Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Mleko modyfikowane a gotowanie

> 
OlaW.

Go??







post nie, 28 gru 2003 - 16:44
Post #1

Mojego prawie dwuletniego synka strasznie wysypało icon_sad.gif Po paru dniach od zniknięcia wysypki-nowe wypryski-kaszka icon_sad.gif Lekarka podejrzewa, że to uczulenie na mleko krowie icon_evil.gif W związku z tym powróciliśmy do Bebilonu pepti, na którym Mały był do skończenia roczku. Ale niestety, jest wybrednym smakoszem i oprócz porannej kaszki (Sinlacu) z mlekiem nie mogę mu już nic przemycić w ciągu dnia icon_twisted.gif Stąd moje pytanie: czy mleko modyfikowane można gotować icon_question.gif Na opakowaniu nic nie znalazłam na ten temat... Mogłabym przygotować jakiś budyń, kaszę mannę itp, ale do tego trzeba zagotować mleko icon_confused.gif
A może macie jakieś sprawdzone przepisy na coś smacznego z mlekiem modyfikowanym icon_eek.gif
grzałka
nie, 28 gru 2003 - 17:04
Olu, moja niania na modyfikowanym (konkretnie Bebilon pepti) robi wszystko- naleśniki, placki, budyń icon_biggrin.gif . Da się.
grzałka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 11,392
Dołączył: wto, 08 kwi 03 - 20:42
SkÄ…d: Olsztyn
Nr użytkownika: 506




post nie, 28 gru 2003 - 17:04
Post #2

Olu, moja niania na modyfikowanym (konkretnie Bebilon pepti) robi wszystko- naleśniki, placki, budyń icon_biggrin.gif . Da się.
ehalina
wto, 30 gru 2003 - 13:51
CYTAT(OlaW.)
MogÅ‚abym przygotować jakiÅ› budyÅ„, kaszÄ™ mannÄ™ itp, ale do tego trzeba zagotować mleko icon_confused.gif  

Wcale nie trzeba gotować mleka, zeby zrobić mannę! Ja gotuję mannę albo kaszę kukurydzianą albo jakieś płatki na wodzie, rzadsze niz docelowo icon_smile.gif, lekko studzę, a potem mieszam widelcem z mlekiem w proszku, w naszym wypadku sojowym. Budyń robiłam tak, ze gotowałam wodę ciut posłoszoną albo soczek, i do gotującej się wlewałam szybko rozrobiona w niewielka ilościa wody makę ziemniaczaną i tez w niewielkiej ilości rozrobione mleko, chwile się wprawdzie gotowałao, ale to był naprawdę moment.. Ale Lena i tak budyniu nie lubi icon_smile.gif
ehalina


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: pią, 22 sie 03 - 16:59
Nr użytkownika: 1,004




post wto, 30 gru 2003 - 13:51
Post #3

CYTAT(OlaW.)
MogÅ‚abym przygotować jakiÅ› budyÅ„, kaszÄ™ mannÄ™ itp, ale do tego trzeba zagotować mleko icon_confused.gif  

Wcale nie trzeba gotować mleka, zeby zrobić mannę! Ja gotuję mannę albo kaszę kukurydzianą albo jakieś płatki na wodzie, rzadsze niz docelowo icon_smile.gif, lekko studzę, a potem mieszam widelcem z mlekiem w proszku, w naszym wypadku sojowym. Budyń robiłam tak, ze gotowałam wodę ciut posłoszoną albo soczek, i do gotującej się wlewałam szybko rozrobiona w niewielka ilościa wody makę ziemniaczaną i tez w niewielkiej ilości rozrobione mleko, chwile się wprawdzie gotowałao, ale to był naprawdę moment.. Ale Lena i tak budyniu nie lubi icon_smile.gif
katiek
śro, 31 gru 2003 - 18:42
Grzałka a mogłabyś nianię poprosić o przepis na naleśniki (jeśli są bez jajka...) Kasia
katiek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,009
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:39
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 281




post śro, 31 gru 2003 - 18:42
Post #4

Grzałka a mogłabyś nianię poprosić o przepis na naleśniki (jeśli są bez jajka...) Kasia
ehalina
piÄ…, 02 sty 2004 - 17:06
naleśniki robie z samej mąki i wody, szczypta soli, maka pół na pół białą i razowa, czasem częśc razowej zastępuję np. płatkami owsianymi albo mąką z amarantusa. Konsystencja "smietanowa". Całkiem niezłe wychodzą, tylko dłużej się smażą niz jajeczne.
Czasem robię na mleczku ryzowym (sklep ze zdrową żywnoscią), ale to ciut drogawa impreza.

Pozdrawiam
H.
ehalina


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 10
Dołączył: pią, 22 sie 03 - 16:59
Nr użytkownika: 1,004




post piÄ…, 02 sty 2004 - 17:06
Post #5

naleśniki robie z samej mąki i wody, szczypta soli, maka pół na pół białą i razowa, czasem częśc razowej zastępuję np. płatkami owsianymi albo mąką z amarantusa. Konsystencja "smietanowa". Całkiem niezłe wychodzą, tylko dłużej się smażą niz jajeczne.
Czasem robię na mleczku ryzowym (sklep ze zdrową żywnoscią), ale to ciut drogawa impreza.

Pozdrawiam
H.
Pecia
czw, 26 lut 2004 - 21:21
CYTAT(grzalka)
Olu, moja niania na modyfikowanym (konkretnie Bebilon pepti) robi wszystko- naleÅ›niki, placki, budyÅ„  :D . Da siÄ™.


prosze o przepisy icon_smile.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post czw, 26 lut 2004 - 21:21
Post #6

CYTAT(grzalka)
Olu, moja niania na modyfikowanym (konkretnie Bebilon pepti) robi wszystko- naleÅ›niki, placki, budyÅ„  :D . Da siÄ™.


prosze o przepisy icon_smile.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
> Mleko modyfikowane a gotowanie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: pon, 03 cze 2024 - 14:37
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama