Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

praca licencjacka

, częś emipryczna
> , częś emipryczna
Ewcia78
czw, 13 maj 2010 - 12:35
Właśnie jestem w trakcie pisania mojej pracy licencjackiej. Temat mam dość popularny i może mało ambitny ale trudno.
Chodzi mi o różne formy opodatkowania podatkiem dochodowym. Wybór formy opodatkowania podatkiem dochodowym na przykładzie działalności gospodarczej osoby fizycznej.
Część teoretyczną już mam na ukończeniu i czeka mnie empiria. Mam dane liczbowe z kilku małych firm i chciałabym na ich podstawie wypróbowac różne formy opodatkowania w stosunku do tej formy, która podatnicy sobie wybrali w rzeczywistości.
I tu moja prośba - może ktoś ma pomysł jak to ciekawie pokazać i przedstawić.

Bo jak np. mam firmę, która była na KPiR - podatek liniowy i przedstwię te dane , a potem przeliczę to na skalę i ewent. ryczałt ( z uwzględniem ulg lub nie, z współmałżonkiem itp.) i dodam jakieś słupki, wykresy to wystarczy?

Prosze pomyślcie bo mi narazie brak weny i wszelkie porady będą mile widziane.

Ewcia78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: pią, 25 lut 05 - 12:29
Skąd: Ślask cieszyński
Nr użytkownika: 2,763

GG:


post czw, 13 maj 2010 - 12:35
Post #1

Właśnie jestem w trakcie pisania mojej pracy licencjackiej. Temat mam dość popularny i może mało ambitny ale trudno.
Chodzi mi o różne formy opodatkowania podatkiem dochodowym. Wybór formy opodatkowania podatkiem dochodowym na przykładzie działalności gospodarczej osoby fizycznej.
Część teoretyczną już mam na ukończeniu i czeka mnie empiria. Mam dane liczbowe z kilku małych firm i chciałabym na ich podstawie wypróbowac różne formy opodatkowania w stosunku do tej formy, która podatnicy sobie wybrali w rzeczywistości.
I tu moja prośba - może ktoś ma pomysł jak to ciekawie pokazać i przedstawić.

Bo jak np. mam firmę, która była na KPiR - podatek liniowy i przedstwię te dane , a potem przeliczę to na skalę i ewent. ryczałt ( z uwzględniem ulg lub nie, z współmałżonkiem itp.) i dodam jakieś słupki, wykresy to wystarczy?

Prosze pomyślcie bo mi narazie brak weny i wszelkie porady będą mile widziane.



--------------------





tissaia
czw, 13 maj 2010 - 15:02
Niby rozumiem każde słowo z osobna, ale razem ... 37.gif Wielki ukłon w stronę osób, które się takimi rzeczami zajmują, moja wiedza matematyczna kończy się na tabliczce mnożenia...
tissaia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 7,770
Dołączył: czw, 05 sty 06 - 14:39
Skąd: Kielce, kiedyś Kraków
Nr użytkownika: 4,476

GG:


post czw, 13 maj 2010 - 15:02
Post #2

Niby rozumiem każde słowo z osobna, ale razem ... 37.gif Wielki ukłon w stronę osób, które się takimi rzeczami zajmują, moja wiedza matematyczna kończy się na tabliczce mnożenia...

--------------------



Nie bój się wielkiego kroku - nie pokonasz przepaści dwoma małymi.



www.pozawszystkim.blox.pl
AnnieLo
czw, 13 maj 2010 - 15:05
Tiss - u mnie nawet nie zaczyna. icon_wink.gif Przepraszam za OT, juz zmykam, bo nic madrego 01.gif nie poradze.

Ten post edytował Anniela czw, 13 maj 2010 - 15:06
AnnieLo


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,877
Dołączył: wto, 07 mar 06 - 08:50
Skąd: Italiańsko
Nr użytkownika: 5,156




post czw, 13 maj 2010 - 15:05
Post #3

Tiss - u mnie nawet nie zaczyna. icon_wink.gif Przepraszam za OT, juz zmykam, bo nic madrego 01.gif nie poradze.

--------------------
Leo(nid): 3.11.2006 & Ma®x: 18.04.2008
moko.
piÄ…, 14 maj 2010 - 11:41
Ewcia78 moja koleżanka z roku ma taki sam temat. Dane przedstawia w postaci wykresów i tabeli. Robi tak jak Ty czyli: Jedna firma w różnych ujeciach podatkowych - skala, ryczałt, liniówka, karta. Z tego co wiem ona przelicza kilka firm (3) na wszystkie sposoby i przedstawia co w każdej formie opodatkowania jest najlepsze dla podatnika - porównuje + i - , w podsumowaniu wybiera tę formę najlepszą (najkorzystniejszą)i na niej się skupia.. Będę się z nią widziała za tydzien to looknę sobie na jej część empiryczną i dam znać icon_smile.gif
p.s
studiujesz rachunkowość?
moko.


Grupa: Moderatorzy
Postów: 14,870
Dołączył: pią, 12 gru 03 - 10:59
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,254




post piÄ…, 14 maj 2010 - 11:41
Post #4

Ewcia78 moja koleżanka z roku ma taki sam temat. Dane przedstawia w postaci wykresów i tabeli. Robi tak jak Ty czyli: Jedna firma w różnych ujeciach podatkowych - skala, ryczałt, liniówka, karta. Z tego co wiem ona przelicza kilka firm (3) na wszystkie sposoby i przedstawia co w każdej formie opodatkowania jest najlepsze dla podatnika - porównuje + i - , w podsumowaniu wybiera tę formę najlepszą (najkorzystniejszą)i na niej się skupia.. Będę się z nią widziała za tydzien to looknę sobie na jej część empiryczną i dam znać icon_smile.gif
p.s
studiujesz rachunkowość?

--------------------
"Jednym z objawów zbliżającego się załamania nerwowego jest przekonanie, że wykonujemy niezwykle ważną pracę."
B.Russell

O.(1998) i O.(2010)
Ewcia78
pon, 17 maj 2010 - 13:36
Dzięki Moko. Byłabym wdzięczna za informacje. Jeśli chodzi o studia to własnie rachunkowość sobie wybrałam.

Ewcia78


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 429
Dołączył: pią, 25 lut 05 - 12:29
Skąd: Ślask cieszyński
Nr użytkownika: 2,763

GG:


post pon, 17 maj 2010 - 13:36
Post #5

Dzięki Moko. Byłabym wdzięczna za informacje. Jeśli chodzi o studia to własnie rachunkowość sobie wybrałam.



--------------------





> praca licencjacka, częś emipryczna
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 01 cze 2024 - 22:48
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama