Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

umowa o pracę a urlop macierzyński

> 
jagoda1976
pon, 19 maj 2003 - 18:02
Mam pewien problem. Mam termin na początek czerwca i pewnie od tego momentu dostanę urlop macierzyński, który skończy mi się pod koniec września. Umowę ze swoim zakładem mam na czas określony do końca sierpnia. I teraz nie wiem, czy po 31 sierpnia jak nie podpiszę nowej umowy o pracę, czy dalej przysługuje mi urlop macierzyński. Czy wtedy wypłaca mi go ZUS? Czy po 31 sierpnia idę na bezrobocie? Jestem w tych sprawach zielona i proszę pomóżcie mi.
Z góry dziekuję.
Jagoda
jagoda1976


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 566
Dołączył: pon, 19 maj 03 - 16:11
Skąd: Kraków
Nr użytkownika: 742

GG:


post pon, 19 maj 2003 - 18:02
Post #1

Mam pewien problem. Mam termin na początek czerwca i pewnie od tego momentu dostanę urlop macierzyński, który skończy mi się pod koniec września. Umowę ze swoim zakładem mam na czas określony do końca sierpnia. I teraz nie wiem, czy po 31 sierpnia jak nie podpiszę nowej umowy o pracę, czy dalej przysługuje mi urlop macierzyński. Czy wtedy wypłaca mi go ZUS? Czy po 31 sierpnia idę na bezrobocie? Jestem w tych sprawach zielona i proszę pomóżcie mi.
Z góry dziekuję.
Jagoda
Małgoś.dz
pon, 19 maj 2003 - 20:19
Ja nie jestem biegła w kodeksie, ale oto co niedawno wyczytałam na ten temat w Gazecie Wyborczej w artykule "Poradnik o prawach matek" z dn. 03-03-2003:
"Jeśli masz umowę terminową - jej ostatni dzień kończy Twój urlop macierzyński. Korzystasz jednak nadal z prawa do zasiłku macierzyńskiego w dotychczasowej wysokości. Będziesz go dostawać tak długo, jak długo trwałby urlop, gdyby umowa nie wygasła."
Małgoś.dz


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 4,746
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 18:46
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 187




post pon, 19 maj 2003 - 20:19
Post #2

Ja nie jestem biegła w kodeksie, ale oto co niedawno wyczytałam na ten temat w Gazecie Wyborczej w artykule "Poradnik o prawach matek" z dn. 03-03-2003:
"Jeśli masz umowę terminową - jej ostatni dzień kończy Twój urlop macierzyński. Korzystasz jednak nadal z prawa do zasiłku macierzyńskiego w dotychczasowej wysokości. Będziesz go dostawać tak długo, jak długo trwałby urlop, gdyby umowa nie wygasła."

--------------------
Głupota nie zwalnia od myślenia - S.J.Lec
ez
wto, 20 maj 2003 - 08:40
Zasiłek macierzyński będą wypłacać ci do końca macierzyńskiego, tylko potem przejmie ZUS. Umowa niestety skończy się.
ez


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,133
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 12:49
Skąd: Wrocław
Nr użytkownika: 164

GG:


post wto, 20 maj 2003 - 08:40
Post #3

Zasiłek macierzyński będą wypłacać ci do końca macierzyńskiego, tylko potem przejmie ZUS. Umowa niestety skończy się.

--------------------
mama Asi (2001-09-21) i Ma?ka (2004-06-20)
Maciu? ro?nie
user posted image
Asia dorasta
user posted image
> umowa o pracÄ™ a urlop macierzyÅ„ski
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: nie, 02 cze 2024 - 11:31
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama