Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Co zrobić z pościelą używaną

> 
az
wto, 25 lis 2008 - 20:47
Szkoda mi wyrzucić, ale trzymać też bez sensu. Nie ma dziur itp.
az


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 813
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 11:27
Skąd: Mysłowice
Nr użytkownika: 2,794




post wto, 25 lis 2008 - 20:47
Post #1

Szkoda mi wyrzucić, ale trzymać też bez sensu. Nie ma dziur itp.

--------------------
Zuzia (11/01/04) i Janek (04/10/06)
moko.
wto, 25 lis 2008 - 21:47
wrzuć do kontenera PCK
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post wto, 25 lis 2008 - 21:47
Post #2

wrzuć do kontenera PCK

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Edytkax
wto, 25 lis 2008 - 22:07
Ja np. przeróżne rzeczy po dzieciach i nie tylko oddaję albo do domów dziecka albo mąż zawozi do domu samotnej matki. U mnie akurat tych kontenerów brak a nie wiem gdzie stoją w mieście więc łatwiej mi pojechać już w konkretne miejsce. Nie wiem też czy nie przyjmują takich rzeczy w MOPSach bo jak idę po zasiłek wychowawczy to leżą na krzesełkach rożne rzeczy dla dzieci itp - rozumiem, ze właśnie po to żeby każdy przychodzący po zasiłki zobaczył czy mu się to przyda i sobie wziął.
Edytkax


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 746
Dołączył: nie, 12 gru 04 - 15:19
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,410

GG:


post wto, 25 lis 2008 - 22:07
Post #3

Ja np. przeróżne rzeczy po dzieciach i nie tylko oddaję albo do domów dziecka albo mąż zawozi do domu samotnej matki. U mnie akurat tych kontenerów brak a nie wiem gdzie stoją w mieście więc łatwiej mi pojechać już w konkretne miejsce. Nie wiem też czy nie przyjmują takich rzeczy w MOPSach bo jak idę po zasiłek wychowawczy to leżą na krzesełkach rożne rzeczy dla dzieci itp - rozumiem, ze właśnie po to żeby każdy przychodzący po zasiłki zobaczył czy mu się to przyda i sobie wziął.

--------------------
Edyta - mama Wiktora i Weroniki
https://www.DlaWiktora.pl
az
wto, 25 lis 2008 - 22:17
Dzięki za odpowiedzi. Muszę się rozejrzeć za kontenerami. Myślałam też o szpitalu, ale nie wiem czy oni mogą przyjmować.
az


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 813
Dołączył: czw, 03 mar 05 - 11:27
Skąd: Mysłowice
Nr użytkownika: 2,794




post wto, 25 lis 2008 - 22:17
Post #4

Dzięki za odpowiedzi. Muszę się rozejrzeć za kontenerami. Myślałam też o szpitalu, ale nie wiem czy oni mogą przyjmować.

--------------------
Zuzia (11/01/04) i Janek (04/10/06)
szantrapa
śro, 26 lis 2008 - 07:39
My zawozimy wszystkie niepotrzebne rzeczy do Opieki Społecznej. Mama jest pracownikiem socjalnym i wiem jak to u nich wygląda, mają magazyn i często jest tak, że mama sama widząc potrzeby podczas wywiadu (chodzi do ludzi, wydaje decyzje o przyznaniu pomocy), potem dzwoni do konkretnych rodzin, żey sobie przyszli wziąc coś co akurat ktoś przyniósł. Tak jest moim zdaniem dobrze, bo wiemy, że rzeczy się nie marnują i trafiają do naprawdę potrzebujących. U nas na przykład przed kontenerami PCK wielokrotnie leżą wywalone w błoto, niszczą się, wolimy trzymać jakiś czas w domu, jeśli oni w magazynie nie mają miejsca (malutkie nadmorskie miasteczki, magazyn jest malutki) niż wrzucać do pojemników PCK.
szantrapa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10,493
Dołączył: wto, 15 sie 06 - 17:40
Nr użytkownika: 7,010

GG:


post śro, 26 lis 2008 - 07:39
Post #5

My zawozimy wszystkie niepotrzebne rzeczy do Opieki Społecznej. Mama jest pracownikiem socjalnym i wiem jak to u nich wygląda, mają magazyn i często jest tak, że mama sama widząc potrzeby podczas wywiadu (chodzi do ludzi, wydaje decyzje o przyznaniu pomocy), potem dzwoni do konkretnych rodzin, żey sobie przyszli wziąc coś co akurat ktoś przyniósł. Tak jest moim zdaniem dobrze, bo wiemy, że rzeczy się nie marnują i trafiają do naprawdę potrzebujących. U nas na przykład przed kontenerami PCK wielokrotnie leżą wywalone w błoto, niszczą się, wolimy trzymać jakiś czas w domu, jeśli oni w magazynie nie mają miejsca (malutkie nadmorskie miasteczki, magazyn jest malutki) niż wrzucać do pojemników PCK.

--------------------
Powyższy post wyraża jedynie opinię autorki w dniu dzisiejszym. Autorka zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny.

Oliwia Irena 13.04.06
Laura Kazimiera 23.10.07
mama_do_kwadratu
śro, 26 lis 2008 - 08:03
opieka społeczna
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post śro, 26 lis 2008 - 08:03
Post #6

opieka społeczna

--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
AJA
śro, 26 lis 2008 - 09:00
Większość ciuchów z pojemników PCK idzie na przemiał.

Ja osobiście zawożę do kościoła. Z reguły przy każdym mają punkt pomocy ubogim.
AJA


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,507
Dołączył: sob, 16 kwi 05 - 11:18
SkÄ…d: SKIERNIEWICE
Nr użytkownika: 3,009




post śro, 26 lis 2008 - 09:00
Post #7

Większość ciuchów z pojemników PCK idzie na przemiał.

Ja osobiście zawożę do kościoła. Z reguły przy każdym mają punkt pomocy ubogim.

--------------------



aluc

Go??







post śro, 26 lis 2008 - 09:30
Post #8

kontenery już nie są PCK - firma, która je wystawia, zerwała umowę z PCK, czy też PCK zerwał umowę z firmą, więc zbierane rzeczy idą w całości na przemiał, a PCK niema z tego już nawet korzyści finansowych (bo takie było porozumienie)

oddaję do ośrodka opieki społecznej, który mam dwie minuty spacerem od domu
Agnieszka(mamaMi...
śro, 26 lis 2008 - 09:55
A moze Caritas tez przyjmie? Przeciez wiele Domow Samotnej Matki jest prowadzonych przez ta organizacje.
Pozdrawiam

Ten post edytował Agnieszka(mamaMieszka) śro, 26 lis 2008 - 09:56
Agnieszka(mamaMi...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 657
Dołączył: wto, 07 sie 07 - 17:01
Skąd: Pruszków-Toruń-Płońsk
Nr użytkownika: 15,702

GG:


post śro, 26 lis 2008 - 09:55
Post #9

A moze Caritas tez przyjmie? Przeciez wiele Domow Samotnej Matki jest prowadzonych przez ta organizacje.
Pozdrawiam

--------------------
Aga, mama Mieszka (ur.5stycznia2006r-3350g,54cm)

* * *
www.pajacyk.pl
www.okruszek.org.pl
"Dla wszystkich starczy miejsca, pod wielkim dachem nieba" E.Stachura
ulcik
śro, 26 lis 2008 - 10:01
CYTAT(moko. @ Tue, 25 Nov 2008 - 21:47) *
wrzuć do kontenera PCK

nie istnieją już kontenery PCK
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post śro, 26 lis 2008 - 10:01
Post #10

CYTAT(moko. @ Tue, 25 Nov 2008 - 21:47) *
wrzuć do kontenera PCK

nie istnieją już kontenery PCK

--------------------
ulcik
śro, 26 lis 2008 - 10:02
CYTAT(aluc @ Wed, 26 Nov 2008 - 09:30) *
kontenery już nie są PCK - firma, która je wystawia, zerwała umowę z PCK, czy też PCK zerwał umowę z firmą, więc zbierane rzeczy idą w całości na przemiał, a PCK niema z tego już nawet korzyści finansowych (bo takie było porozumienie)

oddaję do ośrodka opieki społecznej, który mam dwie minuty spacerem od domu

aluc nie do końca na przemiał ..z tego co czytałam i widziałam w reportażu w tv to część jest odsprzedawana szmateksom, a część sprzedawana jest do krajów trzeciego świata.. a resztki idą na przemiał

u
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post śro, 26 lis 2008 - 10:02
Post #11

CYTAT(aluc @ Wed, 26 Nov 2008 - 09:30) *
kontenery już nie są PCK - firma, która je wystawia, zerwała umowę z PCK, czy też PCK zerwał umowę z firmą, więc zbierane rzeczy idą w całości na przemiał, a PCK niema z tego już nawet korzyści finansowych (bo takie było porozumienie)

oddaję do ośrodka opieki społecznej, który mam dwie minuty spacerem od domu

aluc nie do końca na przemiał ..z tego co czytałam i widziałam w reportażu w tv to część jest odsprzedawana szmateksom, a część sprzedawana jest do krajów trzeciego świata.. a resztki idą na przemiał

u

--------------------
moko.
śro, 26 lis 2008 - 10:44
CYTAT(ulcik @ Wed, 26 Nov 2008 - 10:01) *
nie istnieją już kontenery PCK

a to nie wiedziałam, ze to już nie są PCK, chociaż u mnie na osiedlu stoi kontener z napisem PCK
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 26 lis 2008 - 10:44
Post #12

CYTAT(ulcik @ Wed, 26 Nov 2008 - 10:01) *
nie istnieją już kontenery PCK

a to nie wiedziałam, ze to już nie są PCK, chociaż u mnie na osiedlu stoi kontener z napisem PCK

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
amania
śro, 26 lis 2008 - 13:31
my ubrania, buty, pościele i zabawki po dzieciach oddajemy do domu samotnej matki i bardzo się tam z tego cieszą
męskie tez biorą
amania


Grupa: Moderatorzy
Postów: 10,650
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 23:38
Skąd: podPoznań
Nr użytkownika: 131




post śro, 26 lis 2008 - 13:31
Post #13

my ubrania, buty, pościele i zabawki po dzieciach oddajemy do domu samotnej matki i bardzo się tam z tego cieszą
męskie tez biorą

--------------------
Jedyne, czego zazdroszczę mojemu mężowi, to żona.
ulcik
śro, 26 lis 2008 - 16:40
CYTAT(moko. @ Wed, 26 Nov 2008 - 10:44) *
a to nie wiedziałam, ze to już nie są PCK, chociaż u mnie na osiedlu stoi kontener z napisem PCK

powinien mieć zdjętą naklejkę od bodajże 1 lipca
u
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post śro, 26 lis 2008 - 16:40
Post #14

CYTAT(moko. @ Wed, 26 Nov 2008 - 10:44) *
a to nie wiedziałam, ze to już nie są PCK, chociaż u mnie na osiedlu stoi kontener z napisem PCK

powinien mieć zdjętą naklejkę od bodajże 1 lipca
u

--------------------
moko.
śro, 26 lis 2008 - 17:30
powinien a nie ma.
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post śro, 26 lis 2008 - 17:30
Post #15

powinien a nie ma.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
domi
śro, 26 lis 2008 - 19:44
CYTAT(magdainpoland @ Wed, 26 Nov 2008 - 09:39) *
My zawozimy wszystkie niepotrzebne rzeczy do Opieki Społecznej. Mama jest pracownikiem socjalnym i wiem jak to u nich wygląda, mają magazyn i często jest tak, że mama sama widząc potrzeby podczas wywiadu (chodzi do ludzi, wydaje decyzje o przyznaniu pomocy), potem dzwoni do konkretnych rodzin, żey sobie przyszli wziąc coś co akurat ktoś przyniósł. Tak jest moim zdaniem dobrze, bo wiemy, że rzeczy się nie marnują i trafiają do naprawdę potrzebujących. U nas na przykład przed kontenerami PCK wielokrotnie leżą wywalone w błoto, niszczą się, wolimy trzymać jakiś czas w domu, jeśli oni w magazynie nie mają miejsca (malutkie nadmorskie miasteczki, magazyn jest malutki) niż wrzucać do pojemników PCK.

Wiem, ze u nas też tak wyglada. Raz mi pani powiedziała, ze jak mam np. rzeczy dla dziecka to nie mam zostawiać na korytarzu bo kazdy moze tam wejsć i sobie zabrać. mam przynieść do konkretnego pokoju gdzie panie same te ciuszki przeznaczą dla wielodzietnych, po pgr-owskich rodzin. Zastanawiam sie tylko czy mogę tam zanieść zabawki???? Moje dziecko zrobiło segregacje czego nie chce. Odrzuciłąm popsute zabawki ale został np. pociag, autobus, małe klocki, torebka, wąż i trąbka-labirynt. Szkoda mi tego wyrzucić bo to sprawne rzeczy. mają wprawdzie ślady użytkowania ale nie są popsute. Moze to głupie ale pomyślałam, ze jakieś biedne dziecko chwile jeszcze sie taką zabawką pobawi. Jak myślisz....przyniesc je tam czy sie wygłupie?
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post śro, 26 lis 2008 - 19:44
Post #16

CYTAT(magdainpoland @ Wed, 26 Nov 2008 - 09:39) *
My zawozimy wszystkie niepotrzebne rzeczy do Opieki Społecznej. Mama jest pracownikiem socjalnym i wiem jak to u nich wygląda, mają magazyn i często jest tak, że mama sama widząc potrzeby podczas wywiadu (chodzi do ludzi, wydaje decyzje o przyznaniu pomocy), potem dzwoni do konkretnych rodzin, żey sobie przyszli wziąc coś co akurat ktoś przyniósł. Tak jest moim zdaniem dobrze, bo wiemy, że rzeczy się nie marnują i trafiają do naprawdę potrzebujących. U nas na przykład przed kontenerami PCK wielokrotnie leżą wywalone w błoto, niszczą się, wolimy trzymać jakiś czas w domu, jeśli oni w magazynie nie mają miejsca (malutkie nadmorskie miasteczki, magazyn jest malutki) niż wrzucać do pojemników PCK.

Wiem, ze u nas też tak wyglada. Raz mi pani powiedziała, ze jak mam np. rzeczy dla dziecka to nie mam zostawiać na korytarzu bo kazdy moze tam wejsć i sobie zabrać. mam przynieść do konkretnego pokoju gdzie panie same te ciuszki przeznaczą dla wielodzietnych, po pgr-owskich rodzin. Zastanawiam sie tylko czy mogę tam zanieść zabawki???? Moje dziecko zrobiło segregacje czego nie chce. Odrzuciłąm popsute zabawki ale został np. pociag, autobus, małe klocki, torebka, wąż i trąbka-labirynt. Szkoda mi tego wyrzucić bo to sprawne rzeczy. mają wprawdzie ślady użytkowania ale nie są popsute. Moze to głupie ale pomyślałam, ze jakieś biedne dziecko chwile jeszcze sie taką zabawką pobawi. Jak myślisz....przyniesc je tam czy sie wygłupie?

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
domi
śro, 26 lis 2008 - 19:56
Ja niedawno zaniosłam posciele z łózeczka Dominiki. Kobieta bardzo sie ucieszyła. Powiedziała, że akurat komuś urodziło sie dziecko i z pewnoscią sie uciesza. Ja na to, ze moze wymiar nie będzie pasował a ona na to, że nic nie szkodzi, da sie coś z tym zrobić. Dlatego czasem nawet sama odddaje tam swoje rzeczy. Raz zaniosłam kozuch od mojej mamy, Zostawiłąm na korytarzu i akurat wychodziła z pokoju pani. Jak zobaczyła to mówi, że zabiera to do pokoju bo zaraz ktoś niepowołany to przechwyci a ona dziś robi przydział.

Ten post edytował domi śro, 26 lis 2008 - 20:02
domi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,263
Dołączył: czw, 01 maj 03 - 18:00
SkÄ…d: 3-miasto/kaszuby
Nr użytkownika: 672




post śro, 26 lis 2008 - 19:56
Post #17

Ja niedawno zaniosłam posciele z łózeczka Dominiki. Kobieta bardzo sie ucieszyła. Powiedziała, że akurat komuś urodziło sie dziecko i z pewnoscią sie uciesza. Ja na to, ze moze wymiar nie będzie pasował a ona na to, że nic nie szkodzi, da sie coś z tym zrobić. Dlatego czasem nawet sama odddaje tam swoje rzeczy. Raz zaniosłam kozuch od mojej mamy, Zostawiłąm na korytarzu i akurat wychodziła z pokoju pani. Jak zobaczyła to mówi, że zabiera to do pokoju bo zaraz ktoś niepowołany to przechwyci a ona dziś robi przydział.

--------------------
Tomik poezji dla osób refleksyjnych, melancholijnych, z nutką pogody ducha :) "Refleksje pisane piórem anioła".
Miłego dnia :)
oliweczkas
czw, 27 lis 2008 - 18:39
a nieużywane ubrania i buty pakuję w reklamówki i wystawiam przy śmietniku. Zawsze ktoś to zabiera.
oliweczkas


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,665
Dołączył: wto, 28 wrz 04 - 16:40
SkÄ…d: Kielce
Nr użytkownika: 2,135

GG:


post czw, 27 lis 2008 - 18:39
Post #18

a nieużywane ubrania i buty pakuję w reklamówki i wystawiam przy śmietniku. Zawsze ktoś to zabiera.

--------------------
Oliwia- mamusia Zuzinka (17.01.2005) i Błażejka (20.04.2015) żona Darka (od 6.09.2003 )


Pusiuniu-biegaj sobie szczęśliwie po niebieskich łąkach [*] Zawsze będziemy Cię kochać.
aluc

Go??







post czw, 27 lis 2008 - 21:00
Post #19

CYTAT(ulcik @ Wed, 26 Nov 2008 - 10:02) *
aluc nie do końca na przemiał ..z tego co czytałam i widziałam w reportażu w tv to część jest odsprzedawana szmateksom, a część sprzedawana jest do krajów trzeciego świata.. a resztki idą na przemiał

u


no jak już się mamy spierać icon_wink.gif podobno znaczna większość idzie na przemiał, bo się do niczego nie nadaje, z przemiału natomiast robi się różne rzeczy, np. koce, które potem do trzeciego świata trafiają

w każdym razie z PCK nie ma to nic wspólnego i do polskich potrzebujących nie trafia - dlatego ja tam wrzucam głównie to, co już się do oddania nie kwalifikuje
beata_77
wto, 02 gru 2008 - 00:20
Ja pakowałam w reklamówki i zostawiałam na przystanku. Zaznaczę, że mieszkałam kiedyś na wsi.

Co do PCK , dwa lata temu widziałam jak oznakowana półcięzarówka sprzedaje ciuszki do lumpeksu....
beata_77


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,198
Dołączył: sob, 13 sty 07 - 10:34
SkÄ…d: Irlandia
Nr użytkownika: 9,923

GG:


post wto, 02 gru 2008 - 00:20
Post #20

Ja pakowałam w reklamówki i zostawiałam na przystanku. Zaznaczę, że mieszkałam kiedyś na wsi.

Co do PCK , dwa lata temu widziałam jak oznakowana półcięzarówka sprzedaje ciuszki do lumpeksu....

--------------------
Mama Natalci(6) i Adasia(3)
> Co zrobić z poÅ›cielÄ… używanÄ…
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: śro, 29 maj 2024 - 05:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama