Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

poszukuję inspiracji

, prezent dla zdolnej 7-latki
> , prezent dla zdolnej 7-latki
ulla
sob, 17 kwi 2010 - 01:08
Zazwyczaj kupuję książki, bo zabawek nie umiem.

Dziś w przedszkolu miałam chwilę obejrzałam tablicę z pracami dzieci z grupy Weroniki. Ta jedna wybijała się. Była piękna.
Weronika idzie do tej koleżanki na urodziny w najbliższy czwartek. Mogę pójść do księgarni i szybko załatwić sprawę (z kupowaniem książek zazwyczaj nie mam problemu, nawet jeżeli muszę dokonać wyboru spośród kilku), ale może w tym wypadku jednak coś innego. Jeżeli książkę to inną. Może jakiś zestaw do prac plastycznych. Ale nawet nie wiem co jest, bo nigdy tego nie szukałam???


Dziewczynka ma talent. Nawet jeżeli póki co odtwórczy, to bijący po oczach.
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post sob, 17 kwi 2010 - 01:08
Post #1

Zazwyczaj kupuję książki, bo zabawek nie umiem.

Dziś w przedszkolu miałam chwilę obejrzałam tablicę z pracami dzieci z grupy Weroniki. Ta jedna wybijała się. Była piękna.
Weronika idzie do tej koleżanki na urodziny w najbliższy czwartek. Mogę pójść do księgarni i szybko załatwić sprawę (z kupowaniem książek zazwyczaj nie mam problemu, nawet jeżeli muszę dokonać wyboru spośród kilku), ale może w tym wypadku jednak coś innego. Jeżeli książkę to inną. Może jakiś zestaw do prac plastycznych. Ale nawet nie wiem co jest, bo nigdy tego nie szukałam???


Dziewczynka ma talent. Nawet jeżeli póki co odtwórczy, to bijący po oczach.

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
Ciocia Magda
sob, 17 kwi 2010 - 01:37
Ulla, jedyne co mi przychodzi do głowy to Linnea w ogrodzie Moneta wydawnictwa Zakamarki - książka a jednak o malarstwie. Pięknie wydana.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 17 kwi 2010 - 01:37
Post #2

Ulla, jedyne co mi przychodzi do głowy to Linnea w ogrodzie Moneta wydawnictwa Zakamarki - książka a jednak o malarstwie. Pięknie wydana.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
e_Ena
sob, 17 kwi 2010 - 08:09
Są (widziałam m.in. w księgarni) takie zestawy: jakaś figurka lub pojemnik ceramiczny i do tego farby do malowania. Dominika miała kiedyś taki ceramiczny lampion w kształcie Mikołaja, wydaje mi się, że taka doniczka może być ciekawa, bo można się bardziej wykazać wyobraźnią w wymyślaniu wzorków/zdobień (ten lampion-Mikołaj to proste zadanie bo prawie cały na czerwono zamalowany, no jak inaczej można pomalować Mikołaja icon_wink.gif),. Oczywiście doniczka nie musi potem pełnić roli doniczki icon_wink.gif, może być pojemnikiem na kredki np.
Ceny chyba tak od 30 - 50 (w zależności od wielości zetawu)
e_Ena


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,627
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:02
Skąd: ...
Nr użytkownika: 341

GG:


post sob, 17 kwi 2010 - 08:09
Post #3

Są (widziałam m.in. w księgarni) takie zestawy: jakaś figurka lub pojemnik ceramiczny i do tego farby do malowania. Dominika miała kiedyś taki ceramiczny lampion w kształcie Mikołaja, wydaje mi się, że taka doniczka może być ciekawa, bo można się bardziej wykazać wyobraźnią w wymyślaniu wzorków/zdobień (ten lampion-Mikołaj to proste zadanie bo prawie cały na czerwono zamalowany, no jak inaczej można pomalować Mikołaja icon_wink.gif),. Oczywiście doniczka nie musi potem pełnić roli doniczki icon_wink.gif, może być pojemnikiem na kredki np.
Ceny chyba tak od 30 - 50 (w zależności od wielości zetawu)
agabr
sob, 17 kwi 2010 - 19:52
CYTAT(Magda EZ @ Sat, 17 Apr 2010 - 02:37) *
Ulla, jedyne co mi przychodzi do głowy to Linnea w ogrodzie Moneta wydawnictwa Zakamarki - książka a jednak o malarstwie. Pięknie wydana.

O zdecydowanie , podprowadzilam ja Andrzejowi i sama z przyjemnoscia przeczytalam.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post sob, 17 kwi 2010 - 19:52
Post #4

CYTAT(Magda EZ @ Sat, 17 Apr 2010 - 02:37) *
Ulla, jedyne co mi przychodzi do głowy to Linnea w ogrodzie Moneta wydawnictwa Zakamarki - książka a jednak o malarstwie. Pięknie wydana.

O zdecydowanie , podprowadzilam ja Andrzejowi i sama z przyjemnoscia przeczytalam.b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
Agnieszka AZJ
sob, 17 kwi 2010 - 20:29
Przyszła mi jeszcze do głowy "Sztuka nie tylko dla dzieci", ale nie wiem czy jest do dostania.
Edit - niestety nie icon_sad.gif

Za to zdecydowanie nie rekomenduję "Zachęty do sztuki" wyd. Muchomor icon_sad.gif

"Linnea w ogrodzie Moneta" - oczywiście jak najbardziej.

Ten post edytował Agnieszka AZJ sob, 17 kwi 2010 - 20:31
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post sob, 17 kwi 2010 - 20:29
Post #5

Przyszła mi jeszcze do głowy "Sztuka nie tylko dla dzieci", ale nie wiem czy jest do dostania.
Edit - niestety nie icon_sad.gif

Za to zdecydowanie nie rekomenduję "Zachęty do sztuki" wyd. Muchomor icon_sad.gif

"Linnea w ogrodzie Moneta" - oczywiście jak najbardziej.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
agabr
pon, 19 kwi 2010 - 19:10
Sztuke Agnieszko ,kupilam za Twoja namowa i bardzo to byla dobra namowa a ze dokupilam ostatnio album z nalepkami (jak ma nalepiac to z sensem)z National Gallery w Londynie to nam sie to w bardzo komplementarna calosc fajnie ulozylo.Natomiast Zacheta , choc napisana przez moja znajoma jest faktycznie kijowa .b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post pon, 19 kwi 2010 - 19:10
Post #6

Sztuke Agnieszko ,kupilam za Twoja namowa i bardzo to byla dobra namowa a ze dokupilam ostatnio album z nalepkami (jak ma nalepiac to z sensem)z National Gallery w Londynie to nam sie to w bardzo komplementarna calosc fajnie ulozylo.Natomiast Zacheta , choc napisana przez moja znajoma jest faktycznie kijowa .b

--------------------
Mama Andrzeja 2002 i Zośki 2009

"Panuje na ogół opinia, że geniusze są niesympatyczni, lecz jeśli o mnie
chodzi, to jakoś nigdy tego nie zauważyłem."
Tatuś Muminka
Agnieszka AZJ
pon, 19 kwi 2010 - 21:22
Na Zachętę Julka tylko spojrzała z obrzydzeniem, a ja też sie jakoś nie mogę przemóc do dokladniejszej lektury, mimo ze mamy to juz chyba ze dwa lata.

Za to fajne jest "Na tropie fałszerzy dzieł sztuki" wyd. Larousse i muzealne komiksy Justyny Święcickiej (w duecie z kimś icon_wink.gif). I "O sztuce" Gombricha - ale to juz dla starszych.
Agnieszka AZJ


Grupa: Administratorzy
Postów: 12,842
Dołączył: śro, 21 sty 04 - 17:47
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 1,355

GG:


post pon, 19 kwi 2010 - 21:22
Post #7

Na Zachętę Julka tylko spojrzała z obrzydzeniem, a ja też sie jakoś nie mogę przemóc do dokladniejszej lektury, mimo ze mamy to juz chyba ze dwa lata.

Za to fajne jest "Na tropie fałszerzy dzieł sztuki" wyd. Larousse i muzealne komiksy Justyny Święcickiej (w duecie z kimś icon_wink.gif). I "O sztuce" Gombricha - ale to juz dla starszych.

--------------------
Agnieszka, mama Ani (04.1993), Zosi (06.1996) i Julki (01.2000)
MAŁY POKÓJ Z KSIĄŻKAMI czyli o dobrych książkach dla dzieci nie tylko dla dzieci

A ty siej. A nuż coś wyrośnie.
A ty - to, co wyrośnie - zbieraj.
A ty czcij - co żyje radośnie,
A ty szanuj to, co umiera.

I pamiętaj - że dana ci pamięć:
Nie kłam sobie - a nikt ci nie skłamie.

(J. Kaczmarski)
kalarepa78
pią, 21 maj 2010 - 08:37
Ulla, jeśli nie ksiażka, to w sklepie z artykułam dla plastykow powinni Ci doradzić cos sensownego.
kalarepa78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,706
Dołączył: pią, 28 sty 05 - 15:38
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,598




post pią, 21 maj 2010 - 08:37
Post #8

Ulla, jeśli nie ksiażka, to w sklepie z artykułam dla plastykow powinni Ci doradzić cos sensownego.

--------------------




milly
pią, 21 maj 2010 - 15:31
popatrz też w empiku - można trafić na różne fajne rzeczy do wykonania samodzielnie - widziałam lusterka, misie, lalki, zamki do budowania (zakupiłam nawet dla zdolnej 7-latki)icon_biggrin.gif
milly


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,788
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 09:51
Nr użytkownika: 249




post pią, 21 maj 2010 - 15:31
Post #9

popatrz też w empiku - można trafić na różne fajne rzeczy do wykonania samodzielnie - widziałam lusterka, misie, lalki, zamki do budowania (zakupiłam nawet dla zdolnej 7-latki)icon_biggrin.gif
ulla
pią, 21 maj 2010 - 17:06
Zagapiłam się. Dziękuję za wszystkie rady.

Kupiłam w końcu książkę "Linnea..", moje własne dziecko ma do mnie żal, że nie jej, więc niebawem i ona dostanie. A do tego taki mały zestaw kolorowej modeliny, bo kredki i farbki pewnie posiada (acz dobre kredki i dobre farby kosztują sporo, więc skreśliłam od razu).
ulla


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,336
Dołączył: czw, 09 paź 03 - 20:27
Skąd: z Ziemi
Nr użytkownika: 1,106

GG:


post pią, 21 maj 2010 - 17:06
Post #10

Zagapiłam się. Dziękuję za wszystkie rady.

Kupiłam w końcu książkę "Linnea..", moje własne dziecko ma do mnie żal, że nie jej, więc niebawem i ona dostanie. A do tego taki mały zestaw kolorowej modeliny, bo kredki i farbki pewnie posiada (acz dobre kredki i dobre farby kosztują sporo, więc skreśliłam od razu).

--------------------
Ula
mama Weroniki



Powiem to teraz bardzo powoli, bo widzę, że cierpisz na bardzo poważny przypadek półgłupstwa
Pingwiny z Madagaskaru
> poszukuję inspiracji, prezent dla zdolnej 7-latki
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 26 maj 2024 - 16:41
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama