Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Dwulatek do przedszkola- dłuuugie

> 
alatanta

Go??







post sob, 21 lut 2004 - 20:17
Post #1

..........
Ciocia Magda
sob, 21 lut 2004 - 20:39
to zależy gdzie mieszkasz. w naszym lokalnym przedszkolu jest jedna dziewczynka w wieku 2,5, ale są też i 3-latki chadzające w pampersach. Więc nie stanowi to problemu. Ale z tego co tu czytam o przedszkolach, to raczej rzadkie podejście.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post sob, 21 lut 2004 - 20:39
Post #2

to zależy gdzie mieszkasz. w naszym lokalnym przedszkolu jest jedna dziewczynka w wieku 2,5, ale są też i 3-latki chadzające w pampersach. Więc nie stanowi to problemu. Ale z tego co tu czytam o przedszkolach, to raczej rzadkie podejście.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
kasiask
sob, 21 lut 2004 - 21:13
według nowych przepisów - tych co to zerówkę czynią obowiązkową- minimalny wiek dziecka mogącego pójść do przedszkola przesunięto na 2.5 roku. Czyli może iśc do przedszkola.
U nas już wcześniej przyjmowano dzieci młodsze. Ale to wszystko zależalo od dyrektorki, bo wiem , żw w innych przedszkolach nie bylo takiej możliwości.
kasiask


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,353
Dołączył: pon, 24 lis 03 - 22:04
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 1,210

GG:


post sob, 21 lut 2004 - 21:13
Post #3

według nowych przepisów - tych co to zerówkę czynią obowiązkową- minimalny wiek dziecka mogącego pójść do przedszkola przesunięto na 2.5 roku. Czyli może iśc do przedszkola.
U nas już wcześniej przyjmowano dzieci młodsze. Ale to wszystko zależalo od dyrektorki, bo wiem , żw w innych przedszkolach nie bylo takiej możliwości.

--------------------
Kasia mama Mateusza(30.04.1996), Julka(24.06.1999), Antosia(28.04.2002) i Maksa (18.11.2005) www.maksio.blox.pl

Pecia
nie, 22 lut 2004 - 22:01
Ale czy dobrze widze, ze twoja corka skonzcy 2 lata dopiero w czerwcu??
Bo jesli tak to wydaje mi sie ,ze napewno ja nie przyjma.

Sa przedszkola gdzie przyjmuja np. 2 latki ale to sa dzieci z konca roku.
Czyli konczy taki delikwent 2 latka w listopadzie, grudniu.. a od lutego idzie do grupy z trzylatkami.
Ma wtedy 2 latka z hakiem, ale rocznikowo 3.
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post nie, 22 lut 2004 - 22:01
Post #4

Ale czy dobrze widze, ze twoja corka skonzcy 2 lata dopiero w czerwcu??
Bo jesli tak to wydaje mi sie ,ze napewno ja nie przyjma.

Sa przedszkola gdzie przyjmuja np. 2 latki ale to sa dzieci z konca roku.
Czyli konczy taki delikwent 2 latka w listopadzie, grudniu.. a od lutego idzie do grupy z trzylatkami.
Ma wtedy 2 latka z hakiem, ale rocznikowo 3.

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Monika Hel
nie, 22 lut 2004 - 22:31
Wszystko zależy od przedszkola i pań.U nas jest 2 dzieci poniżej 3 roku, ale znalazły się tam dlatego, że nie siusiają już w majtki. Opiekunki przedszkolne niechętnie biorą na siebie dodatkowe zajęcia(zmienianie pampersów, mycie po "wypadku". Mnie odmówiono jak chciałam dać syna do przedszkola w wieku 2,5. W rezultacie poszedł rok pózniej.
Monika Hel


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 353
Dołączył: czw, 31 lip 03 - 20:37
Nr użytkownika: 956




post nie, 22 lut 2004 - 22:31
Post #5

Wszystko zależy od przedszkola i pań.U nas jest 2 dzieci poniżej 3 roku, ale znalazły się tam dlatego, że nie siusiają już w majtki. Opiekunki przedszkolne niechętnie biorą na siebie dodatkowe zajęcia(zmienianie pampersów, mycie po "wypadku". Mnie odmówiono jak chciałam dać syna do przedszkola w wieku 2,5. W rezultacie poszedł rok pózniej.
Balbina 3
nie, 22 lut 2004 - 23:04
MOja Justysia poszła do przedszkola gdy miała 2,5 roku ale przyjeto ja dlatego że była w miare samodzielna tzn. sama jadła, sama siadała na toalete, sama myła raczki i nie sikała już do majteczek nie było tzw. wpadek i można było z nią wmiare porozmawiać. Ale to zalezy od przedszkola - mojej znajomej 2,5 lataka nie przyjeli a to dlatego że wymagał ciągłej opieki sikał do pampersa i jeszcze nie mówił. Może idz do przedszkola i zapytaj - przedstaw maleństwo i przedstaw sytuacje w żłobku. Powodzenia
Balbina 3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 20
Dołączył: nie, 15 lut 04 - 20:32
SkÄ…d: Bytom
Nr użytkownika: 1,450




post nie, 22 lut 2004 - 23:04
Post #6

MOja Justysia poszła do przedszkola gdy miała 2,5 roku ale przyjeto ja dlatego że była w miare samodzielna tzn. sama jadła, sama siadała na toalete, sama myła raczki i nie sikała już do majteczek nie było tzw. wpadek i można było z nią wmiare porozmawiać. Ale to zalezy od przedszkola - mojej znajomej 2,5 lataka nie przyjeli a to dlatego że wymagał ciągłej opieki sikał do pampersa i jeszcze nie mówił. Może idz do przedszkola i zapytaj - przedstaw maleństwo i przedstaw sytuacje w żłobku. Powodzenia
kaskasto
pon, 23 lut 2004 - 10:57
Domi poszedl do przedszkola jak mial 2,5 roku. Nie powiem czasami mu sie zdazy wpadka z siusianiem ale raczej woła. Jednak i z pampersem by go wzięli, zmiana pieluszki nie stanowi problwemu. Domi sam z toalety nie skorzysta wiec tzreba isc z nim ale to tez nie problem, umyc sie sam probuje ale hahahaha z marnnym skutkiem najczesciej, sam sie tez nie ubierze - porzadnie icon_smile.gif w jedzeniu czasem tez trzebna pomoc bo wiadomo czasami zupka "ucieka" z łyżki icon_smile.gif Wiec chyba warto zapytać pani dyrektorki w przedszkolu. Moze poszliby na ręke, aby mała była tylko do czasu lezakowania ??
kaskasto


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 481
Dołączył: czw, 12 cze 03 - 12:26
SkÄ…d: Zblewo
Nr użytkownika: 818

GG:


post pon, 23 lut 2004 - 10:57
Post #7

Domi poszedl do przedszkola jak mial 2,5 roku. Nie powiem czasami mu sie zdazy wpadka z siusianiem ale raczej woła. Jednak i z pampersem by go wzięli, zmiana pieluszki nie stanowi problwemu. Domi sam z toalety nie skorzysta wiec tzreba isc z nim ale to tez nie problem, umyc sie sam probuje ale hahahaha z marnnym skutkiem najczesciej, sam sie tez nie ubierze - porzadnie icon_smile.gif w jedzeniu czasem tez trzebna pomoc bo wiadomo czasami zupka "ucieka" z łyżki icon_smile.gif Wiec chyba warto zapytać pani dyrektorki w przedszkolu. Moze poszliby na ręke, aby mała była tylko do czasu lezakowania ??

--------------------
user posted image
user posted image
user posted image
alatanta

Go??







post pon, 23 lut 2004 - 12:56
Post #8


......
> Dwulatek do przedszkola- dÅ‚uuugie
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 26 maj 2024 - 06:39
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama