Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Długość urlop wychowawczego

, SUUUUPER pilne
> , SUUUUPER pilne
karolaijula
czw, 26 lut 2009 - 21:20
Właśnie zabierałam się do pisania pisemka do pracy o powrót po wychowawczym i znalazłam na necie informację iż urlop przysługuje w wymiarze 3 lat!!!Jak to jest i komu przysługuje. PILNE bo na dniach muszę dostarczyć do pracy pismo że wracam.
karolaijula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 556
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 21:57
Skąd: Międzyrzecz
Nr użytkownika: 18,214

GG:


post czw, 26 lut 2009 - 21:20
Post #1

Właśnie zabierałam się do pisania pisemka do pracy o powrót po wychowawczym i znalazłam na necie informację iż urlop przysługuje w wymiarze 3 lat!!!Jak to jest i komu przysługuje. PILNE bo na dniach muszę dostarczyć do pracy pismo że wracam.

--------------------




tissaia
czw, 26 lut 2009 - 21:48
Pracodawca udziela urlopu wychowawczego maksymalnie na 3 lata, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 4 lat.
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post czw, 26 lut 2009 - 21:48
Post #2

Pracodawca udziela urlopu wychowawczego maksymalnie na 3 lata, nie dłużej jednak niż do ukończenia przez dziecko 4 lat.

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
karolaijula
czw, 26 lut 2009 - 22:13
Czyli jeśli wykorzystałam ciągiem 2 lata to został mi jeszce rok i mogę napisać prośbę o jego udzielenie????
karolaijula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 556
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 21:57
Skąd: Międzyrzecz
Nr użytkownika: 18,214

GG:


post czw, 26 lut 2009 - 22:13
Post #3

Czyli jeśli wykorzystałam ciągiem 2 lata to został mi jeszce rok i mogę napisać prośbę o jego udzielenie????

--------------------




tissaia
czw, 26 lut 2009 - 22:26
No możesz, możesz. Tzn. możesz napisać po prostu informację, że go przedłużasz...Prośba brzmi ładniej, ale sugeruje możliwość odmowy. a tu pracodawca odmówić nie może.
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post czw, 26 lut 2009 - 22:26
Post #4

No możesz, możesz. Tzn. możesz napisać po prostu informację, że go przedłużasz...Prośba brzmi ładniej, ale sugeruje możliwość odmowy. a tu pracodawca odmówić nie może.

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
karolaijula
piÄ…, 27 lut 2009 - 10:24
Dzisiaj dowiedziałam się jak jest rzeczywiście i .... Urlop wychowawczy jest w wymiarze 3 lat ale MOPS płaci tylko 24 miesiące a więc trzeci rok jest bezpłatny icon_sad.gif
karolaijula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 556
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 21:57
Skąd: Międzyrzecz
Nr użytkownika: 18,214

GG:


post piÄ…, 27 lut 2009 - 10:24
Post #5

Dzisiaj dowiedziałam się jak jest rzeczywiście i .... Urlop wychowawczy jest w wymiarze 3 lat ale MOPS płaci tylko 24 miesiące a więc trzeci rok jest bezpłatny icon_sad.gif

--------------------




moko.
piÄ…, 27 lut 2009 - 18:27
no tak jest.

Ten post edytował moko. pią, 27 lut 2009 - 18:27
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 27 lut 2009 - 18:27
Post #6

no tak jest.

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
tissaia
piÄ…, 27 lut 2009 - 18:30
No tak, tak.
Mi nie płaci wcale....jestem cały czas na bezpłatnym...
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post piÄ…, 27 lut 2009 - 18:30
Post #7

No tak, tak.
Mi nie płaci wcale....jestem cały czas na bezpłatnym...

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
karolaijula
sob, 28 lut 2009 - 12:01
Ja miałam 2 lata płatnego wychowawczego i dobrze że się dowiedziałam że ten kolejny rok byłby bezpłatny bo nie byłabym w stanie utrzymać dziecka z alimentów. W poniedziałek zanoszę pismo o rezygnacji z wychowawczego i zobaczymy co dostanę 4 kwietnia chociaż na 99% spodziewam się wypowiedzenia icon_sad.gif
karolaijula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 556
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 21:57
Skąd: Międzyrzecz
Nr użytkownika: 18,214

GG:


post sob, 28 lut 2009 - 12:01
Post #8

Ja miałam 2 lata płatnego wychowawczego i dobrze że się dowiedziałam że ten kolejny rok byłby bezpłatny bo nie byłabym w stanie utrzymać dziecka z alimentów. W poniedziałek zanoszę pismo o rezygnacji z wychowawczego i zobaczymy co dostanę 4 kwietnia chociaż na 99% spodziewam się wypowiedzenia icon_sad.gif

--------------------




tissaia
sob, 28 lut 2009 - 15:12
Karola- to może, skoro spodziewasz się na 99% wypowiedzenia, to może -póki co -nie rezygnuj z wychowawczego, tylko spróbuj poszukać jakiejś pracy na pół etatu. Bo na "połówce" możesz pracować na wychowawczym, z tego co wiem.
Ja jestem na urlopie wychowawczym, ponieważ praca którą wykonywałam zajmowała mi zdecydowanie zbyt dużo czasu i dla Maksia już go nie starczała..Ale- dorabiam cały czas. Pracuję dorywczo, na umowy o dzieła, na zlecenia. Nie chcę zrezygnować z wychowawczego z bardzo pragmatycznej przyczyny - ubezpieczenia. I ciągłości pracy.

Może spróbuj czegoś poszukać, cp mogłabyś w dom urobić albo na połowie etatu. Albo - zacznij szukanie pełnoetatowej pracy, nie rezygnując z wychowawczego -żeby nie zostać potem "na lodzie". No bo skoro spodziewasz się zwolnienia...
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post sob, 28 lut 2009 - 15:12
Post #9

Karola- to może, skoro spodziewasz się na 99% wypowiedzenia, to może -póki co -nie rezygnuj z wychowawczego, tylko spróbuj poszukać jakiejś pracy na pół etatu. Bo na "połówce" możesz pracować na wychowawczym, z tego co wiem.
Ja jestem na urlopie wychowawczym, ponieważ praca którą wykonywałam zajmowała mi zdecydowanie zbyt dużo czasu i dla Maksia już go nie starczała..Ale- dorabiam cały czas. Pracuję dorywczo, na umowy o dzieła, na zlecenia. Nie chcę zrezygnować z wychowawczego z bardzo pragmatycznej przyczyny - ubezpieczenia. I ciągłości pracy.

Może spróbuj czegoś poszukać, cp mogłabyś w dom urobić albo na połowie etatu. Albo - zacznij szukanie pełnoetatowej pracy, nie rezygnując z wychowawczego -żeby nie zostać potem "na lodzie". No bo skoro spodziewasz się zwolnienia...

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
karolaijula
sob, 28 lut 2009 - 16:40
Niestety moja mieścinę dotknął kryzys i ludzie są nagminnie zwalniani tak więc są zerowe szanse na znalezienie pracy nawet na pół etatu icon_sad.gif Pozostanie mi jeszcze kuroniówka przez rok. Zawsze jakieś piniądze. Dzięki rodzicom wystarczy mi dla Julki i dla mnie icon_smile.gif
karolaijula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 556
Dołączył: czw, 14 lut 08 - 21:57
Skąd: Międzyrzecz
Nr użytkownika: 18,214

GG:


post sob, 28 lut 2009 - 16:40
Post #10

Niestety moja mieścinę dotknął kryzys i ludzie są nagminnie zwalniani tak więc są zerowe szanse na znalezienie pracy nawet na pół etatu icon_sad.gif Pozostanie mi jeszcze kuroniówka przez rok. Zawsze jakieś piniądze. Dzięki rodzicom wystarczy mi dla Julki i dla mnie icon_smile.gif

--------------------




> DÅ‚ugość urlop wychowawczego, SUUUUPER pilne
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: czw, 06 cze 2024 - 06:30
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama