Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna  

jaka kuchnie lubicie?

> 
Jaka lubisz kuchnie?
wloska [ 14 ] ** [36,84%]
chinska [ 5 ] ** [13,16%]
srodziemnomorska [ 10 ] ** [26,32%]
typowo polska [ 5 ] ** [13,16%]
inna [ 4 ] ** [10,53%]
Suma głosów: 38
GoÅ›cie nie mogÄ… gÅ‚osować 
A.L.

Go??







post wto, 13 sty 2004 - 19:38
Post #1

No wlasnie ,tak sie zastanawiam ,jaka kuchnia dominuje w naszych domkach.U naszych rodzicow,chyba jeszcze tradycyjna polska?Przynajmniej w w moim domu rodzinnym.Mama gotuje wspaniale i chyba nie ma takiej potrawy ,ktorej by nie umiala przyrzadzic,ale mimo wszystko,nie ma tak, zeby choc raz w tygodniu nie pojawil sie na stole schabowy,rosol,czy bitki z kasza gryczana.
Choc i ja potrafie to przyrzadzic ,w moim domu tego nie jemy.Nie wiem czemu ,ale nigdy do tej pory nie robilam np schabowego.Mnie i mojemu mezowi niezbyt smakuje wieprzowina dlatego jemy ja tylko u mamy.
A z mies to wlasciwie jemy tylko drob.Plus ryby oczywiscie!
Rybka u nas na obiad jest przynajmniej 2 razy w tygodniu.,mniam mniam...
Jedyne czego mi brakuje z dziecinstwa to zupy.U nas zawsze byla jakas zupa ,a moj maz tego nie lubi .Mowi ,ze nie bedzie "jadl wody" icon_razz.gif
Jedyna zupe ,jaka lubi to zupa meksykanska ,ale to taka zupa-niezupa.Wiecej w niej miesa i fasoli niz wody.Ale jest pyszniutka i tez czesto ja gotuje.
Ogolnie trudno bylo mi powiedziec jaka kuchnie preferuje,bo lubie niektore rzeczy z kuchni chinskiej niektore z hinduskiej ,polskiej,wloskiej itd.Wszystkiego po trochu...
Z cala pewnoscia moge stwierdzic ,ze nie lubie jesc tlusto.
A moim ulubionym daniem jest tatar-najlepiej z jajem i gooooora swiezej cebulki.Oczywiscie mocno przyprawiony.Jak bylam w ciazy ,to strasznie mi brakowalo tatara i nie moglam sie doczekac kiedy urodze. icon_biggrin.gif
A jak to jest u was?

buziaki
asia
Natasha
wto, 13 sty 2004 - 19:42
Włoską!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale na razie mogę tylko sobie powąchać icon_cry.gif
Natasha


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 678
Dołączył: pon, 01 wrz 03 - 09:04
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,023

GG:


post wto, 13 sty 2004 - 19:42
Post #2

Włoską!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ale na razie mogę tylko sobie powąchać icon_cry.gif

--------------------
user posted image
FFkaGrant
wto, 13 sty 2004 - 20:09
Lubie wloska ale...nie jem. No od wielkiego dzownu pozwole sobie na fetuccini alfredo, kurczak marshalla albo bruschette
Kuchnia mexykanska jest dobra, tuczaca ale dobra
Kuchnia chinska- prawdziwa tak, z Chinatown. Ew tam gdzie widac Chinczykow. Wtedy znaczy ze jedzenie jest dobre i oryginalne. Jedyna przestroga...dym sum na sniadanie nie jest najlepszym pomyslem
Kuchnia japonska- rozkosze podniebienia nie ma jak dobre sushi popite lekka sake. Zupa Miso z tofu i grzybami dla zaostrzenia apatytu.
Kuchnia Tajlandzka zupelnie mi neipodchodzi. Zupy kokosowe ,ryz jasminowy wrr Litosci.
CZego nie lubie
krewetek, ostryg, krabow, kawioru.
Ale......nie ma to jak gulasz z kopytkami wlasnej roboty mniam.
FFkaGrant


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,185
Dołączył: śro, 17 gru 03 - 22:19
SkÄ…d: us
Nr użytkownika: 1,274




post wto, 13 sty 2004 - 20:09
Post #3

Lubie wloska ale...nie jem. No od wielkiego dzownu pozwole sobie na fetuccini alfredo, kurczak marshalla albo bruschette
Kuchnia mexykanska jest dobra, tuczaca ale dobra
Kuchnia chinska- prawdziwa tak, z Chinatown. Ew tam gdzie widac Chinczykow. Wtedy znaczy ze jedzenie jest dobre i oryginalne. Jedyna przestroga...dym sum na sniadanie nie jest najlepszym pomyslem
Kuchnia japonska- rozkosze podniebienia nie ma jak dobre sushi popite lekka sake. Zupa Miso z tofu i grzybami dla zaostrzenia apatytu.
Kuchnia Tajlandzka zupelnie mi neipodchodzi. Zupy kokosowe ,ryz jasminowy wrr Litosci.
CZego nie lubie
krewetek, ostryg, krabow, kawioru.
Ale......nie ma to jak gulasz z kopytkami wlasnej roboty mniam.

--------------------

FFkaGrant
wto, 13 sty 2004 - 20:11
przepraszam ze nie na temat.
FFkaGrant


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,185
Dołączył: śro, 17 gru 03 - 22:19
SkÄ…d: us
Nr użytkownika: 1,274




post wto, 13 sty 2004 - 20:11
Post #4

przepraszam ze nie na temat.

--------------------

i.
wto, 13 sty 2004 - 20:11
Ja uwielbiam włoską icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif , a chińszczyzny nie znoszę icon_mad.gif
i.


Grupa: Oczekuj?cy
Postów: 5,639
Dołączył: wto, 01 kwi 03 - 15:12
Nr użytkownika: 262




post wto, 13 sty 2004 - 20:11
Post #5

Ja uwielbiam włoską icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif , a chińszczyzny nie znoszę icon_mad.gif
Zofelia
wto, 13 sty 2004 - 20:16
Ja też zagłosowałam na włoską. Bo uwielbiam makarony: lasagne, spaghetti, rigatoni.... I pizzę mniam mniam.

Poza makaronami uwielbiam grzyby pod każdą postacią, grillowane warzywa, krewetki. Czasem lubię coś bardzo ostrego: np. meksykańskie chilli con carne.

Kiedyś w Anglii co weekend chodziłam do restauracji z innego kraju. I zawsze udało mi się wybrać coś pysznego.
Tylko jedna kuchnia (a może restauracja) była totalną porażką- indozezyjska. Z wszystkich zamówionych dań (a było ich kilkanaście - poszliśmy dużą grupą) smakowała mi wyłącznie... woda mineralna. A poza tym bleeee.

Z polskiej kuchni uwielbiam tradycyjny chleb i chrupiącą kaczkę z jabłkami.

Uwielbiam pyszne jedzenie...

Pozdrawiam,
Zofelia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 258
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 21:23
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 221




post wto, 13 sty 2004 - 20:16
Post #6

Ja też zagłosowałam na włoską. Bo uwielbiam makarony: lasagne, spaghetti, rigatoni.... I pizzę mniam mniam.

Poza makaronami uwielbiam grzyby pod każdą postacią, grillowane warzywa, krewetki. Czasem lubię coś bardzo ostrego: np. meksykańskie chilli con carne.

Kiedyś w Anglii co weekend chodziłam do restauracji z innego kraju. I zawsze udało mi się wybrać coś pysznego.
Tylko jedna kuchnia (a może restauracja) była totalną porażką- indozezyjska. Z wszystkich zamówionych dań (a było ich kilkanaście - poszliśmy dużą grupą) smakowała mi wyłącznie... woda mineralna. A poza tym bleeee.

Z polskiej kuchni uwielbiam tradycyjny chleb i chrupiącą kaczkę z jabłkami.

Uwielbiam pyszne jedzenie...

Pozdrawiam,

--------------------
Zofelia
kasiarybka

Go??







post wto, 13 sty 2004 - 20:19
Post #7

Tradycyjna polska...szczególnie kiedy babcia gotuje icon_smile.gif
Pieczony kurczak w Jej wykonaniu, bije wszystkie inne kurczaki na głowę....a kapuśniak..!!!!! O matko....ślina mi poleciała icon_smile.gif

Uwielbiam dobre, polskie jedzenie, gdzie dużo i tłusto icon_smile.gif
Kocham babkę ziemniaczaną z boczusiem wędzonym i krwisty ulnik......hmmmm....pychota icon_smile.gif
anuÅ›
wto, 13 sty 2004 - 20:31
A ja uwielbiam kuchnię meksykańską!!! Niestety takie prawdziwe pyszności jadłam tylko w USA - u nas znalazłam w Warszawie tylko 1 znośną meksykańską restaurację icon_sad.gif

Poza tym lubię kuchnię włoską ale modyfikowaną (włosi dają do spagetti straaaassznie mało sosu a ja lubię dużo icon_smile.gif i duuużo sera na posypkę icon_smile.gif ).

Poza tym lubie własną twórczość kulinarną - wymyślam nowe potrawy.... pyszne ale jak nie zapiszę to potem wzdycham , bo nie pamiętam jak je przyrządziłam icon_sad.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

A nie lubię obiadów na słodko, dlatego np chińszczyzna mi nie 'pasi' wink.gif
anuÅ›


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,222
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 21:53
SkÄ…d: Warszawa
Nr użytkownika: 364

GG:


post wto, 13 sty 2004 - 20:31
Post #8

A ja uwielbiam kuchnię meksykańską!!! Niestety takie prawdziwe pyszności jadłam tylko w USA - u nas znalazłam w Warszawie tylko 1 znośną meksykańską restaurację icon_sad.gif

Poza tym lubię kuchnię włoską ale modyfikowaną (włosi dają do spagetti straaaassznie mało sosu a ja lubię dużo icon_smile.gif i duuużo sera na posypkę icon_smile.gif ).

Poza tym lubie własną twórczość kulinarną - wymyślam nowe potrawy.... pyszne ale jak nie zapiszę to potem wzdycham , bo nie pamiętam jak je przyrządziłam icon_sad.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif

A nie lubię obiadów na słodko, dlatego np chińszczyzna mi nie 'pasi' wink.gif
FFkaGrant
wto, 13 sty 2004 - 20:40
mam pytanie. Dlaczego tak pomstujecie na kuchnie chinska? To nie tylko kurczak w slodko kawasny z ryzem.
Zupy maja wysmienite, rozmaitosci ryb. Pychota. Fakt ze trzeba znalezc restauracje ktora faktycznie zna sie na rzeczy.
FFkaGrant


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,185
Dołączył: śro, 17 gru 03 - 22:19
SkÄ…d: us
Nr użytkownika: 1,274




post wto, 13 sty 2004 - 20:40
Post #9

mam pytanie. Dlaczego tak pomstujecie na kuchnie chinska? To nie tylko kurczak w slodko kawasny z ryzem.
Zupy maja wysmienite, rozmaitosci ryb. Pychota. Fakt ze trzeba znalezc restauracje ktora faktycznie zna sie na rzeczy.

--------------------

Marghe
wto, 13 sty 2004 - 20:44
No i co ja mam zaznaczyć???

Meksykańska, tajska, chińska, włoska, moja icon_biggrin.gif czyli eksperymentalna (czyzby tak modne "fusion" icon_wink.gif ), polska, francuska, hiszpańska, austraiacka (ach ten feinsmekerwieneschitzel icon_biggrin.gif ).... w każdej znajdzie sie cos interesującego, zadnej nie przekreślam... Wielu kuchni nie milam okazji poznac, ale wszystko przede mną..
M.

PS. Wiem jedno - sushi mi nie podeszło icon_biggrin.gif
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post wto, 13 sty 2004 - 20:44
Post #10

No i co ja mam zaznaczyć???

Meksykańska, tajska, chińska, włoska, moja icon_biggrin.gif czyli eksperymentalna (czyzby tak modne "fusion" icon_wink.gif ), polska, francuska, hiszpańska, austraiacka (ach ten feinsmekerwieneschitzel icon_biggrin.gif ).... w każdej znajdzie sie cos interesującego, zadnej nie przekreślam... Wielu kuchni nie milam okazji poznac, ale wszystko przede mną..
M.

PS. Wiem jedno - sushi mi nie podeszło icon_biggrin.gif
.uzytkownik.usun...
wto, 13 sty 2004 - 20:48
PolskÄ…, oj tak...

Bigos z suszonymi śliwkami, różnymi rodzajami mięsa i na winie, nie jakaś tam kapusta con kełbasa

Schab szpikowany śliwkami,

Chrupiąca kaczusia z jabłuszkami,

Nadziewany kurczak (na słodko) w wykonaniu mojej babci ... poezja!

Chamski obiad vel schabowy z kapustÄ…

Pieeeerrrrogi (wszystkie)

Nóżki w galarecie, no poćwiartować bym się za nie dała icon_wink.gif

Zupa ogórkowa, hmmm i dobra pomidorówa i rosół a i grochówka taka co w niej łycha stoi...

Rozmarzyłam się icon_rolleyes.gif A jestem na diecie icon_cry.gif Co za wredny temat icon_wink.gif j

Pzdr,

zwierzo
.uzytkownik.usun...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,716
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 09:52
Nr użytkownika: 567




post wto, 13 sty 2004 - 20:48
Post #11

PolskÄ…, oj tak...

Bigos z suszonymi śliwkami, różnymi rodzajami mięsa i na winie, nie jakaś tam kapusta con kełbasa

Schab szpikowany śliwkami,

Chrupiąca kaczusia z jabłuszkami,

Nadziewany kurczak (na słodko) w wykonaniu mojej babci ... poezja!

Chamski obiad vel schabowy z kapustÄ…

Pieeeerrrrogi (wszystkie)

Nóżki w galarecie, no poćwiartować bym się za nie dała icon_wink.gif

Zupa ogórkowa, hmmm i dobra pomidorówa i rosół a i grochówka taka co w niej łycha stoi...

Rozmarzyłam się icon_rolleyes.gif A jestem na diecie icon_cry.gif Co za wredny temat icon_wink.gif j

Pzdr,

zwierzo
maja03
wto, 13 sty 2004 - 20:48
A ja uwielbiam kuchniÄ™ greckÄ….
Moim zdaniem jest po prostu rewelacyjna !!! Oczywiście obowiązkowo z karafą winka !! Cudeńko.

Lubię też chińczszyznę, nie wiem czy szybkie dania podawane np. w naszej Galerii można nazwać kuchnią chińską - ale ja uwielbiam ten makaron z warzywami ( kiełkmi, bambusem, marchewką i czymś tam jeszcze ...)
Z kuchni polskiej - lubię pierożki !!
maja03


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 822
Dołączył: śro, 26 lis 03 - 19:34
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 1,217

GG:


post wto, 13 sty 2004 - 20:48
Post #12

A ja uwielbiam kuchniÄ™ greckÄ….
Moim zdaniem jest po prostu rewelacyjna !!! Oczywiście obowiązkowo z karafą winka !! Cudeńko.

Lubię też chińczszyznę, nie wiem czy szybkie dania podawane np. w naszej Galerii można nazwać kuchnią chińską - ale ja uwielbiam ten makaron z warzywami ( kiełkmi, bambusem, marchewką i czymś tam jeszcze ...)
Z kuchni polskiej - lubię pierożki !!

--------------------
Maja mama marcowej Jagódki ( 4.03.2004 )

user posted image
Marghe
wto, 13 sty 2004 - 21:04
CYTAT(FFkaGrant)
mam pytanie. Dlaczego tak pomstujecie na kuchnie chinska?  To nie tylko kurczak w slodko kawasny z ryzem.
Zupy maja wysmienite, rozmaitosci ryb. Pychota. Fakt ze trzeba znalezc restauracje ktora faktycznie zna sie na rzeczy.


Effka, problem polega na tym, że wiele osób nie ma pojęcia o kuchniach danego kraju (nie, zebym ja sie znała na przykład na wegierkiej czy francuskiej, czy kanadyjskiej czy... tysiącach innych*).. stąd to utożsamianie kuchni chinskiej z sosem słodko kwaśnym a włoskiej wyłacznie z pizza i spaghetti.. A toż to taaaakie bogactwo.
M.

* miedzy Bogiem a prawda mam zielone pojęcie wylacznie o włoskiej icon_biggrin.gif
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post wto, 13 sty 2004 - 21:04
Post #13

CYTAT(FFkaGrant)
mam pytanie. Dlaczego tak pomstujecie na kuchnie chinska?  To nie tylko kurczak w slodko kawasny z ryzem.
Zupy maja wysmienite, rozmaitosci ryb. Pychota. Fakt ze trzeba znalezc restauracje ktora faktycznie zna sie na rzeczy.


Effka, problem polega na tym, że wiele osób nie ma pojęcia o kuchniach danego kraju (nie, zebym ja sie znała na przykład na wegierkiej czy francuskiej, czy kanadyjskiej czy... tysiącach innych*).. stąd to utożsamianie kuchni chinskiej z sosem słodko kwaśnym a włoskiej wyłacznie z pizza i spaghetti.. A toż to taaaakie bogactwo.
M.

* miedzy Bogiem a prawda mam zielone pojęcie wylacznie o włoskiej icon_biggrin.gif
Małgoś.dz
wto, 13 sty 2004 - 21:05
WÅ‚oska bezapelacyjnie na pierwszym miejscu. Uwielbiam. Makarony jadam praktycznie codziennie.
Z greckiej też mam kilka ulubionych potraw. Zwłaszcza lekkie sałatki. Dania obiadowe jak dotąd tylko w restauracji kosztowane, bo w domu sama tak nie potrafię upichcić.
Polska kuchnia jest dla mnie stanowczo za tłusta. Dlatego cieszę się, że już nie muszę stołować się w swoim domu rodzinnym, gdzie tłuszcz i mięso rzeką płynęło. icon_sad.gif
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post wto, 13 sty 2004 - 21:05
Post #14

WÅ‚oska bezapelacyjnie na pierwszym miejscu. Uwielbiam. Makarony jadam praktycznie codziennie.
Z greckiej też mam kilka ulubionych potraw. Zwłaszcza lekkie sałatki. Dania obiadowe jak dotąd tylko w restauracji kosztowane, bo w domu sama tak nie potrafię upichcić.
Polska kuchnia jest dla mnie stanowczo za tłusta. Dlatego cieszę się, że już nie muszę stołować się w swoim domu rodzinnym, gdzie tłuszcz i mięso rzeką płynęło. icon_sad.gif

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
anonimowy

Go??







post wto, 13 sty 2004 - 21:12
Post #15

dziewczyny ,a robilyscie kiedys w domu ravioli?
Ja probowalam kilka razy ,ale nigdy mi sie nie udalo icon_sad.gif
Dlatego jak mnie najdzie ochota ,to musze sie udac do dobrej wloskiej restauracji.

asia
Marghe
wto, 13 sty 2004 - 21:14
Asiu, jeszcze nie... ale zamierzam, jesli wyjda zdam relacjÄ™ icon_biggrin.gif
M.
Marghe


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,278
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 22:07
Nr użytkownika: 313




post wto, 13 sty 2004 - 21:14
Post #16

Asiu, jeszcze nie... ale zamierzam, jesli wyjda zdam relacjÄ™ icon_biggrin.gif
M.
agabr
wto, 13 sty 2004 - 21:28
W kwestii kuchni chinskiej to polska kuchnia chinska ma sie nijak do kuchni chinskiej ba nawet europejska kuchnia chinska ma sie nijak , aniu na slodko w chinskiej kuchni to tylko w poludniowych chinach.b
agabr


Grupa: Moderatorzy
Postów: 11,480
Dołączył: śro, 02 kwi 03 - 10:03
Skąd: z żoliborza
Nr użytkownika: 280

GG:


post wto, 13 sty 2004 - 21:28
Post #17

W kwestii kuchni chinskiej to polska kuchnia chinska ma sie nijak do kuchni chinskiej ba nawet europejska kuchnia chinska ma sie nijak , aniu na slodko w chinskiej kuchni to tylko w poludniowych chinach.b
Pecia
wto, 13 sty 2004 - 21:55
kuchnia srodziemnomorska icon_rolleyes.gif

warzywka, warzywka, salatki,salatki icon_lol.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post wto, 13 sty 2004 - 21:55
Post #18

kuchnia srodziemnomorska icon_rolleyes.gif

warzywka, warzywka, salatki,salatki icon_lol.gif
Agnisma
wto, 13 sty 2004 - 22:00
Zanzaczyłam chińską, ale lubię też włoską, bardzo meksykańską i oczywiście polską.
Agnisma


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,980
Dołączył: nie, 04 maj 03 - 23:05
Nr użytkownika: 680




post wto, 13 sty 2004 - 22:00
Post #19

Zanzaczyłam chińską, ale lubię też włoską, bardzo meksykańską i oczywiście polską.

--------------------
Agnieszka -mama Natalki
[url=https://www.TickerFactory.com/]
user posted image
[/url]
A.L.

Go??







post wto, 13 sty 2004 - 22:00
Post #20

Marghe to sie spiesz kobieto! I jak masz jakis porzadny przepis to dawaj sama sprobuje.Tak za mna od kilku dni to ravioli chodzi ,ze sie zastanawiam czym przypadkiem nie w ciazy? icon_biggrin.gif
Mozna tez kupic ,w puszce.Ale to nie to samo ,oj nie...


asia
> jaka kuchnie lubicie?
Start new topic
Reply to this topic
2 Stron V   1 2 nastÄ™pna
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 12:26
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama