Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Zajęcia dla dzieci

Odkryj tajemnice wyrobu papieru - bezpłatne warsztaty dla dzieci


Termin i miejsce
12:00

CH Auchan

 
Puławska 36
05-500 Piaseczno
O zajęciach
 Odkryj tajemnice wyrobu papieru - bezpłatne warsztaty dla dzieci

Co ma wspólnego wyrób papieru ze słoniem? Ile czasu potrzeba na zrobienie jednej kartki papieru? Dlaczego lepiej myć dłonie w ciepłej wodzie niż zimnej? Odpowiedzi na te i podobne pytania znajdą najmłodsi, którzy wraz z rodzicami 8 października wezmą udział w kolejnym spotkaniu z cyklu Akademii Małych Odkrywców w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan. Wstęp wolny!

Tym razem najmłodsi przekonają się, jak wygląda proces powstawania papieru. Spotkanie wyjaśni, czym jest marmoryzacja, a dzieci zobaczą pulpę z papieru, a także pomogą w wyciskaniu prasy. Wyszkoleni animatorzy opowiedzą wiele ciekawostek związanych w historią papieru, a także metodami jego powstawania, znanymi od tysięcy lat. Uczestnicy warsztatów będą mieć okazję wypróbować swoich sił w pisaniu piórem gęsim oraz odciskaniu pieczęci.
Kolejnym ważnym tematem nadchodzących warsztatów będzie mydło. Maluchy samodzielnie wykonają mydełka w specjalnych formach o wybranych kształtach, np. ludzików lego. Do foremek będą też wkładane dodatki, które nadadzą im ciekawe zapachy. Czy ktoś marzy o mydle o zapachu gumy do żucia?
Spotkanie w ramach „Akademii Młodych Odkrywców” odbędzie się 8 października w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zabawa potrwa od godziny 12.00 do 17.00, a udział w warsztatach jest bezpłatny!


Organizator

CH Auchan

 
Puławska 36
05-500 Piaseczno