Aktualnoci

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

12 tysicy dodatkowych miejsc w obkach!

Rzd postanowi kontynuowa program Maluch, zapocztkowany w 2011, zaproponowa jednak jego zmodyfikowan i rozszerzon wersj, nadajc mu nazw MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wicej >

Maluchy.pl logo
cia

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Podatek od sprzedaży mieszkania

> 
Potwora
śro, 05 kwi 2006 - 15:26
projekty podatkowe Zyty G.
co o tym myślicie? Wprowadzą?[/url]
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post śro, 05 kwi 2006 - 15:26
Post #1

projekty podatkowe Zyty G.
co o tym myślicie? Wprowadzą?[/url]
Dorka
czw, 06 kwi 2006 - 06:56
Oby nie, bo kolejne płacenie fiskusowi bardzo mi się nie podoba icon_evil.gif , choć niby mnie ten projekt by nie objął w razie sprzedaży mieszkania, ale gdybym już chciała kupić nowe to kto wie. Ale po pani Zycie G. nie spodziewałam się tak brzydkiego pomysłu icon_confused.gif .

A coś wiadomo w sprawie VAT-u na materiały budowlane od 2007 roku? Bo mieli się starać o utrzymanie stawki 7% (podciągnąć wszystko pod budownictwo uspołecznione???), bo inaczej weszłaby stawka normalna 22% icon_evil.gif
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post czw, 06 kwi 2006 - 06:56
Post #2

Oby nie, bo kolejne płacenie fiskusowi bardzo mi się nie podoba icon_evil.gif , choć niby mnie ten projekt by nie objął w razie sprzedaży mieszkania, ale gdybym już chciała kupić nowe to kto wie. Ale po pani Zycie G. nie spodziewałam się tak brzydkiego pomysłu icon_confused.gif .

A coś wiadomo w sprawie VAT-u na materiały budowlane od 2007 roku? Bo mieli się starać o utrzymanie stawki 7% (podciągnąć wszystko pod budownictwo uspołecznione???), bo inaczej weszłaby stawka normalna 22% icon_evil.gif
Elak
czw, 06 kwi 2006 - 09:48
Myślę że to straszne, budownictwo napędza gospodarkę a u nas się je tłamsi.
Oczywiście ceny mieszkań wzrosną.
Osobiście mam nadzieję, że to nie przejdzie.
Elak


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,531
Dołączył: sob, 02 paź 04 - 00:10
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 2,143




post czw, 06 kwi 2006 - 09:48
Post #3

Myślę że to straszne, budownictwo napędza gospodarkę a u nas się je tłamsi.
Oczywiście ceny mieszkań wzrosną.
Osobiście mam nadzieję, że to nie przejdzie.

--------------------
Mama Juleczki, Michałka i Kornelka :)

Potwora
czw, 06 kwi 2006 - 10:09
Mnie bardzo zastanawia w jaki sposób państwo nasze miłosierne chce liczyć ten zysk. Czy ma to być różnica między ceną sprzedaży a zakupu? A co z opłatami eksploatacyjnymi, remontami, czynszem itp???

Nie tylko zwrosną ceny mieszkań - ja prorokuję, że wiele agencji pośrednictwa zbankrutuje bo ludzie będą je - w poszukiwaniu oszczędności - omijac szerokim łukiem icon_rolleyes.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 06 kwi 2006 - 10:09
Post #4

Mnie bardzo zastanawia w jaki sposób państwo nasze miłosierne chce liczyć ten zysk. Czy ma to być różnica między ceną sprzedaży a zakupu? A co z opłatami eksploatacyjnymi, remontami, czynszem itp???

Nie tylko zwrosną ceny mieszkań - ja prorokuję, że wiele agencji pośrednictwa zbankrutuje bo ludzie będą je - w poszukiwaniu oszczędności - omijac szerokim łukiem icon_rolleyes.gif
Mika
czw, 06 kwi 2006 - 10:28
jeszcze czeka nas podatek katastralny icon_evil.gif
Mika


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 18,539
Dołączył: pią, 28 mar 03 - 20:00
Skąd: łysa góra
Nr użytkownika: 190




post czw, 06 kwi 2006 - 10:28
Post #5

jeszcze czeka nas podatek katastralny icon_evil.gif

--------------------
Mika co jej spacja czasem zanika ;)
1,2,3,Franek
Potwora
czw, 06 kwi 2006 - 11:08
tu jeszcze o podatkach
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 06 kwi 2006 - 11:08
Post #6

tu jeszcze o podatkach
Dorka
czw, 13 kwi 2006 - 14:46
a tu kolejne pomysły podatkowe p.Zyty icon_eek.gif https://biznes.interia.pl/news?inf=736968
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post czw, 13 kwi 2006 - 14:46
Post #7

a tu kolejne pomysły podatkowe p.Zyty icon_eek.gif https://biznes.interia.pl/news?inf=736968
Potwora
czw, 13 kwi 2006 - 16:11
Zauważcie, ze mamy miec:
vat na budownictwo
podatek od sprzedaży
icon_eek.gif
ok ja rozumiem, że podatki powinni płacić ci,którzy handlują mieszkaniami, ok ale zwykły, szary człowiek ponosi przeciez koszty utrzymania nieruchomości, remonty, ogrzewanie itp. mam nadzieję, że Zyta weźmie to pod uwagę icon_rolleyes.gif

Jeszcze jedno - te koszty uzyskania przychodu dla artystów pracujących na umowy o dzieło. Oni naprawdę mają duże koszty - np. własny wizerunek, na którym opiera się cała ich działalność i olbrzymie koszty transportu icon_rolleyes.gif
Potwora


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,934
Dołączył: nie, 13 kwi 03 - 19:47
Skąd: .......
Nr użytkownika: 569




post czw, 13 kwi 2006 - 16:11
Post #8

Zauważcie, ze mamy miec:
vat na budownictwo
podatek od sprzedaży
icon_eek.gif
ok ja rozumiem, że podatki powinni płacić ci,którzy handlują mieszkaniami, ok ale zwykły, szary człowiek ponosi przeciez koszty utrzymania nieruchomości, remonty, ogrzewanie itp. mam nadzieję, że Zyta weźmie to pod uwagę icon_rolleyes.gif

Jeszcze jedno - te koszty uzyskania przychodu dla artystów pracujących na umowy o dzieło. Oni naprawdę mają duże koszty - np. własny wizerunek, na którym opiera się cała ich działalność i olbrzymie koszty transportu icon_rolleyes.gif
anita b.
czw, 13 kwi 2006 - 17:22
Ola Fisia, nie tylko dla artystów.
Kurcze, ja też mam koszty, choć raczej jestem wyrobnikiem niż artystką icon_wink.gif
Muszę mieć komputer, drukarkę, toner, papier, zużywam energię elektryczną i zajmuję miejsce w mieszkaniu. I niestety Zyta mi nie dam komputera do pracy, muszę sobie kupić sama icon_evil.gif

szkoda, zawiodłam się na niej już jak weszła do tego rządu, a teraz to po prostu słów brak icon_evil.gif
!@#$%^&*
anita b.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,523
Dołączył: pon, 16 maj 05 - 18:28
Skąd: Warszawa
Nr użytkownika: 3,157




post czw, 13 kwi 2006 - 17:22
Post #9

Ola Fisia, nie tylko dla artystów.
Kurcze, ja też mam koszty, choć raczej jestem wyrobnikiem niż artystką icon_wink.gif
Muszę mieć komputer, drukarkę, toner, papier, zużywam energię elektryczną i zajmuję miejsce w mieszkaniu. I niestety Zyta mi nie dam komputera do pracy, muszę sobie kupić sama icon_evil.gif

szkoda, zawiodłam się na niej już jak weszła do tego rządu, a teraz to po prostu słów brak icon_evil.gif
!@#$%^&*

--------------------
anita, mama Łukasza (9.09.2005)
Dorka
czw, 31 maj 2007 - 14:43
nowe na razie pomysły - "PROGNOZY:44 proc. - o tyle zdrożeje kupno nieruchomości", ale kto wie czy nie przejdą jak :evil:poporzednie

"Zgodnie z socjalistycznym, czy raczej złodziejskim myśleniem, że jak ktoś zarobił to musi państwu oddać".

Ten post edytował Dorka czw, 31 maj 2007 - 14:46
Dorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,569
Dołączył: pią, 07 mar 03 - 12:41
Nr użytkownika: 95




post czw, 31 maj 2007 - 14:43
Post #10

nowe na razie pomysły - "PROGNOZY:44 proc. - o tyle zdrożeje kupno nieruchomości", ale kto wie czy nie przejdą jak :evil:poporzednie

"Zgodnie z socjalistycznym, czy raczej złodziejskim myśleniem, że jak ktoś zarobił to musi państwu oddać".
> Podatek od sprzedaży mieszkania
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 27 kwi 2024 - 10:26
lista postw tego wtku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama