Advertisement
Subskrypcja

Powiadomienia o nowościach

Sprawdź koniecznie
Warto kupić
Ważne tematy

Zajęcia dla dzieci

Poznaj słynnych wynalazców i znane wynalazki


Termin i miejsce
12:00

CH Auchan

 
Puławska 36
05-500 Piaseczno
O zajęciach
 Poznaj słynnych wynalazców i znane wynalazki

Jak wyglądałby świat bez telefonu czy żarówki ? Czym jest peryskop i kalejdoskop? Czy łatwo skonstruować łódź podwodną? Zbliżające się 12 listopada warsztaty z cyklu Akademii Małych Odkrywców w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan odpowiedzą na wszystkie nurtujące pytania i pozwolą zrozumieć działanie najsłynniejszych, rewolucyjnych wynalazków. Wstęp bezpłatny!

Telefon i żarówka to przedmioty powszechnego użytku, bez których trudno wyobrazić sobie codzienne życie. Zbliżające się warsztaty edukacyjne wyjaśnią najmłodszym, jak ważnym odkryciem były podobne wynalazki oraz co zawdzięczamy postaciom, takim jak Thomas Edison czy Aleksander Bell. Wśród ważnych nazwisk pojawią się także słynni Polacy, tacy jak Jan Heweliusz czy Zygmunt i Karol Wróblewscy, którzy mieli znaczący wkład w rozwój nauki.

Nie zabraknie zajęć praktycznych, na których mali odkrywcy będą budować telefon, testować prawa dynamiki Newtona czy dowiedzą się, jak działają łodzie podwodne. Prowadzący zajęcia w obrazowy sposób wytłumaczą zasady działania słynnych wynalazków, takich jak peryskop czy kalejdoskop. Warsztaty z pewnością zainspirują małych odkrywców do własnych poszukiwań i twórczych działań!

Z okazji 10. urodzin Portu Rumia Centrum Handlowego Auchan na dzieci czekają dodatkowe niespodzianki. Wśród atrakcji przewidziano pokazy balonikowe i tworzenie kreatywnych zwierzątek z balonów, które następnie dzieci zabiorą do domu.

Zajęcia z cyklu Akademia Małych Odkrywców odbędą się 12 listopada w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zabawa zacznie się o 12:00 i potrwa do 17:00. Wstęp bezpłatny!


Organizator

CH Auchan

 
Puławska 36
05-500 Piaseczno