź 2008 - 13:28
pieluchy to w sumie nie jedzenie ale też wydatek, więc ostatnio kupuję pieluchy tu https://pieluchy.net/ są w sumie takie jak biedronkowe Dada jak nie ciut lepsze, bo można sobie dobrać wymiar w danym rozmiarze, no i przywożą do domu bez dodatkowych opłat
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post wto, 21 paź 2008 - 13:28
Post #88

pieluchy to w sumie nie jedzenie ale też wydatek, więc ostatnio kupuję pieluchy tu https://pieluchy.net/ są w sumie takie jak biedronkowe Dada jak nie ciut lepsze, bo można sobie dobrać wymiar w danym rozmiarze, no i przywożą do domu bez dodatkowych opłat

--------------------
TakaSobieJedna



Mika
wto, 21 paź 2008 - 13:57
CYTAT(BosaNova @ Tue, 21 Oct 2008 - 12:26) *
Mika i [użytkownik x], piszecie,że nie możecie sie przełamac do Biedronki.OK-rozumiem.Ale

A majonez z Winiar z Biedronki jest mniej smaczny od majonezu z np. Tesco czy innego sklepu?To samo się tyczy nabiału z Mlekowity, i szeregu asortymntu, kótry jest w każdym sklepie, tylko,że z Biedronki tańszy.


Bosa,problem w tym,że po pierwsze primo -kolejki w mojej biedronce są jak w czasach komuny icon_wink.gif
drugie primo - jest malutka,że wózkiem z Antonem wjechać nie da rady
trzecie primo -asortyment taki,że kot napłakał
nie ma ani piatnicy ani białego z wapniem
ooo przypomniałam sobie - jest dobry ser w wiaderkach -do naleśników super,nie wiem czy to tanio,bo gdzie indziej nie kupuję-kosztuje ok 6zł
ale na wszystko co jest by Biedronka moi synowie majÄ… uczulenie

Ten post edytował Mika wto, 21 paź 2008 - 13:58
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post wto, 21 paź 2008 - 13:57
Post #89

CYTAT(BosaNova @ Tue, 21 Oct 2008 - 12:26) *
Mika i [użytkownik x], piszecie,że nie możecie sie przełamac do Biedronki.OK-rozumiem.Ale

A majonez z Winiar z Biedronki jest mniej smaczny od majonezu z np. Tesco czy innego sklepu?To samo się tyczy nabiału z Mlekowity, i szeregu asortymntu, kótry jest w każdym sklepie, tylko,że z Biedronki tańszy.


Bosa,problem w tym,że po pierwsze primo -kolejki w mojej biedronce są jak w czasach komuny icon_wink.gif
drugie primo - jest malutka,że wózkiem z Antonem wjechać nie da rady
trzecie primo -asortyment taki,że kot napłakał
nie ma ani piatnicy ani białego z wapniem
ooo przypomniałam sobie - jest dobry ser w wiaderkach -do naleśników super,nie wiem czy to tanio,bo gdzie indziej nie kupuję-kosztuje ok 6zł
ale na wszystko co jest by Biedronka moi synowie majÄ… uczulenie

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Meggi
wto, 21 paź 2008 - 14:08
CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 21 Oct 2008 - 11:28) *
No właśnie... zastanówmy się Kasiu, dlaczego jogurt kosztuje w Biedronce niemal trzykrotnie taniej, niż gdzie indziej. Czy pewną podpowiedzią nie jest dla Ciebie fakt, że "ta sama bakoma produkuje pod marką własną te same jogurty - dla biedronki"? W naturze cudów nie ma. Jeśli coś się odbywa po cenie cięcia dwukrotnie kosztów, to i jakości...


Oj [użytkownik x] chyba jednak można tej smaej jakości z niższą ceną zalezy jaka firma zamawia icon_wink.gif Ktoś znajomy parcuje w wytwórni serków topionych i tam serkiz jednego "gara" leje sie do róznych kubeczków z różnymi naklejkami, wkład ten sam ino nazwa firmy inna. Mało tego jakas firma Czech tez tam zamawia serki.


Aż boje się podliczac ile wydaję 37.gif
Meggi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,536
Dołączył: pią, 03 wrz 04 - 22:59
Skąd: Toruń
Nr użytkownika: 2,063

GG:


post wto, 21 paź 2008 - 14:08
Post #90

CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 21 Oct 2008 - 11:28) *
No właśnie... zastanówmy się Kasiu, dlaczego jogurt kosztuje w Biedronce niemal trzykrotnie taniej, niż gdzie indziej. Czy pewną podpowiedzią nie jest dla Ciebie fakt, że "ta sama bakoma produkuje pod marką własną te same jogurty - dla biedronki"? W naturze cudów nie ma. Jeśli coś się odbywa po cenie cięcia dwukrotnie kosztów, to i jakości...


Oj [użytkownik x] chyba jednak można tej smaej jakości z niższą ceną zalezy jaka firma zamawia icon_wink.gif Ktoś znajomy parcuje w wytwórni serków topionych i tam serkiz jednego "gara" leje sie do róznych kubeczków z różnymi naklejkami, wkład ten sam ino nazwa firmy inna. Mało tego jakas firma Czech tez tam zamawia serki.


Aż boje się podliczac ile wydaję 37.gif

--------------------
Kasandra 02.04.1999r. i Aurelka 12.03.2004r. moje Okropki ;)



anuÅ›
wto, 21 paź 2008 - 15:23
CYTAT(Mika @ Tue, 21 Oct 2008 - 13:35) *
nikt nie sprzedaje po kosztach ani tym bardziej żeby stracić


Sprzedaje Mika, niestety icon_sad.gif Dlatego musi być duża przebitka na nowych kolekcjach, by w sumie mimo wszystko zarobić.
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post wto, 21 paź 2008 - 15:23
Post #91

CYTAT(Mika @ Tue, 21 Oct 2008 - 13:35) *
nikt nie sprzedaje po kosztach ani tym bardziej żeby stracić


Sprzedaje Mika, niestety icon_sad.gif Dlatego musi być duża przebitka na nowych kolekcjach, by w sumie mimo wszystko zarobić.
Użytkownik usunięty

Go??







post wto, 21 paź 2008 - 15:26
Post #92

CYTAT(Meggi @ Tue, 21 Oct 2008 - 13:08) *
Oj [użytkownik x] chyba jednak można tej smaej jakości z niższą ceną zalezy jaka firma zamawia icon_wink.gif Ktoś znajomy parcuje w wytwórni serków topionych i tam serkiz jednego "gara" leje sie do róznych kubeczków z różnymi naklejkami, wkład ten sam ino nazwa firmy inna. Mało tego jakas firma Czech tez tam zamawia serki.
Aż boje się podliczac ile wydaję 37.gif


Meggi, ależ ja nie twierdzę, że się nie da. Da się, z pewnością. Sęk w tym, że ilekroć nabyłam coś na zasadzie "nie będę płacić za metkę", tylekroć słałam to do kosza wściekła na to, że wywaliłam pieniądze. To tak, jak z bielizną, czy też kosmetykami. No niby można kupić krem za 6 zł tylko czy na pewno w środku będzie to samo, co w kremie za 150 zł? Przypuszczam, że wątpię... No jasne, nie każdego stać na krem za 150 zł. Tyle że trochę trudno udowadniać, że to to samo, ino wieko inne...

To samo tyczy się produktów tekstylnych i bodaj każdej dziedziny życia. Bo jednak Biedronka to nie instytucja charytatywna, spokojnie, właściciel nie jest altruistą, co pokazywały głośne sprawy z pracownikami tegoż sklepu. Na czymś trzeba oszczędzać, prawda?
Mafia
wto, 21 paź 2008 - 15:56
[użytkownik x], OK produkty marki Biedronka może są niższej jakości (nie wypróbowałam wielu więc nie mam zdania), ale są tam np. jogurty czy kawa znanych marek z metką firmy a nie Biedronki. Płacisz wtedy mniej za towar kupiony w gorszym wnętrzu.
Mafia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,508
Dołączył: czw, 27 kwi 06 - 11:50
Nr użytkownika: 5,675




post wto, 21 paź 2008 - 15:56
Post #93

[użytkownik x], OK produkty marki Biedronka może są niższej jakości (nie wypróbowałam wielu więc nie mam zdania), ale są tam np. jogurty czy kawa znanych marek z metką firmy a nie Biedronki. Płacisz wtedy mniej za towar kupiony w gorszym wnętrzu.

--------------------
Mafia
mama4
wto, 21 paź 2008 - 18:14
CYTAT(Mika @ Tue, 21 Oct 2008 - 05:35) *
dużą część ceny pochłania .. logo firmy icon_wink.gif
nieopłacalna jest zmiana całego pasa produkcji -łatwiej wywalić logo żeby było taniej,a dla drogiego zrobic reklamę z tekstem "nowy udoskonalony skład" icon_wink.gif
firmy krzak mają dyskusyjną jakość ale taki np. browar dojlidy (jak sie to pisze? icon_lol.gif) nie będzie zmieniał produkcji po to żeby jedno piwo sprzedać za złotówkę,a drugie za 3zł
a markowe ciuchy? - ILE muszą być warte jeśli można je kupić po przecenie za 30zł choć wcześniej kosztowały 169? icon_wink.gif
nikt nie sprzedaje po kosztach ani tym bardziej żeby stracić

Niestety Mika przewaznie jest tak, ze firmy maja oddzielne linie produkcyjne wlasnie dla marek wlasnych i zmiany sa zbedne. Jakosc przy produkcji marek wlasnych jest ostatnim elementem branym pod uwage. Pierwszym i najwazniejszym jest niska cena.
mama4


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 730
Dołączył: sob, 24 maj 03 - 03:40
Nr użytkownika: 765




post wto, 21 paź 2008 - 18:14
Post #94

CYTAT(Mika @ Tue, 21 Oct 2008 - 05:35) *
dużą część ceny pochłania .. logo firmy icon_wink.gif
nieopłacalna jest zmiana całego pasa produkcji -łatwiej wywalić logo żeby było taniej,a dla drogiego zrobic reklamę z tekstem "nowy udoskonalony skład" icon_wink.gif
firmy krzak mają dyskusyjną jakość ale taki np. browar dojlidy (jak sie to pisze? icon_lol.gif) nie będzie zmieniał produkcji po to żeby jedno piwo sprzedać za złotówkę,a drugie za 3zł
a markowe ciuchy? - ILE muszą być warte jeśli można je kupić po przecenie za 30zł choć wcześniej kosztowały 169? icon_wink.gif
nikt nie sprzedaje po kosztach ani tym bardziej żeby stracić

Niestety Mika przewaznie jest tak, ze firmy maja oddzielne linie produkcyjne wlasnie dla marek wlasnych i zmiany sa zbedne. Jakosc przy produkcji marek wlasnych jest ostatnim elementem branym pod uwage. Pierwszym i najwazniejszym jest niska cena.

--------------------
Marta,
z piatka
Tusiol
wto, 21 paź 2008 - 20:49
Od niedawna robiÄ™ zakupy w Biedronce. Nie kupujÄ™ wszystkiego, ale wybrane produkty.
Zaczęłam kupować od czasu, jak koło moich rodziców powstała CZYSTA, duża i przestronna Biedronka.
Myślałam, że wszystkie ich sklepy tak wyglądają, ale pomyliłam się. Weszłam do innej z wizją, że będzie ładnie, czysto i pachnąco a było ciasno, brudno, śmierdząco. W takiej nie kupiłabym absolutnie niczego.

Do stałych punktów należy papier toaletowy - dobry, miękki, jakością zbliżony do Reginy a sporo tańszy. Podobnie ręcznik papierowy.
Chusteczki wyciÄ…gane i w paczuszkach.
Mleko smakowe Mlekowity.
Niektóre jogurty.
Paczkowane zestawy sałat!!!
Bagietki czosnkowe.
Pasta jajeczna.
Pampresy Huggies - stała niższa cena!!!
Chusteczki do pupy Dada.
Herbatniki z czekoladą icon_redface.gif . Moja absolutna słabość.
Niektóre płatki, kulki i inne cuda do mleka. Naprawdę bardziej mi smakują niż te z Nestle.

Na życie wydajemy zdecydowanie za dużo.
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post wto, 21 paź 2008 - 20:49
Post #95

Od niedawna robiÄ™ zakupy w Biedronce. Nie kupujÄ™ wszystkiego, ale wybrane produkty.
Zaczęłam kupować od czasu, jak koło moich rodziców powstała CZYSTA, duża i przestronna Biedronka.
Myślałam, że wszystkie ich sklepy tak wyglądają, ale pomyliłam się. Weszłam do innej z wizją, że będzie ładnie, czysto i pachnąco a było ciasno, brudno, śmierdząco. W takiej nie kupiłabym absolutnie niczego.

Do stałych punktów należy papier toaletowy - dobry, miękki, jakością zbliżony do Reginy a sporo tańszy. Podobnie ręcznik papierowy.
Chusteczki wyciÄ…gane i w paczuszkach.
Mleko smakowe Mlekowity.
Niektóre jogurty.
Paczkowane zestawy sałat!!!
Bagietki czosnkowe.
Pasta jajeczna.
Pampresy Huggies - stała niższa cena!!!
Chusteczki do pupy Dada.
Herbatniki z czekoladą icon_redface.gif . Moja absolutna słabość.
Niektóre płatki, kulki i inne cuda do mleka. Naprawdę bardziej mi smakują niż te z Nestle.

Na życie wydajemy zdecydowanie za dużo.

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
Aga H
wto, 21 paź 2008 - 21:34
Też mam jak Tusiol - kupuję w jednej konkretnej Biedronce, bo inne w moim mieście są po prostu brudne i ciasne.
Aga H


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,712
Dołączył: nie, 05 lut 06 - 09:51
SkÄ…d: GrudziÄ…dz
Nr użytkownika: 4,830

GG:


post wto, 21 paź 2008 - 21:34
Post #96

Też mam jak Tusiol - kupuję w jednej konkretnej Biedronce, bo inne w moim mieście są po prostu brudne i ciasne.

--------------------
Emilka - 2.05.2006
Leon - 26.11.2011
lalalala
wto, 21 paź 2008 - 22:37
Oj to prawda, im więcej kasy, tym więcej potrzeb. Niestety nie odwrotnie. Kiedy byłam w ciąży, żyliśmy za 10zł na dzień. Fakt - wtedy mój ser z nieistniejącego już plusa kosztował 3,20, ostatnio - 5,50 paczka. Teraz 30zł mi mało. Bez przerwy mam problemy z wydoleniem do pierwszego... Jest nas więcej o jednego człowieka, ale powiem Wam, że na dziecko to niespecjalnie dużo kasy idzie.
lalalala


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,376
Dołączył: pon, 23 sty 06 - 12:57
Nr użytkownika: 4,679




post wto, 21 paź 2008 - 22:37
Post #97

Oj to prawda, im więcej kasy, tym więcej potrzeb. Niestety nie odwrotnie. Kiedy byłam w ciąży, żyliśmy za 10zł na dzień. Fakt - wtedy mój ser z nieistniejącego już plusa kosztował 3,20, ostatnio - 5,50 paczka. Teraz 30zł mi mało. Bez przerwy mam problemy z wydoleniem do pierwszego... Jest nas więcej o jednego człowieka, ale powiem Wam, że na dziecko to niespecjalnie dużo kasy idzie.
użytkownik usunięty

Go??







post wto, 21 paź 2008 - 22:38
Post #98

CYTAT([użytkownik x] @ Tue, 21 Oct 2008 - 14:26) *
Meggi, ależ ja nie twierdzę, że się nie da. Da się, z pewnością. Sęk w tym, że ilekroć nabyłam coś na zasadzie "nie będę płacić za metkę", tylekroć słałam to do kosza wściekła na to, że wywaliłam pieniądze. To tak, jak z bielizną, czy też kosmetykami. No niby można kupić krem za 6 zł tylko czy na pewno w środku będzie to samo, co w kremie za 150 zł? Przypuszczam, że wątpię... No jasne, nie każdego stać na krem za 150 zł. Tyle że trochę trudno udowadniać, że to to samo, ino wieko inne...

To samo tyczy się produktów tekstylnych i bodaj każdej dziedziny życia. Bo jednak Biedronka to nie instytucja harytatywna, spokojnie, właściciel nie jest altruistą, co pokazywały głośne sprawy z pracownikami tegoż sklepu. Na czymś trzeba oszczędzać, prawda?

Nie zgodzę się z tymi kosmetykami. Ziaja robi świetne kosmetyki za bardzo niewielki pieniądze. Zresztą znajoma po kosmetologii twierdzi, że w kremach drogich wcale nie ma jakichś rewelacji zazwyczaj. Płacisz za markę i reklamę porównywałą nawet kiedyś skład kremu diora i jakiegoś taniego przyzwoitego- były prawie identyczne (no diora pachniał bardziej perfumami)

Powiem Wam, że się zdziwiłam. Kupuję we frisco ( a tam nie jest tanio) jadamy raczej drogie produkty- owoce morza i różne wymyślne rzeczy bo lubimy. I nie wiem czy po prostu mało jemy, czy ja coś źle liczę, ale wydajemy też koło 1500zł. No i zastanawiam się skąd w miarę podobne wydatki tych, którzy oszczędzają i tych którzy nie patrzą za bardzo na ceny.

Co do arkusza wydatków to polecam www.pearbudget.com

PS. [użytkownik x] instytucja charytatywna ofkors icon_smile.gif
Ciocia Magda
wto, 21 paź 2008 - 23:07
CYTAT(jully @ Tue, 21 Oct 2008 - 23:38) *
Nie zgodzę się z tymi kosmetykami. Ziaja robi świetne kosmetyki za bardzo niewielki pieniądze. Zresztą znajoma po kosmetologii twierdzi, że w kremach drogich wcale nie ma jakichś rewelacji zazwyczaj. Płacisz za markę i reklamę porównywałą nawet kiedyś skład kremu diora i jakiegoś taniego przyzwoitego- były prawie identyczne (no diora pachniał bardziej perfumami)


Tylko dlaczego moja skóra o tym nie wie? icon_wink.gif Nie to żebym używała Diora, ale za Ziaję dziękuję.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post wto, 21 paź 2008 - 23:07
Post #99

CYTAT(jully @ Tue, 21 Oct 2008 - 23:38) *
Nie zgodzę się z tymi kosmetykami. Ziaja robi świetne kosmetyki za bardzo niewielki pieniądze. Zresztą znajoma po kosmetologii twierdzi, że w kremach drogich wcale nie ma jakichś rewelacji zazwyczaj. Płacisz za markę i reklamę porównywałą nawet kiedyś skład kremu diora i jakiegoś taniego przyzwoitego- były prawie identyczne (no diora pachniał bardziej perfumami)


Tylko dlaczego moja skóra o tym nie wie? icon_wink.gif Nie to żebym używała Diora, ale za Ziaję dziękuję.


--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
niewidzialna
wto, 21 paź 2008 - 23:19
CYTAT(marczysko @ Tue, 21 Oct 2008 - 21:37) *
Oj to prawda, im więcej kasy, tym więcej potrzeb. Niestety nie odwrotnie. Kiedy byłam w ciąży, żyliśmy za 10zł na dzień. Fakt - wtedy mój ser z nieistniejącego już plusa kosztował 3,20, ostatnio - 5,50 paczka. Teraz 30zł mi mało. Bez przerwy mam problemy z wydoleniem do pierwszego... Jest nas więcej o jednego człowieka, ale powiem Wam, że na dziecko to niespecjalnie dużo kasy idzie.


Na jedzenie może i niespecjalnie dużo, ale jak musisz kupić ubranka,buciki i ewentualnie zabawki to trochę wychodzi. A jeśli chodzi o Biedronkę to butów bym nie polecała, bo tanie i bylejakie
niewidzialna


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,144
Dołączył: pon, 26 lut 07 - 23:35
SkÄ…d: Norwegia
Nr użytkownika: 11,477




post wto, 21 paź 2008 - 23:19
Post #100

CYTAT(marczysko @ Tue, 21 Oct 2008 - 21:37) *
Oj to prawda, im więcej kasy, tym więcej potrzeb. Niestety nie odwrotnie. Kiedy byłam w ciąży, żyliśmy za 10zł na dzień. Fakt - wtedy mój ser z nieistniejącego już plusa kosztował 3,20, ostatnio - 5,50 paczka. Teraz 30zł mi mało. Bez przerwy mam problemy z wydoleniem do pierwszego... Jest nas więcej o jednego człowieka, ale powiem Wam, że na dziecko to niespecjalnie dużo kasy idzie.


Na jedzenie może i niespecjalnie dużo, ale jak musisz kupić ubranka,buciki i ewentualnie zabawki to trochę wychodzi. A jeśli chodzi o Biedronkę to butów bym nie polecała, bo tanie i bylejakie

--------------------
TakaSobieJedna



> ile wydajecie na jedzenie?, bo mam oczy jak spodeczki...
Start new topic
Reply to this topic
7 Stron V  « poprzednia 3 4 5 6 7 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 25 maj 2024 - 23:16
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama