Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

plecak dla szóstoklasisty-jaki?

> 
semi
pią, 17 sie 2012 - 21:33
Miło by było, gdyby posłuzył ze dwa lata. Rozważam Topgal, co myślicie? Jakie plecaki noszą Wasze dzieci-te starsze?
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post pią, 17 sie 2012 - 21:33
Post #1

Miło by było, gdyby posłuzył ze dwa lata. Rozważam Topgal, co myślicie? Jakie plecaki noszą Wasze dzieci-te starsze?

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

mama_do_kwadratu
pią, 17 sie 2012 - 21:38
no pewnie, że Topgal icon_smile.gif
moi mają od zeszłego roku, myślę, że i do gimnazjum będzie OK- stan idealny, dizajn taki twardzielski już icon_wink.gif
mama_do_kwadratu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,090
Dołączył: sob, 14 cze 03 - 17:06
Nr użytkownika: 826




post pią, 17 sie 2012 - 21:38
Post #2

no pewnie, że Topgal icon_smile.gif
moi mają od zeszłego roku, myślę, że i do gimnazjum będzie OK- stan idealny, dizajn taki twardzielski już icon_wink.gif


--------------------
Mama Dwóch Takich od Czerwca 2000
Fridge pickers wear bigger knickers
Agnes-3
pią, 17 sie 2012 - 23:46
Moj Mik ma taki szary https://www.netuglen.com/produkt/jeva-skole-rygsyk-supreme/2
Przy wyborze kierowalam sie rankingami ktore wypadly najlepiej w testach aby nie obciazac zbytnio sylwetki.W okresie takiego szybkiego wzrostu to bardzo wazne.

edit.zapomnailam linka wstawic 37.gif

Ten post edytował Agnes-3 pią, 17 sie 2012 - 23:50
Agnes-3


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,572
Dołączył: pią, 07 lis 03 - 23:15
Skąd: Bornholm-Dania
Nr użytkownika: 1,176

GG:


post pią, 17 sie 2012 - 23:46
Post #3

Moj Mik ma taki szary https://www.netuglen.com/produkt/jeva-skole-rygsyk-supreme/2
Przy wyborze kierowalam sie rankingami ktore wypadly najlepiej w testach aby nie obciazac zbytnio sylwetki.W okresie takiego szybkiego wzrostu to bardzo wazne.

edit.zapomnailam linka wstawic 37.gif

--------------------








Agnieszka
Ciocia Magda
pią, 17 sie 2012 - 23:54
Ja (dzięki lokalnemu wątkowi) kupiłam moim Topgale - też idą do szóstej klasy. Wyglądają bardzo porządnie.
Ciocia Magda


Grupa: Moderatorzy
Postów: 9,811
Dołączył: sob, 05 kwi 03 - 20:54
Skąd: Poznań
Nr użytkownika: 421

GG:


post pią, 17 sie 2012 - 23:54
Post #4

Ja (dzięki lokalnemu wątkowi) kupiłam moim Topgale - też idą do szóstej klasy. Wyglądają bardzo porządnie.

--------------------
mama Eweliny i Zofii (2000)

The thing is to keep smiling and never look as if you disapprove. - Lady Violet
semi
sob, 18 sie 2012 - 23:50
Czyli Topgal. Dzięki:))
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post sob, 18 sie 2012 - 23:50
Post #5

Czyli Topgal. Dzięki:))

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

marghe.
pon, 20 sie 2012 - 17:58
U nas Jansport świetnie się spisuje.
Z tego co zaobserwowałam to połowa szkoły z nimi lata icon_smile.gif
marghe.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 21,243
Dołączył: wto, 18 maj 04 - 15:43
Nr użytkownika: 1,758




post pon, 20 sie 2012 - 17:58
Post #6

U nas Jansport świetnie się spisuje.
Z tego co zaobserwowałam to połowa szkoły z nimi lata icon_smile.gif
ewis_
pon, 20 sie 2012 - 19:45
CYTAT(marghe. @ Mon, 20 Aug 2012 - 18:58) *
U nas Jansport świetnie się spisuje.
Z tego co zaobserwowałam to połowa szkoły z nimi lata icon_smile.gif


no właśnie - czy Jansport na kółkach sprawdza się dla dziecka, które porusza się komunikacją miejską czy tylko wtedy gdy dziecko ma dwa kroki do domu ?

moja piątkolasistka namawia mnie na Jansport Driver, ale ponieważ będzie sama dojeżdżać zastanawiam się czy plecak z kółkami się sprawdzi

Ten post edytował ewis_ pon, 20 sie 2012 - 19:45
ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post pon, 20 sie 2012 - 19:45
Post #7

CYTAT(marghe. @ Mon, 20 Aug 2012 - 18:58) *
U nas Jansport świetnie się spisuje.
Z tego co zaobserwowałam to połowa szkoły z nimi lata icon_smile.gif


no właśnie - czy Jansport na kółkach sprawdza się dla dziecka, które porusza się komunikacją miejską czy tylko wtedy gdy dziecko ma dwa kroki do domu ?

moja piątkolasistka namawia mnie na Jansport Driver, ale ponieważ będzie sama dojeżdżać zastanawiam się czy plecak z kółkami się sprawdzi

--------------------
mama Alusi, Ewci i Stasia
KM
pon, 20 sie 2012 - 23:08
Topgale są rzeczywiście ładne i porządnie wykonane, ale czy nie uważacie, że są ciężkie? Z tego co widziałam ważą co najmniej 1 kg, a np. takie paso połowę mniej.
KM


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,318
Dołączył: pią, 19 gru 03 - 22:54
Skąd: kraina muminków
Nr użytkownika: 1,277




post pon, 20 sie 2012 - 23:08
Post #8

Topgale są rzeczywiście ładne i porządnie wykonane, ale czy nie uważacie, że są ciężkie? Z tego co widziałam ważą co najmniej 1 kg, a np. takie paso połowę mniej.
malinowa i Malin...
pon, 20 sie 2012 - 23:18
Adam wracam ze szkoły tramwajem i Jansport kółkowy się sprawdza. Nie ważyłam go ale kg to nie waży. Sam, bez książek jest bardzo lekki. Kółka sprawdzały sie też w zimie na śniegu.
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post pon, 20 sie 2012 - 23:18
Post #9

Adam wracam ze szkoły tramwajem i Jansport kółkowy się sprawdza. Nie ważyłam go ale kg to nie waży. Sam, bez książek jest bardzo lekki. Kółka sprawdzały sie też w zimie na śniegu.

--------------------
skanna
pon, 20 sie 2012 - 23:26
CYTAT(malinowa i Malina @ Mon, 20 Aug 2012 - 23:18) *
Adam wracam ze szkoły tramwajem i Jansport kółkowy się sprawdza. Nie ważyłam go ale kg to nie waży. Sam, bez książek jest bardzo lekki. Kółka sprawdzały sie też w zimie na śniegu.


Na allegro podają, że te Jansporty z kółkami ważą ponad 2 kg.
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post pon, 20 sie 2012 - 23:26
Post #10

CYTAT(malinowa i Malina @ Mon, 20 Aug 2012 - 23:18) *
Adam wracam ze szkoły tramwajem i Jansport kółkowy się sprawdza. Nie ważyłam go ale kg to nie waży. Sam, bez książek jest bardzo lekki. Kółka sprawdzały sie też w zimie na śniegu.


Na allegro podają, że te Jansporty z kółkami ważą ponad 2 kg.

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
malinowa i Malin...
pon, 20 sie 2012 - 23:38
Wagi w domu nie mam icon_smile.gif nawet spozywczej, więc nie zważę. Ale lekki jest. Adam, który co prawda ma 152 cm ale od dawna waży niewiele ponad 30 kg nosi go bez problemu - przy obciążeniu. A ma tego niemało. Do tramawaju, z tramwaju, nawet nie chce, żeby mu pomagać jeżeli jedziemy razem. Jak dla mnie to na pewno jest on dla dzieci wyższych. (znaczy się plecak, nie Adam icon_smile.gif )

Ten post edytował malinowa i Malina pon, 20 sie 2012 - 23:39
malinowa i Malin...


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,141
Dołączył: sob, 29 mar 03 - 13:35
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 209




post pon, 20 sie 2012 - 23:38
Post #11

Wagi w domu nie mam icon_smile.gif nawet spozywczej, więc nie zważę. Ale lekki jest. Adam, który co prawda ma 152 cm ale od dawna waży niewiele ponad 30 kg nosi go bez problemu - przy obciążeniu. A ma tego niemało. Do tramawaju, z tramwaju, nawet nie chce, żeby mu pomagać jeżeli jedziemy razem. Jak dla mnie to na pewno jest on dla dzieci wyższych. (znaczy się plecak, nie Adam icon_smile.gif )

--------------------
ewis_
wto, 21 sie 2012 - 22:50
dzięki za opinię i głos "za"
moja prawie 11-latka ma 158 cm więc da radę - z jansportem w tramwaju icon_wink.gif
ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post wto, 21 sie 2012 - 22:50
Post #12

dzięki za opinię i głos "za"
moja prawie 11-latka ma 158 cm więc da radę - z jansportem w tramwaju icon_wink.gif

--------------------
mama Alusi, Ewci i Stasia
agama76
śro, 22 sie 2012 - 13:44
Producent podaje ze Jansport driver waży 2,2 kg - wbrew pozorom to jest sporo,tzn. Pusty wydaje się lekki ale jak do tego dołoży się kilka kg książek i zeszytów to do noszenia na plecach robi się tego naprawdę duzo. Natomiast do ciagniecia to jest to chyba najtrwalszy plecak, wiem ze dzieci ich po kilka lat używają i kółka wytrzymują. Mój starszy syn miał ten plecak może 3 m-ce (lub nawet krócej) po czym trwale zacięła się rączka - reklamowalam bez żadnej wiary w sukces (bo materiał wierzchni syn już zdążył przeciąć nozyczkami 21.gif więc plecak byl zniszczony) - a dostałam bez żadnych problemów zwrot 100% (i kupiliśmy Topgala icon_wink.gif ) Tak więc firma porządna.

Gdzieś już o tym pisałam ale wspomnę jeszcze raz - dobrym rozwiązaniem jest kupno osobno wózka Easy Go trolley (naprawdę bardzo solidny i wygodny) i plecaka który się na ten wózek zaczepia (można bez problemu w dowolnej chwili zdjąć, założyć na plecy a wózek złożyć jednym ruchem na płasko i np. wsiąść do tramwaju); plecak jak się zużyje można wymienić, a wiem ze te wózki wytrzymują kilka lat (i kilka plecaków icon_wink.gif ).

A.
agama76


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,107
Dołączył: pon, 21 cze 04 - 21:18
Nr użytkownika: 1,877




post śro, 22 sie 2012 - 13:44
Post #13

Producent podaje ze Jansport driver waży 2,2 kg - wbrew pozorom to jest sporo,tzn. Pusty wydaje się lekki ale jak do tego dołoży się kilka kg książek i zeszytów to do noszenia na plecach robi się tego naprawdę duzo. Natomiast do ciagniecia to jest to chyba najtrwalszy plecak, wiem ze dzieci ich po kilka lat używają i kółka wytrzymują. Mój starszy syn miał ten plecak może 3 m-ce (lub nawet krócej) po czym trwale zacięła się rączka - reklamowalam bez żadnej wiary w sukces (bo materiał wierzchni syn już zdążył przeciąć nozyczkami 21.gif więc plecak byl zniszczony) - a dostałam bez żadnych problemów zwrot 100% (i kupiliśmy Topgala icon_wink.gif ) Tak więc firma porządna.

Gdzieś już o tym pisałam ale wspomnę jeszcze raz - dobrym rozwiązaniem jest kupno osobno wózka Easy Go trolley (naprawdę bardzo solidny i wygodny) i plecaka który się na ten wózek zaczepia (można bez problemu w dowolnej chwili zdjąć, założyć na plecy a wózek złożyć jednym ruchem na płasko i np. wsiąść do tramwaju); plecak jak się zużyje można wymienić, a wiem ze te wózki wytrzymują kilka lat (i kilka plecaków icon_wink.gif ).

A.
ewis_
śro, 22 sie 2012 - 21:11
Ponieważ przed zakupem lubię dotknąć osobiście - wybrałam się dziś do fajnego sklepu przy Al. Krakowskiej (Wwa), w którym miałam okazję obejrzeć zarówno Jansporty (Drivera mają chyba wszystkie warianty kolorystyczne) jak i inne - PILOT, PACO, HAMA, NG

Bardzo podobały mi się plecaki :
PILOT (z rączką) - wystarczający rozmiar, dużo kieszeni, bardzo dobra tkanina, wzmocnienia, kółka z diodami - widoczne na przejściu dla pieszych itp,

National GEOGRAFIC - te plecaki dostępne są wszędzie, więc tylko potwierdziłam swoją w miarę dobrą opinię o nich, minusem jest uboga kolorystyka - nie ma nic blue/navy jak lubi Ewa

a dla młodszej - trzeciklasistki - TIGER - dobrze profilowane plecy, lekki, usztywniony przód, kieszonka śniadaniowa z dwukomorowym pojemnikiem na śniadanie, siatkowa kieszonka z boku na butelkę (to wcale nie jest takie oczywiste bo wiele plecakow w tylko kieszonki zasuwane na suwak)

Jansport faktycznie wytrzymały i porządnie zrobiony - to wiedziałam już wcześniej - ale przy pozostałych markach wydaje się zdecydowanie za duży icon_sad.gif Znając moje dziecię, codziennie byłby załadowany do pełna...

Polecam więc osobisty ogląd i wybór - przed ewentualnym zakupem.

W naszym przypadku i tak finalna decyzja należeć będzie do użytkownika icon_wink.gif ale ja mam dzięki temu lepszy pogląd i argumenty icon_wink.gif

ewis_


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,211
Dołączył: śro, 09 mar 05 - 16:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,829

GG:


post śro, 22 sie 2012 - 21:11
Post #14

Ponieważ przed zakupem lubię dotknąć osobiście - wybrałam się dziś do fajnego sklepu przy Al. Krakowskiej (Wwa), w którym miałam okazję obejrzeć zarówno Jansporty (Drivera mają chyba wszystkie warianty kolorystyczne) jak i inne - PILOT, PACO, HAMA, NG

Bardzo podobały mi się plecaki :
PILOT (z rączką) - wystarczający rozmiar, dużo kieszeni, bardzo dobra tkanina, wzmocnienia, kółka z diodami - widoczne na przejściu dla pieszych itp,

National GEOGRAFIC - te plecaki dostępne są wszędzie, więc tylko potwierdziłam swoją w miarę dobrą opinię o nich, minusem jest uboga kolorystyka - nie ma nic blue/navy jak lubi Ewa

a dla młodszej - trzeciklasistki - TIGER - dobrze profilowane plecy, lekki, usztywniony przód, kieszonka śniadaniowa z dwukomorowym pojemnikiem na śniadanie, siatkowa kieszonka z boku na butelkę (to wcale nie jest takie oczywiste bo wiele plecakow w tylko kieszonki zasuwane na suwak)

Jansport faktycznie wytrzymały i porządnie zrobiony - to wiedziałam już wcześniej - ale przy pozostałych markach wydaje się zdecydowanie za duży icon_sad.gif Znając moje dziecię, codziennie byłby załadowany do pełna...

Polecam więc osobisty ogląd i wybór - przed ewentualnym zakupem.

W naszym przypadku i tak finalna decyzja należeć będzie do użytkownika icon_wink.gif ale ja mam dzięki temu lepszy pogląd i argumenty icon_wink.gif



--------------------
mama Alusi, Ewci i Stasia
skanna
śro, 29 sie 2012 - 09:42
Po trzyletnim użytkowaniu przez Gabi topgala, którego moje kompletnie nie dbające o plecak dziecko nie było w stanie uszkodzić, do gimnazjum również zdecydowaliśmy się na topgala, o takiego. Właśnie zamówiłam, zadzwoniwszy uprzednio po kod rabatowy (dzięki Agama za sugestię w sąsiednim plecakowym wątku icon_smile.gif)
skanna


Grupa: Zbanowani
Postów: 12,705
Dołączył: wto, 05 sie 03 - 08:50
Skąd: ...
Nr użytkownika: 970




post śro, 29 sie 2012 - 09:42
Post #15

Po trzyletnim użytkowaniu przez Gabi topgala, którego moje kompletnie nie dbające o plecak dziecko nie było w stanie uszkodzić, do gimnazjum również zdecydowaliśmy się na topgala, o takiego. Właśnie zamówiłam, zadzwoniwszy uprzednio po kod rabatowy (dzięki Agama za sugestię w sąsiednim plecakowym wątku icon_smile.gif)

--------------------
Czy ten ptak kala gniazdo, co je kala
Czy ten , co mówić o tym nie pozwala?
- C.K.Norwid

Brałam wszystko na poważnie, to, co dzisiaj jest nieważne
- Kora i Maanam
wiesiołek
śro, 29 sie 2012 - 10:45
CYTAT(semi @ Fri, 17 Aug 2012 - 22:33) *
Miło by było, gdyby posłuzył ze dwa lata. Rozważam Topgal, co myślicie? Jakie plecaki noszą Wasze dzieci-te starsze?

Tylko i wyłącznie Topgal- zarówno dla pierwszaka jak i starszaka. Zwróćcie uwagę na dwustronną regulację szelek ( nie wszystkie modele to mają) , a to górna regulacja zapewnia przyleganie plecaka do kręgosłupa i zapobiega garbieniu się, no i oczywiście dzieciak ma lżej ( innym rozkład sił niż przy plecaku "zwisającym").
Plecaki nie do zdarcia - po trzyletnim użytkowaniu można spoko przekazać następcy, a starszakowi kupować nowy/większy.

Ten post edytował wiesiołek śro, 29 sie 2012 - 10:48
wiesiołek


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,573
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 16:37
Skąd: Kielce
Nr użytkownika: 151




post śro, 29 sie 2012 - 10:45
Post #16

CYTAT(semi @ Fri, 17 Aug 2012 - 22:33) *
Miło by było, gdyby posłuzył ze dwa lata. Rozważam Topgal, co myślicie? Jakie plecaki noszą Wasze dzieci-te starsze?

Tylko i wyłącznie Topgal- zarówno dla pierwszaka jak i starszaka. Zwróćcie uwagę na dwustronną regulację szelek ( nie wszystkie modele to mają) , a to górna regulacja zapewnia przyleganie plecaka do kręgosłupa i zapobiega garbieniu się, no i oczywiście dzieciak ma lżej ( innym rozkład sił niż przy plecaku "zwisającym").
Plecaki nie do zdarcia - po trzyletnim użytkowaniu można spoko przekazać następcy, a starszakowi kupować nowy/większy.
Meganka.
śro, 29 sie 2012 - 12:47
U nas też topgal na tapecie.
Szymek swój wymienił teraz na campusa, ale Zosia zaczyna swoją przygodę szkolną z topgalem.
Meganka.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,687
Dołączył: sob, 04 cze 05 - 15:05
Nr użytkownika: 3,226




post śro, 29 sie 2012 - 12:47
Post #17

U nas też topgal na tapecie.
Szymek swój wymienił teraz na campusa, ale Zosia zaczyna swoją przygodę szkolną z topgalem.


--------------------
Syn 2001 / Córka 2006 / Syn 2008
Graz
pią, 31 sie 2012 - 00:35
U SZymka w Topgalu popsuł się suwak przy kieszeni, ale to po 3 latach uzytkowania. Łacznie uzytkował go przez 4 lata, a teraz już chce nowy. Musimy coś wybrac - wolałabym, żeby Topgale były trochę lżejsze.... ale cóż
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pią, 31 sie 2012 - 00:35
Post #18

U SZymka w Topgalu popsuł się suwak przy kieszeni, ale to po 3 latach uzytkowania. Łacznie uzytkował go przez 4 lata, a teraz już chce nowy. Musimy coś wybrac - wolałabym, żeby Topgale były trochę lżejsze.... ale cóż

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

Graz
pią, 31 sie 2012 - 12:09
PO pomyslnym uzyskaniu rabatu w sklepie, kupiłam własnie nowego Topgala icon_smile.gif
Graz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,872
Dołączył: czw, 27 mar 03 - 15:29
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 146




post pią, 31 sie 2012 - 12:09
Post #19

PO pomyslnym uzyskaniu rabatu w sklepie, kupiłam własnie nowego Topgala icon_smile.gif

--------------------

Szymek 2001
Wojtuś 2004
Mikołaj 2010

semi
pią, 31 sie 2012 - 17:31
do nas wędruje taki: https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/mlodz...fi-134/?g---red
semi


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 9,114
Dołączył: pon, 28 lut 05 - 22:27
Skąd: zachodniopomorskie
Nr użytkownika: 2,781




post pią, 31 sie 2012 - 17:31
Post #20

do nas wędruje taki: https://www.topgal-plecaki.pl/plecaki/mlodz...fi-134/?g---red

--------------------
L. 20.12.2000
A. 19.10.2008

https://www.fotorelacja.com/ Relacja pogodowa z Wybrzeża Rewalskiego

> plecak dla szóstoklasisty-jaki?
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 02 cze 2024 - 10:23
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama