Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia   

Mam w kuchni mało miejsca, a w portfelu mało kasy ;)

, może polecicie mi ekspres do kawy i robota kuchennego?
> , może polecicie mi ekspres do kawy i robota kuchennego?
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 23 sty 2009 - 17:27
Post #1

Chcę kupić ekspres ciśnieniowy i/lub (jeszcze nie wiem) coś na kształt robota kuchennego.

Jeśli chodzi o "robota", to myślałam o czymś takim.

Ekspres natomiast nie musi mieć młynka, ale musi parzyć kawę "jak w kawiarni" icon_wink.gif

Wasze rady i uwagi mile widziane.
Sabina

Go??







post pią, 23 sty 2009 - 17:32
Post #2

Mam taki mikser od lat, już drugi w sumie. Jestem zeń bardzo zadowolona. icon_smile.gif
Do kawy nie mam nic, więc się nie znam i nie doradzę, ale mikser możesz brać w ciemno. icon_smile.gif
tyczka
pią, 23 sty 2009 - 17:37
Kochana, ale żeby ekspres parzył "kawę jak w kawiarni"- zalezy czego oczekujesz, pracowałam swego czasu w kawiarni, więc wiem,
"z czym to się je". Ważna jest odpowiedniej jakości mieszanka kaway, którą wsypujesz.

Druga rzecz, to czego oczekujesz od ekspresu? Bo spotkałam się z osobą, która to myślała,że dobry ekspres sam jej zrobi cappuccino, latte itd... 04.gif
tyczka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,850
Dołączył: śro, 23 sie 06 - 12:29
Skąd: Skandynawia
Nr użytkownika: 7,158




post pią, 23 sty 2009 - 17:37
Post #3

Kochana, ale żeby ekspres parzył "kawę jak w kawiarni"- zalezy czego oczekujesz, pracowałam swego czasu w kawiarni, więc wiem,
"z czym to się je". Ważna jest odpowiedniej jakości mieszanka kaway, którą wsypujesz.

Druga rzecz, to czego oczekujesz od ekspresu? Bo spotkałam się z osobą, która to myślała,że dobry ekspres sam jej zrobi cappuccino, latte itd... 04.gif

--------------------
Bo Życie po to jest, by je dobrze przeżyć.

Wybaczcie brak polskiej czcionki, komputer mi padl. Bydle!
...asia...

Go??







post pią, 23 sty 2009 - 18:58
Post #4

tyczka a ten nowy Dolce Gusto Krupsa tak właśnie nie robi>????
Bo się zasadzam na niego 06.gif .
Beciak1
pią, 23 sty 2009 - 19:09
Ja również polecam tego robota. Mam, używam i świetnie się w kuchni sprawdza.
Beciak1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,029
Dołączył: czw, 06 lis 08 - 12:28
Skąd: śląskie
Nr użytkownika: 23,415




post pią, 23 sty 2009 - 19:09
Post #5

Ja również polecam tego robota. Mam, używam i świetnie się w kuchni sprawdza.

--------------------
Wojtas (14.03.2005), Martyna i Karina (11.09.2008)

Nie jutro. Dziś!!!
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 23 sty 2009 - 21:37
Post #6

CYTAT(tyczka @ Fri, 23 Jan 2009 - 17:37) *
Druga rzecz, to czego oczekujesz od ekspresu? Bo spotkałam się z osobą, która to myślała,że dobry ekspres sam jej zrobi cappuccino, latte itd... 04.gif

Chodzi mi o to, żeby wychodziła taka kawa gęsta, "mięsista", z taką lekką pianką (nie mówię o mleku, rzecz jasna). Wiem, że najważniejsza jest sama kawa. Może doradzisz gdzie można kupić odpowiednią mieszankę?

Czy ktoś ma fajny ekspres (taki do tysiąca złotych, czyli bez młynka) i jest zadowolony z efektów?

A na tego Brauna-robota chyba już zaczynam zbierać icon_smile.gif
sdw
pią, 23 sty 2009 - 21:39
Dla mnie natomiast podobne roboty to jedna wielka pomyłka. Kupiłam taki kilka lat temu, konkretnie sześć, zresztą u nas, na Maluchach icon_wink.gif , i leży i się kurzy. Kilka razy utarłam w nim buraki. To wszystko. Po pierwsze zajmuje toto w kij miejsca. I to wcale nieprawda, że wszystkie akcesoria da się w tym upchnąć icon_confused.gif Po drugie, na myśl o tym, ile będę miała mycia odechciewa mi się używania robota. Do zmywarki nie pcham, bo mi zajmuje 1/4 dolnego kosza. Czyli tyle, ile sześć talerzy dużych, sześc głebokich i kilka kubków. Strata miejsca.

Mogę natomiast z czystym sumieniem polecić ekspres. Piszesz, że portfel nie ciązy Ci nadmiernie, polecam więc tym bardziej icon_mrgreen.gif ekspres AEG. Modelu nie pomnę ale jest to najtańszy dostępny w Media Markt model tej firmy (o ile nie jedyny). Dwa lata z hakiem temu zapłaciliśmy za niego około 230 złotych, nie pamiętam już dokładnie, i do tej pory sprawuje się rewelacyjnie. A kawę parzy doskonałą. Mówię to, kawoszka od zarania dziejów. Prosty jest, bez udziwnień i mnogości funkcji, ale my takiego własnie prostaka potrezbowaliśmy. W tej chwili są one w Media poniżej 200 złotych. Przynajmniej były przed świętami.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pią, 23 sty 2009 - 21:39
Post #7

Dla mnie natomiast podobne roboty to jedna wielka pomyłka. Kupiłam taki kilka lat temu, konkretnie sześć, zresztą u nas, na Maluchach icon_wink.gif , i leży i się kurzy. Kilka razy utarłam w nim buraki. To wszystko. Po pierwsze zajmuje toto w kij miejsca. I to wcale nieprawda, że wszystkie akcesoria da się w tym upchnąć icon_confused.gif Po drugie, na myśl o tym, ile będę miała mycia odechciewa mi się używania robota. Do zmywarki nie pcham, bo mi zajmuje 1/4 dolnego kosza. Czyli tyle, ile sześć talerzy dużych, sześc głebokich i kilka kubków. Strata miejsca.

Mogę natomiast z czystym sumieniem polecić ekspres. Piszesz, że portfel nie ciązy Ci nadmiernie, polecam więc tym bardziej icon_mrgreen.gif ekspres AEG. Modelu nie pomnę ale jest to najtańszy dostępny w Media Markt model tej firmy (o ile nie jedyny). Dwa lata z hakiem temu zapłaciliśmy za niego około 230 złotych, nie pamiętam już dokładnie, i do tej pory sprawuje się rewelacyjnie. A kawę parzy doskonałą. Mówię to, kawoszka od zarania dziejów. Prosty jest, bez udziwnień i mnogości funkcji, ale my takiego własnie prostaka potrezbowaliśmy. W tej chwili są one w Media poniżej 200 złotych. Przynajmniej były przed świętami.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
jaAga*
pią, 23 sty 2009 - 21:40
Ja też mam tego robota-mogę polecić, ułatwił mi pracę w kuchni.
jaAga*


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,551
Dołączył: śro, 17 sty 07 - 12:54
Skąd: Zamość
Nr użytkownika: 10,058




post pią, 23 sty 2009 - 21:40
Post #8

Ja też mam tego robota-mogę polecić, ułatwił mi pracę w kuchni.

--------------------
Mama Julii (2003) i Kariny (2007)
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 23 sty 2009 - 21:43
Post #9

CYTAT(stara dobra wiolontela @ Fri, 23 Jan 2009 - 21:39) *
Dla mnie natomiast podobne roboty to jedna wielka pomyłka. Kupiłam taki kilka lat temu, konkretnie sześć, zresztą u nas, na Maluchach icon_wink.gif , i leży i się kurzy. Kilka razy utarłam w nim buraki. To wszystko. Po pierwsze zajmuje toto w kij miejsca. I to wcale nieprawda, że wszystkie akcesoria da się w tym upchnąć icon_confused.gif Po drugie, na myśl o tym, ile będę miała mycia odechciewa mi się używania robota. Do zmywarki nie pcham, bo mi zajmuje 1/4 dolnego kosza. Czyli tyle, ile sześć talerzy dużych, sześc głebokich i kilka kubków. Strata miejsca.

Wiolka, jak to zajmuje miejsce? Widziałam go dzisiaj w Saturnie i wydawał mi się mały. Może o czymś innym mówimy.
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 23 sty 2009 - 21:47
Post #10

Wiolka, a ten ekspres to może któryś z tych:

https://www.ceneo.pl/234523

https://www.ceneo.pl/93901

https://www.ceneo.pl/93900
Ciocia Magda
pią, 23 sty 2009 - 21:51
Ja od niedawna mam ekspres ciśnieniowy - Zelmer Supremo. Dość długo szukałam, czytałam forum caffeprego - i w końcu postapiłam wbrew tamtejszym zaleceniom 37.gif - bo nie kupiłam produktu firmy specjalizującej się w ekspresach. Wybrałam go bo: pod dyszę wchodzi nie tylko filiżanka ale i duży kubek (ja piję kawę w kubku), ma tackę do podgrzewania filiżanek (na górze), stalowy boiler, regulowaną objętość kawy (tzn. można lać standardowe espresso pojedyncze i podwójne, a można nacisnąć przycisk manual i leje się tyle wody ile nam się akurat chce). Na dodatek ta tacka na której stawia się filiżankę jest wysuwana, więc bez problemu utrzymuję ją w czystości, wylewam zbierającą się wodę itp. Ekspres jest dość masywny, ciężki więc nie "lata po blacie" przy parzeniu kawy. Na dodatek ma jakiś tam system Crema - i zawsze robi piankę, nawet jak zaparzam zwykłego zielonego Jacobsa. Spienianie mleka jest też bezproblemowe, nie zdarzyło mi się, żeby nie wyszło. Acha, do ekspresu dołączony jest stalowy dzbanek do spieniania mleka i łyżka do nabierania kawy z tamperem (takim trzonkiem do ubijania kawy na sitku) - czyli nic nie trzeba dokupować. Można też ponoć parzyć w nim kawę z saszetek - nie wiem, nie próbowałam.
Podoba mi się też wyczerpująca instrukcja.

Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pią, 23 sty 2009 - 21:51
Post #11

Ja od niedawna mam ekspres ciśnieniowy - Zelmer Supremo. Dość długo szukałam, czytałam forum caffeprego - i w końcu postapiłam wbrew tamtejszym zaleceniom 37.gif - bo nie kupiłam produktu firmy specjalizującej się w ekspresach. Wybrałam go bo: pod dyszę wchodzi nie tylko filiżanka ale i duży kubek (ja piję kawę w kubku), ma tackę do podgrzewania filiżanek (na górze), stalowy boiler, regulowaną objętość kawy (tzn. można lać standardowe espresso pojedyncze i podwójne, a można nacisnąć przycisk manual i leje się tyle wody ile nam się akurat chce). Na dodatek ta tacka na której stawia się filiżankę jest wysuwana, więc bez problemu utrzymuję ją w czystości, wylewam zbierającą się wodę itp. Ekspres jest dość masywny, ciężki więc nie "lata po blacie" przy parzeniu kawy. Na dodatek ma jakiś tam system Crema - i zawsze robi piankę, nawet jak zaparzam zwykłego zielonego Jacobsa. Spienianie mleka jest też bezproblemowe, nie zdarzyło mi się, żeby nie wyszło. Acha, do ekspresu dołączony jest stalowy dzbanek do spieniania mleka i łyżka do nabierania kawy z tamperem (takim trzonkiem do ubijania kawy na sitku) - czyli nic nie trzeba dokupować. Można też ponoć parzyć w nim kawę z saszetek - nie wiem, nie próbowałam.
Podoba mi się też wyczerpująca instrukcja.



--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 23 sty 2009 - 22:00
Post #12

Wiolka, Magda, bardzo Wam dziękuję za szczegółowe opisy. Sabinie, Beciakowi i Jadze dziękuję za potwierdzenie, że ten blender Brauna się przydaje w kuchni. A u Tyczki zamawiam przepis na dobrą kawę z dowolnego ekspresu icon_wink.gif

Mieliśmy sobie kupić taką "domową kawiarnię" na dziesiątą rocznicę ślubu. Ta minęła bezpowrotnie już jakiś czas temu, a ekspresu ciągle nie mamy. Nie chcę czekać do jedenastej icon_wink.gif Musimy go kupić w miarę szybko, zanim pojawią się pilniejsze wydatki icon_wink.gif
sdw
pią, 23 sty 2009 - 22:04
Tak, jeden z tych. Pierwszy albo trzeci. Tzeci ma taki sam napis jak mój (czyli aeg elektrolux) ale 14 bar, trezci zaś ma tylko logo aeg ale za to piętnaście bar. Ja mam zaś logo aeg/elektrolux i 15 bar icon_wink.gif

Przeczytałam opisy obu i nadal nie wiem, który to mój, bo róznic między nimi prawie nie ma. Przyjmijmy, że ten piętnastobarowy icon_wink.gif

Aha, parząc kawę w tym ekspresie trzeba pamiętać, zeby kawa była grubo zmielona. Zbyt mocno zmieloną zatkałam sobie sitka. Nawet do reklamacji nie niosłam, choć na zapchani sitek przysługuje, tylko dokupiłam nowe, chyba 15 złotych dałam.

IMHO ten ekspres jest idealny do codziennego uzytku dla pijających kawę nie zaś cudujących z kawą icon_wink.gif
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pią, 23 sty 2009 - 22:04
Post #13

Tak, jeden z tych. Pierwszy albo trzeci. Tzeci ma taki sam napis jak mój (czyli aeg elektrolux) ale 14 bar, trezci zaś ma tylko logo aeg ale za to piętnaście bar. Ja mam zaś logo aeg/elektrolux i 15 bar icon_wink.gif

Przeczytałam opisy obu i nadal nie wiem, który to mój, bo róznic między nimi prawie nie ma. Przyjmijmy, że ten piętnastobarowy icon_wink.gif

Aha, parząc kawę w tym ekspresie trzeba pamiętać, zeby kawa była grubo zmielona. Zbyt mocno zmieloną zatkałam sobie sitka. Nawet do reklamacji nie niosłam, choć na zapchani sitek przysługuje, tylko dokupiłam nowe, chyba 15 złotych dałam.

IMHO ten ekspres jest idealny do codziennego uzytku dla pijających kawę nie zaś cudujących z kawą icon_wink.gif

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
skanna
pią, 23 sty 2009 - 22:04
Paka, AEG Crema 120 robi imho lepszą, bardziej aromatyczną kawę, niż AEG Crema 150. Nie wiem czemu, oba mam dobrze przetestowane, bo są w rodzinie. Ten czarny służy użytkownikom już jakieś 7 czy 8 lat, z czego co najmniej 5 był użytkowany bardzo intensywnie. Piankę kawową robią oba przepiękną.
A do spieniania i tak najlepszy jest dzbanek ręczny icon_smile.gif Gdybym nie miała kasy na automat z młynkiem, a musiała teraz kupić jakiś ekspres, to najprawdopodobniej byłby to jeden z tych właśnie.

Aczkolwiek opis Magdy też brzmi bardzo zachęcająco.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pią, 23 sty 2009 - 22:04
Post #14

Paka, AEG Crema 120 robi imho lepszą, bardziej aromatyczną kawę, niż AEG Crema 150. Nie wiem czemu, oba mam dobrze przetestowane, bo są w rodzinie. Ten czarny służy użytkownikom już jakieś 7 czy 8 lat, z czego co najmniej 5 był użytkowany bardzo intensywnie. Piankę kawową robią oba przepiękną.
A do spieniania i tak najlepszy jest dzbanek ręczny icon_smile.gif Gdybym nie miała kasy na automat z młynkiem, a musiała teraz kupić jakiś ekspres, to najprawdopodobniej byłby to jeden z tych właśnie.

Aczkolwiek opis Magdy też brzmi bardzo zachęcająco.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
sdw
pią, 23 sty 2009 - 22:05
O własnie, w moim też można użyć kubka. Nawet duzego.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pią, 23 sty 2009 - 22:05
Post #15

O własnie, w moim też można użyć kubka. Nawet duzego.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
sdw
pią, 23 sty 2009 - 22:07
No i znowu muszę dodać, bo doczytałam Magdę. AEG tez ma dołaczoną miarkę do kawy oraz wysuwaną podkładkę. Łatwo utrzymać go w czystości.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pią, 23 sty 2009 - 22:07
Post #16

No i znowu muszę dodać, bo doczytałam Magdę. AEG tez ma dołaczoną miarkę do kawy oraz wysuwaną podkładkę. Łatwo utrzymać go w czystości.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 23 sty 2009 - 22:08
Post #17

Hmmm... Już mi zaczyna kawą pachnieć w domu... icon_smile.gif I ta cena taka rozsądna.

A zielony Jacobs to jest według Was grubo zmielony? Bo ja dokładnie taka zielona w temacie jestem, że nie wiem.

Edit: Skanna, dzięki za cenne dopowiedzenie icon_smile.gif
sdw
pią, 23 sty 2009 - 22:09
Piankę robi bez względu na to jaką kawę się wsypie.
sdw


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,326
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 19:04
Skąd: ze wschodu
Nr użytkownika: 188

GG:


post pią, 23 sty 2009 - 22:09
Post #18

Piankę robi bez względu na to jaką kawę się wsypie.

--------------------
K'98 K'01 F'04

- Teraz w lewo, moja hrabino.
- Dlaczegóż, drogi hrabio?
- Kończy mi się gwint w protezie.
skanna
pią, 23 sty 2009 - 22:10
CYTAT(Paka @ Fri, 23 Jan 2009 - 21:37) *
A na tego Brauna-robota chyba już zaczynam zbierać icon_smile.gif


Paka, ale wiesz, że nie musisz zbierać aż 399 zł?

https://www.neo24.pl/blender-reczny-mr-6550-mfp-hc.html
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pią, 23 sty 2009 - 22:10
Post #19

CYTAT(Paka @ Fri, 23 Jan 2009 - 21:37) *
A na tego Brauna-robota chyba już zaczynam zbierać icon_smile.gif


Paka, ale wiesz, że nie musisz zbierać aż 399 zł?

https://www.neo24.pl/blender-reczny-mr-6550-mfp-hc.html

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
użytkownik usunięty

Go??







post pią, 23 sty 2009 - 22:11
Post #20

CYTAT(skanna @ Fri, 23 Jan 2009 - 22:10) *
Paka, ale wiesz, że nie musisz zbierać aż 399 zł?

https://www.neo24.pl/blender-reczny-mr-6550-mfp-hc.html

Skanna! Dzięki icon_smile.gif
> Mam w kuchni mało miejsca, a w portfelu mało kasy ;), może polecicie mi ekspres do kawy i robota kuchennego?
Start new topic
Reply to this topic
4 Stron V   1 2 3 następna ostatnia 
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 25 maj 2024 - 18:38
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama