Aktualno¶ci

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

12 tysiêcy dodatkowych miejsc w ¿³obkach!

Rz±d postanowi³ kontynuowaæ program Maluch, zapocz±tkowany w 2011, zaproponowa³ jednak jego zmodyfikowan± i rozszerzon± wersjê, nadaj±c mu nazwê MALUCH plus. Program MRPiPS "Maluch plus" na 2017 r...

Czytaj wiêcej >

Maluchy.pl logo

Witaj Gościu ( Zaloguj | Rejestruj )

Start new topic Reply to this topic
Start new topic Reply to this topic
 

Bebilon Pepti ! wstrzymanie sprzedaży

> 
ulcik
czw, 23 lis 2006 - 11:29
Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż partii Bebilonu, leku dla niemowląt - poinformowała telewizja TVN24.
Wstrzymano sprzedaż Bebilonu Pepti 2, 450 g, o numerze serii 202531, z datą ważności 15.08.2008.

Wstrzymanie sprzedaży ma związek z "podejrzeniem wystąpienia wady jakościowej, objawiającej się zatruciem pokarmowym" - czytamy w decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Partia zostanie poddana badaniu, na wyniki trzeba poczekać dwa tygodnie.

za onet.pl

u.
ulcik


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,472
Dołączył: czw, 24 kwi 03 - 20:46
SkÄ…d: Krzeszowice
Nr użytkownika: 635

GG:


post czw, 23 lis 2006 - 11:29
Post #1

Główny Inspektor Farmaceutyczny wstrzymał sprzedaż partii Bebilonu, leku dla niemowląt - poinformowała telewizja TVN24.
Wstrzymano sprzedaż Bebilonu Pepti 2, 450 g, o numerze serii 202531, z datą ważności 15.08.2008.

Wstrzymanie sprzedaży ma związek z "podejrzeniem wystąpienia wady jakościowej, objawiającej się zatruciem pokarmowym" - czytamy w decyzji Głównego Inspektora Farmaceutycznego.

Partia zostanie poddana badaniu, na wyniki trzeba poczekać dwa tygodnie.

za onet.pl

u.

--------------------
malflu
czw, 23 lis 2006 - 12:04
Normalnie jestem w szoku...lecę sprawdzić jaki mam w szafce icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif To chyba jakaś epidemia z tymi lekarstwami a teraz mleko icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif
malflu


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,248
Dołączył: sob, 12 lip 03 - 16:09
Skąd: Z prowincji choć wolałabym Prowansji
Nr użytkownika: 900

GG:


post czw, 23 lis 2006 - 12:04
Post #2

Normalnie jestem w szoku...lecę sprawdzić jaki mam w szafce icon_eek.gif icon_eek.gif icon_eek.gif To chyba jakaś epidemia z tymi lekarstwami a teraz mleko icon_evil.gif icon_evil.gif icon_evil.gif

--------------------


"Dzisiaj było jutrem wczoraj"
Paula.
czw, 23 lis 2006 - 12:08
Kurcze, jak tylko dotrÄ™ do domu sprawdzÄ™ posiadane opakowania. Ciekawe jak siÄ™ te zatrucia pokarmowe objawiaÅ‚y, bo Kinga ma problemy z przewodem pokarmowym od jakiegoÅ› miesiÄ…ca (ostatni zakup mleka – 5 puszek jednoczeÅ›nie) i nie możemy dojść co jest grane.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post czw, 23 lis 2006 - 12:08
Post #3

Kurcze, jak tylko dotrÄ™ do domu sprawdzÄ™ posiadane opakowania. Ciekawe jak siÄ™ te zatrucia pokarmowe objawiaÅ‚y, bo Kinga ma problemy z przewodem pokarmowym od jakiegoÅ› miesiÄ…ca (ostatni zakup mleka – 5 puszek jednoczeÅ›nie) i nie możemy dojść co jest grane.

--------------------
Paula
Pecia
czw, 23 lis 2006 - 14:04
zaraz sprawdze co mam w domu icon_eek.gif
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post czw, 23 lis 2006 - 14:04
Post #4

zaraz sprawdze co mam w domu icon_eek.gif

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
Pecia
czw, 23 lis 2006 - 14:06
mam w tej chwili połowę 202557 z data waz 17.08.2008.............
icon_confused.gif
ale poprzednie juz wypite
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post czw, 23 lis 2006 - 14:06
Post #5

mam w tej chwili połowę 202557 z data waz 17.08.2008.............
icon_confused.gif
ale poprzednie juz wypite

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
blaire
czw, 23 lis 2006 - 15:31
Dobrze, że lekarka wstrzymała się z deczją o próbie przestawienia młodego na bebilon...
blaire


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 8,199
Dołączył: sob, 10 maj 03 - 22:59
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 703

GG:


post czw, 23 lis 2006 - 15:31
Post #6

Dobrze, że lekarka wstrzymała się z deczją o próbie przestawienia młodego na bebilon...
Tusiol
czw, 23 lis 2006 - 17:26
U nas ta seria, co u Peci. Ale, jakie były poprzednie icon_question.gif
Tusiol


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 12,966
Dołączył: nie, 25 lip 04 - 21:19
Skąd: Gdańsk
Nr użytkownika: 1,956




post czw, 23 lis 2006 - 17:26
Post #7

U nas ta seria, co u Peci. Ale, jakie były poprzednie icon_question.gif

--------------------
Tusiol
Bartosz (2004) i Jan (2007)
joaba
czw, 23 lis 2006 - 20:11
dziś producent zapewniał w tv ,że pepti nie jest szkodliwy dla zdrowia tylko ,że ja osobiście znam grupke osób których dzieci z sensacjami jelitowymi po nim ,myśle ,ze dużo dzieci nie trawiło go jak nalezy ,sprzedaz spadała i wycofują ,ale trucizna to chyba nie jest.
joaba


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 3,326
Dołączył: wto, 20 gru 05 - 22:06
SkÄ…d: Szczecin
Nr użytkownika: 4,346




post czw, 23 lis 2006 - 20:11
Post #8

dziś producent zapewniał w tv ,że pepti nie jest szkodliwy dla zdrowia tylko ,że ja osobiście znam grupke osób których dzieci z sensacjami jelitowymi po nim ,myśle ,ze dużo dzieci nie trawiło go jak nalezy ,sprzedaz spadała i wycofują ,ale trucizna to chyba nie jest.

--------------------




Izaaa
czw, 23 lis 2006 - 20:47
A skąd wiadomo, że tylko ta seria jest zła ??????????????????????????????
Izaaa


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2,484
Dołączył: sob, 01 paź 05 - 17:09
Skąd: południowa wielkopolska
Nr użytkownika: 3,744




post czw, 23 lis 2006 - 20:47
Post #9

A skąd wiadomo, że tylko ta seria jest zła ??????????????????????????????

--------------------
Mateusz nasz bÄ…belek

Patrycja nasze słoneczko

Paula.
piÄ…, 24 lis 2006 - 00:47
U nas jest jedno, już puste pudełko z tej feralnej serii. A dwa kupione razem z nim już wyrzucone, więc nie jestem w stanie stwierdzić, jaka to była seria.
Nie bardzo wiem, co o tym sądzić. Kinga od jakiegoś czasu miała problemy z wypróżnianiem itp., pomimo trzymania diety, czy można łączyć to z tym mlekiem.

Producent w oświadczeniu napisał, że wycofali po jednym zgłoszeniu konsumenckim. Czy naprawdę wycofuje się produkt z rynku po jednym zgłoszeniu. Poza tym, jest to produkt dla alergików, kto wie ile dzieci miało problemy, ale rodzice nie łączyli tego z mlekiem, ja mleko brałabym na końcu pod uwagę, jakby niebyło Kinga pije je już od roku.
Paula.


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 5,290
Dołączył: śro, 28 lip 04 - 05:37
Skąd: miasto świętej Wieży
Nr użytkownika: 1,965




post piÄ…, 24 lis 2006 - 00:47
Post #10

U nas jest jedno, już puste pudełko z tej feralnej serii. A dwa kupione razem z nim już wyrzucone, więc nie jestem w stanie stwierdzić, jaka to była seria.
Nie bardzo wiem, co o tym sądzić. Kinga od jakiegoś czasu miała problemy z wypróżnianiem itp., pomimo trzymania diety, czy można łączyć to z tym mlekiem.

Producent w oświadczeniu napisał, że wycofali po jednym zgłoszeniu konsumenckim. Czy naprawdę wycofuje się produkt z rynku po jednym zgłoszeniu. Poza tym, jest to produkt dla alergików, kto wie ile dzieci miało problemy, ale rodzice nie łączyli tego z mlekiem, ja mleko brałabym na końcu pod uwagę, jakby niebyło Kinga pije je już od roku.

--------------------
Paula
Karolka18
piÄ…, 24 lis 2006 - 09:29
Wczoraj w FAKTACH jedna kobieta skarzyła się,że niby po wypiciu mleka,16 miesięczne dziecko miało problemy z układem pokarmowym.Nie ma pewności czy to przez mleko bo był to tylko jeden przypadek.Równie dobrze mogło się czymś zatruć.Nie ma po co panikować.
Karolka18


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1,723
Dołączył: nie, 04 wrz 05 - 17:06
Skąd: Białystok
Nr użytkownika: 3,589

GG:


post piÄ…, 24 lis 2006 - 09:29
Post #11

Wczoraj w FAKTACH jedna kobieta skarzyła się,że niby po wypiciu mleka,16 miesięczne dziecko miało problemy z układem pokarmowym.Nie ma pewności czy to przez mleko bo był to tylko jeden przypadek.Równie dobrze mogło się czymś zatruć.Nie ma po co panikować.
cydorka
piÄ…, 24 lis 2006 - 09:54
CYTAT(Karolka18)
Wczoraj w FAKTACH jedna kobieta skarzyła się,że niby po wypiciu mleka,16 miesięczne dziecko miało problemy z układem pokarmowym.Nie ma pewności czy to przez mleko bo był to tylko jeden przypadek.Równie dobrze mogło się czymś zatruć.Nie ma po co panikować.


panikować nie ma co, myśle, ze po jednym zgłoszonym przypadku nikt by nie wycofał całej partii, tylko...... po tej historii z jelfa podejrzewam, że główny inspektor oraz firmy "robią w gacie" na samą myśl o kolejnej aferze
procedura jest taka, że tzw działania nieporządane zgłasza się, a co główny inspektor z tym zrobi, to już insza inszość

jeśli macie bebilon tej serii, to może rzeczywiście nie dawać, ale i nie wywalać, poczekać co powiedzą wszak termin ważności długi


wiece tak, troche ot bebilonu, ja 2 lata temu wyladowałam w szpitalu z rumieniem wielopostaciowym masakrycznym ( ślady mam do dziś), który dostałam po drugiej dawce szczepionki na wzw a i b łączonej
szpital to ponoć zgłosił, ale...............................nic dalej

a dziś pewnie moje zdjęcie by było na pierwszej okładce faktu

tak to się porobiło
cyd
cydorka


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,410
Dołączył: czw, 03 kwi 03 - 13:09
Nr użytkownika: 343




post piÄ…, 24 lis 2006 - 09:54
Post #12

CYTAT(Karolka18)
Wczoraj w FAKTACH jedna kobieta skarzyła się,że niby po wypiciu mleka,16 miesięczne dziecko miało problemy z układem pokarmowym.Nie ma pewności czy to przez mleko bo był to tylko jeden przypadek.Równie dobrze mogło się czymś zatruć.Nie ma po co panikować.


panikować nie ma co, myśle, ze po jednym zgłoszonym przypadku nikt by nie wycofał całej partii, tylko...... po tej historii z jelfa podejrzewam, że główny inspektor oraz firmy "robią w gacie" na samą myśl o kolejnej aferze
procedura jest taka, że tzw działania nieporządane zgłasza się, a co główny inspektor z tym zrobi, to już insza inszość

jeśli macie bebilon tej serii, to może rzeczywiście nie dawać, ale i nie wywalać, poczekać co powiedzą wszak termin ważności długi


wiece tak, troche ot bebilonu, ja 2 lata temu wyladowałam w szpitalu z rumieniem wielopostaciowym masakrycznym ( ślady mam do dziś), który dostałam po drugiej dawce szczepionki na wzw a i b łączonej
szpital to ponoć zgłosił, ale...............................nic dalej

a dziś pewnie moje zdjęcie by było na pierwszej okładce faktu

tak to się porobiło
cyd
Pecia
piÄ…, 24 lis 2006 - 12:59
Jasiek pije bebilon od ponad 4 lat
i bardzo dorze go toleruje, nie mial ostatnio zadnych sensacji jelitowych,
poczekam co powiedza
Pecia


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 6,959
Dołączył: nie, 06 kwi 03 - 13:58
Nr użytkownika: 442




post piÄ…, 24 lis 2006 - 12:59
Post #13

Jasiek pije bebilon od ponad 4 lat
i bardzo dorze go toleruje, nie mial ostatnio zadnych sensacji jelitowych,
poczekam co powiedza

--------------------
Zuzia 1997, Jasiek 2001
jula
piÄ…, 24 lis 2006 - 14:05
Hej buziaki dla wszystkich jestem nowa i nie wiem jeszcze o co dokładnie chodzi na forum!!! icon_lol.gif
mój mały pije bebilon od 5 mcy, generalnie jest ok chociaż często ma bóle brzuszka i zaparcia. teraz dopiero zaczęłam się zastanawiać czy to nie jest czasem wina mleka! a może niepotrzebie panikuję?
jula


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 2
Dołączył: czw, 23 lis 06 - 15:16
Nr użytkownika: 8,644




post piÄ…, 24 lis 2006 - 14:05
Post #14

Hej buziaki dla wszystkich jestem nowa i nie wiem jeszcze o co dokładnie chodzi na forum!!! icon_lol.gif
mój mały pije bebilon od 5 mcy, generalnie jest ok chociaż często ma bóle brzuszka i zaparcia. teraz dopiero zaczęłam się zastanawiać czy to nie jest czasem wina mleka! a może niepotrzebie panikuję?

--------------------
user posted image
capricorn
nie, 06 maj 2007 - 21:18
Witam!
Czy jest ktoś w Gdańsku, kto podawał ostatnio dziecku Bebilon Pepti 2 i wystąpiła biegunka i gorączka? Zgadaliśmy się ze znajomymi, których dzieci też mają biegunkę i temperaturę i też piją Pepti 2.
Nie chcę robić afery, ale lepiej sprawdzić ten wątek- szczególnie, że wymaz nic nie wykazał i synek nie miał kontaktu z innymi dziećmi albo alergenami. Seria mojego Bebilonu to 203799 z datą ważności 17.07.2008.
capricorn


Grupa: U?ytkownicy
Postów: 1
Dołączył: nie, 06 maj 07 - 21:11
Nr użytkownika: 13,781




post nie, 06 maj 2007 - 21:18
Post #15

Witam!
Czy jest ktoś w Gdańsku, kto podawał ostatnio dziecku Bebilon Pepti 2 i wystąpiła biegunka i gorączka? Zgadaliśmy się ze znajomymi, których dzieci też mają biegunkę i temperaturę i też piją Pepti 2.
Nie chcę robić afery, ale lepiej sprawdzić ten wątek- szczególnie, że wymaz nic nie wykazał i synek nie miał kontaktu z innymi dziećmi albo alergenami. Seria mojego Bebilonu to 203799 z datą ważności 17.07.2008.
> Bebilon Pepti ! wstrzymanie sprzedaży
Start new topic
Reply to this topic
1 Użytkowników czyta ten temat (1 Gości i 0 Anonimowych użytkowników)
0 Zarejestrowanych:



Wersja Lo-Fi Aktualny czas: sob, 08 cze 2024 - 20:00
lista postów tego w±tku
© 2002 - 2018  ITS MEDIA, kontakt: redakcja@maluchy.pl   |  Reklama