Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Gyros po polsku,pychotka

> 
Doruśka
śro, 14 sty 2004 - 09:40
Przepis pochdzi z gazetki Winiary,przetestowany był w sylwestra,wychodzi go bardzo dużo!

potrzebne będą:Po jednej piersi kurzęcej na osobę,ze dwie cebule,piersi i sebule pokroić zasypać przyprawą gyros Kamisa w ilości co najmiej 3 łyżki(na trzy piersi),innych przypraw już właściwie nie będzie. pokropić maggi i odstawić na co najmniej 3h.
po tym czasie usmażyć to na oleju(niewielka ilość)tak ze 15 minut,żeby nie było ani surowe ani twarde.
mieso z cebulą przełożyć do naczynia w którym bedzie podawane,powinno być to naczynie płytkie i szerokie,na mieso wykładamy pokrojone w kostkę(3 sztuki)
pokrojone ogórki konserwowe(wg gustu,w przepisie jest cały słoik)na to majonez w ilosci jaką lubimy,na majonez keczup,i wszystko zasypujemy kapustą pekińską pokrojoną i posoloną okoo pół godziny wcześniej.odstawić na okolo 10-15minut i podawać
podawac z chlebem,ryżem frytkami,lub z niczym.

proponuję w czasie gdy mięso będzie się marynować,przygotować warzywa,tzn pokroić a kapustę dodatkowo posolić,potem już szybko poprzekładać ,i poczekać,wówczas tak nie ostygnie,chociaż i na zimno jest niezłe.
napiszcie czy smakowało!
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 14 sty 2004 - 09:40
Post #1

Przepis pochdzi z gazetki Winiary,przetestowany był w sylwestra,wychodzi go bardzo dużo!

potrzebne będą:Po jednej piersi kurzęcej na osobę,ze dwie cebule,piersi i sebule pokroić zasypać przyprawą gyros Kamisa w ilości co najmiej 3 łyżki(na trzy piersi),innych przypraw już właściwie nie będzie. pokropić maggi i odstawić na co najmniej 3h.
po tym czasie usmażyć to na oleju(niewielka ilość)tak ze 15 minut,żeby nie było ani surowe ani twarde.
mieso z cebulą przełożyć do naczynia w którym bedzie podawane,powinno być to naczynie płytkie i szerokie,na mieso wykładamy pokrojone w kostkę(3 sztuki)
pokrojone ogórki konserwowe(wg gustu,w przepisie jest cały słoik)na to majonez w ilosci jaką lubimy,na majonez keczup,i wszystko zasypujemy kapustą pekińską pokrojoną i posoloną okoo pół godziny wcześniej.odstawić na okolo 10-15minut i podawać
podawac z chlebem,ryżem frytkami,lub z niczym.

proponuję w czasie gdy mięso będzie się marynować,przygotować warzywa,tzn pokroić a kapustę dodatkowo posolić,potem już szybko poprzekładać ,i poczekać,wówczas tak nie ostygnie,chociaż i na zimno jest niezłe.
napiszcie czy smakowało!
Beata Białystok
czw, 15 sty 2004 - 08:12
Brzmi apetycznie, ciekawe jak będzie smakować? icon_smile.gif
Beata Białystok


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,136
Dołączył: śro, 20 sie 03 - 12:04
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 999

GG:


post czw, 15 sty 2004 - 08:12
Post #2

Brzmi apetycznie, ciekawe jak będzie smakować? icon_smile.gif

--------------------
Pozdrawiam
Beata mama Agatki (3.11.1999) user posted image
Doruśka
czw, 15 sty 2004 - 17:13
Pysznotkowo smakuje o!
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 15 sty 2004 - 17:13
Post #3

Pysznotkowo smakuje o!
Gosia1
piÄ…, 16 sty 2004 - 18:13
Dorusiu, jak tak lubisz gyros, to podam Ci przepis mojej teściowej. Też pyszne wychodzi. Jest ciut więcej roboty, ale naprawdę warto.

Kupujemy piersi kurczaka, też po jednej na osobę. A potem warzywa tak, by ilościowo było ich tyle, co piersi nielotów - papryka czerwona, zielona i żółta, cebula, pieczarki. Wszystko kroimy w kostkę, mięsko zalewamy olejem z przyprawą do gyrosa, odstawiamy na dwie godziny. Smażymy cebulę, odkładamy do miski, smażymy paprykę, odkładamy do miski, zmażymy pieczarki, odkładamy, smażymy mięsko - wszystko mieszamy w misce. Przygotwujemy sos - pół na pł smietanę i jogurt mieszamy w naczyniu, solimy, pieprzymy, dodajemy rozgniecione ząbki czosnku i ewentualnie, jak kto lubi, pokrojony szczypiorek. Na talrz wykładamy ryż, obok gyros, który polewamy sosem jogurtowym. Daję słowo - żyć nie umierać, takie dobre...icon_smile.gif


Pozdr.
Gosia1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,554
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 16:38
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 123

GG:


post piÄ…, 16 sty 2004 - 18:13
Post #4

Dorusiu, jak tak lubisz gyros, to podam Ci przepis mojej teściowej. Też pyszne wychodzi. Jest ciut więcej roboty, ale naprawdę warto.

Kupujemy piersi kurczaka, też po jednej na osobę. A potem warzywa tak, by ilościowo było ich tyle, co piersi nielotów - papryka czerwona, zielona i żółta, cebula, pieczarki. Wszystko kroimy w kostkę, mięsko zalewamy olejem z przyprawą do gyrosa, odstawiamy na dwie godziny. Smażymy cebulę, odkładamy do miski, smażymy paprykę, odkładamy do miski, zmażymy pieczarki, odkładamy, smażymy mięsko - wszystko mieszamy w misce. Przygotwujemy sos - pół na pł smietanę i jogurt mieszamy w naczyniu, solimy, pieprzymy, dodajemy rozgniecione ząbki czosnku i ewentualnie, jak kto lubi, pokrojony szczypiorek. Na talrz wykładamy ryż, obok gyros, który polewamy sosem jogurtowym. Daję słowo - żyć nie umierać, takie dobre...icon_smile.gif


Pozdr.

--------------------


Doruśka
piÄ…, 16 sty 2004 - 18:35
Gosiu,dzieki zrobiÄ™ w niedzielÄ™! ino bez papryki bo nie lubiÄ™ icon_biggrin.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post piÄ…, 16 sty 2004 - 18:35
Post #5

Gosiu,dzieki zrobiÄ™ w niedzielÄ™! ino bez papryki bo nie lubiÄ™ icon_biggrin.gif
Doruśka
śro, 21 sty 2004 - 19:20
Gosia!!!!!!!!!!! Aleśmy się najedli,aż nam na brzuchach skóry brakowało!
pyszne,zrobiłam oczywiscie bez papryki ale dodałam do surówki paprykę konserwową,własnej produkcji.
Teraz mam zalecenie od rodziny-gyrosy dwa naprzemiennie!
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post śro, 21 sty 2004 - 19:20
Post #6

Gosia!!!!!!!!!!! Aleśmy się najedli,aż nam na brzuchach skóry brakowało!
pyszne,zrobiłam oczywiscie bez papryki ale dodałam do surówki paprykę konserwową,własnej produkcji.
Teraz mam zalecenie od rodziny-gyrosy dwa naprzemiennie!
Gosia1
śro, 21 sty 2004 - 19:24
Dorusiu, strasznie się cieszę! icon_smile.gif Ja z Twojego przepisu skorzystam w niedzielę. icon_smile.gif I też napiszę, jak smakowało.


Pozdr. cieplutko i gyrosowo! icon_biggrin.gif
Gosia1


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,554
Dołączył: śro, 26 mar 03 - 16:38
SkÄ…d: Katowice
Nr użytkownika: 123

GG:


post śro, 21 sty 2004 - 19:24
Post #7

Dorusiu, strasznie się cieszę! icon_smile.gif Ja z Twojego przepisu skorzystam w niedzielę. icon_smile.gif I też napiszę, jak smakowało.


Pozdr. cieplutko i gyrosowo! icon_biggrin.gif

--------------------


AdusiaR
czw, 22 sty 2004 - 13:50
Potwierdzam, że ten Gyros to super sałatka icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif mniammniam

U nas w pracy ten przepis jest w obiegu tylko u nas jest jeszcze kukurydza w przepisie.
AdusiaR


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,729
Dołączył: pią, 23 maj 03 - 08:18
SkÄ…d: Wielkopolska
Nr użytkownika: 758

GG:


post czw, 22 sty 2004 - 13:50
Post #8

Potwierdzam, że ten Gyros to super sałatka icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif icon_biggrin.gif mniammniam

U nas w pracy ten przepis jest w obiegu tylko u nas jest jeszcze kukurydza w przepisie.

--------------------
moje córeczki:

Letycja Anna ur. 21.09.2000 r.
Amelia Marta ur. 21.05.2005 r.
Doruśka
czw, 22 sty 2004 - 15:51
U mnie też kukurydza,ale zapomniałam napisać icon_redface.gif
Doruśka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,275
Dołączył: pon, 07 kwi 03 - 20:56
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 477

GG:


post czw, 22 sty 2004 - 15:51
Post #9

U mnie też kukurydza,ale zapomniałam napisać icon_redface.gif
> Gyros po polsku,pychotka
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: wto, 18 cze 2024 - 17:10
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama